Netflix MARVEL shows

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by трубадур » Thu Jan 17, 2019 10:06 am

Тия сериали пречупиха и жена ми, тя милата искаше да гледа нещо безмозъчно да върви там, ама вторият сезон на девилчо е тотална кофа. Снощи гледам е стигнала до финалното меле в някакъв епизод, пънишъра е в шахта и плаче, а мърдок се кечи с произволен дебел хенчмен с миниъни и мърди е със залепен пищов на справедливата ръчица. Се тая. Как преминава тупаникът беше уау. Начи нашия го бият яко, после он вика, чеки малко ся аз ще те бия тебе и лошият отнася пет удара, после се сменят и мърдок отнася толкова, после пак се сменят и лошият го бият, после пак се сменят и мърдок го бият (точно толкова забавно, зашеметяващо и разнообразно е колкото го пиша). Даже тукатите на тлъстия много яко спираха точно пред носа на главния шебек с много звучноро "пщляк" което е единственият звук, който в тоя сериал притежават за ръкопашен бой. А най-култовото беше като девилчо хвана да блъска дебелия в земята видимо без темето на втория да докосва пода, ама много брутално иначе. :spite:

Явно за хореография и кадърен секънд юнит е имало пари само в първи сезон.

Почва обаче следващият епизод и те там се размазахме. Некви до некви ковчези изведнъж влиза оня рижавия от тринайстия войн и всеки филм евър дето има нужда от шотландец и он е много бедес. Нищо че е кинта и двайсе и леко пухкав. Закла някъв в очото и обърна ковчег, щото му ги нема кинтите. После батките отидоха да тормозят некви дебели чичета и батките рекетираха с помпи. Даже застреляха един в ръката от упор и застреляният си изля майчиното мляко сякаш само са го ощипали, нема шок, крясъци. Отделно самите злодеи не си задават директно въпросите а са некви мега вейг. Но последната капчица беше като взеха кучето на пънишъра. Тия буквално трябва да ритат кученца, за да покажат колко са зли. Аниметата се усетиха и вече не го използват тоя похват.

Дар от боговете вика :mrgreen:

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Ambartanen » Mon Jan 21, 2019 7:51 pm

Вторият сезон на Punisher ми влезе доста добре. Може би не чак толкова добре колкото първия, но старите герои се развиват в интересни и логични посоки, докато новите са интересни и достатъчно различни от тях. Това май е единствения втори сезон от марвълските нетфликс шоуто, който всъщност изгледах до край (дори само за един уикенд). Ако ви е харесал първия сезон, втория си заслужава гледането. Ако не ви е харесал първия... еми вероятно и втория няма, защото няма някакви фундаментални промени. Малко съжалявам, че ще го отменят.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by tigermaster » Tue Feb 19, 2019 1:11 am

`айде, и "Наказателят" и "Джесика Джоунс" минаха под ножа. Идеално.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Fri Feb 22, 2019 6:24 pm

Наистина не разбирам причина за злобата в това "идеално". Ще каже човек, че са те наранили лично тези сериали и съществуването им активно ти влошава животът.

Аз лично имам надежди. Марвел ще направи нещо с тях, ще се намери някой, който да помогне, щом Нетфликс са извън играта.

Чакам Дисни стрийминга и нещата, които ще ни подарят те!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Roland » Fri Feb 22, 2019 7:07 pm

Dr. Horrible wrote:
Fri Feb 22, 2019 6:24 pm
Наистина не разбирам причина за злобата в това "идеално". Ще каже човек, че са те наранили лично тези сериали и съществуването им активно ти влошава животът.
Сега знаеш аз как се чувствам постоянно в американската тема ;)


Иначе най-големият шамс за завръщането на тези сериали (щото и аз ги искам) не е Дисни+, а Хулу. Стриймингът на Дисни са обявили вече, че ще в Фемили френдли, те дори Дедпуул няма да сложат там. Но сега имат контрол над Хулу и наливат пари в него. Некъв високопоставен пич там каза, че с огромен кеф би поел Нетфликс сериалите. Проблемът е, че те все още принадлежат на Нетфликс поне за година напред.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by tigermaster » Fri Feb 22, 2019 7:34 pm

Dr. Horrible wrote:
Fri Feb 22, 2019 6:24 pm
Наистина не разбирам причина за злобата в това "идеално". Ще каже човек, че са те наранили лично тези сериали и съществуването им активно ти влошава животът.

Аз лично имам надежди. Марвел ще направи нещо с тях, ще се намери някой, който да помогне, щом Нетфликс са извън играта.

Чакам Дисни стрийминга и нещата, които ще ни подарят те!
Нееднократно съм споделял, че ми се ще доминацията на Марвелската споделена вселена върху съвременния ентъртейнмънт да спре - затова приветствам такъв знак, че тя намалява. Пък и тези два конкретни сериала ми се видяха толкова безумно скучни, че просто няма на къде повече. Ако спирането им доведе до отделяне на средства за нещо, което да ми хареса, ще се радвам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Sat Feb 23, 2019 6:53 am

Roland wrote:
Fri Feb 22, 2019 7:07 pm


Сега знаеш аз как се чувствам постоянно в американската тема ;)

Не мрънкай за тая американска тема, щото от много страници не си ми давал сериозен отговор там. Или ме игнорваш, дори като те питам директно "Неприятно ли ти е, че пиша тук, искаш ли да спра?", или отговоряш нещо, казващо "Не ми пука, още си подкрепям моето мнение", след като съм се хабил да ти напиша аргументи и да ги обясня. :lol:

Иначе да - Хулу е най-вероятният вариант. Но и да не се те - все някой ще се намери, вярвам го. Писмото на Джеф Лоуб до феновете е най-прекрасното нещо, което съм чел, наистина го почувствах като майчина милувка - https://www.marvel.com/articles/tv-show ... -jeph-loeb
Ето го и краят му:
Our Network partner may have decided they no longer want to continue telling the tales of these great characters... but you know Marvel better than that.

As Matthew Murdock's Dad once said, "The measure of a man is not how he gets knocked to the mat, it's how he gets back up."

To be continued...!
:heart: :heart: :heart:

@tigermaster, специално в Нетфликс постоянно има ново съдържание. Непрекъснато качват множество нови филми и сериали. Ако искаш да следиш ВСИЧКО, което те пускат, за да си харесаш нещо по-добро, ще трябва да инвестираш огромно количество време. Или, иначе казано Keeping up with Netflix originals is basically a part-time job now. Има много разнообразни неща, МНОГО, наистина живеем в епоха, в която има безпрецедентно голямо разнообразие откъм сериали. И не само на нетфликс, а на страшно много места.
Наистина не разбирам как съществуването на три-четири сериала с по десет епизода на година те спира да се ровиш в огромното море от ентъртейнмънт и да си намериш десетки или стотици други неща, които да те кефят повече. И защо злорадстваш, че няколко заглавия, които си имат своята публика, имат си отдадени и страстни фенове, са вече спрени. Това са сериали, които означават много за някои хора, наистина са обичани и ценени, дори и от по-ограничена публика. Какво е това отношение тип "Много ми е хубаво, че на другите им е зле!". Като някои от тези други са твои съформници и си обменяте мнения от години. Наистина не го разбирам.

Освен това - не, доминацията на Марвел не намалява. Тези Нетфликс сериали никога не са били в кралския двор на марвелските филми, по-скоро бяха като незаконнородени деца. Но сега, независимо дали те ще оживеят или не, започна нова фаза на много по-силна доминация на Марвел :D Изчакай само Дисни да си пуснат своя стрийминг и ще видиш какво става!
Сериал за Локи, сериал за Вижън и Алената мещица, сериал за Фалкън и Уинтър Солджър, сериал за лейди Сиф... Лудница ще е! И ще бъде прекрасно :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Roland » Sat Feb 23, 2019 9:01 am

Бележка под линия: никой от тия сериали не изглежда обещаващо...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by трубадур » Sat Feb 23, 2019 12:06 pm

@Dr. Horrible проблемът на популярните скапани неща е, че другите катили почват да копират, виждаме го и във филмите, там даже е по-плашещо, щото всеки иска да е марвел и виждаме на какво дередже са американските блокбастъри, същото важи и за сериалите, добре че марвелските неща не достигнаха игра на троновете левел на успех, де, поне това ни е спестено и реално освен Викинги нищо друго няма бюджета да се мери с тях... и въпреки това масово се опитват да им следва модела.

Елементарностите на марвелските теве продукции обаче са лесни за копиране, все пак и те, милите, са едно към едно с неща, които са били успешни преди тях и е много по-лесно да им влезеш в техния калъп. Така че колкото по-бързо марвел кочината стане само умерено успешна, а не громи като досега, толкова по-бързо ще влезем в някакви приемливи рамки и ще има място за повечко експеримент в търсене на новата формула за правене на милиарди.

Знам че ти им се кефиш и евала, от доста време получаваш ебаси забавлението, ама останалите не го и откровено ни е писнало да гледаме едно и също, направено по калъп, до там, че и ефектите, музиката, монтажа и работата са камера са им вадени по темплейт.

пп. дори Алита страда от това на моменти, ама това е, защото Камерън е наложил своя стил много преди всички останали и сега изглежда сякаш той се води по хорото, доста е странно реално. Както и в другата тема казах, докато не мине първият един час от филма човек не може да разпознае къде е на Родригез почеркът, вече като дойде насилието и хората реално действат се показва. И от друга страна това е от по-така филмите с ясна демонстрация на смелост.

Останалото блокбастър продукция е мамата си джаса срам да те хване.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Sat Feb 23, 2019 12:53 pm

Наистина мисля, че гневът ви не е насочен към правилното място.
Нетфликс сериалите на Марвел не са еквивалентни на филмите - нито имат техния бюджет, нито тяхното разпространение, нито тяхното влияние. А и в чисто художествено отношение Деърдевил и Джесика Джоунс имат толкова общо с Отмъстителите, колкото "Отчаяни съпруги" има общо с Wonder Woman.

Между другото, точно вчера верни фенове на Деърдевил са платили луди пари, за да наемат за точно 5 минути електронни екрани на Таймс Скуеър и да покажат колко много им липсва сериала https://comicbook.com/marvel/2019/02/22 ... marvel-tv/

Обичам #FandomWithoutFear , обичам страстта, с която това движение се бори за сериала, обичам как продължава да търси начини да демонстрира отдадеността си. Наистина е вдъхновяващо и се радвам, че съм някаква съвсем мъничка част от всичко това.
#SaveDaredevil !


Image

А Дисни+ сериалите ще ги обсъждаме в друга тема, като има реални новини и я направя :D Но това, което чувам за Вижън и Алената вещица - събърбиън психо-трилър, вдъхновен частично от поредицата на Том Кинг - е великолепно и нямам търпение.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by трубадур » Sat Feb 23, 2019 1:09 pm

Не сравнявам сериалите с филмите, даже мисля точно показах къде говоря за филми и техния демидж и къде за сериалите. Джесика не я знам, но на деърдевил и пънишъра похватите не са като марвелските детски филмичета за кино, мисля и това го казах вече няколко пъти, ами следват плътно нещата на хбо отпреди десетина години, и ги комбинират с типичните за треторазредни продукции глупости, щото комикс. Не искам да се повтарям за кой ли път, а и видяното от тия сериали вече ми е избледняло на пустиняк, но деърдевил се крепеше единствено на чара на главния си актьор. Пънишъръ дори и това няма. Отделно историите им са бавни и въртят на едно място, клиширани до безобразие, особено деърдевил с непрекъснатите мрънкания на кинкпин и с бавно приближаващата се камера към лицето му, докато реди ПОРЕДНИЯТ безобразен монолог, целящ да покаже дълбочина в злодея, което е похват дотолкова прост, че ми пречи да гледам неща, където поне текстът си струва да се чуе от устата на добър актьор (справка better call saul, но там останалите сцени компенсират за страх, да не говорим колко умисъл се вкарва в заснемането и монтажа им, а за звука да не говорим).

Пънишърът е още по-зле, където е типичната американска кръвожадна лъст за кръв и отмъщение, където по-изрод от главния няма. И ако видя още един път как нашият губи контрол и размазва на някой черепа извън кадър, и е много емоционално, в един кадър и кръв го пръска по лицето по секси начин, мисля да съдя Холивуд. Това са само отделни примери на креативен колапс, а тия сериали за изпълнени с такива.

Сериозно, аман от невдъхновени чикии правени по шаблон.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Delegat » Mon Feb 25, 2019 11:18 am

Обясни ми точно сега като ги спряха как е по-добре? Каквито и да са Марвел сериалите (а за мен са страхотни всичките), пак са по-добре от съответните в DC вселената, с изключението на единия Готъм.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by трубадур » Mon Feb 25, 2019 11:25 am

Delegat wrote:
Mon Feb 25, 2019 11:18 am
Обясни ми точно сега като ги спряха как е по-добре? Каквито и да са Марвел сериалите (а за мен са страхотни всичките), пак са по-добре от съответните в DC вселената, с изключението на единия Готъм.
Това към кого точно, щото мисля, че с тайгърмастъра относно тая тема вече се повтаряме по хиляда пъти

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Thu May 09, 2019 11:28 pm

Все още има шанс за моята любима вселена!

Излезе наскоро новина, че Дисни са били посъветвани от адвокатите си "дори да не си помислят" да споменат нещо за връщане на сериалите през следващите 2 години, защото такива са договорите им с Нетфликс. Но след това всичко е възможно!

Елоди Юнг (Електра) обяви, че е подписала договор с Дисни+, ще участва в някакво сай-фай тийн сериалче за деца на благородници със специални сили, които отиват на летен лагер да се учат, нещо такова. Но за мен това означава, че все пак Дисни предпочитат да я държат наблизо, да ѝ дават някакви проекти. Много силно се надявам, че след две години ще чуем добри новини за нея и Електра!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Ambartanen » Fri May 10, 2019 10:08 am

Те пък от всички възможни актьори, точно нея ли са решили да запазят от рано? Доста невероятно ми се вижда :D

В днешната култура две години е време за reboot-ване, не за продължаване на сериалите. Особено при положение, че ако Дисни ще наливат парите, вероятно ще искат да има някаква истинска връзка с MCU.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests