Planet Earth II by David Attenborough

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by трубадур » Mon Jan 16, 2017 5:21 pm

Killua wrote:
бтв, чиляците се забиха в пещера, огромна, която буквално има вътре в себе си планина от лайна, из която цвъкат хлебарки (в първия планет ърт), да го еба заслужили са си секса между богомолки в студио :roll:
Това кой от всичките филми?
първият планет ърт, както написах (ако помня правилно, де).

Сред пущинака от заглавия забравих да спомена и Life
http://www.imdb.com/title/tt1533395/

А Атенбъроу ис дъ бест, макар Life да е озвучен от Опра за американците, което е като да заместиш Андреа Бочели с Валдес, но какво да правиш.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by Killua » Mon Jan 16, 2017 5:24 pm

Е, ти пишеш, а аз не чета, впечатлено-потресена от хлебарките :D
Иначе първият планет ърт е 11 епизода нали? След като не си сигурен, че е от него, едва ли има смисъл да питам и от кой епизод! Ще си стигна до него по естествен път :D

Edit: и след точно 1 секунда сърч, Епизод 4, Пещерите. 8-)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by alshu » Tue Jan 17, 2017 6:19 pm

Като отворихме дума за британски документални поредици Time Team anyone?
Поредицата е гигантска.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by Killua » Wed Jan 18, 2017 4:47 pm

Аз не го знам :) За какво иде реч, не звучи като да е за животни?

И като отворихме дума изобщо за животни и Planet Earth - клип от поредицата се появява и в този уникален пост в Waitbutwhy http://waitbutwhy.com/2014/10/dark-secr ... world.html
За това какви откачалки са птиците, написано е със страхотно чувство за хумор! :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by LightOne » Wed Jan 18, 2017 6:24 pm

Planet Earth II са безбожно безобразно напред от всякакви документалки.
Малко оцелели спомени имам от преди 10 години. Но най-ясния от тях е как едно малко кокетно планинско поточе изведнъж пропадна един километър надолу.... I still have nightmares about it.

От втория сезон най-любим ми е за градовете. Там бяха наблъскани най-сюрреалистичните кадри от вземи си тия сомчета рупащи гълъбчета до прохладна индийска вечер, когато решиш да излезеш на верандата, сядаш на люлеещия се стол и се наслаждаваш на гледката в задния ти двор леопард да се гощава с диво прасенце. Пълна идилия!

От изброения списък нека включа още едно заглавие за гледане "Animals are beautiful people" (1974)
http://www.dokumentalni-bg.com/2014/07/ ... eople.html
Да, филмът е древно стар и не може да задоволи претенциозните HD изисквания, но пък затова дори и след толкова десетилетия е огромно забавление, с хумористичен наратив и уникални кадри (сегмента с пияните животни си е класика). Също така режисьор му е създателят на "Боговете сигурно са полудели", който е сниман вследствие командироването му в Африка да снима документалката, така че това би трябвало да говори на запознатите за какво качество на материала става въпрос.
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by alshu » Wed Jan 18, 2017 7:06 pm

Killua
не звучи като да е за животни?
Цъ.
Връзката е, "британците ги кефи да правят интересни документални предавания".
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by Killua » Wed Jan 18, 2017 7:29 pm

alshu wrote: Цъ.
Връзката е, "британците ги кефи да правят интересни документални предавания".
Сега, ясна ми беше връзката, но това беше по-скоро подкана да споделиш с поне едно изречение за какво става дума. Не че заинтересованият не може да си провери и сам, но все пак!

@LightOne
Аз като малка много обичах "Боговете...", така че слагам и него в застрашително набъбващия списък :) Ако последвам съвета на Тим Ърбан от Уей бът Уай блога (към който шернах линк в предния пост) и си разчертая кутийки за оставащите ми дни живот и колко филма е реалистично да изгледам за този период, балансирайки личен живот и отношения с близките ми, ще зарежа сигурно всякаквите други бози, с които си губя времето, и ще се гмурна в света на дмислените филми!!
http://waitbutwhy.com/2015/12/the-tail-end.html
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by Matrim » Wed Jan 18, 2017 7:49 pm

Зарибихте ме, вече изгледах два епизода и началото на трети. Мега яки са, особено пингвините, spider маймуните, снежните леопарди, орлите... абе всички са страхотни, като се замисля. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by Killua » Fri Jan 27, 2017 10:52 am

Matrim wrote:Зарибихте ме, вече изгледах два епизода и началото на трети. Мега яки са, особено пингвините, spider маймуните, снежните леопарди, орлите... абе всички са страхотни, като се замисля. :)
Стигна ли до градовете <3
междувременно!!!! https://www.youtube.com/watch?v=vssqb-0i2-A - орангутан и трион!!!
ииии грижовен крокодил: https://youtu.be/_bVZeOt7bCw
маймуни оплакват мъртвите: https://www.youtube.com/watch?v=vaIH5tLmC8U
Не разбирам какво им пречи точно да инсталират камерите в някакви нормални обекти, а трябва да го правят това с роботизираните-камеризирани малки (освен в името на експеримента?), ама както и да е. :) Пак са впечатляващи кадри!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by Killua » Wed Feb 01, 2017 4:18 pm

shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by Matrim » Tue Feb 14, 2017 2:02 am

Изгледах Planet Earth II и почти целия Planet Earth I, който май е с една идея по-слаб от две, но затова пък по-дълъг. Сега се зарибявам с The Hunt пак на BBC Earth, и той е феноменален отвсякъде. Portia spider-a и тактиките му на лов бяха върха на сладоледа просто. Или бялата мечка, която така пощуря от глад, че се изкатери по една почти отвесна скала, взе да яде яйца и казаха, че останала там чак до края на полярното лято. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by Killua » Mon Feb 20, 2017 5:16 pm

Аз още се мотам с първия Планет Ърт, но сега ми попадна това интересно клипче за това какви технологии са използвали в двойката и изобщо как са се развили нещата през годините.
https://www.youtube.com/watch?v=qAOKOJhzYXk
Препоръчвам!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by Matrim » Wed Feb 22, 2017 8:30 pm

Почнах Life Story, и то мачка отвсякъде. Още в първия епизод имаше много запомнящи се неща, например някакъв вид гъски, които си правят гнезда на отвесни скали високи стотици метри и още на третия ден след излюпването малките трябва да скачат от скалата - който оцелее, оцелее. Ако не беше такава реномирана програма щях да си кажа, че са си го измислили цялото нещо, толкова не е за вярване - https://www.youtube.com/watch?v=rxGuNJ-nEYg
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by Killua » Wed Feb 22, 2017 9:51 pm

Мили Боже Всемогъщи.....
Защо едрите летящи възрастни птици не ги пренесат!!!!! Каква е тази руска рулетка. То така се разпльока, че бях убедена, че е свършено..
Удивително...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Planet Earth II by David Attenborough

Post by Matrim » Wed Feb 22, 2017 11:13 pm

Защо едрите летящи възрастни птици не ги пренесат!!!!!
И аз това се чудех, така и не дадоха отговор на този въпрос, IIRC. Може би просто нямат подемна сила да носят дори и такъв малък товар, знае ли човек...
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests