Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Сериалчета за всички, част IV

Post by Moridin » Wed Dec 19, 2018 10:00 am

This is it. Ground zero.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Sun Dec 30, 2018 9:13 pm

Британските сериали винаги са били великолепeн пример за телевизия и Wasted е част от тях. Слакър комедия от 6 епизода за четирима тотално изтърбушени бритиш психари и с най-яката роля на Шон Бийн до момента - кръстоска между Боромир, Нед Старк и Шон Бийн духовен водач. :mrgreen: Този сериал е велик.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Dec 31, 2018 1:19 pm

Към тоя момент All Stars 4 е в пъти по-добър от доста изминали сезони. Гениален.

Манила е има най-добрия runaway track record просто гениална е. Този липсинк е гениален и тя победи в първите 5 секунди и Тринити изглеждаше като best friend number 10 в песен от мюзикъл. Прекрасна е.

Липсата на това гнусно, бездарно и лъжливо леке Тодрик е невероятна :heart: :heart:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Wed Jan 02, 2019 8:16 pm

Litz wrote:
Mon Dec 31, 2018 1:19 pm
Към тоя момент All Stars 4 е в пъти по-добър от доста изминали сезони. Гениален.

Манила е има най-добрия runaway track record просто гениална е. Този липсинк е гениален и тя победи в първите 5 секунди и Тринити изглеждаше като best friend number 10 в песен от мюзикъл. Прекрасна е.

Липсата на това гнусно, бездарно и лъжливо леке Тодрик е невероятна :heart: :heart:
Имам интензивна нужда това да НЕ Е сезонът на Валентина. Тя коуства брутално в момента, щото знае, че токсичните й фенове ще разнебитят всеки, който посмее да я елиминира. Отвратителна гнида беше в нейния сезон, още по-отвратителна е в този.

Моне е следващата жертва, надявам се.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Thu Jan 03, 2019 11:59 am

Загледах вчера Tell me a story, като нямах абсолютно никаква идея какво точно представлява и какво да очаквам.
Приказни мотиви, например за Червената шапчица (и лошия вълк/вълци), трите прасенца (и лошия? вълк), Хензел и Гретел и т.н. са вкарани в съвременния свят, показан като порядъчно ужасен, с много Тръмп присъствие.
Участват Ким Катрал (Саманта от Сексът и градът, в ролята на бабата на Червената шапчица, хаха), както и Пол Уесли (Стефан Салваторе от Дневниците на вампира, едно от трите прасенца...)
Динамично е и си легнах непорядъчно късно! Ако не задълбава човек, става като цяло, но то от CW толкова.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sat Jan 12, 2019 3:51 pm

Roland wrote:
Wed Jan 02, 2019 8:16 pm


Имам интензивна нужда това да НЕ Е сезонът на Валентина. Тя коуства брутално в момента, щото знае, че токсичните й фенове ще разнебитят всеки, който посмее да я елиминира. Отвратителна гнида беше в нейния сезон, още по-отвратителна е в този.

Моне е следващата жертва, надявам се.

След последния епизод, ако победител е някой друг освен Манила, тва би било грешно на толкова много нива. По-грешно дори и от ограбването в предния Ол Старс.

А и видя ли роклята с превръзката на Манила за предния епизод, която са й забранили да носи, щото е било лош вкус. Интересно е, как в тва риалити, скечове за ядене на лайна са окей, извън предаването десет годишни да правят стриптийз до голи кралици е окей, НО омг рокля с превръзка е лош вкус.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Jan 14, 2019 11:20 am

Дисенчантед не е толкова зле. Ядва се след първите си 10 минути. Още съм рано в сезона, но бива.

Боджак продължава да страда от факта, че е анимация. Епизодът дето гледахме бе 30 минути Уил Арнет на погребение в 4 кадъра. Хората са се опитали да анимарат, но освен устата и тук таме някакво поместване, не е като да имат какво друго да правят, цялата отговорност пада върху сценария и играта. Даже музиката я беше хванала липса. Но беше много мета, даже мета за всичко едва ли не, поглед върху живота, смърта, индустрията, самото шоу, зрителите, успеха му, критиците, квото падне. Щото е боджак пасва, а и все пак са 5 сезона ин и могат да си го позволят. Хубав епизод, ама ептем не ни даде стимул да гледаме натам. Но ще го избутаме де, явно този сезон е като отговор на психопатите, които се отъждествяват с героите и негативните им страни са извадени на макс, барем се успокоят малко катилите. Комедията не е тотално пренебрегната, но цялата структура и ситуациите, които показват напомнят повече на демидж контрол.

