Netflix MARVEL shows

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Wed May 29, 2019 8:38 pm

Все пак се радвам, че се размрънках тука и в туитър и Нетлфликс след пет часа пуснаха тийзър и обявиха дата :D

14-ти юни! Само три седмици ми остават, за да се подготвя психически за края.... И това ще е само седем дена след края на Феникса... Но, излишно е да казвам, че очаквам велики неща от Джесика!

И наистина имам основания да вярвам, че може да приключи завършено. За Люк Кейдж и Пънишър така и не догледах вторите им сезони, не знам колко завършено приключват. Деърдевил сезон 3 оставя една вратичка в края, но иначе сезонът може да е последен, защото е много стегнат тематично и дава хубав завършек на героите и сюжетните линее. Аз винаги искам ОЩЕ, особено пък още от Електра, но приемам, че става. Айрън фист 2 по някакъв начин също е добър завършек - финалът на сериала си изглежда по-скоро като финал на етап, не на цялото нещо, но е наистина хубав, наистина показва тези герои откъде почнаха и къде стигнаха и ми е много, много мил. Тъжно, че няма да видим следващите етапи, но все пак... И финалът на Джесика наистина искам да си е ФИНАЛ-ФИНАЛ. Най-голямата ми мечта в тоя живот е в последния епизод да се съберат пак четиримата, ей така, за една битка, като за последно.... но ми е ясно, че шансовете са тотално нулеви. Не просто няма да се появят четиримата заедно, а сигурно ни един от ДД, Люк и Фист няма да се появи изобщо. Но поне да е хубаво завършено, наистина историята на Джес и Триш да получи достоен финал. И да изпратя вселената с хубаво...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Thu May 30, 2019 8:35 am

Dr. Horrible wrote:
Wed May 29, 2019 8:38 pm
Най-голямата ми мечта в тоя живот е в последния епизод да се съберат пак четиримата...
Ю, енимъл. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Thu Jun 13, 2019 11:28 pm

Утре излиза. Утре свършва всичко. Утре е финалният сезон на този свят, към толкова много се привързах. Много, много ще ми липсват всички. Бяха прерасни. :(

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Сбогом :(
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Sat Jun 15, 2019 5:44 pm

Е, преди три часа го догледах.

Хубав е сезонът, достоен за последна песен в този албум. И по някакъв странен начин казва точно това, което имам нужда да чуя, за да се успокоя. Последната сцена е просто великолепна.

Но беше много тъжен сезон, също така. Много, много тъжен.

И ми е безумно тъжно, че тази вселена свърши така преждевременно. Не можаха ли поне да направят някакво тв-филмче Дифендърс с продължителност 2 часа, поне малко да позавършат нещата...
Реално в тези сериали нямаше малко епизоди, дори напротив - за пет години излязоха 13 сезона, това са страшно много епизоди. Но просто вселената е огромна и има потенциал, толкова много потенциал... а историите им са така хубави и не искам да свършват. Много гадно ми стана. Не помня някога да ми е ставало толкова гадно заради който и да било спрян сериал. Но тук не тъгувам за един сериал, тъгувам за цяла вселена.

За тези три часа три пъти се връщах към отвореното писмо на Джеф Лоуб до феновете от февруари тази година. И го препрочитах.
Our Network partner may have decided they no longer want to continue telling the tales of these great characters... but you know Marvel better than that.

As Matthew Murdock's Dad once said, "The measure of a man is not how he gets knocked to the mat, it's how he gets back up."

To be continued...!
Ще чакам и ще се надявам. Всеки ден :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Wed Sep 18, 2019 2:57 pm

Онзи ден попаднах на страхотно видео есе на име We Don't Deserve DAREDEVIL, в което говорещият обяснява с много любов защо този сериал е толкова специален. Много трогателно е разказано всичко, просълзих се, докато го слушах...

Daredevil беше наистина магия - всеки кадър, всеки диалог от този сериал... Много, много ми липсва. Това наистина е най-специалният, най-личният сериал, който някога съм гледал....

Марвел имат политика да преиздават стари комикси за някой герой, когато ще излиза филм за него. Мигът, в който бях сигурен, че Електра ще се появи във втори сезон, беше няколко месеца преди официалното обявяване - тогава излезе информация, че ще преиздадат Daredevil: Fall from Grace. Винаги така правят. Ето, за идната пролет ще прездадат едва ли не всичко с Блек Уидоу в много хубави нови издания.
Иииии, наскоро излезе информация, че едни страхотни омнибуси с Деърдевил ще бъдат преиздадени и дори отново ще излезе колекцията Daredevil/Elektra: Love and War, като тя ще е луксозно издание. А събраните в нея истории изобщо не са изчерпани и могат навсякъде да се намерят. Марвел почти никога не преиздават стари истории, ако още имат тираж от последните им издания. Всичко това ми дава надежда. Мина почти година откакто Нетфликс го спряха. След още една правата им ще изтекат и тогава Марвел ще могат свободно да го върнат. Актьорите все още говорят разпалено за проекта, феновете още го чакат. Ще дойде. Ще дойде...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Tue Oct 27, 2020 10:11 pm

Аз пак си изгледах Defenders и реших да продължа със съответните сезони след него, защото тези преди това вече много пъти съм ги гледал :lol: Поставил съм си ограничение най-много по два епизода на един път, за да мога да ги оценя истински. Получава се! Така наистина виждам много детайли, които иначе съм пропуснал, опознавам по-добре структурата на сезоните.

Думи нямам да опиша колко много обичам Чарли Кокс в ролята на Деърдевил и Кристен Ритър в ролята на Джесика Джоунс. Те двамата са просто страхотни - във всяка една реакция, всеки един момент. Никога нямам чувството, че играят, толкова естествено и лесно им се получава всичко. Определено за мен лично за актьорските изпълнения на десетилетието.

Изгледах си пак трети сезон на Деърдевил. Невероятно е колко добре работи този сезон с всичките си герои, как успява да направи всеки чудесен, да даде страхотни арки не само на Мат, но и на Карън и особено Фоги. Реално дори е малко пренаселен - този инспектор Надин е много сложен персонаж със силна история и се вписва добре, но въпреки това ми е малко скучен, защото не е от комиксите, и ми се иска да не му бяха дали чак толкова екранно време. Но сезонът е много стегнат и борави с множество сюжетни линии по чудесен начин. Иска ми се този шоурънър да беше направил Дифендърс - щяха да се получат още по-добре, по-хармонични, с по-добра цялостна структура. Финалът на сезона е достоен финал на сериала. Но тези герои продължават да ми липсват. Дано ги върнат - някога, някъде. Ще ги чакам.

Сега към на втори сезон на Джесика Джоунс. Винаги е толкова вдъхновяваща! Толкова много гадости ѝ се изсипват постоянно, и тя успява да ги преодолее, но не по някакъв розов и бебешки начин. Всеки ден ѝ е някаква мъка, но се бори. Кефи ме отношението ѝ на непукизъм - как си троши огради и катинари, ако иска да влезе някъдеа, как гледа на всяка пречка с досада и просто преминава през нея. И същевременно накрая всичко винаги ѝ излиза през носа.
Продължавам да харесвам Триш. Сега историята ѝ е още по-специална, когато знам края на сериала. (спойлери за финала на трети сезон)
Spoiler: show
Това е сигурно най-тъжната история, която съм виждал някога. От позитивното желание да помага на хората до болезнената ѝ обсесия да пребива лошите... Абсолютно страхотна арка. И толкова, толкова потискаща! Защото рядко виждаме тази тема изследвана толкова хубаво в супергеройски сериал. Реално много супергерои имат желание да бият лошите и го оправдават като желание да помогнат - много от тях имат в себе си агресия и това понякога се повдига като въпрос, но накрая всички винаги се измъкват. Не и Триш, не и в този сериал. Наистина се показва до какъв мрак може да доведе преследването на светлината...
Още в първи епизод от сезона я виждаме да манипулира родители на детско парти и да използва деца, за да си постигне целите. Във втори епизод пък разбираме, че като тийнейджърка е била продавана на дърти мъже от собствената си майка... Изобщо, всичко в нейната история наистина сочи към supervillain origin story, но човек не го вижда толкова ясно, преди да е изгледал финала на сериала. И е толкова тъжно, защото тя наистина е добър човек и наистина иска да прави добро, просто в един момент намеренията се изгубват и остава основно желанието да накажеш злодея. Много, много тъжна история.
Като си довърша двата на Джесика, ще изгледам и втори на Iron Fist - помня, че ми беше харесал много с Давос и Typhoid Mary. Пък живот и здраве до тогава ще обяват нещо за тях!
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests