Black Sails

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Black Sails

Post by Killua » Sat Dec 24, 2016 8:59 pm

Amelia wrote:А няква обосновка що са прекрасни ще дадеш ли? Щото аз не виждам нищо чак толкова прекрасно в тях.
Аз например много си промених мнението за Мисис Барлоу във втори сезон, но не бих изпадала в подробности, за да не те оспойля. Преди това не можех да я понасям.
И като цяло сериалът много ми се вдигна в очите с втори сезон!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Sails

Post by Amelia » Sat Dec 24, 2016 10:05 pm

Аз таман я гледах в първи епизод на втори сезон, докато водеше някакъв абсолютно изкуствен диалог с Флинт (при първата им среща) и се хилеше с ужасната си усмивка, дето ми прави скомина всеки път. Защо онова изумително глориъс същество си губи времето с тая, не ми е ясно.
Spoiler: show
Обаче малко се спойлнах за връзката на Флинт с мъжа на Мисис Барлоу и в момента се дразня сама на себе си. Това щеше да е по-яко да си го разбера сама.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Black Sails

Post by Moridin » Sat Dec 24, 2016 10:17 pm

Е ти като си се оспойлила, оспойли сега всички за най-якия туист ;р спазвай полиси и комън сенс плз :)

п.п. твоите квалификации не изглеждат по-оправдани от на Доктора прекрасното ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Black Sails

Post by Dr. Horrible » Sun Dec 25, 2016 10:03 am

Прекрасни са, защото са истински. Защото са изтъкани от несъвършенства и противоречия, но в тях има нещо много човешко. Многопластови са, развиват се, сериалът задълбава в тях.

Мис Барлоу винаги ми е била любимата! В първи сезон я обичах, защото беше много мистериозна и загадъчна и това ме привличаше. Отдалече се вижда, че има нещо в нея, че тя е жена с харизма и душевна твърдост и този чар просто те грабва. И ако човек се замисли рационално какво точно прави тя и какво знаем за нея, може би този ефект ще поспадне, но идеята е, че няма нужда да го обмисляме и преценяваме, можем спокойно да се отдадем на емоцията и инстинкта. Мисис Барлоу е някак не на място - не е ясно каква е врътката с нея, каква е тая жена, защо се държи така, но мистерията е толкова грабваща, че човек иска да я разгадае. А във втори сезон нещата стават ясни, мистерията се разкрива и получава страхотен отговор. И тогава вече зрителят може, напълно осъзнато, да се възхити на развитието на този невероятен персонаж!
Спомням си прекрасната ѝ реч в началото на втори сезон. Вярвам, че не е спойлерска.
"Every man has his torments. Demons born of past wrongs that hound and harass him. You perceive the effects of Captain Flint's demons; echoes of their voices. But I know their names. I was there when they were born. I know the things they whisper to him at night. So you can believe me when I tell you that within his chorus of torments, none of them look or sound like me."
Макс е прекрасна, защото е изключително хитра и адаптивна и успява да извлече най-доброто от най-лошите ситуации. И тя може да е предадена, зарязана, пребита, поругана по всякакви физически и невизически начини, но пак успява да изплава. И го прави с една сладка усмивчица и един страхотен акцент, някак ѝ съчувстваш и ѝ се радваш винаги!

Джон Силвър е прекрасен, защото е супер мизерен, но супер забавен :D Няма по-голяма гад, супер мазен и неприятен, но същевременно така успява да извърти нещата винаги, така омайва главите на всичките, че ти става просто забавен и искаш да гледаш още и още сюжети с него, за да видиш от каква дупка пак ще успее да изпълзи този път.

Еланор ми е симпатична, защото в нея има много противоречия - тя е несъмнено силна и решителна личност, но времето, в което живее, се нуждае от още по-силна личност. И Еленор, която не е лишена от качества, се оказва все пак недостатъчна и затова отчаяно се опитва да покрие разликата, драпа, прави разни ходове, търси съюзници. И има една очарователна трагичност в това. Много често се разкъсва между амбициите си да бъде лидер и ръководител на Насау и по-простите си, по-човешки желания, като например да се отдаде на Вейн.

А Били е прекарасен, защото има огромни ръце! Огромни!!!

Оф, трябва да се изгледа възможно най-бързо трети сезон :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Black Sails

Post by AlDim » Mon Dec 26, 2016 8:24 pm

До 6ти епизод втори сезон е мега никакъв. Точат се някакви безкрайни локуми и реално нищо не се случва... и малкото добри персонажи вече писват, при положение че само си губят времето с глупости епизод след епизод.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Black Sails

Post by Moridin » Mon Dec 26, 2016 11:43 pm

Туй сигурно е ефект от канадската зима ^_^
Сериалът е боговдъхновен
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Sails

Post by Amelia » Tue Dec 27, 2016 1:05 am

Сериалът е доста далеч от боговдъхновен, но има боговдъхновен главен герой и няколко боговдъхновени екшън момента. Останалото е протяжно протягане на интриги, измислени от четвъртокласник. ВСИЧКО свързано с шантонерката и бардака й е в гъзъ и трябва да умре (включително Ракам и ОСОБЕНО Ан Бони). Толкова тъпо е сетъпната тая Макс, че просто не мога да повярвам на очите си, че цялото Насау й върви по тутурутката. Единственото рационално обяснение за това що някой изобщо й се връзва на глупостите, е че сливата й е направена от магия, която по магичен път успява да задвижи сюжета в безумните посоки, в които го искат некадърните сценаристи. Покрай нея са съсипали Ракам и най-вече Ан Бони, която реално е една от най-епохалните жени в човешката история, но тук е някво зажмуцано пиче, сложено само да гледа лошо изпод шапката си или да бърка в магическия ваджейджей на шантонерката.

Аз изгледах и втори сезон, който беше едно празно ляляне до последните 2-3 серии, които вече ставаха за гледане. Сценарната бездна преди това се беше съсредоточила основно в бардака и всичко беше обърнато на сапунена драма тип Дързост и красота. Тоя сезон можеше спокойно да е 5 серии и никой нямаше да забележи разликата. Липсата на екшън (чак в края има някакъв) е непростима. Не може, батенце, някъв man-o-war и фортът на Насау да се обстрелват един-друг, а ние да разбираме за това по тътненето в бекграунда и това, че бардака на Ракам се клати.

Няколкото неща, които ми харесаха:
Spoiler: show
1. Флинт освен че е прелестно алфа ас фък създание, с осанка на крал от театрална постановка по Шекспир и с поглед, който едновременно може да те смрази и разтопи, е бисексуален и това ме прави безмерно щастлива, защото светът има нужда от тоя тип гениални персонажи с алтернативни сексуалности. Доста як любовен триъгълник, въпреки че изпитвам физическа неприязън към всяка лицева мимика на Мисис Барлоу. Въпросната едва я дишах до серията, в която най-накрая спря да се държи като скучна стереотипна снобка и показа истинска човешка драма. Сега оставаше да мога да повярвам, че Томас е извънземното харизматично същество, което се предполага да е, за да може да зариби и Флинт, и Мисис Барлоу до такава степен, че да се случи цялата тая драма. Уви, тук сериалът се дъни яко. Щеше ми се да имаше топките да покаже повече от гей-романса на Флинт. Така въпросния ключов обрат може би щеше да е по-достоверен. Ама ко да се прай - Старз са много смели, когато трябва да ни се покажат две женски лижещи се на екрана, ама смелостта им се изпарява някъде ако хомосексуалния секс е между мъже. Фак ю, Старз.

2. Онуй садо-мазохистичното между Еленор и Вейн. И двамата ми бяха доста досадни в началото, а и досега не разбирам защо изобщо някой им върви по свирката (особено на Еленор), но последните рани, дето си нанесоха ми създадоха много фийлс. От много отдавна искам да гледам война между жена и мъж, които хем се обичат, хем се мразят. Дано Старз не изпортят работата. Еленор много я мразех в началото, но първосигналността и ината й взеха да ми допадат. Вейн пък спря да се държи като дебил и почна да ползва черепното си съдържимо. Това го прави много секси.
Джон Силвър продължава да ми е скучен, а всъщност ми се иска да го харесам. За съжаление няма нищо особено интересно в това да надиграваш ритарди, каквито са болшинството пирати в сериала. Сценарен мързел и бездарие прозират от всеки един преврат в екипажа на Флинт (а ние имаме средно по 4 на епизод - чудя се на тея кога им остава време за корабоплаване от толкоз гласуване). Бих рекла, че Флинт при цялата си репутация на супер страшен и жесток капитан, има цял кораб с лигави дечица, дето нито знаят кво е страх, нито дисциплина. Хелоу, сценаристи? Нали знаете, че има разлика между това да кажеш и да ПОКАЖЕШ нещо? Забавлявам се и как изведнъж никой в екипажа на Флинт вече не го ебе за финансовото състояние на кораба, но то може да е щото зубърът, дето им правеше сметките и им обясняваше. че нямат пари, изведнъж стана Истински Пират и той (т.е. магически изтъпя до неузнаваемост и се сля с околната паплач). Осъзнавате ли, че тея пичове не са хващали прайз от първи сезон насам?

И така... Сега да видим кво ще става с Насау, щото май политическите калимери с Англия тръгнаха по същество. Ако пак ни забият в бардака, за да гледаме тъпи диалози и дрязги на дребно, ще викам. Честно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Black Sails

Post by AlDim » Tue Dec 27, 2016 7:53 am

Moridin wrote:Туй сигурно е ефект от канадската зима ^_^
Сериалът е боговдъхновен
Сериалът дотук е богопосредствен. :lol:
Става за гледане с умерен кеф, защото окейни пирати и хърди-гърди, но след AC: Black Flag и Uncharted 4 не ми е в топ 2 пиратски истории от последно време. И определено е по-слаб от Spartacus на Starz, който имаше ебати яките и динамични първи два сезона.

Edit: Изгледах целия 2-ри сезон вече. Последните 2 епизода със сигурност бяха много радващи, но тук имаме нещо като обратен Walking Dead синдром. Вместо 2 мега яки епизода в началото и цял сезон шит имаме цял сезон шит и после 2 мега яки епизода...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Sails

Post by Amelia » Thu Dec 29, 2016 2:07 am

Така. Приключих и трети сезон, който май засега е най-добрият, не щото положението със сценария се е подобрило кой знае колко, а щото ни занимаваха с интересните интриги, които поначало чаках да видя.

Много ме е яд. Очевидно е колко много пари са наляти в това. И колко добре е свършена работата по декорите, кинематографията, ефектите, някои от персонажите. Защо бе, аджеба, не отделиха някой лев и за по-добър сценарий??? Колко по-добре можеше да е това в ръцете на някой с реални писателски умения....

Тези три сезона ми навяват усещането от последния Game of Thrones. Правено с мащаб, с усет към декорния детайл, с реалистичен екшън и ефекти, с няколко яки персонажи, с няколко гениални актьорски изпълнения... И ТОТАЛНО ИЗПОРТЕН сценарий, дето седиш, гледаш го и не можеш да повярваш на очите си, че някой го е допуснал.

Не може цели огромни части от сюжета ти да се крепят на персонажи, които са били писани по съвсем различен начин в първите сезони и случващото се с тях сега напълно противоречи на това, което някога са били. И не говорим за зле направена еволюция, а за логически бездни в развитието им. Не с бели конци са съшивали тоя сценарий. С плюнки са го лепили. И в нещастните си опити да напаснат историята успяха да съсипят Флинт и Елинор Гутри, да направят някакво алогично и нелепо нищо от Дългия Джон и Били и да пропилеят безмерно епичните реални исторически личности Вейн, Ан Бони и Ракам.

Вейн поне се реабилитира в този сезон и беше безбожно як, като отоко но роман концепцията на пиратството в One Piece чак. Too little, too late, обаче.

Ще изгледам и четвърти сезон с надеждата, че всички ще умрат накрая.

ПП. Докато се чудех с какво да илюстрирам колко зле е сюжета на това нещо, установих, че Старз са се погрижили сами за това:
Сбита история на първите два сезона (т.е. СПОЙЛЕРИ ЗА ТЕЗИ ДВА СЕЗОНА)
Spoiler: show
Click here if you love pain.
Yip. It's exactly THAT incoherent and shitty. И това е след като са махнали лайната в бардака или малоумните интриги между рандъм пирати, дето заемат около 50% от времето.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Black Sails

Post by AlDim » Thu Dec 29, 2016 11:43 am

И аз съм на мнение, че трети сезон беше най-добрият, основно заради по-доброто темпо. Иначе сценарият без съмнение имаше много сериозни проблеми с логиката, също както в първи и втори сезон.
Spoiler: show
Цялото малоумие с гусин Скот с тайния му живот като лидер на всички избягали роби в Карибите беше класически случай на изненадващ морж:
Image
Чарлз Вейн си остана персонажът с най-много пропилян потенциал. Държа да отбележа, че ТРИ сезона не го видяхме да извърши и едно пиратско изпълнение, защото беше прекалено зает да 1. Очуква местните цици 2. Да се самосъжалява 3. Да си кисне във форта или 4. Да се прави на ощипана девойка.
Макс продължава да е най-голямата издънка. Отвратителният й монотонен глас вече го чувам и в кошмарите си. Всеки като има сцена с нея ми се иска някой да й свети маслото, за да спре. Чудя се защо на американците още не им е хрумнало да я използват за мъчение в Гитмо, хората веднага ще си кажат казването, за да я накарат да млъкне.
Третият персонаж, който не става в трети сезон е Били Боб. Дългучът съвсем изчезна въпреки опитите да му намерят какво да прави. На него също му измислиха някакво минало, за което нямаше каквито и да е индикации и няма тотално нищо общо с първи сезон, където беше представен като малоумен mouthbreather, за който Флинт дори не е чувал.
Въобще пределно ясно е, че това нещо се пише без никакъв общ план за развитие на огромна част от персонажите и това е голям проблем за кохерентността на сериала.
Сцените с Тийч бяха добри като цяло, най-вече заради якото присъствие на Рей Стивънсъм. Развитието на отношенията между Флинт и Джон Силвър също беше окейно. Но най-вече екшънът беше повече и на по-високо ниво от предишните сезони.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Sails

Post by Amelia » Thu Dec 29, 2016 7:46 pm

Не съм съгласна за Вейн. Да, пропиляването на якия персонаж (и якия актьор, Зак Макгоуън Е Вейн, съвършен избор за тая роля) са си така, ама с Вейн още в първи сезон имаше няколко убер кефещи момента, дето показват каква неебателна природна стихия може да бъде, ако си го постави за цел. Примерно като утрепа оня големия зъл робовладелец и му взе екипажа. Пичът СЕ ВДИГНА ОТ ГРОБА, за да извърши тая дейност. Или във втори сезон като пречука садиста Нед Лоу (който беше учудващо епичен и смразяващ) и накрая спаси гъза на Флинт. Нямаше много корабни сцени, щото явно не са им се давали пари за строежа на The Ranger, което е доста тъжно, наистина, но какво да се прави. И аз бих се кефнала на малко истински пиратски изпълнения от него.

Вейн си е fool for love, малко като Спайк и това ме кара да го обожавам. Като изключим това, остава силния му порив към свобода. Като бивш роб, той се е зарекъл, че никога няма да се остави да бъде окован отново - било то в реално желязо или някакви по-ефимерни неща като лукс, семейство. И любовта му към Елинор е окова и пичът най-накрая успя да я счупи във втори сезон. Проблемът ми с него е, че изкара два сезона и половина в егоистични хитрини на дребно, вместо да го въвлекат пълноценно в голямата интрига срещу Англия. И в края на трети сезон изведнъж се предполага да повярвам, че му пука дотолкова за Насау, че да направи нещата, дето направи.

Тц.

А за отношенията между Флинт и Силвър... Аз пък не ги харесвам особено. Са, ясно ми е, че Флинт има нужда от приятел, който да разбира демоните му, но твърде многото инфодъмпен изкуствен диалог между двамата ме дразни (направо ми беше жал за актьора на Силвър - кви глупости го накараха да изприкаже...). Отделно, Силвър е нелеп. Не мога да повярвам изобщо в развитието, дето му спретнаха и в това, дето го гласят да бъде в 4ти сезон.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Black Sails

Post by coldie » Thu Dec 29, 2016 9:57 pm

Нормално е да се поизчерпат след толкова сезони за екшън. Спореде мен Черни платна е по добър от игра на тронове. Но дръпнаха много назад след като убиха добрият злодей.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Black Sails

Post by coldie » Thu Dec 29, 2016 9:58 pm

Amelia wrote:Не съм съгласна за Вейн. Да, пропиляването на якия персонаж (и якия актьор, Зак Макгоуън Е Вейн, съвършен избор за тая роля) са си така, ама с Вейн още в първи сезон имаше няколко убер кефещи момента, дето показват каква неебателна природна стихия може да бъде, ако си го постави за цел. Примерно като утрепа оня големия зъл робовладелец и му взе екипажа. Пичът СЕ ВДИГНА ОТ ГРОБА, за да извърши тая дейност. Или във втори сезон като пречука садиста Нед Лоу (който беше учудващо епичен и смразяващ) и накрая спаси гъза на Флинт. Нямаше много корабни сцени, щото явно не са им се давали пари за строежа на The Ranger, което е доста тъжно, наистина, но какво да се прави. И аз бих се кефнала на малко истински пиратски изпълнения от него.

Вейн си е fool for love, малко като Спайк и това ме кара да го обожавам. Като изключим това, остава силния му порив към свобода. Като бивш роб, той се е зарекъл, че никога няма да се остави да бъде окован отново - било то в реално желязо или някакви по-ефимерни неща като лукс, семейство. И любовта му към Елинор е окова и пичът най-накрая успя да я счупи във втори сезон. Проблемът ми с него е, че изкара два сезона и половина в егоистични хитрини на дребно, вместо да го въвлекат пълноценно в голямата интрига срещу Англия. И в края на трети сезон изведнъж се предполага да повярвам, че му пука дотолкова за Насау, че да направи нещата, дето направи.

Тц.

А за отношенията между Флинт и Силвър... Аз пък не ги харесвам особено. Са, ясно ми е, че Флинт има нужда от приятел, който да разбира демоните му, но твърде многото инфодъмпен изкуствен диалог между двамата ме дразни (направо ми беше жал за актьора на Силвър - кви глупости го накараха да изприкаже...). Отделно, Силвър е нелеп. Не мога да повярвам изобщо в развитието, дето му спретнаха и в това, дето го гласят да бъде в 4ти сезон.
Вейн беше поне 20% историята...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Sails

Post by Amelia » Sat Jan 07, 2017 6:57 am

Дъ хорор. :lol:

Вейн и Флинт ми липсват толкова много, че сега пак гледам Black Sails, като превъртам всяка сцена с шантонерката. И всяка сцена, в която Ракам или Ан Бони си приказват за шантонерката. Установих, че без тея сцени не се губи почти никаква важна информация, а сериалът внезапно става много по-кефещ. Начи ей това имах предвид като исках нещо с яки персонажи, дето даже няма нужда да е качествено. :lol:

Зак Макгоуън (Вейн) като го видях на снимката на трубадура, дето я беше пуснал в eye candy темата, ми изглеждаше смешен, като някаква нова версия на Фабио. Ама в сериала е като някоя от големите хищни котки - и като грация, и като скорост, и като леталност. Че и като характер. И като шибан поглед.

Ей това е един от любимите ми моменти с него, щото обяснява онуй болното между него и Елинор
https://youtu.be/Zw9jSl9lPg0

Пичът освен това си прави сам каскадите и очевидно се забавлява яко в процеса. Искам да ми направят екшън сериал с него и Крисчън Кейн - ще е епично.

:heart:

А Флинт..... Флинт е истинско удоволствие на толкова много нива... Знаех, че съм влюбена в него още на първи епизод. Даже си спомням прекрасно къде се случи случката:
https://youtu.be/Cc-7aVwbFOQ?t=1838 (до края на тая сцена).
Изпълнената с презрение и наглост усмивка, която Флинт изпраска, ме удари в яйчниците чак. Тоя актьор предава емоция с всяка молекула от физиономията си...

Аре, отивам да фенгърлея!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Black Sails

Post by coldie » Sat Jan 07, 2017 5:02 pm

Amelia wrote:Дъ хорор. :lol:

Вейн и Флинт ми липсват толкова много, че сега пак гледам Black Sails, като превъртам всяка сцена с шантонерката. И всяка сцена, в която Ракам или Ан Бони си приказват за шантонерката. Установих, че без тея сцени не се губи почти никаква важна информация, а сериалът внезапно става много по-кефещ. Начи ей това имах предвид като исках нещо с яки персонажи, дето даже няма нужда да е качествено. :lol:

Зак Макгоуън (Вейн) като го видях на снимката на трубадура, дето я беше пуснал в eye candy темата, ми изглеждаше смешен, като някаква нова версия на Фабио. Ама в сериала е като някоя от големите хищни котки - и като грация, и като скорост, и като леталност. Че и като характер. И като шибан поглед.

Ей това е един от любимите ми моменти с него, щото обяснява онуй болното между него и Елинор
https://youtu.be/Zw9jSl9lPg0

Пичът освен това си прави сам каскадите и очевидно се забавлява яко в процеса. Искам да ми направят екшън сериал с него и Крисчън Кейн - ще е епично.

:heart:

А Флинт..... Флинт е истинско удоволствие на толкова много нива... Знаех, че съм влюбена в него още на първи епизод. Даже си спомням прекрасно къде се случи случката:
https://youtu.be/Cc-7aVwbFOQ?t=1838 (до края на тая сцена).
Изпълнената с презрение и наглост усмивка, която Флинт изпраска, ме удари в яйчниците чак. Тоя актьор предава емоция с всяка молекула от физиономията си...

Аре, отивам да фенгърлея!
Нали уж имаше забележки:)
Истината е, че Черни Платна и Игра на Тронове са най-интересните сериали, колкото и кусури да им намираме.
И сега това не е спойл, а предположение, какво ще става в сезон 4 - Донякъде линията, ще се движи около отмъщение за един капитан дето вече го няма. А накрая Джон Силвър, ще застане начело на обединените пирати.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests