Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Apr 22, 2019 4:12 pm

Ако става дума за тва съм склонен да не се съглася:
https://www.dailymotion.com/video/x7493u1

Репликата "Самолети ли ще гониш?" последвана от дебилен смях е 10 от 10 де.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tiffany aching » Mon Apr 22, 2019 5:22 pm

С кое по-точно не си съгласен - че е приятна, изненада или и двете? :) И защо?
Само ще те помоля, в случай че отговориш - намали фигълския. Може и да ми хрумват поне няколко идеи защо грамотен човек би прибягнал до жаргонен изказ, но това не прави прочита по-малко обременителен (поне за мен). No hard feelings, дет' се вика :wink:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Apr 22, 2019 5:29 pm

Супер силен липсинк в новия рпдр епизод, при все колко meh е Деми Ловато с целия си ангсти basic junkie white girl aesthetic. Това на по-добра песен би било още по-велико.

Иначе от Силки ми се повръща вече и това бутане е тотално незаслужено. И още, колкото и снобарско да звучи, да имитираш инстаграм знаменитости/бивши рпдр участници е признак на изключително ниска обща култура и слабоумие, което не трябва да се толерира

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Apr 22, 2019 5:38 pm

tiffany aching wrote:
Mon Apr 22, 2019 5:22 pm
С кое по-точно не си съгласен - че е приятна, изненада или и двете? :) И защо?
Само ще те помоля, в случай че отговориш - намали фигълския. Може и да ми хрумват поне няколко идеи защо грамотен човек би прибягнал до жаргонен изказ, но това не прави прочита по-малко обременителен (поне за мен). No hard feelings, дет' се вика :wink:
ни мом, иначе сериалът мяза на повърня :mrgreen:
плюс че български актьор, под българска диригентска палка е дебилщина отвъд познание - много си го не можем бегетата като стане дума... за квото и да било в действителност :neutral:

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tiffany aching » Mon Apr 22, 2019 6:30 pm

Имаш основание за подобна оценка на българските продукции, обаче в случая тя се явява предразсъдък. На мен този сериал (и не защото е made in BG) допада в пъти повече от прехваления True detective.
Spoiler: show
трубадур wrote:
Mon Apr 22, 2019 5:38 pm
мяза на повърня
Е, няма да ти оспорвам авторитета. :mrgreen:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Apr 22, 2019 6:36 pm

Тру детектив смуче всички немити неща, такава самовглъбена чикия и нищоговорене в продължение на чосове трябва да е нелегална. Но първият епизод и сигурно около 3 сцени в останалата част от сезона се ядваха (една-две с голата дадарио и с една друга празноглава любовница на харелсън, ако броим и сцената с престрелката с генгстърите стават 4). Как да е, тва нашето му прехвърлих все пак епизода и си страда от синдрома на нашенска продукция и е малко дунав мост на стероиди, разибрай снимано с нови камери. Декларация на реплики, дървени движения от актьорите (реални хора лолз), липса на каквато и да е реалистична нотка в гласовете, еле па да става въпрос за реалистичен диалог. Мъка просто.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tiffany aching » Mon Apr 22, 2019 10:59 pm

трубадур wrote:
Mon Apr 22, 2019 6:36 pm
дунав мост на стероиди
Не съм го гледала и няма как да направя сравнение. Ха-ха, спомням си само някаква посевместна пуританска възмута от голите сцени с Йоана Буковска... :roll:
трубадур wrote:
Mon Apr 22, 2019 6:36 pm
Декларация на реплики, дървени движения от актьорите (реални хора лолз), липса на каквато и да е реалистична нотка в гласовете, еле па да става въпрос за реалистичен диалог.
О, ни най-малко. Дори второстепенните актьори се справят повече от добре, Теодора Духовникова е блестяща. Единственото изключение е дъщеря й (в сериала), с нея е свързано и онова, което ме подразни до сега - а именно навикът й да обикаля горите и пещерите (нощем), сама или с почти непознат съмнителен субект, при положение, че се води разследване на жестоки серийни убийства и то от майка й. Владо Карамазов се представя задоволително, но някак все имам усещането, че играе и се държи по един и същи начин, където и да го гледам. Останалите са без забележки.
И за Бога! доживях в българска продукция никой да не мънка. :)
трубадур wrote:
Mon Apr 22, 2019 6:36 pm
Но първият епизод и сигурно около 3 сцени в останалата част от сезона се ядваха.
За мен най-голям интерес представляваха окултните елементи и само пради тази причина го изтърпях.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Apr 26, 2019 10:10 am

Ся произволно чекнах темата и видях, че си отговорила, нещо камбаната ме е предала. Щом те кефи сериалът, още по-добре, значи не си губиш времето. Аз само казвам, че от това, дето видях (почти цял епизод) си ми затвърди очакванията за беге продукция. Демек маса зле.

