Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat Oct 09, 2021 2:29 pm

Изгледах "The Queen's Gambit" и аз най-после:
https://www.imdb.com/title/tt10048342/
Ами евала, готин е. Не знам защо не го гледах по-рано, при положение че със сигурност е едно от най-добрите неща напоследък. Аня Тейлър-Джой е просто невероятна. Като я гледах в "На парчета" преди време, изобщо не подозирах, че ще може да направи такъв образ. Мариел Хелър, която играе осиновителката на главната героиня, е прекалено страхотна също - оказа се, че тя има малко роли и повечето й сериозни изяви са като режисьор. Има и транс актриса - Ребека Рут - в първите два и в последния епизод - с хубаво присъствие е, ако не друго, макар да няма много екранно време. Визуално сериалът е трепач, музикално - също. Включването на "Classical Gas" ме изненада приятно.
И да, трябва да се каже - значи може да се направи драматичен и напрегнат сериал без прекомерни гадости. Нямаше нито изнасилвания, нито тормоз, нито побоища, нито насилие. Изключая псувните от време на време, нищо не надскачаше PG-13 ниво, пък работеше. Повече такива трябват.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Marfa » Wed Oct 13, 2021 9:25 pm

Най-сетне и аз изгледах Squid Game. Разбрах кой е Главния Лош™ по време на играта с лимките. После, след финала на последната игра, бях почти убедена как ще приключи сериалът и познах. :( Не разбрах и защо им трябваше да бутат полицая, беше си чиста червена херинга цялата тая линия.

Обаче ми хареса. Сега ми е някакво много тъпо, щото ми се гледа пак нещо нахъсано такова, а нямам. От мъка си заредих един друг корейски, за някакви принцове и принцеси, но не е същото, не е. :(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Yan » Wed Oct 13, 2021 10:20 pm

Marfa wrote:
Wed Oct 13, 2021 9:25 pm
Обаче ми хареса. Сега ми е някакво много тъпо, щото ми се гледа пак нещо нахъсано такова, а нямам. От мъка си заредих един друг корейски, за някакви принцове и принцеси, но не е същото, не е. :(
https://www.netflix.com/title/80200575
Alice in Borderland, японски, нахъсан :D
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Marfa » Fri Oct 15, 2021 12:37 pm

Yan wrote:
Wed Oct 13, 2021 10:20 pm
https://www.netflix.com/title/80200575
Alice in Borderland, японски, нахъсан :D
Почнах го. Ама то много като Кубът тва май.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Tue Oct 19, 2021 5:54 pm

Тийзър на "Каубой Бибоп":


Изведнъж ми се догледа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Oct 25, 2021 4:46 pm

Подлъгах се по оценката, и нямам никаква идея как е като адаптация, ама първият епизод на Y: The Last Man е бая близо до епохален.

минус сцената
Spoiler: show
с острия като бръснач пожарогасител? не видях точно какво хвана мацката
Останалото е на ебаси нивото. Кастингът е тотален, дотолкова, че мъжете актьори са висша класа
Spoiler: show
а не знам точно колко използваемост ще имат
А с тва на ум, всите мацки и главният са безупречни. Темпото е донякъде бавно, но е доста обрана работата, заснето е разкошно, диалозите се приближават до реалността, без да губят от това, не се насилват да са забравимо ежедневни, ми просто да тласкат персонажите напред. Изключително приятно впечатление прави саунд дизайна. Доста ме хуукна.

Да не казвам голяма дума, ама от Лост не се е появявало такова нещо. Наистина голям брой герои и интригуваща мистерия. Както казах темпото е по-бавно, та определено не е Изгубени нивото, ама като актьори, увлекателност и качества на заснемане си е бая солиден сериал. Поне първият епизод. Няма как да е 6,1, ще видим натам как е разбира се, но това е крайно подценено нещо. За справка фондацията зася има 7,4, кво гледат тия хора....

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by The Dragon » Mon Nov 01, 2021 10:35 am

Marfa wrote:
Wed Oct 13, 2021 9:25 pm
Най-сетне и аз изгледах Squid Game. Разбрах кой е Главния Лош™ по време на играта с лимките. После, след финала на последната игра, бях почти убедена как ще приключи сериалът и познах. :( Не разбрах и защо им трябваше да бутат полицая, беше си чиста червена херинга цялата тая линия.

Обаче ми хареса. Сега ми е някакво много тъпо, щото ми се гледа пак нещо нахъсано такова, а нямам. От мъка си заредих един друг корейски, за някакви принцове и принцеси, но не е същото, не е. :(
Като цяло при мен беше - добра идея, посредствено изпълнение - всичко беше прекалено in your face - което обаче тотално се счупи на
Spoiler: show
моста и виповете. Тоест единствената детска игра която е подобна е мини жив през минното поле за да донесеш вода в селото, но нея я играят основно в афганистан
.

Според мен спокойно можеше да го съберат в половината време и да спечели от това.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Yan » Mon Nov 01, 2021 4:59 pm

The Book of Boba Fett:

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed Nov 03, 2021 11:34 pm

Гледах първите няколко епизода на "Полицаят от Рубльовка":
https://www.imdb.com/title/tt5581746/
Първият епизод е страхотен. Просто ме попиля от смях, плюс, че е сниман разкошно и с доста приятен сценарий. Актьорите са симпатични, героите им - също. Осезаемо по-вулгарен от подобните западни сериали, но, викам си, какво пък толкова, руснаци са, различно е. Постепенно обаче изтъпява все повече и повече, вулгарностите и простотиите започват да заемат твърде много време. Комбинацията от абсурдна полицейска комедия и тежкарееща драма не работи толкова добре, колкото й се иска, въпреки че актьорите хвърлят маса усилия за това. Просто не си пасват тонално нещата.
Надявах се да издържа повече. Твърде много сериали в последно време зарязвам още в началото.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Sun Nov 07, 2021 6:34 pm

Y: The Last Man не знам как съм го пропуснала, хич не бях чувала, че ще излиза, но веднага се поправих. Хубав беше сезонът като цяло, доволна съм. Накрая имаше малко глупави работи, особено една сцена беше супер jaring
Spoiler: show
амазонките се предадоха и затворничките ги пуснаха да си ходят по живо, по здраво барабар с оръжията? Тук сериозно се зачудих да не съм изпуснала някаква сцена
,

и се обърна прекалено много внимание на амазонките, цял епизод само за тях си им беше в повече, повече Y и 355 ни трябваше. Жалко, че са го кансълнали, дано си намери друг дом някъде.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Nov 07, 2021 6:39 pm

За припомняне на детството загледах "Шотландски боец":
https://www.imdb.com/title/tt0103442/
На някои неща мястото си им е в миналото. Някога това ми беше любимият сериал. В гимназията някои ми казваха Дънкан Маклауд заради начина, по който си връзвам косата - макар че него време бях кльощав като върбова вейка. (Други ме наричаха Лоренцо Ламас :))
За жалост обаче сериалът е остарял доста зле, а и едно време дублажистите на БНТ май са вдигнали нивото на актьорската игра. Ейдриън Пол изглежда и се държи като изваден от корица на любовен роман, с все мускулите, позьорстването и влажния поглед. Кристоф Ламбер, който играе само в първия епизод, стои две хиляди пъти по-добре на екран. Александра Вандернут поне е красива, обаче актьорски качества май не показа никакви. Бойните сцени обаче са ми голямата мъка. За близо трийсет години разбирането за телевизионен бой с мечове се променило много - и към по-добро. От ония времена май само в някои азиатски сериали съм виждал хубави двубои, западняците хич ги няма. То връткане, пируети, удари срещу въздуха, странни позиции. Ъх. Всъщност първият епизод далеч не беше толкова зле, обаче реших да не си развалям детските спомени повече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Nov 11, 2021 4:18 pm

Айде, Декстър почна. Dexter: New Blood отваря с бая предвидим като развитие епизод, ама чича ти майкъл и качествената продукция спасяват положението. Достатъчно години са минали, че всички да се правим, че глупавият финал на сериала не се е състоял... или поне детайлите от него. Дебра е мъртва, Декстър е у малко градче, насред студа и тва е всичко, което човек трябва да се сеща от трагедията, която беше осми сезон. Декстър продължава да се прави на приятелски настроен парцал, само дето всяка сцена с него все още крие напрежението, че всеки момент може да изригне. Както казах от цялата сюрия хбо актьори Michael C. Hall е единственият, който има потенциала да кърти екрани като Michael K. Williams.

Мизерията е, че лошковецът е по-карикатурен от аниме пустиняк, дето рита кученца, та изненадата никва я няма, дори и изборът все пак да вземат кадърен актьор, липсата на интригуващ обрат, извън това, че декстър е може би по-нескопосан, поради закостенели умения, прави удоволствието една идея по-лабаво.

Как да е, от зимния... еба го, целия 2021 телевизионен сезон извън вичъра тва ми е най-чаканият сериал и това, че не започва като напълно продрани гащи, ми даже кръпките все още са салбо видими е повече от обещаващо.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Tue Nov 16, 2021 2:59 pm

Декстър 2-ри епизод на 9 сезон. Само аз ли си го гледам? :mrgreen:

Хубавото е, че тласкат историята напред с бая завидно темпо, но с достатъчно умение да не е ръшнато. Напомня като комбинация от най-добрите сезони.

Тъпото, донякъде, че не е толкова смешно... айде, не смешно, но остроумно. Особено първи сезон монолозите на декстър и диалозите бяха на страхотно ниво. В тази нова версия липсват и наистина стабилните поддържащи персонажи. Цялото управление в маями се пукаше от шемети. При малкото градче и смален мащаб очаквах едва ли не Туин Пийкс пустиняци, дълбоки връзки, запомнящи се диваци, засега липсват и вървят доста по-близо до клиширани малки хорица от произволно село. И единственото наистина силно нещо е декстър.

Харисън има мегдан, а и все пак са викнали Кланси Браун и Fredric Lehne, та имат потенциал да направят интересни неща. А и както викам - темпото е завидно, въобще не се влачат с излишни глупости, залозите са вече на масата и остава да видим точно колко ще се скапят нещата.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Nov 22, 2021 12:12 pm

Brooklyn Nine-Nine - приключихме го. Доста задоволителен последен сезон. За съжаление твърде кратък, но хуморът и темпото са както винаги на ниво, бяха го позабравили сякаш, но в този сезон имахме много повече Тери, което винаги е плюс. Хареса ми, че Холт и Кевин бяха основната връзка, тъй като са най-доброто нещо в целия сериал, препратките към минали събития и връщането на най-паметните персонажи беше много приятно. Още ми е непонятно как точно този сериал по едно време се бореше за рейтинги, ама те.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Mon Nov 29, 2021 3:25 am

Гледах първия епизод на "Дикинсън":
https://www.imdb.com/title/tt8518136/
Не знам защо, доколкото тематиката грам не ме интересува, а и този епизод не ме накара да се интересувам от нея на практика изобщо. Иначе не беше лош, макар и твърде странен. Уиз Калифа в ролята на Смърт обира точките. (В тая връзка - в субтитрите непрекъснато Смъртта беше в женски род - явно наследено от превода на Леда Милева на съответното стихотворение, обаче беше странно.) Хейли Стайнфелд в главната роля е готина. Джейн Краковски, която играе майката на Емили Дикинсън, е принципно разкошна актриса, обаче образът й се олива със социалния коментар за положението на жените и просто дразни. Идеята младите да говорят на съвременен език, с разни изрази като "Nailed it", щеше да работи по-добре, ако ги нямаше непрекъснатите цитати от поезията на Емили Дикинсън с доста по-старовремско звучене. Буквално стиховете звучат, все едно са писани от друг човек. И ще ме прощавате, обаче странно е да гледам свободни богати чернокожи в сериал, в който в прав текст един от образите казва, че аболиционизмът е скандална идея. Малко консистентност, деанам. Визуално бива. Ако бях гледал "Имението Даунтън", сигурно щях да направя някакво такова сравнение. Красиви костюми, добре снимано. Не знам доколко е достоверно. Каляската на Смърт кърти.
Та така. С противоречиви впечатления съм, обаче бих гледал още един епизод.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests