Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Wed Oct 16, 2019 2:58 pm

Зарежи го след шести ако цениш мозъчните си клетки. И шести не е много читав, но седми е трагедия. Иначе първите пет сезона са супер. Burn Notice има формула, но я изпълнява много добре. Има и култови product placement моменти с разни хюндаи и сааби, които ги изкараха едва ли не ферарита, а и бяха в крещящи цветове, нищо че гласът зад кадър разправяше колко били подходящи за следене на злодеи. :D
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Oct 17, 2019 12:17 am

Then the winged hussars arrived!
https://www.youtube.com/watch?v=Lqf5vuJqQv0
Трейлър на "Zrodzeni do szabli" - полски исторически сериал, който изведнъж ми се дощя да видя по-скоричко. Дано е хубав.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Amelia » Thu Oct 17, 2019 2:58 am

Да добавя към мненията за секса в телевизията. Пускам си, начи, първи епизод на Carnival Row и по някое си време ме сполита голия гъз на Орландо Блуум, който обладава с бавни тласъци няква женица в barf inducing сцена лишена от абсолютно всякакъв смисъл, романтика и сексапил. Ненам дали е понеже Блуум ми убива либидото със скоростта на светлината, но наистина вече си мечтая за малко цензура в телевизията, деба, и секс сцените да се разрешават само ако има идеен и художествен смисъл от тях.
Ще му дам шанс с още един епизод, въпреки че за момента понаболява физически. Кара Делевин е по-добре отколкото в предишни неща, в които съм я виждала, иначе. Орландо Блуум е все така ужасяващо ужасен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ambartanen » Thu Oct 17, 2019 9:03 am

Сериалчето е доста готино, дай му шанс, нооо... бе секс сцените на Блум и Делавин са просто болезнено скучни, което е доста смешно, щото трябва да са приказни, фантастични и турбо емоционални според историята на сериала :)

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Thu Oct 17, 2019 9:52 am

Сексо и голотията в карнивала е потресаваща, идва от нищо, и свършва така без грам да има смисъл от подобни проявления. Аз съм много против тоя сериал, щото целият бие на кухо, писах по-рано, че ме нервира до такава степен, че даже дизайнът на всичко ме претрепа с баналността си. Тоя сериал ми беше като daredevil, до чисто техническо ниво е копи пейст на предишни неща (дори в скапания колър грейдинг няма оригинална идея, а е с палитрата на каквото първосигнално дойде в главата на средния селяк, като му кажат къде се развива действието), само че с ужасен пейсинг и лабав диалог. Такава бъркотия са сцените, скачането в миналото, ненужните еротични прояви, развититето на персонажите да не говорим. Щом след 4 еп исках орландо и кара да си вземат. И то бавно. А по принцип нямам против и двамата.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Thu Oct 17, 2019 2:59 pm

Riverdale. Основният персонаж в тоя сериал, плочките на Арчи отново се появиха имаха дълго екранно време. Но нещо, което не разбирам е защо продължават да правят кавъри на песни, правени първо в Glee и то доста по-зле. Мацката, дето играе Вероника има некво бегло гласче, ама да й дават Maybe this time и All that jazz е гавра с добрия вкус. Най-нелепото е, че сценариста, толкова много се опитва да бъде Раян Мърфи :lol:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sat Oct 19, 2019 12:51 am

аз сори, че пускам така едно след друго, но гледах епизода на explained за animal intelligence и искам да кажа на @трубадур да го гледа, защото е много сладурски :mrgreen:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Sun Oct 20, 2019 12:51 pm

Загледах най-сетне The Good Place, страхотен страхотен сериал. Но в Нетфликс, до който се докопах съвсем наскоро, са само първите два сезона? Защо? Кога ще добавят останалото??

Изгледах и една приятна тийн coming of age драма, Looking for Alaska, по роман на Джон Грийн (авторът на Fault in our Stars), много хубаво направен 8-епизоден сериал, явно частично и по истински случай, доколкото разбрах.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Sun Oct 20, 2019 12:56 pm

Litz wrote:
Sat Oct 19, 2019 12:51 am
аз сори, че пускам така едно след друго, но гледах епизода на explained за animal intelligence и искам да кажа на @трубадур да го гледа, защото е много сладурски :mrgreen:
:yay:

Нетфликс прави ютуб клипчета, но с по-скапан прадъкшън валю, ама това за животните (макар супер сбито) дава достатъчно смислена и правилна информация. Много беше мило. Имаме нужда от повече подобни прояви, показващи уважение към животните.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Claymore » Sun Oct 20, 2019 4:38 pm

Killua wrote:
Sun Oct 20, 2019 12:51 pm
Загледах най-сетне The Good Place, страхотен страхотен сериал. Но в Нетфликс, до който се докопах съвсем наскоро, са само първите два сезона? Защо? Кога ще добавят останалото??

Изгледах и една приятна тийн coming of age драма, Looking for Alaska, по роман на Джон Грийн (авторът на Fault in our Stars), много хубаво направен 8-епизоден сериал, явно частично и по истински случай, доколкото разбрах.
Защото имат много бавни рилийс графици според договорите с разни канали. Брууклин 99 също е така
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Sun Oct 20, 2019 5:55 pm

Някъде са показали близо трийсетина минути от The Mandalorian, събрани сцени от първите три епизода, и реакциите са изключително положителни. Хората казват, че хем има магията на оригиналните филми, хем въвежда нови концепции и реално надгражда това, което знаем за вселената, вместо да е нов преразказ на старите истории.

Честно казано аз съм супер хайпнат :lol: След Last Jedi и Solo интересът ми към тази вселена, която някога обичах, рязко спадна. Но всичко, което чувам за The Mandalorian е много интригуващо, вярвам на Джон Фавро, а освен това съм толкова отчаян за продукциите на Дисни +, че съм готов всичко да гледам, да си го анализирам и да се чудя как ще им се получат марвелските неща. Първият им марвелски сериал излиза чак догодина лятото, това ми се струва ужасно далеч... Така че със сигурност ще си гледам Mandalorian, което пък излиза след двайсетина дена! Пък и Педро Паскал :heart:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Sun Oct 20, 2019 5:59 pm

Най-важното за тоя мандаринец е, че Бил Бър поради някакви причини и той е там

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Oct 20, 2019 9:12 pm

Dr. Horrible wrote:
Sun Oct 20, 2019 5:55 pm
Някъде са показали близо трийсетина минути от The Mandalorian, събрани сцени от първите три епизода, и реакциите са изключително положителни. Хората казват, че хем има магията на оригиналните филми, хем въвежда нови концепции и реално надгражда това, което знаем за вселената, вместо да е нов преразказ на старите истории.
Същото се чуваше и за новите филми, пък то...

Както и да е, само да кажа, че единственото в този сериал, което донейде почти горе-долу евентуално може би представлява нещо подобно на интерес за мен, е участието на Джина Карано. А даже не я знам кога, за колко време и в каква роля ще се появи там.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by alshu » Mon Oct 21, 2019 10:14 am

Dr. Horrible wrote:
Sun Oct 20, 2019 5:55 pm
вярвам на Джон Фавро
То май по-важният човек е Дейвид Филони.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Fri Oct 25, 2019 8:34 pm

Хм, Лиц, интересно ми е мнението ти, че качеството в съвременните телевизии е скочило рязко. Може аз просто да не съм попаднал на правилните неща, но в последно време повечето от новите сериали, включително хвалените и награждаваните, ми изглеждат доста посредствени и среднисти и някак имам чувството, че само преди няколко години се правеха масово по-добри неща.

И в тази връзка в последните седмици загледах два сериала отпреди няколко години.

На Suits изгледах първи сезон и беше доста готин! Пилотният епизод и финала на сезона са страхотни, между тях имаше тук-там някои по-скучни сюжети, но се надявам, че с напредване на сезоните ще стане още по-яко. Стилен е сериалът, елегентен, премерен, напомня ми много на мъжка версия на "Добрата съпруга" и това определено ми харесва, защото ми липсваше да си гледам нещо подобно :) Майк е много чаровен, а с Рейчъл (Мегън Маркъл) са много сладка двойка, определено им се радвам и искам да им се развият отношенията. И Дона е великолепна, искам да я разгърнат повече!

И True Blood подхванах, изгледах сезон и половина. Първите четири-пет епизода ми бяха доста тъпи, чак по-натам потръгна. Аз в началото го гледах само колкото да дочакам Дебора Ан Уол (Карън Пейдж от Деърдевил и Пънишър). Но с времето започна все повече да ми допада. Забавно е как този сериал е тотален гилти плежър, към никоя тема не подхожда "сериозно" и с претенции, гаври се с всичко, но същевременно реално е доста по-добра метафора от всичко, което излиза днес :D Цялата идея как вампирите са всъщност маргинализирано малцинство е перфектна - защото да, хем наистина са обект на предразсъдъци и дискриминация, хем голяма част от тях са си тотални чудовища. И разните религиозни секти, дето ги гонят, хем фактически имат право, щото доста вампири са психари кръвопийци, хем самите църквари са тотално хахо, абсолютно побъркани. Някак много е забавно цялото нещо, много пародийно, но същевременно е много реално. Всички днешни сериали показват всяко малцинство, дори метафорично и фентъзи малцинство, единствено като нещастно, страдащо и дискриминирано. А тук имаме малицнството като суб-култура, която си има свои специфики, своя йерархия и интеграцията далеч не им е първата грижа. И сред него има както готини хора, така и пълни дебили, както навсякъде. Много е готино! А Джесика е ФЕНОМЕНАЛНА!!! Аз знаех, че Дебора Ан Уол играе вампирка и си мислех, че ще е някаква опасна и развратна, дори се чудех няма ли тя да е "кралицата" за която още от първите епизоди намекват. И представете си изненада ми, когато тя се оказа съвсем сладичка и невинна тийнейджърка, наивна и капризна "новородена" вампирка! Определено ми е любимият персонаж, просто е тоооолкова сладка! Като разглезена вамприска Санса е, обожавам я! ОБОЖАВАМ Я! И с Хойд са много готина двойка, мога цели сезони да ги гледам как си говорят засрамено или как той ѝ чете комикси по телефона! :heart:

И така... Някак много е яко чувството да гледам сериали, на които вече им е отминала модата и мога да им се насладя заради самите тях, а не щото някой друг ми ги бута в носа. Скоро почвам "Малки сладки лъжкини"!
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 11 guests