А като каза окултния момент, аз напълно забравих, че такъв имаше у тру детектива, опитах се доста сериозно да изтрия глупостите от тоя филм, дето ми загнезди в мозъка, но както казах - почна обещаващо. Но сега като се опитах да си припомня неща, те и този елемент тотално изпърдяха. Безобразен сериал беше това. А толкова много потенциал имаше.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Apr 26, 2019 2:45 pm

Би ли било възможно Мишел Визаж да си го вземе супер брутално. Егати тъпия силиконов джързи white trash.

Начи тя бялата жена, дето има повече силикон от мозък по себе си ще обяснява на Пластик за азиатски стереотипи и как Пластик не говорила така, ами еди как си. Ся знам, че не е лесно да си глупав white trash от Джързи, дето няма никакъв талант или мозък, ама толкова да е проста и грам да не се опита да разбере емигрантския ESL experience.

Епик фейл. Както и другите, които наричаха Пластик лъжкиня.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tiffany aching » Fri Apr 26, 2019 4:46 pm

трубадур wrote:
Fri Apr 26, 2019 10:10 am
А като каза окултния момент, аз напълно забравих, че такъв имаше у тру детектив
Мда, особено в първи сезон около този "момент" е изграден сюжета. Както например е и в Stranger things, чието работно заглавие е било Montauk, а подобни експерименти (най-вече с деца) са провеждани още по време на ВСВ или кой знае от кога. Но да не се отплесвам, така или иначе reality is stranger than fiction. :mrgreen:
...
Изгледах излезлите сезони от The Expanse и ще дерзая до следващия четвърти.
Допадна ми, определено - 7,5/10.
Епизодът, в който
Spoiler: show
Джули Мао и Милър се "приземиха" на Венера
- твърда десятка. :)

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Apr 26, 2019 6:44 pm

tiffany aching wrote:
Fri Apr 26, 2019 4:46 pm
Мда, особено в първи сезон около този "момент" е изграден сюжета.
Около това ли е било, ебаси? Останах с впечатлението, че е около празнословията на маконъхи, които не се промениха и една йота за толкова години, дето реално минават през тоя сериал. Бахти ужаса беше това, напълно измести и мистерията, и всичкото. И не се спря, и финалът на сезона тотално ми сра у джоба, тъй като тъкмо с жената решихме, че са приключили и това ще е, и ни стовариха още десет часа на тоя скапан паркинг/парк/еба ли го до болницата. Дееба и катилната работа, тоя сериал ни накърни множество :mrgreen:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Tue Apr 30, 2019 10:43 pm

Altered Carbon е сериал, който си мисли, че е Westworld, но всъщност е Into The Badlands. :lol:
Но иначе е забавен, стига да се гледа малко като пародия. Всички деалози са като извадени от книгата как да пишем noir диалози, а главния герой може да говори като фитнес батка, но е трикрилен гардероб и рядко стои с тениска.
Плюс тва има повече цици per minute от GoT, какво да не му харесаш. :ninja:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Wed May 01, 2019 10:20 pm

Втората част на Сабрина е супер яка. Най--много ми хареса, че имахме ИСТИНСКА дискриминация, а не само метафорична такава. Най-после от доста време насам да имаме истински мизогинизъм, а не всичко да е на база морталс/witches или квито там създания имаш в сериала.

Ник беше прекрасен. И отношението му към Сабрина също. Мишел Гомез беше велика, Хилда и Зелда също. Епизодът с мисионерите много ми изплаши, щото абсолютно също изграждащите уроди живеят до нас и ме занимават с простотиите си. И дрехите на Сабрина са много красиви.

Проблемите на сериала са нормалните приятели на Сабрина. Толкова скука на едно място. Как е възможно. Гримът на всички е мега зле. И ако тва, че Хилда е оранжева може да се преживее, щото е шантава, простотии от рода на жълти петна по Харви, разтечено то червено червило на Сабрина, тоталния mismatch на лице и врат. На Пруденс грима, който е стил "my boyfriend does my make up", а тя е толкова красива.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sun May 05, 2019 11:08 pm

@Roland не знам какво ти е мнението за епизода, но за мен това беше най-безумната елиминация до този момент. Да сложиш Шега, която беше мега добре на чалънджа и на рънуейа на дъното беше rigga morris. Силки трябваше да е аут.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Mon May 06, 2019 7:54 pm

Litz wrote:
Sun May 05, 2019 11:08 pm
@Roland не знам какво ти е мнението за епизода, но за мен това беше най-безумната елиминация до този момент. Да сложиш Шега, която беше мега добре на чалънджа и на рънуейа на дъното беше rigga morris. Силки трябваше да е аут.
На този етап аз се забавлявам да гледам конфронтацията между Ру, която агресивно се опитва да ни набута Силки в устата, и продуцентите, които й дават the villain edit.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 22 guests