Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Feb 23, 2020 11:57 pm

Гледах първия епизод на "Изгубени в космоса":
https://www.imdb.com/title/tt5232792/
Изключая готините ефекти и въвеждането на доктор Смит накрая, май нищо не ми хареса истински.
Истината е, че сценарият е на моменти смразяващо тъп, а Моли Паркър е просто ужасна - и то, подозирам, не по нейна вина, `щото от неадекватностите, които са й написани, не знам доколко е било възможно да извади нещо смислено.
Фактът, че целта очевидно са по-млади зрители, не е оправдание за откровените глупости от рода на това цяло езеро да замръзне на камък за броени секунди, докато главните герои си се разхождат на същото място съвсем спокойно, без дори да носят шапки. Или уж обучените за колонизаторска мисия хорица, дето през половината епизод ни набиват в чутурите колко са гениални, да правят егати и простотиите, примерно единственият с някакви медицински познания да зареже член на експедицията, на когото спешно му трябва помощ, за да се гмурка да вади някакви батерии от езерото, дето ще замръзне на камък, та по тоя начин рискува не само своя живот, ами и още един. Има и други такива. Все едно сценаристите са имали някакъв набор от ситуации, които трябва да се случат в пилотния епизод, и за всяка от тях са се спрели на първото възможно обяснение, без значение доколко връзва смисъл.

Ще гледам и по-натам :)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Tue Feb 25, 2020 12:44 am

^Гледах и втория епизод. Май стига толкова. Героинята на Моли Паркър, "жертвоготовната" "добра" "майка", е една ужасно токсична личност, честно казано, и ако аз имах нещо общо със сценария на това нещо, щях да я направя основен злодей на сезона. Тоби Стивънс е готин, обаче изобщо не разбирам защо изобщо героят му търпи тая пача да се отнася с него като с подметка. Може и да се разбира по-натам, обаче на мен не ми пука достатъчно.
Доктор Смит е донейде симпатична, най-вече заради готината актриса, а и само в нейните действия за момента виждам нещо подобно на логика, макар че и там е бая хлабаво. В опитите да ни покажат колко e гадна и манипулативна май показаха най-вече само колко е тъпа.
Ух.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Delegat » Tue Feb 25, 2020 11:21 am

Вторият сезон е по-добър като цяло, но и мен Моли ме дразни, особено с манията си да счита малкият си син за некъв гений и да неглектва другите си деца.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Wed Feb 26, 2020 10:07 am

Аз успях на това да му изгледам първия сезон заради Тоби Стивънс, който е напълно пропилян в тоя сериал, но неам нерви за повече.

Иначе, в момента гледам канадския ситком Schitt's Creek и той е много готин! Препоръчвам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sun Mar 01, 2020 11:16 am

Гледах първи епизод на I am not Okay with this и не разбирам аз ли съм повредена нещо или втф са тия позитивни оценки. Принципно първия епизод на сериал, трябва да естаблишне героите и историята до някаква степен, а аз не знам нищо в момента кво се случва освен, че главната е хипер неприятна пача, която е Елън Пейдж за бедни.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1939
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sun Mar 01, 2020 2:50 pm

One could say ... you are not Okay with this :lol:

Първия епизод има най-ниската оценка от целия сезон, така че може би се подобрява нататък. А и 7 и нещо не е чак толкова висока оценка за този тип сериали, които обикновено получават масово 10-ки от демографика, който ги гледа, впечатлителни тийнейджъри с мрачни сърца.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dark Cloud » Sun Mar 01, 2020 8:48 pm

7 и нещо си е доста точна оценка за тоя сериал, и то основно заради чаровната игра на двамцата актьори от IT. Майката и братчето на Сид също са добре изиграни и fleshed out персонажи. Общо взето, тва му е хубавото. Личи си, че са искали да се отъркат в атмосферата (и успеха) на The End of The F****n World и Stranger Things, но са доста далече от нужното ниво.

Не знам до колко точно следват source material, но като цяло историята беше по-скоро разочароваща. Опитваха се да приключат всеки епизод на cliffhanger, което беше дразнещо. Самият край също беше дразнещ за мен и далеч на отговаря на цял сезон build-up.

Изобщо, ако ви е интересно началото на сериала, давайте напред без големи очаквания. Ако не ви кефи особено - не си губете времето, по-добре изгледайте Ragnarok и най-вероятно ще си прекарате времето по-добре :)

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Mar 02, 2020 12:52 pm

Свършихме Наркос и открих за себе си, че не че не харесвам гангстерски истории, ми тия за сухия период и въобще първите 50 години на 20-ти век ми лазят по нервите. По-модерните трактовки са ми сред любимите (брейкинг бед/сол гуудман, сопраносите, the wire) и сега това. 3 сезона почти нон стоп великолепно качество (минус ненужните секс сцени в началните епизоди). Много добре подреден и поднесен сериал, който се отплаща подобаващо до финала. С жената не можем да спрем да го обсъждаме и намираме неща, за които да ни харесва още повече. Актьори, темпо, и всичките пари, хвърлени по това нещо си личат във всеки кадър. И май ще взема да приема, че може би, все пак, наистина сме в златен век на телевизията, когато подобни неща са възможни. И, хвала, познатият ми модел от силните години на HBO липсва напълно. Като похват ми напомняше много повече на латино филм (основно бразилски), омешан с достъпността на Скросезе за американската публика. Заради документалното си усещане, тук нараторите не ме бъгваха толкова, колкото по принцип.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Mon Mar 02, 2020 1:10 pm

Аз в Наркос бтв обожавам гласа на Бойд Холбрук, тоя пич като разказвач е брутален и има мега якият глас. Невероятен. Единственият минус на Наркос е, че си личи, че Вагнер Маура испанският не му е роден език, но съсвсем леко се забелязва. Бтв, единия от актьорите в Наркос, навремето като бях дете играеше в Трима Братя, Три сестри.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Mon Mar 02, 2020 4:51 pm

Като става дума за гласове, пичът, който играеше Дон Берна (Брена?, се тая) дебеличкият чичко, беше с най-хубавият такъв, плюс и най-яка дикция. С това на ум, не очаквах, че Пеня ще успее да замести като разказвач на финала, но се справи страшно добре. Проблемът с Вагнер Маура не е испанският, а че е толкова интелигентен и му личи, за разлика от тоя шопар, който играе. И въпреки това евала на сериала, че не се опитваше да ме кара да му симпатизирам и взимам негова страна. Не че няма мижитурки, които сигурно са го харесали и тъжат по Пабло, същите, дето се отъждествяват с Тони Сопрано или Уолтър Уайт, но агентите, солидните полицаи и политици, и невинните, помитани от цялата тая простотия винаги бяха държани на по-високо от бандюгите.

И се радвам, че беше 3 сезона, вместо 2, финалът е толкова отблагодаряващ се и доставящ, с оглед например на кочини като Игра на Тронове и въобще модерните продукции, бях забравил какво е задоволителен финал на сериал, който се опитва да затвори всички врати без да си стъпва на врата с глупости и да го оставя ненужно отворено.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by coldie » Sat Mar 07, 2020 12:37 am

Новият сезон на Better call Saul започна много добре.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Sat Mar 07, 2020 7:18 am

В търсене на канадски сериали, изгледах наличното Wynonna Earp, което е като някво долнопробно love child на Бъфи и Супернатуралното, но някак си успя да ме забавлява, а и съдържа оня красив пич с великолепния мустак, дето ви го пуснах в темата с красавците. И той е много готин олигофрен там. :heart:
Освен това е снимано в Калгари и аз се забавлявам да си разпознавам неща. Имаше сцена, дето беше снимана на две преки от апартамента, в който живяхме някога със Сашко.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Alexis » Sat Mar 07, 2020 9:07 am

@Amelia Наскоро видях препоръки за канадски сериали и си маркирах Tin Star, можеш да го тестваш (още не съм стигнала до него). Ако го гледаш, ще оценя едно мнение. Аз отдавна гледам основно неамерикански сериали, защото ми омръзна от показна полит-коректност и самоцелно шарен кастинг.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Sat Mar 07, 2020 9:45 am

Канадските, които съм гледала досега са пълни с LGBTQA+ персонажи, но не са кой знае колко разнообразни расово (болшинството главни герои са бели). Освен Frontier, който поради тематиката си имаше много индианци (+ Джейсън Момоа) и това ми беше от любимите неща в него. Сега мисля да погледна един на име Kim's convenience, който е ситком за корейско семейство дето държи convenience store. Ужасно ме кефи идеята, щото нееднократно съм пазарувала от такива малки магазинчета, които се движат от семейства корейци, индийци/пакистанци, иранци или филипинци. В Канада няма как да направиш самоцелно шарен каст - страната е шарена сама по себе си.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Alexis » Sat Mar 07, 2020 10:30 am

Точно това ми е идеята. Повечето неамерикански сериали, които съм гледала (не харесвам сит-ком-и, предпочитам гледай-и-забрави кримки / procedurals) са си шарени на място (пасва си шаренията). Гледах френски сериал с главен герой френски-алжирец, което си е логично, с дъщеря от смесен брак, която не изглежда като типична французойка, а също е етнически подходяща. Гледах смахнат британски, развиващ се из Карибите и логично мнозинството са чернокожи съвсем на място и т.н. Просто за мен може да се направят весели шарени неща без да се насилва нищо, само ако се прояви малко въображение.

Гледах и финландски, който логично е доста бял, защото се развива из провинцията на границата Фин/Русия, където изначално общостта не е шарена.

Изобщо напоследък почти не гледам американски продукции, защото бая затъпяха.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests