Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Tue Feb 26, 2019 3:05 pm

Е тва е по комикс на вокалистчето на My Chemical Romance. Радвам се, че пичът не е напълно бездарен, а е правил и други неща.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Tue Feb 26, 2019 4:57 pm

Litz wrote:
Tue Feb 26, 2019 3:05 pm
Е тва е по комикс на вокалистчето на My Chemical Romance. Радвам се, че пичът не е напълно бездарен, а е правил и други неща.
Imagine this level of plebbery :mrgreen:

Не, честно, съжалявам всички които не могат да оценят MCR, особено Black Parade и Killjoys албумите.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Wed Feb 27, 2019 12:15 am

Третият сезон на True Detective е чудесен. Махершала Али и Стовън Дорф са размазващи. И не е истина колко ми хареса как завърши историята. Финалът тотално избуши всичко. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Wed Feb 27, 2019 7:36 am

Лутер е душица златна - нататък става по-интересен като му заразвиват лов сторито. Аз си ги заобичах всичките 7 галфона.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Wed Feb 27, 2019 7:41 am

Brooklyn nine-nine е идеалното нещо, с което човек да си разтовари вечерта - тонове леко инфантилен хумор стил реклама на олд спайс и парче на дъ лонли айлънд. :yay: :mrgreen: :oops:
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Wed Feb 27, 2019 8:12 am

penzata wrote:
Wed Feb 27, 2019 12:15 am
Третият сезон на True Detective е чудесен. Махершала Али и Стовън Дорф са размазващи. И не е истина колко ми хареса как завърши историята. Финалът тотално избуши всичко. :mrgreen:
Даа, много се изкефих и аз! Цялостният фийл беше страхотен. Абе супер сезон!
Но не трябваше да чета предположенията на феновете какво всъщност се е случило - щото го бяха познали преди доста епизоди, а аз много обичам да се изненадвам!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Wed Feb 27, 2019 9:11 am

Killua wrote:
Wed Feb 27, 2019 8:12 am
Но не трябваше да чета предположенията на феновете какво всъщност се е случило - щото го бяха познали преди доста епизоди, а аз много обичам да се изненадвам!

Spoiler: show
Не виждам как точно биха познали, какво се е случило в детайли, тъй като чак накрая излезнаха някакви парчета от пъзела. Обаче това, че една тежка травма, безсилие пред хората, които обичаш и нелепи, но фатални случки, отприщтват ураган, който няколко десетилетия разрушава животи и ги отнема, беше смазващо. И диалогът между двамата пичове, че въпреки развръзката (подобно на зрителя) не изпитват чувство на облекчение, а някакво "тъпо" напрежение - просто няма как да се отърсят от нещо, което едва ли не е изградило и предопределило животите им.

Последният монолог на Амелия, как нещо счупено, само се поправя, беше размазващ.

п.п. между другото, съдейки от сцената, в която Амелия и Уейн говорят, защо той се е записал в армията, тази, в която се гмурваме в очите му, за да видим отново началната с (други) хлапета на колелета, и най-последната сцена, в която Уейн навлиза в джунглата, няма как да не усетя препратка към Jacob's Ladder и може би друго тълкувание на историята, въпреки свързването ѝ с първи сезон. :mrgreen:

п.п.п. да не забравя и тази, в която Уейн е с щерка си в колата и тя му казва: "И ти ми липсваш. Липсваш ми в момента!" :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Wed Feb 27, 2019 9:50 am

Да, напълно съм съгласна, общо взето това мързеливо имах предвид под "цялостния фийл", това реално му беше якото на сериала за мен, не толкова мистерията.
А това, което бяха познали още преди няколко епизода:
Spoiler: show
още със снимката на стената в офиса на Хойт им беше хрумнало, че през цялото време щерката на Хойд(т?) е страдала по загубеното си момиченце, затова всъщност е поискала чуждото дете и че смъртта на момчето е било по-скоро нещастен случай. Та щеше да ми е по-яко да не го бях прочела това и да се бях изненадала напълно, щото аз не съм много внимателен зрител по принцип и всичко това го бях пропуснала, естествено
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sun Mar 03, 2019 2:14 pm

Новия сезон на Драг Рейс почна окей. Доста як първи чалъндж, в който хем трябва да си креативен, хем кралиците имат яки материали.

В момента фаворит ми е Пластик, която е прекрасна, но тва малоумните Мишел пак с безумно изказване "Тя беше прити, аз исках да я видя грити", при положение, че в четвърти сезон обясняваше на Шарън в първи епизод, как иска да я види pretty and girly. It's the first episode, Michelle ffs! Ванджито ще сцепи тоя сезон също.

А липсинк песента беше абсолютния край и епик криндж.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Sun Mar 03, 2019 8:28 pm

Litz wrote:
Sun Mar 03, 2019 2:14 pm
Новия сезон на Драг Рейс почна окей. Доста як първи чалъндж, в който хем трябва да си креативен, хем кралиците имат яки материали.

В момента фаворит ми е Пластик, която е прекрасна, но тва малоумните Мишел пак с безумно изказване "Тя беше прити, аз исках да я видя грити", при положение, че в четвърти сезон обясняваше на Шарън в първи епизод, как иска да я види pretty and girly. It's the first episode, Michelle ffs! Ванджито ще сцепи тоя сезон също.

А липсинк песента беше абсолютния край и епик криндж.
За мен елиминацията е тъпа. И не защото Соджу не беше най-зле видимо, а защото къв е смисълът да елиминираш хора, без да им позволиш ВЕДНЪЖ да носят собствения си драг на подиума?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Thu Mar 07, 2019 10:59 am

Who Is America? е повече от чудесно завръщане на Саша Барон Коен към сатирата. Шовинизъм, арт снобарщини, риалити дзвезди, капитализъм, национализъм, "Америка" като ценностна система - всичко под тънкия нож на гротеската. :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Jen » Thu Mar 07, 2019 1:26 pm

penzata wrote:
Wed Feb 27, 2019 9:11 am
Spoiler: show
п.п. между другото, съдейки от сцената, в която Амелия и Уейн говорят, защо той се е записал в армията, тази, в която се гмурваме в очите му, за да видим отново началната с (други) хлапета на колелета, и най-последната сцена, в която Уейн навлиза в джунглата, няма как да не усетя препратка към Jacob's Ladder и може би друго тълкувание на историята, въпреки свързването ѝ с първи сезон. :mrgreen:

п.п.п. да не забравя и тази, в която Уейн е с щерка си в колата и тя му казва: "И ти ми липсваш. Липсваш ми в момента!" :ninja:
Аз се чудя дали въобще е търсено тълкуване извън откритата референция, може и да е, то точно такава връзка е с потенциал за истерично теоретизиране, разбира се. В същото време ми е колкото да се бутне постмодерното домино. Като иконите в The Revenant малко. :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Thu Mar 07, 2019 2:05 pm

Така е, заради това не исках да пиша повече по този въпрос; да анализирам също. :mrgreen: Но когато видях тези сцени, това бе най-първото нещо, което ми дойде на ум.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Thu Mar 07, 2019 9:28 pm

Pose е доста як сериал, показващ нагледно на скептиците, че е възможно да се направи филм сериал/филм с транс актьори без тва да пречи на креативността или актьорската игра. Индия Мур е богиня. Главният проблем на сериала е, че героят на Еван Питърс е най-развит и многопластова. Което е тъпо.

И е сериал на Раян Мърфи, така че знам че още следващия сезон ще е съсипан .

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5249
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by alshu » Sat Mar 09, 2019 1:24 am

Имало чисто нов инталиано-немски ТВ сериал по Името на розата, само дето в тъпия сайт на RAI не мога да се ориентирам дали го дават по RAI UNO (който ми е достъпен по кабеларката) или не.
В TV Guid-ът на самия канал не обявен за понеделник, когато трябва да е втората серия.
Предлага ми само RAI Play, но аз не искам да го стриймвам...и все пак пробвах от любопитство и естествено сериите могат да се гледат само от територията на Италия.

Porca miseria!
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests