Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Oct 15, 2020 2:19 pm

Я па покрай домочадието зобнах епизод и половина от втория сезон на ъмбрелата и ако преди ми беше мех и го заебах, ся след излагацията на Дъ Бойс, който завърши с финал като от Супернатурално, пет човека се бият на поле и тва е, много пари, много епика, нема що, това им беше и завършека с Луцифер га падна у дупката бтв (не помня у кой сезон, и с тази разлика че все пак у момчетата ги няма дъ глориъз брадърс Сам и Дийн, та ептем са в кенефа), въобще тоя сериал чувес, наистина извън актьорите е невъобразимо нефелен, ъмбрелата ся ми дойде като ебаси ъпгрейда. Мани че изглежда в пъти по-добре и музиката е супер адекватно подбрана, нещо в което момчетата се дънят нонстоп, но и просто герои, ситуации, история, всичко е по-правилно някак. А Клаус обаче ептем го избиха на Нейтън от мисфитс, буквално до гъзенето по гащи и някой да се възмущава от това.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Thu Oct 15, 2020 2:41 pm

Тия, така наречени сериали, се крепят на по 1 актьор. Том Елис прави ролята на живота си дет се вика като Луцифер, което е долнопробна гавра със идеята от комикса, колкото е онова със Стражата на Пратчет, Ъмбрелата се крепи на крехките раменца на Номер 5 и музичка, а втория сезон е по-голема тъга от тая в погледа на Пейдж. Дъ бойс не е цвете, ама поне има двама яки актьори да добуустне кариерата, а Супернечъръл не знам защо още съществува след 7 сезон и то пряко сили, гледам сезон 15 излиза, втф фарменето. Аз отивам си догледам няколкото сезона на Banshee, там поне от началото знаят ко е ММА, масакър и сех и кат кастнеш Антъни Стар да го ползваш до дупка. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Oct 15, 2020 2:47 pm

И аз мислех да пробвам баншито зарад него, тоя актьор е твърде добър без значение в кво го вкарват. Ъмбрелата си е Клаус, номер пет искам да пукне :spite:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Thu Oct 15, 2020 10:56 pm

Аз го забравих Баншито като излизаше нейде на 2-ри сезон едно време, ма ся отначало и с кеф. Гледам е паркирал на 38 епизода в 4 сезона, има материал. Баси интензитета е първият сезон, а в същото време е у некъф битов американски реднек/мормон/индианци градец за чудо и приказ на гъза на географията. Лежерно и битово си се млатят, факът у колибите и вършат простотия след простотия, датския си е датски, сръбския си е сръбски барабар с актьорите дето ги говорят, няма лабава роля :yay: Дано пича участва в повече неща от The Boys 3 сезон ся покрай хайпа там. :heart:
Хех, на Антъни Стар от там му е още отговорът на всичко в живота "Бааам! - Whatever the fuck i want." и секунди след това става неописуемо мазало :mrgreen:


Ъмбрела елаа елааа-та, да бе Клаус е сладурче, ма това не променя факта, че всички искаме смъртта на 5, което за мен в признак на правилният актьор, да не говорим, че той движи плот-а. :roll:
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Fri Oct 16, 2020 12:09 am

трубадура верно е прав за новия сезон на ъмбрелата, тва и аз го бях писала, ама наистина оправиха всеки един от проблемите ми с първи сезон и тва нещо не просто стана гледаемо, ами стана много добро. Май е по-добре да имаш слаб или посредствен първи сезон, и после да вдигнеш нивото от тва да лежиш на стари лаври.

И тва с музиката си е много верно. На мен любимата сцена и използването на музика в нея, както и монтажа е Everybody Backstreet's Back. Сцената е гениална от до, а песента е толкова правилна за тая сцена.

Освен това, никой не знае колко обожавам правилни препратки към поп култура и колко лесно е тея неща да бият на кухо и да са криндж (биг бенг съществува нале), но всичките препратки на Клаус към деведесетарски поп, бяха толкова гениални, че няма как да не го оценя.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Fri Oct 16, 2020 10:45 am

Тъкмо гледахме епизода с бекстрийт бойс, беше юбер, особено след супер сладката сцена на обладаването, диего + бен беше много мило, въобще наистина не ми трябва да гледам първия сезон на ъмбрелата да оценя колко са си качили нивото, ся остава да видим как ще приключат последните 2 епизода, ама абс. всички наистина са оправени, освен Ваня, де, ама и тя не дразни. Лутър най-после е това, което трябваше да е, пет дори като му свикнеш радва, Алисън все едно е в друг много по-смислен и сериозен сериал и дава сериозност на нещата, Клаус е ясен какъв е бонбон, барабар с Бен за бекъп, Диего проблемът ми е само косата му, ужас е просто, ама ако е търсен дебилен ефект, евала.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Oct 19, 2020 11:04 am

Не ми хареса финалният епизод на Академията обаче. Но като цяло е доста гледаем женски пазар. Даже Пет стана симпатичен, евала. Сигурно ще се гледа трети сезон некоги.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Sat Oct 24, 2020 3:22 pm

Гледах The Queen's Gambit по Нетфликс - завършен мини-сериал за едно сираче, което започва да играе шах и достига световно ниво. В тази рамка имаме една много хубава история за пристрастяването, порастването, загубавата и няма нужда да разбираш нещо от шах, за да ти е интересно. Макар че и самият шах беше представен доста интензивно и интересно. Но то и целият сериал е доста красив, цялата естетика на дрехите и декорите от 60те беше супер, въпреки че къщата на героината изглеждаше потресаващо от съвременна гледна точка. Хареса ми, че Бет е едновременно гений, но се увлича по мода и красиви дрешки - дори май в прав текст е зададен въпросът защо да не може да е и двете и е отбелязано, че опонентите й може да я подценяват не просто защото е жена, а защото е красива жена. От друга страна тонът на сериала не е силно политизиран, този елемент беше много органично вметнат като част от историята на Бет. Друго, което ми направи впечатление, беше връзката между Бет и жената, която я осиновява. Много трагичен образ беше майката, и макар че първосигнално реших, че хич не се интересува от момичето, в крайна сметка ми хареса, че те просто бяха откровени и честни една към друга, а не типичната ситуация, където детето се крие от родителите.

Като цяло, много приятен сериал, който се гледа супер бързо.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Sun Nov 01, 2020 3:25 pm

Гледах Barbarians (също по Нетфликс), приятно историческо сериалче за римляните на немски, но това, което ме впечатли най-много, беше наличието на suebian knot сред мъжките прически. Не знам останалото колко беше автентично, но това поне си заслужава да бъде отбелязано, особено понеже не е много привлекателно по съвременни стандарти, за разлика от типичната хипстърска прическа, която обикновено използват в такива сериали. А иначе тази прическа я разпознах благодарение на това клипче в youtube.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Sun Nov 01, 2020 7:13 pm

aiva wrote:
Sun Nov 01, 2020 3:25 pm
това, което ме впечатли най-много, беше наличието на suebian knot сред мъжките прически.
Специално гугълнах, много фънки! Нова модна цел за хипстърите
shadow dance nikoga ne luje

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Shamajotsi » Mon Nov 02, 2020 10:14 pm

След aiva искам и аз да препоръчам горещо The Queen's Gambit!

Чудесен сериал - от много време не ми се беше случвало да гледам някаква продукция в която всичко - не само като сюжет но и чисто като техническо изпълнение - във всеки един от седемте епизода да изглежда просто толкова на мястото си. Не съм и предполагал, че партии шах могат да бъдат представени хем толкова достоверно, хем толкова интригуващо, но явно тайната било в това да има невероятна музика, режисура и актьорска игра. И всичко толкова добре build up-ваше към кулминацията в последния, че аз в общи линии забравих накрая, че гледам измислена история.

Няма какво повече да кажа, освен thumbs up, не мисля, че ще съжалявате ако му дадете шанс.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Tue Nov 03, 2020 12:41 am

Искам и аз да се присъединя към похвалите за The Queen's Gambit. Много изпипано нещо, в което всичко е на мястото си. :heart:
Мен ми бие на документалка в стил аниме малко на моменти, там са шампиони да накарат всякаква спорт простотия със странични коментари, жестове и музика да изглежда епична. Помагат и прическата и тия ОЧИ. И е в it's the Sixties! стил :mrgreen: Я люблю!
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Sun Nov 08, 2020 11:47 am

И аз ида с умерена препърка за The Queen's Gambit. За сериал от седем епизода, където 2 са напълно излишни, а останалите можеха да са по-стегнати, оценка от 8,9 е безумие. То и това ме бърка в сериала, външната намеса, а не самото то. Като цяло доста мудно на моменти, но супер гледаемо. Технически и актьорски няма забележки. Хареса ми колко типични глупости бяха скипнати, нямаше изнасилвачи, отношенията с родителите бяха доста по-реалистични и особено тия с майката бяха много мили, типичните романтични глупости липсваха на 100 процента, даже нашата беше доста откровена и наеба, дето що видя нещо, което й хваща окото (по ПГ начин, та спокойно може да се гледа семейно, ако някой се чуди, въобще единственото за възрастни съдържание се свежда до пристрастяване (алкохол и хапчета) и няколко псувни). Другото, което ми допадна е липсата на изкуствено състаряване на света. 60-те години си е модерна епоха и извън технологията, телевизори и телефони, си е днешен ден и Лас Вегас например все едно беше Враца центъра. Все едно гледано през реални човешки очи, почти нямаше декори, които да са твърде филмови ми си мязаха на реални места, което винаги приветствам.

Като цяло много компетентно направена работа. Дет се вика има 2 типа сериали от нетфликс. Пълна негледаема кочина и после имаме кралицата тук и хил хаус, които също си имат формула, но не е кретенската такава. Искам да сложа и вичъра до тях, но в първия му сезон липсва визуалната тежест, която тия два сериала притежават, та ще видим дали са си вдигнали нивото с втория сезон.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by aiva » Wed Nov 11, 2020 8:39 am

Ако някой си търси приятно криминално сериалче с интересен подход и бонус не само на английски, Criminal по Netflix е точно това. Целият сериал се развива в 3 помещения - зала за разпит, стаята от другата страна на огледалото и коридорът между двете. И за разлика от всички действащи лица, зрителят не е наясна какво се случва - нито какво е предстъплението, кой е умрял (ако има умрял), какъв е този, когото разпитват.. Всичко това, което обикновено знаем, ни се разкрива постепенно.

Интересно беше, хареса ми. Имаме 4 варианта: UK, Франция, Испания и Германия. Всяко си е на съответния език, което също беше готино. Нивото между страните малко варираше, UK и Германия ми харесаха на мен най-много. Покрай случаите имаме за цвят и малко драмица между разпитващите, и очаквано беше по-драматично при Испания и Франция.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Delegat » Wed Nov 11, 2020 10:02 am

Наскоро пуснаха и нови епизоди, но само за Criminal UK, не знам дали ще има и за другите страни.

Who is online

Users browsing this forum: Demandred and 27 guests