Netflix MARVEL shows

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Tue Sep 05, 2017 7:18 pm

Ambartanen wrote:
Thu Aug 24, 2017 12:48 pm
Догледах го. Това беше много жалък край, в ужким най-емоционалните моменти ми беше толкова скучно, че трябваше на инат да довършвам епизода.
Spoiler: show
В крайна сметка така и не разбрах нищо от мистичните глупости на Ръката.

Какво е Черното Небе, защо Александра я създаде и защо очакваше, че ще й се подчинява? Може би трябва да съм гледал DD, за да разбера, но е малко тъпо финалния злодей на сезона да предизвиква само объркване.

Защо им пукаше на нашите, че Ръката ще вземат някакъв фосил? Хубаво, правят си субстанция за безсмъртие от него, ама това по какъв начин пречи на някого, предизвиква земетресения или заплашва целия град?

Самата финална конфронтация също беше доста смешна работа- set-а изглеждаше много евтин, беше бъкано с безименни мукове и в предишни епизоди вече имаше по-добри бойни сцени с всеки от злодеите.
За двата въпроса:
Spoiler: show

За Черно небе в интерес на истината и от DD не се разбира много. :( Държат го необяснено. Но не мисля, че Александра е направила Електра - по-скоро Електра си е такава по рождение, родена си е със силата. Моята хипотеза е, че Черните небета са в някакъв смисъл еквивалента на Айрън Фист за Ръката, но това не е потвърдена никъде. Наричат я "безсмъртно оръжие", което си е епитет за разни еквиваленти на Айрън Фист от различните небесни градове, но това е всичко.

Гао обясни в последния епизод, че ако скелетът бъде премахнат от земята, това ще доведе до сривания, свлачица и земетресения и половината град просто ще се срути.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Roland » Tue Sep 05, 2017 8:33 pm

Абе голяма недомислица е и по двата въпроса...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Sun Sep 24, 2017 5:55 pm

Всички излезли допреди The Defenders марвел нетфликски сериали бяха по 13 епизода. Когато видях, че колаборацията на супергероите ще бъде само 8 епизода, нямаше как да не се замисля за две неща: първото бе, че може би ще видим страшно стегнат сценарий (в интерес на истината, харесвам всичко излязло досега в тази вселена и като времетраене също) и другото - че сценарната немощ едвам е съумяла да "стъкми" и толкова епизоди. За жалост и яд, трябва да призная, че крайният резултат се доближава до последното. И въпреки това, тази вселена ми е на сърце :heart: и винаги ще я предпочитам пред тази на Отмъстителите.

Хубавите неща в Дифендърите определено бяха колаборациите и диалозите между четиримата главни супер герои. Изпитвах голяма носталгия по Джесика, Люк и Мат и, когато ги видях отново, след толкова време, ми трябваха около четири епизода да се измъкна от фенщината си и да погледна обективно на сериала. Сценита с тях бяха страхотни: от първата битка, която се виждаше и в трейлърите до сцената около масата в ресторанта и всички "малки" разговори, всяка сцена, която бе завъртяна около Дифендърите бе страхотна. "Сблъсъкът" между истински "квартални" герои като Люк и Джесика с този на мистерия и свръхестественост около Мат и Дани беше повод за страхотни комични случки и диалози. Люк и Джесика разпердушинваха с реплики непонятните (въпреки, че и те са плод на свръхестествени неща) мистериозни неща, които се случваха, както и избора да се скрива силата зад костюм и маска (диалозите на Джесика и Мат бяха един път). Вдетиняването на Дани около събирането на Дифендърите също бе страхотно: хем разбираемо от една страна, хем някак по тинейджърски зарибено.

Обаче след като и моето вдетиняване (след първите четири епизода) отстъпи място и на малко обективизъм, нещата много засмърдяха. Страшно много. Докато още съм на мнение, че развитието на Дани като персонаж в Iron Fist бе логично и разбираемо, то не мога да оправдая по никакъв начин циврещото му поведение в Дифендърите. Държеше се като лоботомиран тинейджър (за жалост всички покрай него се държаха по същия начин, сякаш повлияни от смотаната му чи аура) и още повече неадекватното му поведение се оказа ключов(ият) елемент за цялата фабула. Каквото и да си говорим, ако го нямаше Дани, сюжет нямаше да има. :ninja: Развитието му и това на Колийн бяха едни от най-жалките неща, които съм гледал последно време.

Каквото и да се говори, за мен Фиск (Кингпин) на Донофрио бе страхотен злодей. Сблъсъкът му с Пънишъра във втори сезон на Деърдевила бе епичен. И Фиск, и Харолд Мийчъм, и Котънмаут, и най-вече Килгрейв бяха страхотни злодеи, защото хем бяха крайна противоположност на супергероя, хем бяха неразривна част от него, подобно Ин и Ян (и най-вече г-н Глас и Дейвид Дън от Unbreakable).

В Дифендърите нещата са трагични. Два сезона преди това ни шептят какво могъщо зло са Ръката, за да се стигне до текущата ѝ "кулминация". Ръката е най-смехотворната организация съществувала евър, с най-най-най-клишираният и ленив злодей, който съществува и е на чело ѝ. Всъщност, съдбата му в крайна сметка се оказа също толкова сценарно клиширана и мързелива, колкото бе и самият персонаж. Мъка е да се гледа Сигорни Уийвър в подобна роля.

Общо взето, всяка една сцена, в която участа Ръката, в нещо повече от нинджа битчици, е крайно болезнена. Разговорите между членовете ѝ са крайната противоположност на тези на Дифендърите. Мъка, мъка.

За жалост и всички второстепенни герои от предходните серии са вмъкнати тук, колкото да ги има. Освен за мързелив фенсървиз и подклаждаща ярост към тях (най-вече към Карън Пейдж и Колийн, които в Дифендърите са абсолютно сринати персонажно), не виждам смисъл от присъствието им. За пореден път Клеър Темпъл не бе използвана пълноценно. Бахти. :ninja:

Един от малкото други плюсове, които са същевременно и минуси е появата на Електра. Електра на Елоди Юнг е феноменално великолепие. Всяка сцена с нея е страхотна и отнема от болката на "безсилието" на Ръката. Обаче нейната Black Sky реинкарнация е смотана, неясна и необяснена. Общо взето колкото непонятно бе, какво представлява Black Sky в Деърдевил 2, то толкова е и тук. Но честно казано, не е дразнещо, просто защото всичко, около голямата лоша вековна организация беше забравимо и никакво, общо взето. :mrgreen:

Като цяло бих описал The Defenders с една от последните сцени: на фона на големия кютек под земята звучеше Wu-Tang Clan, което бе страшно готино като идея, защото смислово допълва същината на самите Дифендъри, обаче бойната хореография бе в пълен асинхрон с музиката, от което и усещането за абсолютна каша.
Голямо желание, но недостатъчно енергия и огромна писателска немощ, породила сценарен мързел и абсурдизъм. :devil:

Хубаво е, че Дифендърите завършиха със sneak peak на The Punisher, за който, както каза по-рано @Amelia , ако бе участвал в Дифендърите, щеше да помлее целото сичко вселена още в първия епизод. :spite:

П.П. Относно предстоящият The Punisher : ако бе вложена повече работа по сценария на Daredevil 2 щеше да се превърне в няй-якият комиксов сериал евър. Колаборацията - Кингпин, Деърдевил, Електра, Пънишър, Карън Пейдж и Фоги беше страхотна, обаче можеше да бъде нещо велико.
Пънишъра бе як, защото ни показаха няколко гледни точки за него от различни ключови персонажи, които допълнително "усложниха" персонажа му и някак той се превърна в катализатор на емоциите и действията им. Страхотен второстепенен (ненаваждим подобен етикет, защото именно тях считам за по-важни и интересни) персонаж, какъвто е и Електра. Просто не ги виждам двамата като "главни" в собствени сериали.
Въпреки всичко, очаквам The Punisher с огромно нетърпение. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by tigermaster » Sun Sep 24, 2017 7:28 pm

Искрено се надявам сериалът за пънишъра да е достатъчно самостоятелен, понеже трейлърът ми хареса бая. Колкото и да не харесвам Metallica в момента, тяхната музика беше адски на място, пък и има потенциал за хубав екшън.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Sun Sep 24, 2017 8:23 pm

Трейлърът е маса надъхващ, да. :metal:

Наказателят на Бернтал е просто чук.
Не знам колко ще е самостоятелен, но се радвам, че са вкарали Карън Пейдж. И, ако съумеят да я "направят" нещо по-различно от, и не толкова картонено като, обичайния лав-интерест-ту чейндж фор гут-катализатор, тогава наистина ще е превъзходен. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Amelia » Sun Sep 24, 2017 8:52 pm

@penzata :metal:

Аз забравих да спомена, че преди някви седмици изгледахме и Люк Кейдж и той надмина очакванията ми по всякакви начини. Стилистика на сериала, вдъхновена от културата на Харлем, беше убийствено яка и ериалът си заслужава дори само за това, а в него има и толкова други яки неща (примерно почти всички персонажи). За съжаление към края сюжета изби на някви сюрреалистични ВТФ моменти, но първата половина на сезона няма лабаво. Мисти е много готина и ме е яд, че Люк не се хвана с нея, а с Розарио Доусън, която ми беше изключително излишна и дразнеща там. Люк в момента ми е сред любимите персонажи от Марвел - просто е някакъв свеж полъх в морето от бели клишета. По отношение на SJW моментите, също е много готино, че имаме чернокож, когото полицията не може да пробие с куршуми. Изобщо, чакам втори сезон с нетърпение.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Sun Sep 24, 2017 10:50 pm

На всичките сериали досега, а това съм го казвал и преди, шапките им са страхотни. Като музика и визия прекрасно улавят и пресъздават сърцевината на всяка история (серии). На The Defenders също не е изключение.

Luke Cage е страхотен минималистичен, атмосферичен сериал, изграден около Харлем субкултурата. За жалост, заради фенското желание за още Люк Кейдж след Джесика Джоунс, Нетфликс много го избързаха (първо е трябвало да се появи Iron Fist, а не Luke Cage) и, заради това куца толкова сценарно (особено във втората половина). Може би от всички (дори повече и от Daredevil 2) марвелски неща за него ме е най-яд, че не бе представен с пълния му потенциал. Нещо, за което се надявам да се реваншират във втори сезон, защото Luke Cage наистина имаше убийствена стилистика.

За Клеър не знам; струва ми се, че от 6 сезона все не успяват да ѝ намерят мястото. Май пластмасово им се получиха нещата с Люк, ама не си спомням вече. И ме е яд, защото персонажът ѝ е спойката за цялото Defenders, а толкова бегло и елементарно я засягат.

Мдааа, Мисти, още един страхотен персонаж опропастен в The Defenders. :dunno:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Sun Oct 29, 2017 10:11 am

Струва ми се, че всички могат да се съгласят, че най-слабото нещо в Defenders беше Ръката. Зрителите доста се оплакват и са масово недоволни, че точно тези злодеи бяха избрани за общия сериал. Дори Patrick Willems публикува клипче Marvel's The Defenders: Why is the Hand So Boring? и дори то не е особено интересно, просто защото нищо с Ръката не е ЧАК толкова интересно :D

Но ми харесва как Марвел поощряват успеха и наказват грешките! Винаги, когато някой не постигне желан резултат, го махат и слагат нов човек. Шоурънъра на втори сезон на Iron Fist ще е друг. Първи сезон на Daredevil беше страхотен, но не велик, та смениха шоурънъра. После двамата, които ги сложиха във втори сезон, се справиха доста добре, получиха похвали и Марвел им даде Дифендърс. Но там леко сгафиха с някои неща и сега трети сезон на Деърдевил ще е с друг шоурънър :D
Официално обявиха, че Уилсън Фиск ще се завърне в трети сезон, което е чудесна новина! Нямам търпение. Все още няма информация за Елоди Юнг и нейната прелестна Електра, но оставам оптимистично настроен.

Междувременно Пънишър излиза след половин месец. Ето го и планът за 2018-та:
1. Jessica Jones season 2 - вече заснет и готов. Може би ще излезе около месец март.
2. Luke Cage season 2 - май и той е заснет или поне в голямата си част заснет. Айрън фист ще участва поне в няколко епизода, което е прекрасно. Може би лятото, август или нещо такова.
3. Daredevil season 3 - не са почнали снимките, но сценариите вече се пишат. Намерението е да излезе преди края на 2018-та. Което би било прекрасно, защото ще означава, че и догодина ще си имам нови епизоди, няма да чакам две години, за да видя пак Мат :))))
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by tigermaster » Sun Nov 19, 2017 11:54 pm

Първият епизод на "Наказателят" е истински учебник по злостно инфодъмпене. Егати досадата, честно - през цялото време имах чувството, че образите си споделят терзанията с мен, а не един с друг. Само дето не се обръщаха директно към камерата като Лавджой или Франк Ъндъруд.
Иначе е почти готин и ще му дам още поне един епизод шанс, преди да го дропна. Определено не си заслужава рейтинга в ИМДб, обаче, поне засега.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Ambartanen » Mon Nov 20, 2017 9:23 am

Punisher няма да ми стане любим сериал, но е най-доброто в поредицата от Джесика Джоунс насам. Добър е в каквото се опитва да бъде, просто през повечето време се опитва да бъде стандартен екшън с ултра много насилие.

Не знам защо първи епизод ти се е сторил като чак такова инфодъмпене, на мен си ми дойде съвсем добре. От друга страна аз съм гледал само два епизода от втори сезон на DD, да не би да са повтаряли информация разкрита там?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by tigermaster » Mon Nov 20, 2017 5:14 pm

Говоря за горе-долу целия диалог, честно казано, а и не само. Полицайката, чието име вече забравих, колко точно пъти говори за убития си партньор, примерно? А и Франк Касъл - хубаво, решили са да не изпишат на екрана или покажат директно какво е станало със семейството му, затова карат на флашбекове, за да може зрителите сами да си сглобят картинката или квототам, обаче, понеже сценаристът явно мисли зрителите за олигофрени, затова в един момент идва диалог, в който всичко се разказва в прав текст. Младият мексиканец си изказа всичките възможни терзания в един диалог, новият партньор на полицайката дванайсет милиона пъти каза някаква вариация на "Аз съм ти подчинен и така нататък, и теб са те наказали с партньор като мен, защото.".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by tigermaster » Wed Nov 22, 2017 1:34 am

Вторият и третият епизод са доста сериозно подобрение, обаче ми се ще да го дават по-бързо с развитието на историята.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by tigermaster » Fri Nov 24, 2017 1:02 am

Ш`го дропвам от високо май.
Пънишъра, тоест. Игати скуката скучновато скучнееща. Доктор Хорибъл добре го е оклепал в ревюто - сериалът изглежда добре и е изигран добре, обаче смисленото развитие във всеки епизод до момента - сега гледах петия - може да се побере в около петнайсетина минути. Останалото е някакво локуморазтягане, което изобщо не знам как е стигнало до оценка от девет и нещо в ИМДб.

Бтв, както критикувам Марвелската споделена вселена повече, отколкото май е здравословно, съм гледал почти всичките сериали поне донейде - и от стерилността на правените от Нетфликс съвсем сериозно започва да ми идва до гуша. Егати, или правете нещо за зряла аудитория, или недейте. Не може и двете. Не може избиващи в хорър кървища, с каквито "Наказателят", впрочем, е пълен, макар че може и по-брутален да е, но не и една сочна псувня. Не може да ми правите "горещи" сцени, в които няма нищо горещо - гати, имах чувството, че на актьорите, които го играят това, и на оператора и режисьора, които го снимат, им е било неудобно, затова не се вижда нищо смислено. Егати и дисонанса, разбиването на глава с чук явно е много по-приемливо от някоя и друга мръсна думичка или анатомична подробност. Еваларчицата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by трубадур » Fri Nov 24, 2017 9:22 am

Без да съм гледал и една секунда от марвелски нетфликс сериал, описаното за пънишъра и неговата неебателност звучи да е като нещо спуснато от дисни оувърлорда, вместо да е решение на екипа, към което да им е кеф да се придържат.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Demandred » Fri Nov 24, 2017 1:07 pm

Бтв, както критикувам Марвелската споделена вселена повече, отколкото май е здравословно, съм гледал почти всичките сериали поне донейде - и от стерилността на правените от Нетфликс съвсем сериозно започва да ми идва до гуша. Егати, или правете нещо за зряла аудитория, или недейте. Не може и двете. Не може избиващи в хорър кървища, с каквито "Наказателят", впрочем, е пълен, макар че може и по-брутален да е, но не и една сочна псувня. Не може да ми правите "горещи" сцени, в които няма нищо горещо - гати, имах чувството, че на актьорите, които го играят това, и на оператора и режисьора, които го снимат, им е било неудобно, затова не се вижда нищо смислено. Егати и дисонанса, разбиването на глава с чук явно е много по-приемливо от някоя и друга мръсна думичка или анатомична подробност. Еваларчицата.
Това си е така в 90% от американските филми и сериали, които са "уж" за възрастни, поради идиотската им рейтингова система и "морални" стандарти.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests