Black Sails

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Black Sails

Post by Amelia » Wed Dec 21, 2016 11:58 am

Black Sails засега имаше як първи и КАТАСТРОФАЛНО ТЪП втори епизод. Ще го помъчим още малко, щото и на двамата ни се гледа лайв екшън Assassin's Creed: Black Flag. Но персонажите тук не могат да стъпят на малкия пръст на тея в Блек Флаг-а. Особено женските. Мале, колко са зле... И Кира Найтли-то за бедни, и оная с фалшивия френски акцент, и онова нелепо недоразумение с шапката, дето се предполага да е любимата ми Ан Бони... Просто ОМФГ. Чарлз Вейн и Дългия Джон Силвър до момента са пълна дупка.

Единствените персонажи, които кефят (умерено) засега са Флинт и двете му дружки - куотърмастъра и боцмана.

Това се очертава като Deadwood-a на Starz. Гледам втория сезон е с високи рейтинги, та може и да е заприличало на нещо нататък, но засега си е Starz помия, за съжаление по-сходно с Камелот, отколкото със Спартак.

Искам да знам също така закво ни занимават с някви фикционални образи като Флинт и Дългия Джон, след като има изобилие от легендарни реални лица в тая епоха. Ако Капитан Кид и Черната Брада не се появят, ще съм доста вбесена.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by трубадур » Wed Dec 21, 2016 12:15 pm

Без да го гледам и една секунда знам доста неща за тоя сериал. В началото има доста разочароващ гаг с черната брада, а реалният пич се появява чак в 3-ти сезон, но пък е изигран от възможно най-правилния актьор Ray Stevenson.

Бтв, след ASS:4 е доста трудно да нацелиш сходно високо ниво, щом опре до диалози и персонажи, още повече па в тая епоха. Въобще тая игра и карипски пирати са неща, дето не би трябвало да съществуват в толкова перфектна форма, ама те - като венера не е ретроградна в юпитер се случват чудесии.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The Series Topic, Part III

Post by Killua » Wed Dec 21, 2016 1:33 pm

Amelia wrote:Black Sails засега имаше як първи и КАТАСТРОФАЛНО ТЪП втори епизод. Ще го помъчим още малко, щото и на двамата ни се гледа лайв екшън Assassin's Creed: Black Flag. Но персонажите тук не могат да стъпят на малкия пръст на тея в Блек Флаг-а. Особено женските. Мале, колко са зле... И Кира Найтли-то за бедни, и оная с фалшивия френски акцент, и онова нелепо недоразумение с шапката, дето се предполага да е любимата ми Ан Бони... Просто ОМФГ. Чарлз Вейн и Дългия Джон Силвър до момента са пълна дупка.

Единствените персонажи, които кефят (умерено) засега са Флинт и двете му дружки - куотърмастъра и боцмана.

Това се очертава като Deadwood-a на Starz. Гледам втория сезон е с високи рейтинги, та може и да е заприличало на нещо нататък, но засега си е Starz помия, за съжаление по-сходно с Камелот, отколкото със Спартак.

Искам да знам също така закво ни занимават с някви фикционални образи като Флинт и Дългия Джон, след като има изобилие от легендарни реални лица в тая епоха. Ако Капитан Кид и Черната Брада не се появят, ще съм доста вбесена.
За мен първи епизод беше супер тъп и го бях дропнала навремето.
Но после станах хепи със сериала, а втори сезон беше особено силен, така че изгледайте го :)
Трети сезон още седи подпочнат и недовършен... @Moridin @Dr. Horrible!
Мисис Барлоу я мразех в първи и харесах във втори сезон! <3
НЯМА ДРУГ ОСВЕН ВЕЙН ФТВ!!!! Най-доброто в сериала. Силвърът се развива доста интересно нататък.
Ан си е много яка; както и Макс! Само русата така и не успя да ме трогне до този момент.
Флинт е як, ама не ми е сред баш фаворитите.

Хм, за Капитан Кид не знам, другият се появява!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Moridin » Wed Dec 21, 2016 11:11 pm

Сериалът е оргазмен, Амелийо моля ти се с твоите претенции!
Всички актьори са невероятно красиви, повечето са и голи, а сюжетът много бързо набира сила, особено втори сезон е епичен от-до и има страхотни обрати. А и който не се замечтава веднага да живее на Насау, е лишен от сърце, мозък и всичко на практика орех човек!

п.п. Разбира се Флинт >>>> Вейн. Макс дразни много силно, всъщност всички жени дразнят силно, прекалено са цапнати в устата, но Макс е и лъжкиня, и егоцентрична до болка, а и се налага да й съчувстваме, че я изнасилват и бият. Ноп.

п.п.п. Колкото и да си харесвам Спартак, Блек Сейлс е от съвсем друга категория и е много по-грандиозен, успешен, велик и прекалено добър.
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by Claymore » Thu Dec 22, 2016 8:41 am

Жоро, да обвиняваш Амелия в претенции, след като успя да изгледа чукурнайсет сезона на Супернечъръл е просто смешно. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Moridin » Thu Dec 22, 2016 8:41 am

Владо, пак на слабо време ;р Амелия изгледа бая повече сезони на Супернечъръл!
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The Series Topic, Part III

Post by Killua » Thu Dec 22, 2016 8:42 am

Claymore47_Fen wrote:Жоро, да обвиняваш Амелия в претенции, след като успя да изгледа чукурнайсет сезона на Супернечъръл е просто смешно. :lol:
Гугутката не спи :lol: ДЕБНЕ :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by Amelia » Thu Dec 22, 2016 11:30 am

@Claymore47_Fan е единственият човек в този форум, който ме познава! :lol:
Но и Жоро е прав - като се вземе предвид, че съм гледала първите 5 сезона на Суперначуръла 2 пъти, общо ми се събират към 18 сезона от тоя шайт.
Spoiler: show
Image
ТА КАК МОЖЕ НЯКОЙ ДА МЕ ОБВИНИ В ПРЕТЕНЦИИ, ПРОСТО НЕ МИ Е ЯСНО!!!!!!!!!!! :free:

ПП. Трети епизод на Black Sails беше по-добре от втори, но редица лица продължават да са ми прекалено бутафорни.
ППП. Лол, докато търсех I regret nothing картинка с Дийн, попаднах на следните гениалности:
Spoiler: show
Image
Image
Image
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Series Topic, Part III

Post by Matrim » Thu Dec 22, 2016 1:40 pm

Сериалът е оргазмен, Амелийо моля ти се с твоите претенции!
Всички актьори са невероятно красиви, повечето са и голи, а сюжетът много бързо набира сила, особено втори сезон е епичен от-до и има страхотни обрати. А и който не се замечтава веднага да живее на Насау, е лишен от сърце, мозък и всичко на практика орех човек!
Жоре, почваш да ме плашиш с тоя over the top hype. Я вземи изгледай и оплюй публично някой тъпичък сериал, за сме сигурни, че не следваш принципа "всичко, което хвърчи се яде". :)

Иначе и аз може да пробвам Black Sails - колкото и да недолюбвам пиратски истории чувствам се длъжен да му дам шанс заради голите сцени с Джесика Паркър Кенеди.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by Amelia » Fri Dec 23, 2016 11:04 am

Пичове с права, що не отцепите мненията за Black Sails в отделна тема, щото явно има фенове, а и ние със Сашко го позахапахме, та ще искаме да изливаме обич или омраза негде, концентрирано.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Sails

Post by Amelia » Sat Dec 24, 2016 12:40 pm

Така. Приключихме първи сезон и засега сериала е гледаем, макар и с някои трудности. Продължава да има ебаси глупостите в него, но в същото време корабните баталии жънат и ги правят на балички, та заради тях не сме го заебали още. Някои от персонажите, които мразех - примерно русата, Силвър и Вейн, сега вече почват да са ми поносими (но са МНОГО далеч от това да ми харесат). Ракам и всичките шантонерки около него са много болезнени и ми се иска някой (примерно Вейн) да ги удави в океана и да се приключва. За Флинт ми е много жал - кощунство е да подбереш умопокъртително як актьор като тоя и да го изнасилиш да се движи по тоя малоумен скрипт. Там постоянните корабни драми и обрати с персонала вече ми дойдоха до гуша. Пиратите на тоя кораб, начело с навигатора и зубъра (дето откакто внезапно възмъжа ми се иска да му смачкам главата с гуменка), имат общо IQ около 30, като 29 пункта от въпросните 30 идват от оня с брейн демиджа. Ма не е реално колко ми е през центъра за тая тъпотия и колко ми писна от глупавата им Урка де ненамсиквоси. Аре да приключва вече тая сюжетна линия, че ако я протакат още един сезон просто ще го дропя тоя шит.

Викам да се съсредоточим със ставащото в Насау и това как пиратите трябва да се обединят, за да дадат отпор на британците. И няма да е зле Чернобрадия да цъфне отнякъде вече.

ПП. На Флинт мисис-а е УЖАСНА. Вейн като почне да дави Ракам и курвите, викам да удави и нея.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Black Sails

Post by Dr. Horrible » Sat Dec 24, 2016 6:07 pm

Прекрасен сериал! Поне в първите два сезона, третия тепърва ще се гледа.
Мисис Барлоу е невероятна! Любимият ми герой! :D И Флинт, и Ан Бони, и особено Макс! И Били, и Джон Силвър, и Еланор! Всичко е невероятно!

(съзнавам, че за хора, които не го гледат, този пост е просто изреждане на имена на герои... но, казвам ви, това са наистина готини герои и си струва да знаете имената им!)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Sails

Post by Amelia » Sat Dec 24, 2016 7:34 pm

А няква обосновка що са прекрасни ще дадеш ли? Щото аз не виждам нищо чак толкова прекрасно в тях.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Black Sails

Post by tigermaster » Sat Dec 24, 2016 7:45 pm

Това от бая време се чудя дали да го гледам. От една страна, гледа ми се пиратски сериал с хубави морски битки, от друга - Старз... Зарязах "Демоните на Да Винчи" в началото на втория сезон, защото дисонансът между детинщината в историята и голотиите и кървищата ми дойде в повече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Sails

Post by Amelia » Sat Dec 24, 2016 8:36 pm

Да, в общи линии и тук е така. На момчетата от Старз очевидно много им се иска да са ХБО, но са останали с впечатлението, че якото в ХБО се изчерпва с показването на цици, кандилкащи се пишоци и карантия. И все пак бих те посъветвала да гледаш Black Sails щото мисля, че ще ти хареса. Сега, на мен може историята и персонажите да са ми много тъпи, но съм виждала и по-лоши. Тук поне декорите, костюмите и корабите са много яки. И наред с пълните глупости има и разни исторически верни неща, дето кефят неимоверно - примерно пиратския код, дето всеки екипаж се съгласява над него. Цвилих от кеф на няколко пъти като засегнаха различни точки от него. А сцените на морска битка и абордаж са най-добрите правени някога. Абе, провери го, първи сезон са само 8 епизода, а и можеш да го заебеш по всяко време.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests