Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Moridin » Fri Oct 25, 2019 8:57 pm

Кат сигнеш до 3-тия на Suits, викай ;)
Бтв би трябвало да има тема някъде тук за него, ама де ли...
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Sun Oct 27, 2019 3:05 am

Загледах The Leftovers. Опитва се да е някъв мега драматичен, мрачен и дълбок и се взима супер насериозно, но засега стои като по-скучна версия на Lost. Има ли смисъл да го мъча това? Ще заприлича ли на нещо нататък, или ще свърши в гъзъ като Лост?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Sun Oct 27, 2019 7:30 am

Amelia wrote:
Sun Oct 27, 2019 3:05 am
Загледах The Leftovers. Опитва се да е някъв мега драматичен, мрачен и дълбок и се взима супер насериозно, но засега стои като по-скучна версия на Lost. Има ли смисъл да го мъча това? Ще заприлича ли на нещо нататък, или ще свърши в гъзъ като Лост?
@Random много се кълне в него, но доколкото знам малко по-натам набира сила. Само три завършени сезона е иначе, така че колко му е :д
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Sun Oct 27, 2019 2:34 pm

The Terror S02 няма нищо общо с първи сезон, и нямам предвид историята (което се очакваше). Актьорска игра, герои, атмосфера, усещане за обреченост, дори това как са сглобени сцените и как преминават една в друга, всичко е на изключително по-ниско ниво. И на всичкото отгоре историята е съшита с огромни бели конци и скучна, а тиустовете бяха там just for the sake of it и нарочно крити от зрителите. За съжаление изобщо не се възползва от сетинга (Japanese American internment camps), това не само че нямаше никакво значение за историята, ами и не беше експлорнато изобщо, а седеше просто като фон. Доста разочароващо, предвид колко добър беше първи сезон.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Sun Oct 27, 2019 3:27 pm

Първото е по книга на Дан Симънс и то една от най-добрите му, второто съществува, само щото първото беше толкова успешно. С тва на ум, още не съм го гледал първия сезон, ама трябва да му наваксам.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Mon Oct 28, 2019 1:38 pm

Да, знам, книгата съм я чела и сезонът по нея беше страхотен също. Заради което и съм толкова разочарована от втория сезон, понеже там не само историята, ами и абсолютно всичко, е на толкова по-различно ниво, че не заслужава да е част от същото заглавие.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Oct 28, 2019 2:02 pm

Антологиите сериали са голяма тъпотия, Американската хорър история го доказа, сега и това. За криминалната американска не знам, там май по им се получава, ама за хорър просто не бива, малко народ остава толкова дълго вдъхновен, а и като се разлее дадена история в сериална форма, баш тогава ужасът си взима най-много и резко спира да е страшно. Но тия дни го почваме, де, жената много я е шубе, ама и тя като мен е фенка на кораби, и след филма за моби дик ни трябва нещо отново такова, по всички клипове и пр. личи че пичовете зад кадър на The Terror са взели самото корабоплаване насериозно, а и има ебаси каста тва нещо.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Oct 28, 2019 3:02 pm

Антологиите поне при Раян Мърфи, би трябвало да могат да работят, щото тоя човек не може да структурира сериал и тва. Пилотните му епизоди винаги са убер гениални, тоя нема слаб пилот и после майката си трака просто. Толкова да не знае как да си развие историята. Аз хорър сторито го спрях на сезона с вещиците, щото беше много зле. Но дори в първи сезон имаше някакви елементи, които дразнят, толкова потенциал и накрая нищо. Плюс че покрай нея имах кринджи период с рисърчване на school shooters, ама Еван Питърс много играеше по моите тийнейджърски фантазии. Плюс препратките към Хедърс, който е убер гениалния филм :mrgreen:

Криминалната история е първия път в кариерата на Мърфи, в която тоя има два кохерентни сезона. А Дарън Крис у втори сезон играе божествено, никога не съм очаквала, че Блейн от Глий може да играе по тоя начин. Пенелопето е супер трагедия там обаче. Оная си удря мадридски говор, докато играе жена от Калабрия и няма спирка. Но там както казах Дарън Крис изнася сезона.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Thu Oct 31, 2019 9:02 am

Пичеве, The Leftovers е факин абисмал бе, хора. Ма боже КОЛКО е тъп..........

Изгледах два сезона в очакване да оправдае изливащата се на вълни фартси претенция. Получих още от същото, което направи Лост непоносим някога - псевдомистични, псевдодълбоки, псевдофилософски и псевдосимволични чекии, дето уж са релевантни за the human condition, некво поредно сетингово лимбо там с жалки опити за копиране на похватите на Дейвид Линч и сбиртък от възможно най-антипатичните персонажи, бродили по екрана някога. Няма нито един персонаж в цялото това нещо, дето да не искам да му блъскам главата в асфалта, докато не стане на загубила всякакви човешки черти кашица. И това включва и бебето, дето го влачат насам-натам. Всички са ужасно бели. Дори цветнокожия каст е бял събърбен уасп шайт с бели, събърбени уаспи битиета и бели събърбени уаспи реакции на великата им катарзисна мелодрама. Толкова е бедно и скучно всичко - с тоя сетинг можеха да се направят много по-интересни изследвания на човешката психика от тая плоска псевдодълбока повърня. Музиката и тя е бедна. Състои се от 2 теми, които се включват в най-катартичните моменти (а те са по 7 на всеки 16 секунди) - едната със скърцаща цигулка, другата - с раздрънкано пиано. И някви "готенки" песньовки тук-таме за повече артси фартс. Досущ като Лост.

Факинг хел. Не знам дали някога съм виждала нещо по-зле написано от това, което се предполага да представлява Guilty Remnants.

Линделоф е ТВ версията на Хидео Кожима. Сега се разправяте тука колко лайнян е Уочмен. Познайте от три пъти що. Ain't gonna touch this with a ten foot pole.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Thu Oct 31, 2019 12:12 pm

Amelia wrote:
Thu Oct 31, 2019 9:02 am
Пичеве, The Leftovers е факин абисмал бе, хора. Ма боже КОЛКО е тъп..........
Най-накрая някой, който да споделя мнението ми за тази претенциозна бозица. :yay: Само не съм съгласен за героите, Нора ми се видя горе-долу интересна, другите да мрат.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Moridin » Thu Oct 31, 2019 12:39 pm

Пфф, хора всякакви. Всичко описано, като махнем думичките "псевдо", които вероятно не са верни ениуей, е ТОЧНО каквото се търси от един як сериал :mrgreen: Гледах първата половина на първия сезон на Лефтовърс и всеки ден съжалявам, че не намирам време да го догледам, беше супер наситен с атмосфера, мистицизмът беше идеален и съвсем малко на фона на психологическия разрез на общество в такава булшит ситуация. Перфе е. Героите не били лайкабъл, на кого му пука??? :<

А без да знам нищо предишно за Коджима, само трейлърите на новата игра, които @intery ми пусна, са толкова величествени, че мога да гледам само с всепомитащо презрение на хейта :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Oct 31, 2019 1:19 pm

Коджимата доста не го бива да пише, ама дет стрендинг и на мен ми е любопитен какво ще е. Геймплейно звучи интригуващо. А най-доброто на коджима е когато няма общо с проекта много-много и играта се изнася от студиото платинум, демек metal gear solid revengeance, по-популярно като може би най-тъпото име на игра евър. А след Лост и сегашния вачмен повече на линделов неща няма да подхващам. Не го умее човекът и това си е.

А @Amelia отново говори езика на боговете, хиляда пъти казах, че тоя сериал няма да го продължа, но написаното ми изпълни душата

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Thu Oct 31, 2019 6:57 pm

Moridin wrote:
Thu Oct 31, 2019 12:39 pm
Пфф, хора всякакви. Всичко описано, като махнем думичките "псевдо", които вероятно не са верни ениуей, е ТОЧНО каквото се търси от един як сериал :mrgreen: Гледах първата половина на първия сезон на Лефтовърс и всеки ден съжалявам, че не намирам време да го догледам, беше супер наситен с атмосфера, мистицизмът беше идеален и съвсем малко на фона на психологическия разрез на общество в такава булшит ситуация. Перфе е. Героите не били лайкабъл, на кого му пука??? :<

А без да знам нищо предишно за Коджима, само трейлърите на новата игра, които @intery ми пусна, са толкова величествени, че мога да гледам само с всепомитащо презрение на хейта :mrgreen:
Като човек, който три дни поред страда няква там Metal Gear Solid игра, дето се водеше магнум опусът на Кожима, те съветвам Death Stranding играта да си я поемаш само под формата на трейлъри. А като човек изстрадал два пълни сезона на The Leftovers, те съветвам да си останеш само с гледаното до момента, където все още можеш да живееш с надеждата, че това има какво да каже и знае накъде отива и как да стигне до там. You're welcome. :heart:

@Matrim Нора верно е от една идея по-поносимите персонажи, въпреки че е скучна и псевдокомплексна и тя като останалите. Но поне може да я оправдае човек за неврастениите ѝ с това, че загубата ѝ е истинска за разлика от мелодрамите на останалия главен каст. Баси, сега трябваше да се напъна да си спомня името на героя на Джъстин Теру, въпреки че е от най-главните - дотолкова ми е никакъв. От него основно ми е останало като спомен гледането като теле в железница, реването и това, че е влажен по една или друга причина в повечето сцени.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Thu Oct 31, 2019 7:12 pm

Аз също се опитах още като ти прочетох предишния пост по-рано днес, но без никакво преувеличение мога да кажа, че така и не успявам да си спомня името на героя на Теру, толкова е никакъв наистина. Главният ми спомен от него е, че често се чудех как не са го уволнили, защото рядко се вясваше на работа, а беше шеф на полицията. И, разбира се, гледането като теле в железница, неговия специалитет. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Fri Nov 01, 2019 1:42 am

@Moridin, когато намериш време, изгледай и трите сезона. Аман от псевдоразбирачи.

Това пльокане на "псевдо" пред всеки епитет е баси детинщината. Кажи, че не ти аресва с едно изречение, а не пиши псевдофермани. Силно ме интересува, кое точно му е "псевдото" на мистицизма, философията, дълбочината, символиката и комплексността на сериала, щот лепенето на едно "псевдо" пред тези думи (без аргументация) абсолютно нищо не означава. :heart:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests