Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Jul 11, 2021 4:22 pm

трубадур wrote:
Sun Jul 11, 2021 3:59 pm
Spoiler: show
изнасилването (демек наказанието) и метаморфозата на русите не можеха да са по-очевадни
Аз вече съм го позабравил, обаче...
Spoiler: show
Руби ако го беше утрепала оня, щеше да ми е по-лесно да го приема. Вместо това го остави жив и почти здрав, с много наранено его, докато жената, заради която го наказа, си остана негова подчинена. Което... Ъгх. На мен първата ми мисъл беше, че мениджърът после ще си го изкара върху своята подчинена, щом Руби я няма и не може да я открие.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Sun Jul 11, 2021 4:26 pm

Той каза, че иска да я уволнява, но и както споменах, тук последствия няма, тези герои нямат живот извън сцените, в които са включени. Затва и викам че няма претенции. Знае си пълпи влиянието и праска каквито поразии му попаднат за шок валю. Тъпо, доста, но не е като повечето ужаси да не са така. хбо има незаслужено високо и престижно реноме, макар 90% от продукцията им да си е квото и нетфликс бълва. Праскай всичко за всеки с надеждата нещо да стане баш хит, умерен хит или да си намери нишата. хбо логото далеч не значи задължително високо качество и високи цели.

с тва на ум, ако дадено нещо ти прави сериалчето негледаемо, в пълно право си. Не е истина колко по-малки неща са ме отказвали. Сцената беше зле, но то целият епизод беше противен реално. :mrgreen:

и не показаха гъзовете на руби и русата, мен тва можеше да ме откаже :hihi:

User avatar
Althea
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Mon Feb 15, 2021 9:25 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Althea » Wed Jul 14, 2021 9:30 pm

Току-що догледах последния епизод на „Локи“ и съм много доволна от сериала и от обратите в него.
Spoiler: show
Доста харесах Канг и факта, че не беше по-скоро сив персонаж – идеалният антагонист за сериал, в който главният герой е Локи. :mrgreen:
Силви се доказа като типична Локи, която е вярна единствено на собствените си желания и ги поставя над тези, които я обичат или над евентуалните рискове за Вселената. Все пак си оставам умерен оптимист, че в бъдеще нещата между нея и Локи може и да се получат, но познавайки MCU, не възлагам много надежди. :D
Доволна съм от поставените основи за следващите филми (и втория сезон), единственото, от което не съм доволна, е дългото чакане, което предстои. :lol:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by alshu » Wed Jul 14, 2021 9:45 pm

Ouch! Brutal cliffhanger.
Also the Kang we know is Worst Kang? Something doesn't add up.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Roland » Thu Jul 15, 2021 5:34 pm

Althea wrote:
Wed Jul 14, 2021 9:30 pm
Току-що догледах последния епизод на „Локи“ и съм много доволна от сериала и от обратите в него.
Spoiler: show
Доста харесах Канг и факта, че не беше по-скоро сив персонаж – идеалният антагонист за сериал, в който главният герой е Локи. :mrgreen:
Силви се доказа като типична Локи, която е вярна единствено на собствените си желания и ги поставя над тези, които я обичат или над евентуалните рискове за Вселената. Все пак си оставам умерен оптимист, че в бъдеще нещата между нея и Локи може и да се получат, но познавайки MCU, не възлагам много надежди. :D
Доволна съм от поставените основи за следващите филми (и втория сезон), единственото, от което не съм доволна, е дългото чакане, което предстои. :lol:
Мисля, че идеята е, че
Spoiler: show
Това не е Канг. Канг е кофти версия на тоя пич. Ако съдя по каквото знам за комиксите, тоя образ беше базиран на Иммортус (бъдеща "по-мъдра" версия на Канг). Но накрая водачът на алтернативното ТВА носеше костюма на Канг определено.

Все пак официалната ни среща с него е планирана чак за 2023 с Ant-Man and the Wasp: Quantumania.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Fri Jul 16, 2021 6:17 pm

quick series ъпдейт
TBBT се подобрява много в късните си сезони, до 11-ти сезон съм и вече героите са достатъчно пълнокръвни и self aware, за да го няма досадния криндж хумор от началото (сериозно, Шелдън не е казвал базинга от поне 4 сезона). Връзките и драмата им също са глътка свеж въздух сравнено с други големи ситкоми от тази ера. Няма ги постоянните събирания и раздели на романтичните двойки (кхъм, himym). Няма ги евтините драма енджини като смърта на близък в семейството и други такива. Хората в този сериал просто порастват, и бавно се превръщат във functioning adults. Възхитен съм от развитието на Чък Лори като писател в късните му години и нямам търпение да приключа с tBBT ерата и да видя какво е сътворил в The Kominsky Method.
Покрай това се зарибих да почна и Young Sheldon и засега (3 епизода in) съм леко amaze-нат, предвид какъв low effort cash grab очаквах да видя. Първия епизод беше малко скучен, докато се пренастроя, но следавщите са добри. Тоя сериал е, like, good. Реалистична slice of life драма, подплатена със стабилен хумор, и въобще не разчита на Sheldon antics. Вместо това имаме нещо като по-зряла версия на malcolm in the middle случваща се преди 30 години в дълбокия Тексас, в която Малкълм е аутист с проблеми да се интегрира в обществото. Не знам дали не си въобразявам и ефекта да е само заради липсата на laughing track, ама ставам фен.

Помежду другото бавно напредвам със 13 reasons why, сезон 3. Всичко написано по-рано още важи, сезонът е ужасен със единствено светло петно, развитието на Брайс. Дано 4-ти да е по-добър, или поне, по-малко тежко драматичен, че вече само дето малки кученца не са станали хероинови наркомани и не са се самоубили в тоя сериал. А героите минаха през толкова много, заслужават малко почивка. Освен Клей, Клей заслужава някой да разпознае, че страда от шизофрения и да го изпратят да се лекува.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Mon Jul 19, 2021 12:16 am

Loki очаквано е inconsequential, но low key лови стабилна 7.5-ца и застава по средата на класирането между флаконът и one divison
Много ми харесва как Марвел умело маневрират между нуждата да си завързват историите една за друга и да спамят препратки към комиксите, и нуждата все пак да правят добри самостоятелни истории, които не се давят в пороя на mcu-то. Локи не е изключение и успява накак си хем да подвигне хайпа за следващите филми и служи като трейлър на мултивърса, хем е напълно самостоятелен сериал развиващ се някъде извън времето, който няма да има никакво значение за нищо в бъдещето на MCU, освен може би на собствения си втори сезон.
+много добре се е получил мишмашът между бразилия, ъмбрела академи, доктор кой, пътеводителя, и кой знае още какво. Да, целия сериал може да се опише с израза style over substance, но това не го прави по-малко ядлив.
+Том Хидълстън играе едно и също нещо от 10 години, но още си го може
+история за пътуване във времето с малко сюжетни дупки, която не се оказва едно голямо нищо накрая, плюс от мен
-малко, но не никакви, все пак има някои моменти които си остават необяснени от правилата на играта, освен ако не се окаже че всичко което знаем от сериала е лъжа, но това е още по-слабо обяснение, така че предпочитам вселената, в която има сюжетни дупки. Плюс това повечето бяха сложени просто заради rule of cool, така че мога да им ги простя.
-всъщност единствената сценарна глупост, която има значение за историята е тази от последния епизод
Spoiler: show
в която Локи беше телепортиран във грешната времева линия, която не би трябвало да съществува все още в момента на телепортацията му, но все пак го прави само и единствено заради нуждите на сценария във втори сезон да се ресетнат взаимоотношенията между героите, все едно не крахме идеи от чадърчестата академия достатъчно. И като подгрешка на тази грешка, как изобщо има различни варианти на TVA, тя не се ли намира извън времевата линия. Иначе излиза че е някъде на физическа локация във времето и пространството, което не се връзва с нищо от по-рано показаното в сериала.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Delegat » Wed Jul 21, 2021 9:48 am

Според мен Канг държеше ТВА извън времевата линия, но със смъртта му и появата на многото времеви линии и ТВА получи различни варианти. Иначе сериалът беше много добър, беше малко муден в определени епизоди, но като цяло ми хареса.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Wed Jul 21, 2021 10:10 am

Ъъ, спойлери,

Иначе да, нещо такова се случи, но не трябваше да се случва, тъй като няма никаква логика
Spoiler: show
безвременността на TVA да зависи по някакъв начин от наличието на една времева линия. Канг не беше умрял още когато Локи се телепортира, така че излиза, че тригерът, който е появил другите варианти на TVA e разцепването на линията, което започна малко преди смъртта на Канг. Който пък факт сам по себе си може да се обясни само ако TVA през цялото време си е бил на линията, или пък Канг нарочно я е преместил на линията по някакви негови си съображения, което ми се струва много глупаво, защото нали мотивацията му е да има една сила, която govern-ва линията, за да няма времева война. Защо му е да прави така, че да има много организации, които сигурно ще се сбият една с друга във втори сезон.
Изобщо, важното е да става купон. :blabla:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Aug 02, 2021 12:13 am

Почнах How To sell drugs online fast и е бая готин като за немски комедиен сериал. Чисто визуално е разкошен доста ранен Едгар Райт има в тва нещо.
.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Mon Aug 02, 2021 5:05 pm

13RW сезон три завърши силно, но все пак беше боклук. А четвърти започва с масивен power creep на параноята и вече дори не е смешно. Дано поне накрая измрат главните герои, че поне да си е заслужавала тази бавно движеща се влакова катастрофа. Поне си остава красив, добре изигран, и със страхотен саундтрак, та да става за гледане.

В този ред на мисли изгледах софтпорн опита на HBO да пресъздадат Skins - Euphoria, a.k.a гърдите на колко 18-годишни актриси сме готови да пожертваме, за да може Зендая да си остане pg13, а сериала все пак да се води mature по дефиницията на хбо (минимум 2.7 цици на епизод и поне 17 пишки на сезон). Доста съм раздвоен в мнението си - оценката е нещо между 5-ца и 7-ца ама със сигурност не е 6.
От една страна в типичен за тийн драмите стил е силно изигран, красиво заснет и отново имаме перфектен саундтрак.
От друга обаче не съм сигурен дали цялото нещо не е някаква ебавка. Целия сезон се носи в slow-motion и objectify-ва де що има да се обджектифайне за тези 16-17 годишни тийнейджъри, които иначе изглеждат като 25-годишни модели на бельо или все едно са гериои от Love Island и други подобни реалити шоута. Всички са красиви като мечта, слабо облечени, перманентно надрусани с няколко вида наркотици, и се праскат кой който хване на задна.
Цялото нещо дава вайб все едно създателят Sam Levinson си носи доста ментален багаж от детските години, и сега си го изкарва чрез изкуството си.
Плота е слабо съшит от някаква дебилна динамика между Нейт и останалите герои, която кара параноичната мистерия на 13RW да изглежда реалистична за ежедневието на американския ученик, а тука shenanigan-ите на Нейт са изиграни все едно всичко е напълно сериозно.
Зендая играе за оскар та се пръска, чак почва да опира в "never go full retard" територия - героинята й притежава малко повече психични проблеми, отколкото смятам за реалистично - има adhd, ocd, няколко вида наркотични зависимости, паник атаки и каквото там им трябва на сценаристите в конкретната сцена. Иначе играе доста добре на моменти и много се зарадвах като видях, че са я направили автентично unlike-able, чак със клишираното наркоманско неадекватно държане, крадене на пари от техните и каране със всички. Но всичкия нюанс е отишъл за нейната героиня и айде, от мен да мине, за Маккей, чиято драма също е добре измислена и не се движи по кексуалната линия. Останалите актьори се налага да работят с едноизмерни карикатури, които се захранват от по един личностен quirk. Едната мацка се влюбва във всеки младеж, който й направи мили очи, и след това въпросния младеж неминуемо я зарязва, след които пуска онлайн секс касетите, които са си правили. Другата мацка е толкова сексуално awkward, че решава да стане доминатрица по грешка, въпреки че всъщност е добро момиче и си търси истинската любоф. BF-ката на Зендая е manic pixie dreamgirl на втора степен. Нейт е гледал American Psycho като малък, и е решил, че този филм е алфата и омегата на човешките взаимоотношения.
Йееа, леко съм тригернат какво минава за качествена телевизия в днешно време. :<
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Aug 03, 2021 12:12 pm

Martix wrote:
Mon Aug 02, 2021 5:05 pm

Йееа, леко съм тригернат какво минава за качествена телевизия в днешно време. :<
Е къ, живеем в GоLden age of tELeViSiON !!11! според много амеби, макар най-голямото постижение на същата са ефектите в игра на тронове.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sun Aug 22, 2021 9:20 pm

Догледах How To Sell Drugs Online Fast и силно препоръчвам. Първо hands down най-доброто визуално представяне на съобщения евър. Визуално е разкошен и супер стимулиращ. Супер якото и естествено превключване на езици и ползване на чуждици.

И ми хареса, че Дан се оказа най-очарователния, прекрасен и миличък бонбон. :heart:

И толкоз яко да видиш тийн сериал без сексуализация и без голи тийнове. Малкото сцени бяха супер забавни и нелепи.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Mon Aug 23, 2021 6:53 pm

Оо, тийнейджъри и наркотици, звучи интересно, трябва да го пробвам този, дано има превод.

49 Причини Защо
Spoiler: show
Приключих с епопеята 13RW сезон последен - сезонът е също толкова тъп и ненужен, колкото и трети. Но за разлика от него е интересен. Вместо скучни разговори в столовата и скучни разговори вкъщи, този сезон се връща към корените на жанра и праща героите си на екскурзия из дебрите на тийнейджърските клишета. Ходим по купони, кандидатстваме за колеж, пращат ни на къмпинг в гората. Изобщо, нещата са доста по-гледаеми. Знаейки, че това е последен сезон, сценаристите са се постарали да дадат на всеки от младите актьори сцена (или няколко) в която да блесне и сезонът е пълен със силни изпълнения, ревове, речи и други, развличащи ни на фона на иначе пълната мизерия и депресия, пропита във всеки кадър. Положението е толкова try hard, че дори дървото Dylan Minnette (Clay Jenson) има сцена, в която играе като човешко същество и успява да не е противен за поне 5 секунди. Звуча малко негативно и има защо, но всъщност сезонът почти се е получил. Само ако не беше идиотското упорство на сценаристите да рамкират историята като мистерия в сезон, в който не е останала и капка от нея. Големия обрат ни е foreshadow-нат толкова грубо и очеизвадно още в първите 2 епизода, че и куче ще осъзнае кой е мистериозния странник, lurk-ващ в мрака, и до края на сезона всички го играят супер изненадани от нещото, което на всеки зрител му е очавидно още от началото. Финалния епизод е сякаш залепен накрая на цялата тая бруталия и е точно толкова оптимистичен и животоотвърждаващ, колкото трябва за край на американски сериал, и дори е добър, но хич не стои намясто.
Финална оценка за целия сериал - 7.5/10


Legion Season 3
Spoiler: show
- What is the universe without each sunrise? That’s how we judge our gods, not on their math but their poetry.

Хайде приключи се. Войната за душата и ума на любимия ни омега мутант Дейвид, a.k.a. Legion завърши успешно. Ту кретайки на патерици, ту летейки на крилете на вдъхновението.
Сезонът е директно продължение на историята от втори - Дейвид още веднъж, вече за последно, се изправя срещу харизматичния марокански тиранин The Shadow King. Този път на помощ му се притичват млада пътешественичка във времето (Lauren Tsai), която буквално пада в заешката дупка, за да отиде при него (и която ще изгуби не един или два зъба, помагайки на Дейвид), и цяла армия от секси култистки, зависими от уникалната дрога за ума, която само Легион може да им достави. Това е нашият протагонист дами и господа, relate to that. Сенчестият крал също не остава без съюзници, за да бъде инверсията пълна, той пък решава, че вече ще е от добрите, и се съюзява със дивизията, поставила си за цел да залови и обезвреди полуделия Дейвид.

- I'm the old wizard who lives in a shoe. The slick MC Daddy from the ice cube.

Визуално сериалът продължава да е неразбираем, креативен, и интересен за гледане, но все пак се усеща, че бюджетът им е бил рязан пак, след не толкова успешния втори сезон и на моменти операторските хитрости прозират.
Звуковото оформление обаче не търпи никаква критика. От подбора на песни, до ефектите и саунд mixing-а, всичко е безупречно.

Играта е супер, и епизодите вървят бързо и динамично, но развитието на персонажите е по-скоро разочароващо. Самият Дейвид го играе на практика злодеят на сезона и си личи че се забавлява много,
Spoiler: show
Image
но сценарния пряк път който ползва за redemption ark не прави чест на никого от замесените лица.
Някои други герои като Лени и Ptonomy са забити в трета глуха и по-добре да ги нямаше, предвид каква подигравка си правят сценаристите с тях. Последния епизод особено, е доста разочароващ предвид колко силни епизоди се редят преди него.

Историята е по-скоро обичайното за сериала случайно замеряне с идеи, визуални картини и музикални изпълнения (има дори и рап батъл с участието на Оливър и е точно толкова нахайпващ, колкото ми се искаше, че и отгоре), и се разчита по скоро на стремително прескачане от шаренийка, към друга шаренийка, за да не забележи зрителят, колко нищо интересно няма да каже сценариста, но това си е формулата, и ние такава си я харесваме.
Историята може и да не работи като цяло, но oh boy, как добре работи в частност. Всяка сцена е произведение на изкуството, а някои епизоди като например този с темпоралните гоблини се нареждат в списъка ми на любими епизоди от неща евър, редом с Blink, San Junipero и др.

!eulb syawla s'tI-

В стила на Легион ще завърша това rave-you с едно последно противоречие и ще кажа, че въпреки какво написах за историята по-горе, това е сериал, който е по-добър от сумата от своите части.
финална оценка за целия сериал - 8.5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Aug 24, 2021 12:18 pm

Сигурно на всички е ясно кво ми е мнението за марвел, ама Локи навремето беше 1 на 1 с Тор да го еба или поне си държеше граунда ДОКАТО СЕ БИЯТ! С ТОР, брат. У тая вселена Тореца къвто е показан. Тва в сериала е баси асасинейшъна, една идея не е останала от коварния злодей, щото тва все пак е героят от първте авенджъри. Кво ще да си говорим без фаврю, уидън и вече братята русо тая вселена тотално си е взела. Само един файги е ясно, че не стига. Фейспалм е тоя сериал, гледаш буквално Том актьорът и хубавата му дикция, която е използвана да мрънкя глупости, Локи никъде го няма. Тва е негледаемо. Единствено черната вдовица успя да си съсипе героинята повече... май.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests