Netflix MARVEL shows

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Sun Jul 08, 2018 9:55 pm

На мен лично Люк Кейдж ми е голямата мъка :(
Първи сезон имаше хубави неща, но като цяло ми беше посредствен. Обаче втори си е буквално слаб. Ужасно слаб, просто негледаем, затова съм още на пети епизод... Знам, че Айрън фист участва в 10-ти и много ми се иска да избутам поне до там, за да го видя, но не съм сигурен кога ще успея. Ужасно е слабо.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Sat Aug 11, 2018 10:43 am

Вчера четох по туитър разни слухове, че Марвел вече изпращали първите епизоди от трети сезон на Деърдевил на разни медии. Едва ли е вярно, но покрай това тази нощ сънувах, че гледам първи епизод. Беше епичен, Кингпин и Ванеса бяха организирали някакво парти по случай завръщането си, Деърдевил дойде, после се появиха разни демони и огромни вълци, като тея, които Локи беше докарал в комикса Ultimates... По някаква причина пуснаха оупенинга към края на епизода. И като чух музиката, се просълзих в съня си. Толкова много ми липсва!

Иначе, малко новини... Daredevil season 3 наистина трябва да излезе преди края на годината. Почти е потвърдено, че един рус мускулест ще играе Булсай.

Iron fist сезон 2 излиза на 7 септември. Ще е десет епизода, вместо обичайните 13. Това се предполагаше още отпреди година, когато излезе графика за снимки в Ню Йорк и се видя, че за Iron Fist s2 и Daredevil s3 са отделени общо 23 епизода. Все пак не беше ясно как точно ще бъдат разпределени и дали няма просто другите епизоди да се паднат в график за заснемане в следващата календарна година. Давос и Myphoid Mary (Алис Ийв) ще участват доста.
Имената на епизодите също са обявени, можете да ги видите тук: https://en.wikipedia.org/wiki/Iron_Fist ... )#Episodes
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Sat Sep 08, 2018 8:42 pm

Вчера излезе втори сезон на Iron Fist.
Изгледах преди няколко часа финала и още ми държи. Много, много добър сезон! Страхотна реализация, от-до. Наистина нямам търпение да видя какви ще са реакциите на хората за финала.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Sat Sep 08, 2018 9:47 pm

Баси бързака. :shock: :hihi:

Аз още не мога да се хвана да доизгледам Джесика-та. Да не говорим, че Кейдж още не съм го почвал.

Малко странно, че харесваш повече Айрън двойката от Кейдж двойката. Или единия яко са го ъпгрейднали :roll: , или другия яко са го насрали. :unsure: Или, или, или нещо друго. :ninja:

Ще се взема в ръце и ще ги изгледам най-накрая. :oops:


п.п.
Dr. Horrible wrote:
Sat Aug 11, 2018 10:43 am
И като чух музиката, се просълзих в съня си.
безценно :bow:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by tigermaster » Sun Oct 21, 2018 2:31 pm

Спряха "Железният юмрук" и "Люк Кейдж". Хайде сега и останалото, а после и филмовата вселена...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Thu Jan 03, 2019 4:25 pm

The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by tigermaster » Thu Jan 03, 2019 4:48 pm

Не че имам намерение да го гледам, ама, все пак, дано не свърши с клифхенгър, понеже сигурно ще го спрат.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Thu Jan 03, 2019 5:03 pm

Първият сезон свърши страхотно. Даже не очаквах, че ще има втори, така че ме съмнява да пльоснат клифхенгър на края.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Sat Jan 05, 2019 5:16 pm

На18-ти излиза не само Glass, а и Пънишъро. :panic:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Fri Jan 11, 2019 10:19 pm

Трейлърът на първи сезон на Пънишър бе с Металика съпровод, сегашният е с на Alice In Chains. :mrgreen: Ще бъде убийствено!
Металика трейлърът страхотно зададе тон на сезона и го оправда. Сега, с "Would?, очаквам да е същото, което означава, че вторият сезон (ще) може и да надмине първия.
Франк Касъл! :metal:


п.п. много яко мета намигване (поне в моята глава :ninja: ) са думите на Касъл от трейлъра - "I'm not the one who dies kid. I'm the one who does the killing.", - към култовата реплика на Уолтър Уайт - "A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I am the one who knocks!. 8-)
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by трубадур » Mon Jan 14, 2019 10:42 am

Малееееее.

Първи сезон на Деридевила, разбирай гледах първите 2-3 епизода и последните 4, демек нейде къмту 7 шибани от 13, което е подвиг. Аз такова дебилно по учебник начинание не помня. Тия са взели тъпата си история, и яко са гепили шаблона на ейчбио от 2000 години и боли. Всяка сцена се разиграва точно както може да се очаква със се музикалния съпровод, позиция на камера и монтаж. Този сериал ми докара дежа вюта от всички лоши похвати, които се смятат за качествена телевизия в днешно време. С бен афлек поне беше безобразна кочина, та имаше фън. Не може да ми се взимаш насериозно с подобна клиширана глупост и да сложиш баба джедай бе.

Самият мърдок обаче е хот ес фак. Он и тутлестия брачед държаха положението, насилени им бяха отношенията, ама поне актьорите притежават химия. Останалото е бай дъ нъмбърс бутафоря.

Осфен туфа пробвах около 3 сцени от пънишъра. Как може тия глупави сериали да карат онова с джон траволта да не прилича на сифилис? Бива ли такава предсказуема глупотевина? Това е писано на нивото на едно време треторазредните филми, които бълваха диемата, само че с бюджет. То са едни дълбоки диалози, то е игра, то е драма, то е мани бегай. Не мога да повярвам, че публиката се задоволява с такива чикии. Разбирам да си оставиш мозъка нейде из кенефа и да върви нещо, докато нагъваш сарми, ама боли като случващото се на екрана е с претенции. Безмозъчните филмета вървят когато са наясно колко са скапани и или целият екип си прави кефа, или толкова отиват в някаква непредвидена крайност, че не можеш да отвърнеш поглед от катастрофата. Пънишъру и девила са такава лишена от искра зад кадър гняс, че ме е срам. И докато дяволчето поне има симпатичен актьор, в на пъни гащите му са сложили най-бездарната буца свинска мас евър. Този човек нито е заплашителен, нито харизматичен, добави и кретенското излъчване на бензинджия от сталийска махала и имаш дебилно бинго.

Бах мааму какво минава за 8.5 от 10 забавление в днешно време.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by tigermaster » Tue Jan 15, 2019 1:36 am

А, на мен дяволът ми харесваше доста в първия си сезон. Единственото, което ме издразни яко, беше мексиканската бабка, дето ръкоплясках, като умря - ама ти нея май си я пропуснал. Не гледай втория сезон.

За пънишъра обаче съжалявам, че не мога да ти дам горе-долу дванайсет плюса. Изключително скучно нещо. Бърнтол е готин, всъщност, ама краткото му участие в "Дивата река" беше сто пъти по-силно. Сериала го издържах докъм петия епизод и го дропнах. Даже насилието не ме забавляваше, да не говорим за комбинацията от постоянен инфодъмп, локуморазтягане и зверски претенции. Под цялото нещо май беше заровена готина идея. Да я бяха развили в един двучасов филм.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by трубадур » Tue Jan 15, 2019 10:32 am

Не я пропуснах, т.е. не видях сцените с нея, но смъртта й явно е била голяма работа, шото не спряха да плачат за нея до самия финал. Квото викаш за пъни важи и тука, имат кекава историйка, дето едва ще издържи 90 минутно филме, кво остава за над 10 часа изживяване.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Tue Jan 15, 2019 10:03 pm

Чета ви коментарите и осъзнавам, че ние, в съвкупност, като човечество, не заслужаваме Деърдевил.
Небесата ни дадоха божествен дар, а ние не го оценихме.
Тези седмици участвам в толкова много фен-кампании за спасяването на сериала, разглеждам безброй колажи, чета истории на фенове, споделям изживяването на #FandomWithoutFear и изпитвам вяра в човечеството..... И изведнъж просто ми попадат тези мнения и всичко се срива на пух и прах.
Срам... Не заслужаваме Деърдевил, наистина не го заслужаваме. Но поне в някаква степен това ми носи спокойствие. Ако всички фен-кампании се провалят, ако накрая нищо не излезе, поне ще знам, че е станало така, защото така е редно. Не го заслужаваме, нищо добро не заслужаваме.

Иначе преди три дни попаднах на тази компилация от трети сезон, гледах я няколко пъти и всеки път ме разтърсва.
Трябва да си го изгледам пак.
https://youtu.be/L3fYNQHmPjY
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by трубадур » Wed Jan 16, 2019 9:53 am

А бе заслужавате си го, такъв телешки възторг отправен към такава блудката и елементарна простотия, кретаща единствено върху чара на главния си актьор отдавна не се беше появявала. И даже 3 сезона е получила. Ся, не казвам да не си го харесвате сериала и да му се радвате. Не държа на никого сметка, ако му е допаднал, ама на мен лично ми е обидно като гледам толкова зле скалъпена, манипулираща зрителите си с най-явните похвати изкопирано едно към едно, щото са се доказали при други продукции и да се възхвалява като постижението на десетилетието едва ли не. Както казах, ако ги нямаше претенциите за юбер сериала с главно Ъ, нямаше да имам никакъв проблем, ама в същото време всяка сцена да бие на кухо, да е предвидима до чисто техническото си изпълнение чак, отвъд играта на актьорите и смотания сценарии... ето това ми идва нанагорно. Да не отварям дума и за гадния звук на всеки удар,.

бтв, снощи жена ми успя да избута първия пънишър до финала на сезона и гледах последния кеч :lol:
бива ли така да преебат по-красивия актьор... кой ги пише, хореографира и режисира тия екшън сцени, пак го казвам, целите екипи на тия сериали се водят по чек листи и отново мисват пойнта като за световно. Единственото правилно, което правят е, че показват болка. Не знам как е в големите мелета, сигурно хенчмените падат един след друг без звук, ама ако и там показват гърч, стонове и ала бала поне в това отношение някой е мислил и са вкарали нещо нужно, че да направят насилието неприятно. Което винаги уважавам.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 13 guests