Поднових тъпите викинги. След дълга пауза пасва, а и дават предпоставки да обърнат страницата и тоя път американците (демек християните) да са баш добрите. Щото самите викинги са ги принизили по-ниско от животни в държанието си. А иначе богата култура и пр. :dunno:
Евала обаче за сериал, който постепенно изгуби сума важни герои, някои все още живи, но не се показват
Spoiler: show
рагнар, роло, кралете английски и френски
и пак държи някакъв интерес. Но определено дългата пауза, която си дадох позволява да му преглътна огромното количество недостатъци. Остава си красива и скъпа продукция, въпреки тоталното изнасилване на цветовете. А и май са снимали в Исландия и доставиха ебаси гледките.



ППППППП казах го твърде рано, само 2 епа по-късно викинги ми напомни защо го заебах, мъката е голяма

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Tue Jan 15, 2019 11:04 pm

Първи и втори епизод на True Detectiv3 :metal:
В началото правят хубав реверанс към първи сезон, за да покажат, че настоящият ще е много по-близо до него като история и атмосфера, отколкото до недолюбвания втори, който също харесвам, въпреки кусурите му. Адски се радвам отново да видя качествена роля на позабравения Стивън Дорф. С Махершала Али имат страхотна симбиоза и е чудесно да ги наблюдаваш как играят един до друг, особено в сцените с минимален диалог. А самият Али за пореден път показва какъв чудесен актьор е. За разлика от първи сезон, в този имаме и хубав трети персонаж - героинята на Кармен Еджого.

Историята е повече от интригуваща, кинематографията е прекрасна и началната шапка за пореден път е отлична. И като за трети сезон, действието се развива в три времеви периода. Повече от великолепно начало. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
GusherGookVim
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Fri Nov 23, 2018 10:40 am
Location: Sofia, Bulgaria

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by GusherGookVim » Wed Jan 16, 2019 7:09 am

Колко епизода са излезли досега? :) Знам, че си фен на Туийн Пийкс, който за мен е шедьовър отвсякъде (особено ако навържеш старите сезони с новия и знаеш, че така е било планирано), та някак си ти имам доверие (помня едно жестоко ревю от теб на тема Tween Peaks). Всички недолюбват втори сезон на Детектива, ама аз съм гледал само първия така или иначе.

Според мен, първи сезон беше жесток, защото сторито се движеше с умерено бавно темпо и диалогът между героите винаги беше намясто. Също така композицията или по-скоро подредбата на сцените беше ефектно пресъздадено.

Има ли ги същите елементи в 3ти сезон? Защо си струва да се гледа според теб? И най-вече - колко общо има с първи или втори сезон?

:D
“Greatness is a transitory experience. It is never consistent. It depends in part upon the myth-making imagination of humankind. The person who experiences greatness must have a feeling for the myth he is in. He must reflect what is projected upon him. And he must have a strong sense of the sardonic. This is what uncouples him from belief in his own pretensions. The sardonic is all that permits him to move within himself. Without this quality, even occasional greatness will destroy a man.”

Muad' Dib'

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Wed Jan 16, 2019 12:32 pm

GusherGookVim wrote:
Wed Jan 16, 2019 7:09 am
Колко епизода са излезли досега? :)
Сезонът току-що започна - така че два епизода. :mrgreen:

Всеки сезон е с отделна история, която е завършена в рамките на сезона - подобно Фарго. Общото на сезоните са чиляците, които стоят зад тях, атмосферата и тематиката, като първи и трети са близо един до друг, а втори е с по-различен сюжет. А дали си струва да се гледа - виж епизодите и сам реши. :wink:

п.п. данке за Твин Пикса.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
GusherGookVim
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Fri Nov 23, 2018 10:40 am
Location: Sofia, Bulgaria

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by GusherGookVim » Wed Jan 16, 2019 7:37 pm

А, stand-alone тип сериалче. Добре. Ще видим.

Мерси за отговора :)
“Greatness is a transitory experience. It is never consistent. It depends in part upon the myth-making imagination of humankind. The person who experiences greatness must have a feeling for the myth he is in. He must reflect what is projected upon him. And he must have a strong sense of the sardonic. This is what uncouples him from belief in his own pretensions. The sardonic is all that permits him to move within himself. Without this quality, even occasional greatness will destroy a man.”

Muad' Dib'

User avatar
GusherGookVim
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Fri Nov 23, 2018 10:40 am
Location: Sofia, Bulgaria

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by GusherGookVim » Thu Jan 17, 2019 11:19 pm

@penzata ,

Мерси много за препоръката за 3ти сезон на True Detective.

Не знам откъде да започна, но засега съм повече от впечатлен. Но този сериал определено е за хора, които имат търпение за изключително бавен пейсинг.

Атмосферата от първи сезон си е тук, особено се набива на очи сивият цвят на сламата. Трудно ми е да идентифицирам защо ми прихваща вниманието чак толкова много.

Отварящите надписи са естетическа наслада за гледане. Трипартитният хронологичен наратив е изключително оригинален подхват според мен, особено за детективски сериал. Всеки аспект е subtle на макс - развитието на историята върви бавно, хорърът е просто захвърлен в бекграунда (най-вероятно засилващ се с всеки следващ епизод), аминималистично сюрреалистичните елементи едвам драскат по плочата на наратива. Най-отличаващата част определено е интимността между героите, която е пресъздадена по-добре и от 1ви сезон (не знам за 2ри) - недоисказаните мисли, разменените двусмислени погледи и т.н.

Детективската страна откъм детайлност се доближава до тази на The Wire само че със значително по-малък екип. Но пък концепцията за 3 хронологични линии на едно стори компенсира, като че ли. А, бтв, това не го считам за standalone, не знам за теб ;)

Опасно много потенциал има според мен, а може и да се срути изключително бързо...

Thanks :)
“Greatness is a transitory experience. It is never consistent. It depends in part upon the myth-making imagination of humankind. The person who experiences greatness must have a feeling for the myth he is in. He must reflect what is projected upon him. And he must have a strong sense of the sardonic. This is what uncouples him from belief in his own pretensions. The sardonic is all that permits him to move within himself. Without this quality, even occasional greatness will destroy a man.”

Muad' Dib'

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Jan 18, 2019 12:14 pm

Norsemen - комедията наистина е загубено изкуство. Тук шегите ти се показват от 10 км и явно са си мислели, че като са видими ще си кажем няма начин да го направят и те, вземат че го направят и това ще ни изненада. Едва додрапах до 5 епизод и то с превъртане. Тъп вид криднжи комедия, която цели да създава неприятни ситуации ала британския Офис, където да те е срам да гледаш, избрали са си 2-3 героя, върху които да серат могъщо и просто е поредица от нелепици, без да разбират защо този тип комедия работи. Офисът също се дънеше в това отношение, де. Най-доброто в кринджа сякаш си остава Arrested Development. Норсмена е грубо и тъпо, да не говорим, че страда най-вече от бясната си цел да е отявлена пародия на Викинги, което е загубена кауза, защото от Викинги нищо не става. Но дотолкова се мъчат, че даже използват същите парчета на wardruna, само че в изопачени сцени, което явно е мега мета и много смешно. :-|

Blackadder Goes Forth - си остава топ постижение в комедията. Безупречни диалози и игра, всеки е наясно, че са на върха и флексват във всяка сцена и доставят без забележка. И е смешно, да не говорим, че в този сериал има повече човещина от сигурно 90% другите комедии, а в него си правят кафето от кал и пърхот. Дори след толкова години не си е изгубил чара и работи.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Sun Jan 20, 2019 8:50 pm

Напоследък съм забелязала, че не мога да гледам повечето филми и сериали с тинейджъри. Не знам дали проблемите им са ми прекалено далечни, за да ме заинтересоват, или драмата е too over the top или какво, но просто не става. Sex Education, при все clickbait името си, всъщност предостави една история с истински персонажи, към които се привързах и за които ми пукаше.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 20, 2019 9:57 pm

Почнах Deadly Class, за момента има излязъл само един епизод.
Адски яко е! По комиксите на Рик Ремендър, който също е и сценарист на сериала. Добре им се получава. Е, като цяло е в категорията гилти плежър, не нещо супер стойностно, но просто е супер яко и зарибяващо и много, много добре заснето. Ще следя сезона с интерес!
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests