Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by трубадур » Wed Jun 05, 2019 4:22 pm

Пензич, съгласявах се с теб, бе жена. Аз и в другата тема мислех да пиша, ама докато стигна малко разговорът се беше отнесъл в друга посока. Идеята ми е да заклеймиш некой като мега расист докато ползва тъпа дума, която е яка бтв сама по себе си, в момент на емоционален спад, а в другата да им сипваш по външния вид (за терапията лол) ми е точно толкова непонятна и смотана колкото на тебе.

И да, актрисата не е лоша визуално. Прилично е девойчето, а и даже не стои толкова зле на екрана. Малко бедес персоната й е отвъд поносимото, но в повечето случаи спасява положението.

От друга все пак виждам лиц отде иде с идеите си и що ги праска едни мнения тука, а други там, та в крайна сметка е доста уатевър положението. Както и че тоя наистина са го направили да изглежда твърде привлекателно, макар в живия живот да не е чак такава алфа и омега на великолепието. В сериал просто е доста апетитен по лицето.

Иначе на мен основният ми проблем е придаването на твърде голямо значение на дадени думи, дето сакън да ги не кажеш, щото си xyz в случай, че го направиш. Сматам хората за доста по-сложни от това и сляпото вкарване на индивиди в разни рамки ме бъгва.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed Jun 05, 2019 4:47 pm

Litz wrote:
Wed Jun 05, 2019 4:04 pm
Не мисля, че коментарите на външен вид са дори близо до расизма!л, хмофобията и трансфобията.
И в двата случая става дума за грозни думи по адрес на човек за нещо, което не е личен негов избор, било то раса или външен вид. Малко все едно да се подиграваш на Дани де Вито, че е нисък, ми идва това.

А, в конкретния случай, в дори да беше права за външния вид на Брида, буквално от първия епизод става ясно защо Утред е с нея и че това няма нищо общо с красотата й.

Прочее, за оня случай от сексистката тема - поведението на хотелския незнамсикъвси ми идва опасно близо до това да смачкаш физиономията на някого само защото се надрънкал и ти казал две приказки напреки. Няма нужда да одобрявам пиянството и говоренето напреки, за да съм против това, точно както няма нужда да одобрявам расизма, за да мисля, че е грозно това да размажеш и без това съсипан човек само защото взел, че ти казал комбинация от двете най-страховити думи в английския език. (Егати, "Добри поличби" през половината време го раздава почти детски сериал, ама три пъти в цялото нещо се чува всемогъщата дума с F, затова е с рейтинг TV-MA. Яко.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Wed Jun 05, 2019 7:06 pm

трубадур wrote:
Wed Jun 05, 2019 4:22 pm
Пензич, съгласявах се с теб, бе жена. Аз и в другата тема мислех да пиша, ама докато стигна малко разговорът се беше отнесъл в друга посока. Идеята ми е да заклеймиш некой като мега расист докато ползва тъпа дума, която е яка бтв сама по себе си, в момент на емоционален спад, а в другата да им сипваш по външния вид (за терапията лол) ми е точно толкова непонятна и смотана колкото на тебе.
Дуда, знам, бре, душа :heart:
(толкоз ноу препинателне знаце). Просто си мрънкям. Понякога, гобя човство за хомор. :mrgreen:

Последният ти абзац, от този пост, също е :heart: .



(Запросте и таз тема, щом тайгъра в тема за вачъбъл сериали пише у скоби за самите сериали.) :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Thu Jun 06, 2019 1:36 am

Само трубадура ми разбира драмите. :cry:

Иначе мен ми е абсолютно ясно защо Утред е с Брида.

Просто пичът са го натокали като за модно дефиле, винаги някъв издокаран братче, дори в сравнение с другите мъже, а до него Брида, с която са отраснали заедно е доста нечистоплътна, рошава, дрехите й са зле. Лицето също. Тя и всички останали в сериала изглежда доста по-реалистично за англичанка от тоя период, докато Утред до останалите е, като объркал се актьор от сериал на CW.

И си мисля, че има разлика между тва да обидиш някого наживо/да пращаш хейт или да тролиш във форум. Ако я видя наживо, щото живее в Берлин, ще й се извиня :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Jun 06, 2019 2:17 am

Ти го виж Александър Дреймон като не е в образ, на какво прилича (голяма картинка):
Spoiler: show
Image
В книгите, доколкото помня, Утред е описан като някакъв Крис Хемсуърт, бтв - огромен, як, рус и така нататък. Тук, честно казано, подозирам, че са търсили най-вече актьор, който може да го изиграе от деветнайсетгодишен нагоре и визуално да мине - а и да не изглежда като Бьорн от "Викинги". Все пак, като показаха порасналия Утред за пръв път, първоначалната ми реакция беше нещо от рода на: "К`ъв е тоя Орландо Блум сега, исках воин бе!" Ама ме спечели по-натам, като изрева "Bebanburg is mine!" в края на първия епизод, ми стана ясно, че си пасва на ролята или че поне ще ми хареса. Пък и стои добре в баталиите. А и с напредването на сериала качва доста мускули, ако това има значение. Единственият актьор, който ме бъгваше в първия сезон, донейде беше Дейвид Доусън в ролята на Алфред, и то не за друго, а защото го показаха без горнище и... Ами, прекалено беше як за човек, измъчван от болести до степен да му е трудно да си стои на краката и да не може да яде нищо, освен каша. Иначе играе прекалено чудесно и е чак жалко, че не са му дали някоя сериозна награда за изпълнението. (Искам го в ролята на Карсър в екранизация на Пратчетовата "Нощна стража", само да спомена.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Thu Jun 06, 2019 11:29 am

Майко мила, тоя пич трябва да ходи само с брада до края на живота си, че иначе прилича на ония от Funny Games, Малко мяза на Матю Пит (www) :mrgreen:

Алфред верно не изглежда някакъв ултра болен, както си трябва.



Онтопик. Чернобил ми хареса страшно много. Доста правилна съветска естетика бих казала. И тоя минималистичен Трент Резнър стил саундтрак доста брутален.

Когато стане време за награди, стига да не са изпуснали кътофа, Джаред Харис трябва да вземе всичко що е награда в категорията.

И в Чернобил сцената с пълния мрак, изгасващите светлини беше направена много по-добре от тази в троновете.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Fri Jun 07, 2019 11:36 am

Скротума е написал адски добро ревю за Чернобил - https://cinemascrotum.wordpress.com/201 ... chernobyl/

Скачам на него, само да си догледам последните два епизода на You, който е доста интригуващ сериал за обсесив поведение. Главният бритчед, който е чилякът от Госип Гъръла, прави страхотна игра. @Martix , пробвай го, ти си падаш по такива чикии. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Fri Jun 07, 2019 5:16 pm

Пензич, четеш ми мислите, You ми е 4-ти в списъка за гледане, след good omens, chernobyl и ozark s2. Ще го погледна това лято като стигна дотам :mrgreen:
There are no rules! I'm gonna get you!

vivka
Smallfolk
Posts: 10
Joined: Sat Apr 08, 2017 12:25 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by vivka » Sat Jun 08, 2019 3:00 pm

Гледах Параграф 22 на Клуни вчера. С голямо нетърпение го чаках, ама сега се чувствам доста раздвоена в мнението си. Няма много общо с първоизточника си, толкова е стегнат и подреден...И все пак не е лош сам по себе си. Що ли си мислех, че щом Джордж Клуни е замесен в направата, би могло да се получи нещо близко? Като емоция, обаче, филмът напомня повече стандартен военен. Даже и екранизацията с Алън Аркин изглеждаше по - хелърски. И все пак си струва гледането.
Най-малкото ме накара след 20 години пак да прочета книгата.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Dr. Horrible » Tue Jun 11, 2019 11:03 pm

Тези дни е излязъл първия епизод от втори сезон на Big Little Lies и току що го изгледах. Много е силен! Притеснявах се дали Мерил Стрийп ще се впише, дали ще може да играе отборно, вместо да иска все към нея да е насочен прожектора. Но всъщност ролята ѝ е чудесна, страхотно вплетена в общото действие. И Никол Кидман е чудесна, и Лора Дърн е направо звяр и всичките жени като цяло са великолепни. Много, много ми харесва тази по-зряла, по-драматична версия на "Отчаяни съпруги". Като ученик в гимназията Съпругите ми бяха най-любимият сериал и се радвам, че и сега се правят такива проекти.

Image

Днес излезе и една сцена от трети сезон на Джесика Джоунс, която перфектно използва динамиката между двете главни героини в сериала - https://youtu.be/nIArUcwUxZ0 . Много плътен диалог, много емоции.

И нов трейлър на Frozen II излезе и е ВЕЛИК. За него ще пиша във филмовия форум, де, но само исках да кажа тук, че тези три неща, които изгледах почти едно след друго, бяха просто феноменални и ми напълниха сърцето. И който разправя, че имало малко контент с качествени женски персонажи, значи или лъже, или полага много усилия да възприема реалността изключително селективно. Заглавията са тук, героините са тук. Който ги търси, ще ги намери.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Killua » Wed Jun 12, 2019 8:39 am

Охооо налазвам довечера значи Лъжите!!
Трейлърът доста ме надъха..
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat Jun 15, 2019 2:37 am

По някаква причина гледам третия сезон на "Луцифер".
Честно казано, не знам защо. Радвам се, че спрях да го фенсъбвам това след края на втория, на моменти е просто потресаващо тъпо, а и Мейз, която в първите сезони радваше мен и семейството ми до степен да кръстим една от котките си на нея, я съсипват все повече и повече с всеки епизод. Актьорът, който играе Пиърс, е прекалено неубедителен - просто си изглежда като човек, който е играл Супермен като тийнейджър, и това е. Останалите умеят да играят, обаче само си хабят таланта в някакви ситуации, които тотално не пасват на изградените им дотогава образи. Луцифер е просто идиот, а за жените да не говорим. И любовни многоъгълници, и насилена драма, и... Има и проблясъчета тук-там, поне в рамките на сериала и жанра му, обаче се надявах да ми хареса повече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Sat Jun 15, 2019 7:50 am

Не ти завиждам за преживяването. То и за това уж го спряха сериала, ама заради брожения на фенове пуснаха 4-ти по Нетфликс и по чудо 4-ти сезон се оттласна от дъното и изплува нагоре доста добре. Особено с новата героиня, която е раз-кош-на. Потвърдиха пети последен сезон. Добре, че актьорите са сносни да изнесат всички тъпотии в тоя сериал. Като си спомня колко ме беше надъхал трейлъра с Том Елис и това че уж ще е по комиксите... А детективката с тоя поглед на замразена риба и спорадични изблици на актьорска игра не мога да я понасям.
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by alshu » Fri Jun 28, 2019 4:54 pm

Final Fantasy XIV Is Heading to Television - https://io9.gizmodo.com/final-fantasy-x ... 1835905177
Announced this morning by Sony Pictures Television, Square-Enix, and Hivemind—the production team behind Amazon’s The Expanse and Netflix’s upcoming adaptation of the beloved Polish fantasy series The Witcher—the first ever live-action television series based on the long-running Final Fantasy franchise is really happening. It will be written by Ben Lustig and Jake Thornton, who will also executive produce the series alongside The Expanse’s Jason F. Brown, Sean Daniel (best known for his work on Universal’s The Mummy), and Dinesh Shamdasani, who is currently producing Sony’s adaptation of the Valiant Comics series Bloodshot.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Thu Jul 04, 2019 6:19 pm

Последното Кралство. До средата на трети сезон съм и Брида почна да кефи.

За сметка на тва рейвърката, пристрастена към метаамфетамини дразни. Но актрисата е много красива в живия живот.

Ирландецът е мега :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 13 guests