Dark

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Dark

Post by Totenkopf » Wed Aug 19, 2020 10:35 pm

3 сезон гледах механично първите 5-6 еп. не разбираш нищо какво става и не ти пука, последните два навързаха някак историята, ама като цяло ми беше на мъка особено последните два еп. бях го зарязал преди да ги изгледам и реших да си дочета най накрая "Устоите на Земята". Първия сезон беше наистина силен. Имах някакъв проблем с премигването на младата звезда на немското кино, актьора който изигра Йонас как гледаше често учудено и учудено премигваше, режисьорско решение, ирелевантно но трябва да го спомена, както и актрисата която играе Марта като цяло, прилича ми че има турски произход не съм проверявал може и да няма ама на такава прилича и си е подигравка дори и да не е търсен тоя ефект.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Dark

Post by Dr. Horrible » Fri Dec 30, 2022 2:10 am

В неделя го започнах и за няколко дни бинджнах целия сериал!

АДСКИ МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН. Много добре направен сериал, всичко е изпипано. Най-много ми хареса колко беше емоционален - това си беше направо драматична сапунка с много емоционални отношения и много оплетени роднински връзки :D Музиката беше прекрасна, актьорските изпълнения също. Някои от актьорите в различните епохи си приличаха поразително много, това ме изкефи. Самата мистерия хем беше разтеглена, хем можеха и по-подробно да я покажат, но в крайна сметка беше изключително ангажираща, наистина ми грабна вниманието, следях всичко и имах теории за всичко и беше толкова красиво да гледам как сюжетът се разгръща още и още.

Финалът беше страхотен. Отварям imdb - финалът е епизодът с най-висока оценка. Отварям форума - колко тъп бил трети сезон, как не струвал, бла-бла :lol:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Dark

Post by Moridin » Fri Dec 30, 2022 8:58 am

Dr. Horrible wrote:
Fri Dec 30, 2022 2:10 am
В неделя го започнах и за няколко дни бинджнах целия сериал!

АДСКИ МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН. Много добре направен сериал, всичко е изпипано. Най-много ми хареса колко беше емоционален - това си беше направо драматична сапунка с много емоционални отношения и много оплетени роднински връзки :D Музиката беше прекрасна, актьорските изпълнения също. Някои от актьорите в различните епохи си приличаха поразително много, това ме изкефи. Самата мистерия хем беше разтеглена, хем можеха и по-подробно да я покажат, но в крайна сметка беше изключително ангажираща, наистина ми грабна вниманието, следях всичко и имах теории за всичко и беше толкова красиво да гледам как сюжетът се разгръща още и още.

Финалът беше страхотен. Отварям imdb - финалът е епизодът с най-висока оценка. Отварям форума - колко тъп бил трети сезон, как не струвал, бла-бла :lol:
Ееее най-сетне!!!! Така и не съм почнал 3 сезон де....
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Dark

Post by Dr. Horrible » Fri Dec 30, 2022 11:02 am

Според мен трябва задължително да изгледаш 1 и 2 отново, за да са ти пресни!

Третият сезон е най-трудният to follow, защото има много сюжетни линии. В първи мистерията беше основно проста, и съвсем бавно ни въвеждаха в нея. Във втори се усложниха нещата, но там пък много неща си останаха висящи и имаше много разговори, които така да направят нещата по-разбираеми. Но в трети вече наистина е объркано и съответно е хубаво да си спомняш много добре точно къде са били героите и да си проследиш цялото нещо от началото до края.

И човек трябва да гледа внимателно и да следи всичко, защото и малките неща имат значение. Примерно Алдим по-напред в темата е коментирал, че не му е харесало в трети сезон колко много са използвали един ефект за транзишън между сцените, как го били използвали буквално във всяка сцена и било дразнещо. Нооо реално, ако тъкмо си изгледал предишните сезони и знаеш къде е всеки от героите, този ефект е не просто приятен, а на мен ми беше супер нужен :D Защото не е използван всеки път, а само когато се преминава от сцена от единия свят в сцена в другия свят. Ако сцените стоят в един и същи свят, няма такъв ефект. И това не съм го прочел някъде, а просто се усеща, ако човек знае какво гледа - добре е направено.

Изобщо, много, много, много удовлетворяващ е финалът, последните два епизода са страхотни. Наистина препоръчвам горещо!!!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Dark

Post by penzata » Fri Dec 30, 2022 5:17 pm

Dr. Horrible wrote:
Fri Dec 30, 2022 11:02 am
Изобщо, много, много, много удовлетворяващ е финалът, последните два епизода са страхотни. Наистина препоръчвам горещо!!!
Оффф, и на мен много ми гледа, но доста го забавих, та ще трябва да чекна отново първите два сезона преди това, а подобно "свободно" време надали ще намеря скоро. Вах, още не мога да намеря време за втората част на 4-и сезон на Ozark, мамкаму. :mrgreen:

Иначе, евала, дюд, скачай на 1899 да кажеш как е.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Dark

Post by Matrim » Fri Dec 30, 2022 5:33 pm

1899 е Dark от АлиЕкспрес.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Dark

Post by penzata » Fri Dec 30, 2022 8:19 pm

Matrim wrote:
Fri Dec 30, 2022 5:33 pm
1899 е Dark от АлиЕкспрес.
:lol: , да фук!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Dark

Post by Matrim » Tue Jan 03, 2023 9:27 pm

Явно и на шефовете в Нетфликс не им се струва успешен 1899, защото го спряха след само един сезон.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Dark

Post by aiva » Thu Jan 05, 2023 2:35 pm

На мен ми хареса първият сезон на 1899 и исках да видя още, жалко, че са го анулирали... Историята ми беше забъркана и интересна, актьорите ми бяха приятни и много ми хареса манджата от различни езици, на които си говореха героите. Като цяло трябва да има повече сериали/филми с разговори на различни езици, по-приятно е така някак си. Сумати време се чудех защо капитанът ми е познат, пък той the Stranger :D

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests