Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Mon Apr 12, 2021 11:44 pm

Гледах първия епизод на "Невъзможните":
https://www.imdb.com/title/tt8697870/
"The Nevers", демек. Няма да пускам нова тема засега, защото не мисля, че сериалът я заслужава, но всъщност ми допадна. Горе-долу. Една нова идея няма, което е проблем. Х-Мен във Викторианска Англия, като подозирам, че единствената причина изобщо да бъде избран този сетинг, са хубавите рокли - понеже сетингът има малко до никакво значение и съвсем същият сценарий, с някои дребни промени, би могъл да бъде пренесен навсякъде и по всяко време от човешката история. А и Джос Уидън като цяло далеч не е толкова добър сценарист, колкото очевидно си мисли, че е. Вторачването му в разни думи като "murder", отнесена към група врани, или "employee", отнесена към разговор за влиянието на френския език върху английския, е съвсем откровено дразнещо и, честно казано, заради това донейде се радвам, че не ми дадоха на мен да работя по този сериал. (Не че щях да го откажа, ако ми го бяха предложили де.) Намирам този тип непреводими игри на думи за лошо писане, особено като заемат толкова централно място и ОСОБЕНО в екранно произведение.
Актрисата, която играе Амалия Тру, имам чувството, че не е свивала юмрук през живота си, а тя е биячът в групата и съответно участва във всичките иначе нелошо замислени бойни сцени и изглежда смешно. Иначе не играе зле, ама... Изиграването на бойна сцена също е актьорска игра. Това нейното беше все едно да пее фалшиво в мюзикъл. Ник Фрост е чудесен обаче, Бен Чаплин в ролята на, общо взето, Самюъл Ваймс - също. На моменти усещах влияния от Тери Пратчет, обаче, ако изобщо ги има, подозирам, че идват от актьорите, а не от Уидън. Има сцена, която със сигурност е най-малкото вдъхновена от "Фантомът от операта" - дотолкова, че когато започна, изтанананиках лайтмотива на Фантома от мюзикъла.
Почти очаквам да се сгромоляса зрелищно в бъдещите епизоди - понеже има и мистерия от тип, който не знам дали изобщо съм виждал развит както трябва.
При все негативизма досега обаче гледах с интерес и очаквам следващия епизод с умерено нетърпение.
Last edited by tigermaster on Tue Apr 13, 2021 12:19 am, edited 2 times in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Tue Apr 13, 2021 12:02 am

И? Раздуй малко, толкова ли е скучен и ниско бюджетен, колкото изглежда от трейлърите.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Tue Apr 13, 2021 12:14 am

^Редактирах поста, че го публикувах преждевременно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Wed Apr 14, 2021 3:15 pm

CW ще правят сериал gritty remake по Powerpuff girls. Стил ривърдейл. Но докато в ривърдейл плочките на Арчи са причина за гледане с тоя постер не знам кого се опитват да привлекат. Сигурно и Хим ще бъде някъв скучен хетеро. Тва мяза по-скоро на поредния провален Хедърс рибуут.


[0attachment=0]173739569_10159068909407357_1312888636074408489_n.jpg[/attachment]p
Attachments
173739569_10159068909407357_1312888636074408489_n.jpg
173739569_10159068909407357_1312888636074408489_n.jpg (150.6 KiB) Viewed 2004 times

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by alshu » Thu Apr 15, 2021 9:34 am

Това вече и за post-irony не може да мине.
Archie поне има алтернативни издания на които Riverdale напомня, а и последната основна версия на Archie не е много далече, като тон.

Идеята за тези PowerPuff Girls ми напомня за дебилния хорър филм по The Banana Splits, който излезе през 2019.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Thu Apr 15, 2021 3:54 pm

alshu wrote:
Thu Apr 15, 2021 9:34 am
Това вече и за post-irony не може да мине.
Archie поне има алтернативни издания на които Riverdale напомня, а и последната основна версия на Archie не е много далече, като тон.

Идеята за тези PowerPuff Girls ми напомня за дебилния хорър филм по The Banana Splits, който излезе през 2019.
Ривърдейл поне има яка естетика и плочки. Откъм естетика там е супер добре докаран, като короната на Джъгхед, както и тоалетите на мацките.

Тука братче дори откъм мода е трагедия. Buttercup е tough за тва кожено якe, Blossom e Лидерката за тва блейзър и кой идиот носи червен блейзър с червена блуза :ninja: Bubbles е миличка и наивна за тва е облечена като 37 годишна жена???

Дори лийкнатите снимки са много party city, а оригиналните роклички са супер лесни с няква яка естетика от 60те.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Sat Apr 17, 2021 12:58 pm

Не помня да съм гледал цял български сериал, тук-таме по някоя серия. Сега обаче си гледам Полицаи от края на града. Ако бяха вкарали повече сериозност и на тоя Геро играта и героя му не се повтаряха с едно и също поведение във всяка сцена е можело да се получи.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Tue Apr 20, 2021 12:13 am

Гледах и втория епизод на "Невъзможните".
Надявах се да ми хареса повече. Май ще го дропвам. В епизода да има поне две препратки към "Дракула" и Брам Стокър е споменат по име, а същевременно сценаристът очевидно дори не е чел книгата, ама пък може един от героите да я описва с някакви засукани думички като "епистоларна фантазия". Ъгх. А и книгата е написана след годината, в която се развива действието в сериала, както установих след бързо гугълиране току-що. Да ги таковам у сценаристите, имат достъп до цялата информация на света, а се излагат така. :evil: После идва психологизмът за дванайсетгодишни и откровено некадърната на моменти режисура на Уидън - в сцените с огромното девойче е особено зле, където и насилената перспектива, и зелените екрани са толкова очевидни, че няма накъде повече. Да не говорим, че из цялото нещо прозира някаква претенция, която обаче изобщо не е покрита в сценария, и, съответно, всичко дрънчи на кухо. А и това нещо работи работи горе-долу толкова като някаква метафора или алегория, или де да знам и аз, за социалното потисничество, колкото "Х-Мен" работи като метафора за расовото потисничество - демек никак, понеже в рамките на самата история опасенията на консервите, които уж трябва да са лошите във филма, са напълно оправдани. Не става така, сори.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Apr 25, 2021 1:06 am

Нетфликс май са започнали да добавят истински професионални преводи на български на новите си сериали. Поне сериалът "Shadow and Bone" има горе-долу читав превод, доколкото видях.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by RRSunknown » Mon Apr 26, 2021 11:44 pm

Този сериал ми най-голямата изненада - по-някаква случайност попаднах на него . Оживял Fullmetal Alchemist :metal:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed Apr 28, 2021 12:40 am

На мен пък първият епизод не ми хареса почти изобщо, ако трябва да съм честен, и вероятно няма да си причиня останалите. Постоянните смени на гледната точка на някакви случайни интервали от време просто ми бъркаха в здравето, а накрая па и се оказа, че паралелните сюжетни линии, между които прескачаха непрекъснато, всъщност не са паралелни, а едната е две седмици след другата. За какво изобщо трябваше тогава да ги накъсват и двете по този начин?

Актьорите бяха симпатични де, обаче това не стига.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Wed Apr 28, 2021 12:55 am

Много добре си е, като за Нетфликс с младежи фентъзи. Дори дивърситито не беше толкоз насила. Бинджнах го за два дена. Сносна игра, ок ефекти и декори. Ще взема да видя книгите ко що, стана ми интересно.
:ninja:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Delegat » Wed Apr 28, 2021 1:23 pm

На мен също ми хареса като цяло, малко романтичните драми бяха в повече, но то си е нормално като за YA жанра.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Apr 30, 2021 3:42 pm

Трейлър на новия български фантастичен сериал "Порталът":


Ъх. Ще гледам поне един епизод от чисто научен интерес, ама...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Apr 30, 2021 4:10 pm

пресвета богородице :shock:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests