Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Fri Nov 01, 2019 7:09 am

"Псевдо" е представка, която се ползва, когато нещо се преструва, че има някакви качества, а реално или ги няма, или са развити по толкова елементарен начин, че все едно ги няма. Т.е. перфектно пасва на The Leftovers, което се предполага да изследва реална човешка психология, но за съжаление го прави с персонажи, които са двуизмерни литературни клишета от първия до последния. А това, че по света има зрители, които са се объркали от безкрайната поредица на сцени на рев, драматичните декламативни монолози и повърхностните препратки към животински и религиозни символи и са ги сметнали за висококачествена трактовка на човешката скръб, страха от обвързване и загуба и емоционалното и психическо объркване в лицето на някакъв необясним вселенски катаклизъм, е тъжна, но често срещана ситуация като опре до ТВ сериали. Enjoy Watchmen now.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Fri Nov 01, 2019 7:27 am

Мдааа, нищо не каза, но пък за сметка на това, евала за сарказма.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Fri Nov 01, 2019 7:48 am

Казах колкото ми се казва и колкото считам че заслужава тоя булшит. За всеки случай е доста повече от това, което ти си казал. Със или без сарказъм.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Fri Nov 01, 2019 10:18 am

The Leftovers е прекрасен сериал, но наистина не е за всеки. Много е тъжен, много емоционален, много спиритуален на моменти. Аз го обожавам, невероятен е, но не бих го препоръчал свободно, просто защото си е специфичен. Изисква се една специфична душевност за него и ако човек я няма, ще му изглежда празен и глупав. Това не значи, че въпросният човек е зле или не разбира или нещо такова, просто... не разбира това. И в това няма лошо - нито един сериал, дори най-хубавият, не може да допадне на всекизрител. А този е един от най-хубавите, правени някога, и допада на сравнително малък кръг хора. Но е специален. Никога нямаше високи рейтинги, не получи сериозни награди, но все пак успя да се задържи за цели три сезона и влезе много навътре в сърцата на малка група хора. Лично на мен този сериал ми е повлиял много, променил ме е, направил ме е по-човечен, по-смирен, по-обичащ. Накарал ме е да забелязвам и оценявам определени неща в живота. И се радвам, че съм изпитал висшата наслада от това да го изгледам.

И всички герои обичам. Обичам Кевин, с неговото търсене на смисъл и нужда от логика и нормалност в този хаотичен луд свят. Обичам Нора с нейния пламък, с нейната непримиримост, която я кара да се лашка между гнева (това да ти пука страшно много) и депресията (това да не ти пука изобщо). Обичам Лори и Мег с тяхната заблуденост. И в сърцето ми има специално място за отец Мат и неговата убеденост.

Май втори сезон ми е любим. Точно финалът на втори сезон, последните две минути, за мен са най-красивото, най-прекрасното нещо, показвано някога на екран. Хем просто, хем огромно. Десетки пъти съм си ги гледал, обожавам ги, тази сцена е просто страхотна. И докато гледах трети сезон някои неща не ми харесваха и си казвах "Е струваше ли си да го продължат? Трябваше да спрат с оназисцена, тя казва всичко. Защо правят това?" И после финалът на трети сезон, пак последната сцена, ме разтресе и ме завладя напълно. И тогава отново осъзнах, че е трябвало да продължат, че е имало неща, които не са били казани, а са безумно важни и трябваше да бъдат казани. Беше страхотно. Великолепно.

Иначе от всеки сезон, освен финалите, най-любими са ми епизодите за отец Мат. Специално във втори сезон епизодът му - пети май - беше феноменален, с толкова обрати и изненади, такова лудешко приключение, сърцето ми туптеше учестено всяка минута и се чудих как е възможно сценаристите да са толкова гениални и да го направят така хубаво. Този епизод целия съм го разказвал на приятели и познати, които изобщо не гледат сериала, просто за да им кажа какво е величие и защото чувствах нужда да говоря за това. И финалът, когато Мат казва "Защото е мой ред" и се качва там, под звуците на Laughing with Реджина Спектър... Просто неповторимо. Аз го гледах на лаптопа в болницата, вече три седмици лежах там със счупен крак и доста неща, включително любими книги и сериали, ми бяха станали безразлични. И това просто ме надъха и ми върна ентусиазма към изкуството. Напомни ми какво може да постигне изкуството и какви емоции може да изкара в мен.

Така че го обожавам. Всеки има право да не го харесва - специално за този сериал наистина разбирам. Но за мен е от най-ценните сериали на света.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Fri Nov 01, 2019 10:42 am

Можеше да минеш и без снизхождението и речниковото обяснение на думата псевдо. А аз каквото имам да кажа за сериала, съм го казвал вече.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Nov 01, 2019 1:24 pm

Glow e много як. Аз съм някъде из втори сезон и ме сцепва. Доста дълго време си казвах, че Британика супер много прилича на по-слаба и висока Кейт Наш, дори като запя песента бях ОМГ това звучи толкова Кейт Наш и като проверих беше тя. ОМГ. Много е променена.

Рут е супер прекрасна и не мога да повярвам, че толкова са успели да загрозят богинята, която е Алисън Бри.

Edit: поглеждайки дискусията по-нагоре, на коя точно планета депресията е знак, че не ти пука изобщо?

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Fri Nov 01, 2019 5:55 pm

Докторе, понякога адски можеш да разчувстваш човек, с тия твои излияния. :wink:


п.п. да е в послеписа, че е по-яко така - подхванах Джак Райън (след Офисо :hihi: ). Доста е приятен. Историята засега (гледах само 3 епизода) е клиширана и фабулата на места си играе бая на нагласяванка, само за да може да се случват нещата, но изпитвам нужда да видя как ще се развие по-нататък (пък и вчера излезе втори сезон). И Джон Кразински доста добре влиза в тази роля (блазе и на Емили Блънт, пък и на Кразински, също).
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sun Nov 03, 2019 8:15 pm

Трети сезон на Glow у убер трагичен. Сам е какво жалко мекотело, Рут и тя покрай него. Всички са супер умрели, разговорите между мексиканската лесбийка и Бейрут биха били ок в сериал развиващ се в наше време, ама за 80те тая да ѝ прави такъв скандал все едно че сме 2019 беше повече от нелепо и не на място пък и тая е най-криндж персонажа.

Мелроуз и Джени имаха много яки моменти. Историята с Баш е интересна, но трети сезон ми се стори 10 пъти по-дълъг от другите два, дето бяха стегнати и бързи. Тва беше прикриващо.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Sun Nov 03, 2019 8:30 pm

Batwoman еп. 4 имаше най-абсурдните няколко сцени, в които батманката спасяваше по драматичен начин от избухващи перлички с експлозии от ранга на гърмящи пиратки. Не бях виждала такова чудо... И вече частта, в която изби от ръцете на едно момиченце перличката, тя излетя на милиони метри и се взриви, така леко фойерверкено в далечината, Батуоман драматично я предпази от експлозията с наметалото, и аз бях - хм, май докато са играли, са им казвали, че ще са някакви много големи експлозии, ама после екипът със спец-ефектите малко ги е домързяло.
@Dr. Horrible, гледа ли го това? Много беше в джаза :D
Като цяло доста криндж е тоя сериал засега, ама си го следя да видя дали няма да се подобри.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Mon Nov 04, 2019 2:36 pm

Напоследък много антологии са се завъдили, тъкмо гледах още две:

Castle Rock S02 - не е излязло цялото още, за момента сякаш първи сезон ми хареса повече, по grounded in reality беше и от там по-крийпи, но все пак и този не е лош. Ще видим как ще продължи.

The Sinner S01 - това имаше доста добра история, мистерията беше интересна и добре бяха разгърнали откритията, не падаха от небето. Макар че си имаше малко косури (главната героиня е претърпяла травма, после е много стабилна, 5 години по-късно е супер нестабилна, след малко отново е супер стабилна без никаква причина или основание), но като цяло беше добро. Ще пробвам да видя и втори сезон как е и дали и новата мистерия ще е интересна.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Tue Nov 05, 2019 4:21 pm

Killua wrote:
Sun Nov 03, 2019 8:30 pm
Batwoman еп. 4 имаше най-абсурдните няколко сцени, в които батманката спасяваше по драматичен начин от избухващи перлички с експлозии от ранга на гърмящи пиратки.
@Dr. Horrible, гледа ли го това? Много беше в джаза :D
Като цяло доста криндж е тоя сериал засега, ама си го следя да видя дали няма да се подобри.
Наистина беше дънце четвърти епизод. Експлозиите не са ми направили толкова силно впечатление, защото съм гледал и другите сериали от тази вселена и знам ефектите и сценариите на колко срамно ниво са. Но Batwoman, уви, пада дори под средното за тях :( Първи и втори епизод имаха някакъв потенциал, трети ми допадна, но четвърти беше много зле. Пети ще го видя по-късно. Те вече му поръчаха цял сезон, така че минимум 22 епизода ще видим, дано дръпне все малко... Злодейката е яка и актрисата ѝ е страхотна, дано тя изтегли напред. Но сценарият е много посредствен, актьорите също....

Иначе хубаво каза някой по-горе в темата, че на Уотчмен проблемът му е, че не ти пука за мистериите. Щото са някакви... никакви. Нито ми дреме кой е обесил ченгето, нито какви точно са тея лудости с Джеръми Айрънс... Просто не ми пука за този свят и тези герои. Може би ще догледам сезона, като излезе целият, ама вече е възможно дори и това да не направя.

Иначе, труба, И АЗ МРАЗЕХ ТРОНОВЕТЕ ОТ ПЪРВИ ЕПИЗОД, УЖАСНО БЕШЕ. Този сериал го харесвах само в средните сезони, заради участието на добрата кралица Марджери, мир на праха ѝ. Но всичко преди нея е зле и всичко след нея е зле и голяма част от нещата, паралелни на нея, бяха зле. :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Nov 05, 2019 5:42 pm

Само не ме почвай за марджаляка, тва че църси тъпото я утрепа, барабар с папата, всичките знатни пустиняци, доведе до самоубийството на краля и ни един паляк не каза "бич, дъ фак?" беше показателно колко по-зле ще стане тоя сериал, а пустиняците, дето го гледаха почнаха масово да реват едва в осми сезон. С други думи... ми прави са си хбо да правят вачмен, толкова по-кретенски неща, базирани на качествени неща, им носят безобразен успех, че баш тука ще ги спират клишета и идиотски диалози.

оди играй на телтел играта по игра на тронове, там има яко марджари и е озвучена от мацката, чието име забравих, ама много ме кефеше в тюдорите и в 5-те й голи секунди в Rush

пп натали дормер, треаше да я чекна

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Tue Nov 05, 2019 6:48 pm

Не разбирам тоя интензивен хейт по Уочмен... Хубаво, скучен бил, не бил нищо особено, гледали сме вече сходни неща, по калъп е - окей. Ама чак такава омраза все едно е най-тъпият сериал, правен някога. Малко втф е. :unsure:

@Dr. Horrible, да, абе актьорската игра наистина е доста зле и цялостно е толкова cheap всичко. Скучно е като сюжет и предвидимо. Аз гледам заради Руби Роуз главно, че я харесвам, ама милата явно хич не може да играе. Не знам дали ще стигна аз до повече от още 2-3 епизода, че 22 е малко множко. Иначе Алис е готина, ама малко почна да се повтаря и преиграва и само се пули. За два епизода ми писна, а и досега хич не са я развили.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Wed Nov 06, 2019 12:40 am

Малко да разведря обстановката, @Roland не знам гледаш ли Ru Paul's Drag Race UK, но опитите на продуцентите да пробутат гнусно расистко Тори като фронтрънър в лицето на Бага Чипз са просто нелепи. В момента всичко е Вивиън или Дивина. :mrgreen:

Аз бтв успях да гледам някои кралици на живо и алф Шарън Нийдълс е гений.Аляска също. Кракър беше доста зле.

Що бтв не вземеш да напишеш едно ревю да скандализираш бг хомофобите. :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Wed Nov 06, 2019 5:50 pm

Litz wrote:
Wed Nov 06, 2019 12:40 am
Малко да разведря обстановката, @Roland не знам гледаш ли Ru Paul's Drag Race UK, но опитите на продуцентите да пробутат гнусно расистко Тори като фронтрънър в лицето на Бага Чипз са просто нелепи. В момента всичко е Вивиън или Дивина. :mrgreen:

Аз бтв успях да гледам някои кралици на живо и алф Шарън Нийдълс е гений.Аляска също. Кракър беше доста зле.

Що бтв не вземеш да напишеш едно ревю да скандализираш бг хомофобите. :mrgreen:
Щото само ти ще го четеш. Иначе верно ли е такава Бага? Мен тя ми е супер любима. Вивиен не мога да я дишам. Масивен Рокси вайб ми дава...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests