Netflix MARVEL shows

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by трубадур » Fri Nov 24, 2017 1:36 pm

Докато съществуваха форумите в imdb това винаги беше големият спор между европейци и американци. Просто хората там наистина не им се гледат секс и голотии с фамилията или пък някой да фака всяко изречение, докато баба ти шета наоколо.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Sat Dec 09, 2017 11:23 pm

И докато все още се възстановяваме от скуката на Пънишър, ето нещо, което да ни разведри:
ТИЙЗЪР НА ВТОРИ СЕЗОН НА ДЖЕСИКА ДЖОУНС!
https://youtu.be/QK_iX5cPDhE
Излиза на 8 март догодина, тоест след по-малко от три месеца, нямам време за хааайп!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Amelia » Mon Dec 11, 2017 1:30 am

Преди малко изгледахме 1ви епизод на Пънишъра и не мога да разбера защо хората се оплакват от темпото. Ясно е, че е такова, за да усетим ква кашица му е в главата на Франк и в кво полусънно състояние съществува. Иначе, радвам се, че са вкарали мюсюлмани в повествованието, но целия тоя диалог, дето се случи между майката и дъщерята мюсюлманки, беше изкуствен и ненужен. Не сме тъпи, можем да схванем разни работи и без да ни се съобщават в прав текст. Дейба.

Жена му на Пънишъра е крийпи.

Да видим нататък.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Tue Dec 12, 2017 11:10 pm

Първите епизоди е добре, нататък се закучва...

Новина от последните минути - Punisher е подновен за втори сезон!
За самия сериал не ми пука особено, дори не знам дали ще го гледам натам. Марвел е, така че най-вероятно ще пробвам. Но по-важното е, че това означава, че сериалите на Марвел по Нетфликс все още имат бъдеще именно с Нетфликс и ще продължават да имат нови сезони, дори когато останалите договори между Дисни и Нетфликс приключат в края на 2018-та и Дисни създадат своя стрийминг платформа. Никой не знаеше какво ще стане с Деърдевил, Джесика и компания - дали ще останат в Нетфликс, дали ще идат при Дисни, дали ще бъдат прекратени... Аз много харесвам тези сериали точно в този им вид и ще ми е тъжно, ако ги променят или спрат. И щом Пънишър получава нов сезон по Нетфликс, значи има основания да съм оптимистично настроен, че и другите герои ще продължат екранния си живот :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by tigermaster » Wed Dec 13, 2017 1:09 am

Amelia wrote:
Mon Dec 11, 2017 1:30 am
Преди малко изгледахме 1ви епизод на Пънишъра и не мога да разбера защо хората се оплакват от темпото.
На мен проблемът ми не е толкова в бавното темпо, колкото в това, че темпото е бавно, защото в три четвърти от всеки от петте епизода, които издаяних да гледам, не се случва буквално нищо смислено, а времето е запълнено с правотекствени обяснения и флашбекове с жената на Пънишъра.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by AlDim » Sat Dec 16, 2017 8:30 am

Изгледах Punisher-а, сериалът е много добър. Два-три момента във втората половина на сезона издишат леко, но иначе има солидна история с радващи персонажи, екшън сцените са от най-добрите на Marvel и темпото всъщност е по-добро от повечето други сериали от поредицата според мен. Джон Бернтал прави може би най-добрата роля, в която съм го виждал дотук. Перфектно са го кастнали като Punisher. Либерман, Мадани и Русо също бяха много силни персонажи. Всичките получиха предостатъчно интересно развитие.
Някои сцени с по-брутално насилие или мъчение са направени невероятно, чак тръпки могат да го побият човек. Контрастът между жестокия побой, на който Франк е подложен в една от тях и междувременните му мисли за лежерен секс с жена му бяха краят. Също финалната битка завърши по възможно най-правилния начин

В края на краищата получихме стабилна драмичка, прилична история, добри персонажи и качествен екшън. Бих казал, че сериалът даже ми надмина очакванията.

Давам на Punisher стабилна осмичка.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Tue Feb 27, 2018 9:46 pm

Ехооо, фенове!
След по-малко от десет дни излиза втори сезон на Джесика Джоунс. Марвел чупи традицията си да ги пуска в петък, за да уважи датата осми март, което се пада четвъртък.
Вече излязоха доста предварителни ревюта. Общо взето не казват нищо ново, все вариации на "Jessica Jones' Season 2 Review: Great Characterization at Slow Pace". Тази критика я има към всички марвелски нетфликс сериали, така и не свикнаха.
По-интересното в случая е, че са получили само пет епизода от общо 13. Това е необичайно малко - обикновено им дават по седем от тринайсет (в случая на Дифендърс - четири от осем). Не знам защо са решили, но теорията ми е, че явно в следващите епизоди стават твърде големи неща и Марвел искат да ги скрият. Ще видим скоро!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Wed Feb 28, 2018 1:16 am

Дуде и аз го чакам, защото тази вселена ме радва, обаче след Punisher всичко предходно (и следващо ще) ми бледне. Просто този сериал ме почупи. Всичко, което е изброил @AlDim по-горе за пинишъра подкрепям с две ръце. Това е моят нетфликски марвелски сериал и колкото и да харесвам другите, просто са много далеч от него.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Amelia » Wed Feb 28, 2018 4:26 am

Ох, трябва да го довърша Пънишъра, че го сецнах заради пътуването до България и после го забравих... А Джесиката ще я проверя, въпреки че ми се вижда доста излишен след така прекрасно завършения първи сезон.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Roland » Wed Feb 28, 2018 5:41 am

Amelia wrote:
Wed Feb 28, 2018 4:26 am
Ох, трябва да го довърша Пънишъра, че го сецнах заради пътуването до България и после го забравих... А Джесиката ще я проверя, въпреки че ми се вижда доста излишен след така прекрасно завършения първи сезон.
Това ми е големият страх и на мен. Първи сезон е толкова прекрасен заради динамиката между Джесика и Килгрейв.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Wed Feb 28, 2018 9:15 am

Не знам как може да кажеш, че в такъв сериал, с толкова интригуваща и нестандартна главна героиня, която е изигран толкова кадърно, най-хубавото нещо е динамиката ѝ с насилника... На мен ми харесваше Килгрейв, допадаше ми атмосферата на параноя и тревожност, която оставяше, но все пак се радвам, че вече го няма. Искам да видя повече от това коя и каква е Джесика извън насилника ѝ. И най-много искам хубави истории с Триш. Безумно много харесвам присъствието на тази актриса, толкова елегантно и деликатно, ненатрапчиво. И отношенията между Триш и Джесика са ми най-топлото и красиво нещо в сериала...
"I was never the hero that you wanted me to be."
"You're exactly the hero I wanted you to be."

И също искам да видя как ще развият адвокатката Джери. Тя в първи сезон беше безумно добър образ, много хубаво обрисувана, макар и трудно да предизвикваше симпатии. И ми стана много мила в Iron Fist, където за първи път видяхме да проявява лоялност към някой човек освен себе си. Беше много хубаво направено - тя сега е акула, която тъпче и мачка всички, но все пак в сърцето ѝ е останало едно чувство за дълг към човека, който ѝ е помогнал в началото на кариерата, когато е била никоя. Интересно ми е накъде ще продължат с нея.

А Пънишъра, за жалост, изобщо не беше моята бира. Но сега си работят активно по втори сезон, онзи ден наеха трима нови актьори, вървят си и там нещата.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Roland » Wed Feb 28, 2018 9:24 am

Еми мен пък алкохоличката с тежко минало и златно сърце ми е бясно клише, за което хич не ме е еня. И като цяло тия сериали са ми много по-зле от филмовата вселена. Ритър е жестока, но Тенант е още по-жесток и двамата заедно правят сезона.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Amelia » Wed Feb 28, 2018 9:34 am

Квото Роланд каза в общи линии. А Триш е толкова досадно комиксова и елементарна, особено на фона на емоционално смазващия садизъм дето лъха от Килгрейв и това дето Джесика преживява покрай него (и заради което ми е интересна всъщност), че бих искала да се разкара и да не се връща никога, щото сваля яко нивото на сериала. Аз тая актриса не мога да я дишам - толкова bland ми е, че вече дори не си я спомням как изглеждаше.

От Джери бих искала да видя повече, иначе.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Litz » Wed Feb 28, 2018 9:52 am

На мен Триш и актрисата ми приличат на некав basic af white trash и тоя тип актриси чи бъркат не знам къде. В първи сезон тя беше най-слабото звено и сцените й баха краят, щото всички бяха класи надпнея и тя просто вонеше.

И аз съм скептична към втори сезон.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Wed Feb 28, 2018 12:42 pm

Хммм, на мен пък Нетфликс сериалите на Марвел са ми много по-любими от киновселената, която също обожавам. Може би само Winter Soldier и Civil са ми на нивото на Daredevil и Jessica Jones.
Много по-пълнокръвни са ми персонажите, по-детайлно развити. Което не е изненадващо - все пак серийната форма позволява това в по-голяма степен от филмовата. Но са ми и по-истински хора. И по-разнообразни, с по-развити герои от всякакви видове хора. Филмите ме кефят, щото са си радващо и надъхващи, но тези сериали според мен по-добре улавят същината на човешките изживявания. Неслучайно сериалите имат страхотни злодеи - Кингпин и Килгрейв са по-многопластови от всеки от филмовите злодеи. И сериалите са ми много по-изящни! По-красиви декори, по-нестандартни ъгли на камерата, по-интригуващо заснемане. Сега си гледам пак първи сезон на ДД, към края съм. В десети епизод, примерно, имаше една сцена в която Кингпин и мадам Гао разговарят на покрива на небостъргач, в нещо като открита градина - толкова е красиво и изящно, във филмите никога не съм виждал такова нещо. И апартаментът на Мат ми е сред най-любимите декори изобщо - много отворено пространство, много хубаво разположение на прозорците и мебелите. Харесва ми как го използват и ми хареса как в Defenders самият апартамент носеше на Електра емоции и спомени - мебелите, вратите, помещенията, дори нямаше нужда Мат да е там, жилището беше достатъчно само по себе си. И на мен ми повлия емоционално този декор, защото си припомних колко го обичам :)

А за мен Джесика е много повече от "алкохоличката с тежко минало и златно сърце". Но дори и така опростено, между Уондър Уомън, Супергърл, Блек Уидоу и Агент Картър не се сещам за друга екранна супергероиня, която да има подобен профил. Но всеки си има право на мнение, разбира се.

Надявам се във втори сезон Триш да има хубави сцени и интересна история, така че всички да видите колко е прекрасна и да я оцените според достойнствата ѝ!
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 63 guests