Netflix MARVEL shows

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Litz » Mon Aug 07, 2017 9:38 pm

Кво му е Наркос?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by coldie » Tue Aug 08, 2017 7:38 pm

Litz wrote:
Mon Aug 07, 2017 9:38 pm
Кво му е Наркос?
Какво ли му не е. Сюжет - боза, връзка с историческата действителност - 0.1, подбор на актьорите 0.3, клишета - 98% и т.н.

Но най-много ме издразниха постоянните натяквания чийто таргет е празноглавият зрител - видиш ли, в Колумбия имало много честни хора, които служели на САЩ, но злият Ескобар ги избил. Нещо такова. Ест САЩ не искат да се месят в политиката на други държави, затова искат да си екстрадират който си пожелаят от чужди държави, и ест, посланничката на САЩ в Колумбия е олицетворение на самата Майка Тереза.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by coldie » Thu Aug 10, 2017 12:29 am

Litz wrote:
Mon Aug 07, 2017 9:38 pm
Кво му е Наркос?
Прехвърлям го, но ми иде в повече, толкова долнопробно скроен съшит сериал, рядко се среща, предполагам.
Седма серия, само началото си пуснах - Авианка, Ескобар поръчал. Даже по мейнстриймите като НГО или Дискавъри, не са свързвали Авианка с Ескобар, Смешна история.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by alshu » Thu Aug 10, 2017 6:18 pm

Е, щом Кьосем ти е по-качествена проба...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by coldie » Thu Aug 10, 2017 9:13 pm

alshu wrote:
Thu Aug 10, 2017 6:18 pm
Е, щом Кьосем ти е по-качествена проба...
Мда, Кьосем е топ, за съжаление си имам друга работа и рядко мога да го гледам.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Fri Aug 11, 2017 10:06 pm

Хора, какви са тея НарКьосеми??
Стегнете се, хайпнете се, ДИФЕНДЪРС ПОЧВА ДРУГАТА СЕДМИЦА!!!!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by coldie » Fri Aug 11, 2017 11:49 pm

Dr. Horrible wrote:
Fri Aug 11, 2017 10:06 pm
Хора, какви са тея НарКьосеми??
Стегнете се, хайпнете се, ДИФЕНДЪРС ПОЧВА ДРУГАТА СЕДМИЦА!!!!
:) изобщо няма с какво да ме изкушат, напоследък се пробвах да гледам някой друг филм и сериал, но всичко ми е боза...
Andджък.
Искам и аз да се развличам с ентъртейнмъннт, обаче не става.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by alshu » Sat Aug 12, 2017 12:53 am

Dr. Horrible
хайпнете се
На Netflix от неанимираните ми е интересен само Mystery Science Theater 3000 и засега няма изгледи да направят следващ сезон с Йона и новите гласове на роботите.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Mon Aug 21, 2017 1:16 pm

@Amelia @Roland - Ръката ни изгони от чата, затова можем да продължим тук :D


Тааа, аз изгледах Дифендърс, сега го гледам за втори път.

Харесва ми много. Зарадва ме, имаше много моменти, които ми напълна искрено душата. Забавно беше, готино беше, занимателно и яко. Всяка реплика на Джесика беше върховна :D
Едновременно с това си имаше и някои недостатъци. Планът на лошковците беше смехотворен и жалък и те изобщо не бяха някаква значима опасност, която да изисква цял отбор супергерои. Тези противници щяха да са малко слабички дори ако бяха в самостоятелен сериал за Деърдевил или Айрън фист, камо ли в общ отбор за четиримата. И Ръката като цяло не е подходящ злодей за общ сериал, защото Деърдевил и Айрън фист са очевидно опитни в битките с нинджи, а Джесика и Люк тотално не си пасват в този сценарий. И като резултат всички трайни последствия от тоз сериал ще дадат отражение само на Деърдевил сезон 3 и Айрън Фист сезон 2, докато новите сезони на Джесика и Люк могат изобщо да не споменават за събитията от общия сериал. Музиката в някои момети беше неподходяща.
Но, въпреки всичко това, сериалът кефи. Не е толкова добър, колкото можеше, но е все пак добър. Всички главни герои са изиграни великолепно, интеракциите им са уникално яки. Второстепенните герои също са готини и дават добър контекст на всичко. И присъствието им, дори с малки роли, много спомага за изграждане на усещането, че това наистина е сборен сериал за целия този свят, а не просто проект с четиримата главни герои. Последствията от цялото приключение също са готини (за някои герои) и увеличиха хайпът ми за бъдещите сериали, което не ми изглеждаше възможно.

Като цяло, ако сериалът се разглежда като гигантския мастър-план, обединяващ 5-те излезли сезона на различни сериали, то той определено ще фейлне. Но ако се гледа като по-кратък летен спешъл с всичките готини герои, несъмнение ще ви достави удоволствие.

И така.
Електра е кралица, бтв.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Delegat » Mon Aug 21, 2017 2:38 pm

Силно се надявам, да направят на Електра отделен сериал, но едва ли. Иначе каквото ти каза :)

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Mon Aug 21, 2017 3:09 pm

Dr. Horrible wrote:
Mon Aug 21, 2017 1:16 pm
Тааа, аз изгледах Дифендърс, сега го гледам за втори път.
Мамка му. Зарибих се по Ханибал сериала и Първият закон на Абъркромби (а съм и от бавночетците :mrgreen: ) и изобщо не мога да вместя Дифендърите в близката седмица-две. :oops:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Roland » Wed Aug 23, 2017 7:48 am

Финала на седми епизод, и реакцията ми е:
Spoiler: show
Image
Сериозно, ЦЕЛИЯТ сериал се върти около това, че Дани Ранд е олигофрен!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Ambartanen » Wed Aug 23, 2017 9:48 am

Засега съм изгледал само 5 епизода, но май за първи път от Джесика Джоунс насам ще довърша сезона. Като някой гледал сборно 10 епизода от последните 3 сезона, началната ситуация на повечето герои ми беше малко мътна и яко се оспойлих и за трите сезона (голяма изненада :D), но не ми е трудно да ги следя.

Наистина не разбирам защо The Hand трябва да са толкова страшни и каква е голямата работа с The Black Sky. Предполагам за второто трябва да съм гледал повече от три епизода от DD2, но щеше да е хубаво да мога да разбера от самия сериал защо не е просто още един човек със супер сила.

Случайни мисли:
Spoiler: show
Сцената, в която представиха японеца, ми беше много жалка- очевидно открадната от GoT, но въведението на Тайвин беше впечатляващо и страшно, докато тук ми липсваше всякаква емоция.

Джесика и Люк наистина стоят доста не на място в тази история- всички други се премятат навсякъде, а те двамата не могат дори да ударят лошковците през повечето време, а да не говорим колко слаба е мотивацията им да се намесят в сравнение с Дани и Мат.

Всеки път някой като каже "Електра Начиос" чувам "Електрик Начос" и избухвам в смях. Без да съм гледал DD2, засега ми се струва като робот без всякаква емоция, което очевидно е търсен ефект, но я прави доста безинтересна. Сигорни Уийвър играе готино, но другите три Пръста са ми също толкова безинтересни колкото Електра.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Ambartanen » Thu Aug 24, 2017 12:48 pm

Догледах го. Това беше много жалък край, в ужким най-емоционалните моменти ми беше толкова скучно, че трябваше на инат да довършвам епизода.
Spoiler: show
В крайна сметка така и не разбрах нищо от мистичните глупости на Ръката.

Какво е Черното Небе, защо Александра я създаде и защо очакваше, че ще й се подчинява? Може би трябва да съм гледал DD, за да разбера, но е малко тъпо финалния злодей на сезона да предизвиква само объркване.

Защо им пукаше на нашите, че Ръката ще вземат някакъв фосил? Хубаво, правят си субстанция за безсмъртие от него, ама това по какъв начин пречи на някого, предизвиква земетресения или заплашва целия град?

Самата финална конфронтация също беше доста смешна работа- set-а изглеждаше много евтин, беше бъкано с безименни мукове и в предишни епизоди вече имаше по-добри бойни сцени с всеки от злодеите.
Иначе отношенията между главните герои си бяха яки преди последния епизод и имаше интересна динамика между тях, просто другите събития в сериала хич не я подкрепяха по интересни начини. Освен това Дани Ранд продължава да има излъчване на разглезен студент върнал се от семестър в чужбина вместо на най-великия войн отраснал в манастир за аскетични монаси.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Amelia » Sun Aug 27, 2017 1:00 am

Последните седмици изгледах DareDevil 2, The Defenders и заради The Defenders - The Iron Fist. В общи линии и трите се дънят в бездънието заради едно основно нещо - The Hand. The Hand е най-малоумното, скучно, пробито, изпърдяло и антиклимактично оправдание за лошковци, което съм виждала в историята си на зрител на комикс-филми и сериали. Всичко, докоснато от The Hand е съсипано на сценарно и смислово ниво. The Defenders са най-съсипани, защото там се предполага да видим въпросната Ръка в пълният ѝ блясък. Там вече е катастрофално положението, щото не си играем на загадки, с които да ни се внуши колко е дълга и страшна тая Ръка, ами ни се показва директно и ние се предполага да сме ужасно притеснени за съдбата на човечеството или поне Ню Йорк, но то просто няма как да стане.... Били причинили Чернобил......... С кво? С ръкопашните си бойчета и нинджите ли????

Не мога да повярвам, че някой е дал милиони да се филмира такава повърня. Това е обида за човешкия интелект.

Иначе, ако успеем някак да се абстрахираме от Ръката, което значи, че не може да говорим за The Defenders, щото там няма как да се абстрахираме от нея, DD2 и Iron Fist са гледаеми и имат кефещи елементи. ДД2 е по-добър от първия и ми беше много по-забавно да гледам боричкането на различните фракции след като разкараха другото жалко оправдание за отрицателен персонаж, Фиск, отколкото борбата срещу някъв неадекватник като Фиск. Електра е любов - тая мацка и актрисата, която са подбрали, са се утрепали за тая роля. Жената изглежда страхотно в битка - наистина е като някаква стихия. Съжалявам, че я вкараха в митологията на Ръката и я направиха някво поредно безсмъртно оръжие там - толкова нямаше нужда, деба. Можеха просто да я оставят като мрачна психопатка, която е антитеза на ДД. Трагизмът на любовта им с ДД е прекрасен. Ай шип дийз пипъл, но ми е ясно, че нама как и това ми създава фийлс. Боищата също са готини, за разлика от тези в Iron Fist, които са някви никви. Мат Мърдок продължава да е як, въпреки досадният ангст покрай разправиите му с убиташките му сайдкикчета (дори не им помня имената, толкова са ми през центъра). Пънишъра е съвършен кроманьонец и много съжалявам, че не беше в Дифендърса, щото щеше да анихилира всички нинджички за 5 минути и оттам-насетне може би щяхме да гледаме нещо яко.

Iron Fist се оказа доста приятна изненада. Толкоз хейт чух по повод тоя сериал - и досега не разбирам за кво. Дани е чудесен - и като кастинг, и като изпълнение. Сер Лорас всъщност успя да ми влезе под кожата и сега Дани-то си го харесвам колкото Мат Мърдок. Движи се много красиво като почне да си прави ката-та и съжалявам, че не му бяха направили по-хубав екшън. С развитието на персонажа му нямах проблем - съвсем ясно е що се държи като олигофрен на моменти и що му избиват чивиите. Защо го мразят това момче толкова??????? Наистина не ми е ясно. Аз па ще си го обичам значи! Колийн е готина и като визия и като характер и двамата всъщност са много хубава двойка. Става ми тъжно като си спомня в ква девета глуха ги забиха в Дефендърс. Тотално ги опропастиха в тая боза.
Другите яки неща в сериала са Уорд и злият му баща, който е много по-добре направен злодей от палячовците от Ръката. Беше ми много по-интересно да гледам изродщините на тая бяла якичка, отколкото нинджа изстъпленията на шерпите на Гао и оня оръфляк Бакуто. Уорд всъщност е един от най-яките персонажи, които съм виждала в Марвъл кино и ТВ вселената и искрено се привързах към него. Милият, надявам се най-сетне да получи малко покой, макар че едва ли, предвид кво ни сетъпват за втория сезон. Изобщо, Айрън Фист има по-добри странични персонажи от тези в двата ДД и Джесика Джоунс.
Не видях някакви епични расистки и мисогинистки изпълнения. Единственият особено дразнещ момент за мен беше пияното кунг-фу в един от епизодите. ОМГ колко го мразя това азиатско клише, не е реално!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests