Black Sails

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Sails

Post by Amelia » Sun Jan 08, 2017 7:51 pm

Мда, имам забележки и те същите продължават да са си съвсем валидни. Сега при преизглеждането ми стана ясно, че първи сезон всъщност е най-добрият - стои сравнително кохерентен в 8те си епизода и развитието на персонажите в него е смислено. Оттам-насетне започва якото изнасилване на сюжета и персонажите, за да напълнят още 3 сезона.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Black Sails

Post by Litz » Thu Jan 12, 2017 1:33 am

На първи епизод съм, заради Амелия. :)

Начи искам Макс да си вземе, това е крайно лоша актриса, която тотално фейлва с френския акцент и за нищо не става, дори не е толкова хубава, горката да компенсира. И ОМГ лесбо сцената беше края, скрих се под чаршафа, от second hand embarassment

Флинт и Вейн радват. А Зак е толкова променен, от Шеймлес, когато играеше идиотското гадже на Джоан Кюсак,
Джон e твърде мазен.

Моментите с Ан Бони, приличиха на нещо, което можеш да видиш в SNL пародия на Карибски Пирати, изиграна от Rachel Dratch. Даже си мислех, че е тя наистина! :lol:

Ама много красиви декори и костюми просто <3

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Sails

Post by Amelia » Thu Jan 12, 2017 2:14 am

Лол, да Макс и аз я искам мъртва, но за съжаление има да я гледаш и нататък. УЖАСЕН акцент, ОМГ! И приказва с един такъв гнухяв монотонен глас... Просто НЕ-ПО-НО-СИ-МО!!!

Но останалите персонажи, въпреки че не са кой знае кво (минус прекрасните Флинт и Вейн и 1-2 от другите) успяват да влязат под кожата. Примерно мен Ракам и Ан Бони ме дразниха докъм трети сезон и после станаха по-симпатични. А там се появява и Черната брада и той е пич.

Да предупредя - бисексуалните персонажи (освен Еленор и Макс, ма Макс май е по-скоро хомо реално, а би по принуда, заради професията й) се появяват нататък към края на първи и до средата на втори сезон. Та ако успееш да добуташ дотам, ще ги видиш.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Black Sails

Post by Moridin » Thu Jan 12, 2017 10:25 am

Крайно се радвам на споделената ненавист към Макс. Опитвах се да обяснявам на @Dr. Horrible и @Killua, че тя е крайно ужасен човек, който притисна гаджето си до стената и направи безумно жалък тантрум, като не й мина номерът, а те едва ли не построиха цял сезон върху тези гнили отношения!

Иначе акцентът й слабо ме бърка, но хората с нагло самочувствие и нулева емпатия много ми бъркат в здравето!
This is it. Ground zero.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Black Sails

Post by coldie » Tue Jan 17, 2017 11:56 pm

Moridin wrote:Крайно се радвам на споделената ненавист към Макс. Опитвах се да обяснявам на @Dr. Horrible и @Killua, че тя е крайно ужасен човек, който притисна гаджето си до стената и направи безумно жалък тантрум, като не й мина номерът, а те едва ли не построиха цял сезон върху тези гнили отношения!

Иначе акцентът й слабо ме бърка, но хората с нагло самочувствие и нулева емпатия много ми бъркат в здравето!
С Макс наистина е доста плоска историята. Това е което му липсва на Черни Платна, е спорадична автентичност за ония времена, за да бъде наистина нещо мн страховито. Мен и така ме кефи, но щеше да ме кефи много повече, ако малко повече бяха заложили за историческата действителност. Т.е. Сега в ония времена жена, още по-малко мулатки са можели да бъдат шефове на пирати.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Black Sails

Post by coldie » Sun Jan 29, 2017 9:56 pm

Първият епизод от сезона е доста добре, на фона на това, което се случи към края на сезон 3. Но един капитан наистина лиспва и то много.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Black Sails

Post by Litz » Sun Jan 29, 2017 11:29 pm

Почти всичко, което набарвам в Германия е гнусен стриймър и чувствам как губя супер много от това, просто красивите неща, като декори, битки, костюми етц не мога да ги оценя подобаващо, а за сметка на това Макс натежава с отвратителността си. Почвам да се чудя над собствената си нормалност, защото искам да й се случват неща тип Теон в троновете и знам, че тук ще ми достави огромно удоволствие.

Та докато не успея да го гледам с много яко качество, което да компенсира, за тая го спирам :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Sails

Post by Amelia » Mon Jan 30, 2017 12:18 am

Капитана ще го гледаме в The 100. И на мен ми липсва - сякаш цялото желание за свобода се е изпарило заедно с него. Насау е ужасно в момента. :cry:

Иначе доста добър епизод - започна динамично с яка битка още веднага. Нещо не ми допада това, дето правят с Флинт, ама да видим.

@Litz
Вземи си свали някой блурей рип от piratebay - ние такова гледаме у нас.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Black Sails

Post by Litz » Mon Jan 30, 2017 1:04 am

Amelia wrote:
@Litz
Вземи си свали някой блурей рип от piratebay - ние такова гледаме у нас.

Не мога, чака ме минимум 600 евра глоба и разправии с адвокати, ако го дръпна. Февруари в България ще си го дръпна.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Sails

Post by Amelia » Mon Jan 30, 2017 1:09 am

:shock:
Че някой изобщо спазва ли ги тея правила??????????

Ако е толкова сложно положението с интернет, вероятно има места, където можеш да го вземеш под наем
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Black Sails

Post by coldie » Mon Jan 30, 2017 9:28 pm

Amelia wrote:Капитана ще го гледаме в The 100. И на мен ми липсва - сякаш цялото желание за свобода се е изпарило заедно с него. Насау е ужасно в момента. :cry:

Иначе доста добър епизод - започна динамично с яка битка още веднага. Нещо не ми допада това, дето правят с Флинт, ама да видим.

@Litz
Вземи си свали някой блурей рип от piratebay - ние такова гледаме у нас.
Това е някакво психологическо. Лошият добър злодей става любимец на почти всички, да не говорим. Аз не съм жена, която да заплени със специфичният си глас, осанка и майсторска игра, но веднага му станах фен.
А още по-скапаното е, че филмовата му кончина стана толкова безлично.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Sails

Post by Amelia » Tue Jan 31, 2017 5:24 am

То в Блек Сейлс няма лоши или добри злодеи/добряци. Всичките са говеда. Изкарват си хляба с убийство и обир на други хора все пак, дори главните като Флинт и Вейн. Или както биха му рекли хората - антигерои.

Иначе на мен ми изтекоха лигите и по Флинт, и по Вейн, при това по различни причини. Двамата са много различни - при единия е няква пълна диктатура и контрол фрийк поведение, а другият го избива на анархия и екипажът му не го е заебал или изхвърлил, само щото той е животно, дето може да ги пребие всичките. Нищо чудно, че се мразят толкова. :lol:

Ще ми липсва тая динамика. Силвър тотално не може да се вмести тука по куулнес - той само ляля някви пълни глупости. Били и той.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Black Sails

Post by coldie » Tue Jan 31, 2017 11:01 pm

Amelia wrote:То в Блек Сейлс няма лоши или добри злодеи/добряци. Всичките са говеда. Изкарват си хляба с убийство и обир на други хора все пак, дори главните като Флинт и Вейн. Или както биха му рекли хората - антигерои.

Иначе на мен ми изтекоха лигите и по Флинт, и по Вейн, при това по различни причини. Двамата са много различни - при единия е няква пълна диктатура и контрол фрийк поведение, а другият го избива на анархия и екипажът му не го е заебал или изхвърлил, само щото той е животно, дето може да ги пребие всичките. Нищо чудно, че се мразят толкова. :lol:

Ще ми липсва тая динамика. Силвър тотално не може да се вмести тука по куулнес - той само ляля някви пълни глупости. Били и той.
Такива са били времената. Това едва ли ги прави по лоши от някой английски лорд по онова време, който има 10 наложници, смуче данъци от хиляди селяни и т.н.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Black Sails

Post by coldie » Fri Feb 03, 2017 12:04 am

Пуснах си новият епизод пак. Жалко, че ще трябва да чакам по седмица за нов.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Black Sails

Post by Killua » Mon Feb 06, 2017 5:57 pm

И тъй, докато си гледам разни Дисни клипчета, попадам на това изпълнение на A whole new world от 2015 с оригиналните изпълнители от Аладин!
Иии Brad Kane (Aladdin) обяснява от около 0:40 - for the last four years I've been writing on a little pirate show called Black sails for Starz. И аз бях - ЙЕЙ!

Иначе песента започва към 2:00 и са страхотни и двамата <3
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 83 guests