Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Matrim » Tue May 08, 2018 11:55 am

Killua wrote:
Tue May 08, 2018 10:37 am
Мдаа и на мен засега сезон две не ми влиза много добре... Протяжно и скучно в по-голямата си част.
Сиреч е съвсем като първи сезон? :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by aiva » Tue May 08, 2018 4:13 pm

Според мен в новия сезон имаме прекалено голямо количество Долорес и почти никакво който и да е друг. А за мен Долорес е най-скучният герой в който и да е сериал, който някога съм гледала! Не знам защо, но е така и имам чувството, че актрисата хич не помага.

Първият епизод беше обещаващ, но следващите досега са много нефокусирани сякаш в това, какво ни разказват (с изключение на небалансирания фокус върху Долорес), или просто за мен не работи. Май няма да се гледа повече.. може би още един епизод :D

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by aiva » Wed Jun 27, 2018 1:24 pm

Втори сезон ме подлъга с няколко интересни епизода в средата и го догледах до края... който отново ми беше супер скучен :/
Spoiler: show
Така се зарадвах, че Долорес най-накрая си взе, пък те взеха, че я върнаха…
Както и да е, целия проект на Делос за
Spoiler: show
копирането на хората малко не ми пасва на останалото, сякаш не това е била идеята от началото, ами са го измислили по-късно. Гостите реално знаят ли, че ги копират? Понеже те го изкараха целта на парка да е точно това, а не да е увеселителен парк, както изглеждаше в началото. Ако това е вярно и гостите знаят, да те пуснат да си играеш на каубои и индианци и да вършиш неща, които принципно не би направил в реалния свят, определено не ми се струва като идеалния начин да видят същността на характера ти. Това е все едно да те пуснат да играеш някоя от наличните в момента игри и да очакват да ти възпроизведат личността от това. Не е ли по-добре да си те сканират in your day to day life? Ако пък гостите не знаят и това е само подготовка за по-нататък.. пак не ми е логично, пък и изобщо не обърнаха внимание на този аспект и възможните последствия :dunno:

Може би ако самите паркове бяха направени по такъв начин, че наистина да разкриват неща за личността ти и може би да трябва да минеш през всички от тях и всеки да надгражда над наученото в останалите.. но така представени, те са точно увеселителни паркчета и хич не ми се връзва.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Killua » Wed Jun 27, 2018 5:11 pm

aiva wrote:
Wed Jun 27, 2018 1:24 pm
Втори сезон ме подлъга с няколко интересни епизода в средата и го догледах до края... който отново ми беше супер скучен :/
Мда, много слаб финал, но имаше няколко добри епизода.
Spoiler: show
Така се зарадвах, че Долорес най-накрая си взе, пък те взеха, че я върнаха…
Spoiler: show
хаха, да, и аз хич не я харесвам, най-вече в този сезон... Тя и Бернар ме убиха от скука през сезона, добре, че бяха Мейв, индианците и донякъде Уилям.
Относно проекта на Делос
Spoiler: show
гостите не знаят, разбира се, затова е цялото сикреси. и ако гостите знаеха, никога нямаше да вилнеят така свободно.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by aiva » Wed Jun 27, 2018 7:16 pm

На мен Бернард ми беше от по-интересните, ама може да е просто понеже ми харесва как го играе актьорът :D Уилям от друга страна.. Разбра ли се Форд дали наистина беше приготвил нещо за Уилям, или просто се гавреше с него? И в двата случая не ми се предложи нещо, което да ми е интересно.
Killua wrote:
Wed Jun 27, 2018 5:11 pm
Относно проекта на Делос
Spoiler: show
гостите не знаят, разбира се, затова е цялото сикреси. и ако гостите знаеха, никога нямаше да вилнеят така свободно.
Spoiler: show
Но каква точно е причината? Да развиеш технологията, да сканираш гости 30 години и да запазиш всичкото това в тайна струва много пари. Каква им е целта, какво искат да постигнат? Отново не мисля, че това, което правят гостите в парка, е достатъчно да се пресъздаде нечия самоличност. Логан каза, че сме били прости създания, ама чак пък толкова..

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Killua » Wed Jun 27, 2018 9:40 pm

Ох, Бернар с неговия леко телешки поглед цял сезон, не знам, не знам...

Не мисля, че се разбра за Уилям и Форд, пък тоя финал съвсем ни хвърли в тъча.
Spoiler: show
Но каква точно е причината? Да развиеш технологията, да сканираш гости 30 години и да запазиш всичкото това в тайна струва много пари. Каква им е целта, какво искат да постигнат?

Първоначално казаха, че искат едва ли не с маркетинг цели да си проучат клиентите/потребителите... После стана ясно, че искат да репликират хора по този начин - потенциално да предлагат безсмъртие на хората, един вид като продукт. Което би струвало много пари. Може и някакви други тайни цели да имат, не знам...

Отново не мисля, че това, което правят гостите в парка, е достатъчно да се пресъздаде нечия самоличност. Логан каза, че сме били прости създания, ама чак пък толкова..

Съгласна напълно. Супер лейм ми си стори това....
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Moridin » Fri Jun 29, 2018 11:32 pm

Тая статия доста точно описва наративните проблеми с това да се фокусираш с такъв хъс върху туист, който е.... почти ирелевантен.
https://www.theringer.com/tv/2018/6/25/ ... orytelling
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Amelia » Sun Jul 01, 2018 5:24 am

Ние подхванахме втори сезон и сме изгледали 5 епизода до момента. Тъпее, некфо. Последният епизод беше с някви японци и ми се прищя да си пръсна черепа от малоумната драма на гейшите и Мейв.

Долорес е силно зле и Иванка определено не успява да изиграе ролята на fearsome leader. Оттам, всичко свързано с нея е доста изпортено.

Май дотук само епизода, в който непрекъснато съживяваха дъртия шотландец и в който стана ясно, че с тоя проект търсят безсмъртие, беше добър. Ед Харис продължава да изрива с присъствие, но за момента поне не са му дали материал, с който да работи.

А, да. Появи се дъщеря му, за която ни беше ясно, че му е дъщеря епизоди преди да ни го кажат.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by AlDim » Mon Jul 02, 2018 4:15 am

Втори сезон е абсолютното дъно. В началото всичко се движеше бавно, но все имаше намеци, че *може би* сценаристите имат какво да ни поднесат нататъка. След доста добрия The Riddle of the Sphinx епизод обаче ни сервираха абсурди и предвидими "туистове" епизод след епизод. Частта в Япония беше колкото ненужна (ако я бяха отрязали, буквално нищо нямаше да се промени), толкова и малоумна. След това имаше само един добър епизод (Kiksuya с индианеца). Останалите епизоди бяха до един бавни, лишени от всякаква логика, и натъпкани на макс с изсмукана от пръстите драма, която се влачи до безкрайност с дълбоки паузи, многозначителни погледи и тежки решения. Направо ми беше жал за иначе доста добрите актьори, които се раздадоха до един, но просто нямаха подобаващ материал този път. В края на краищата всичките персонажи бяха дразнещи, дори любимците от първия сезон. Мейв беше напълно опропастена с постоянната драма и след това покрай суперсилите, които й дадоха. Терминаторите около нея присъстваха само за цвят и за разлика от първия сезон нямаха никакви интерестни прояви. Долорес беше още по-неприятна и нито драмичката, нито терминаторските изпълнения й се отдаваха. Бернард гледаше като теле в железница през цялото време и псевдо-дълбоката му история също се провали с мощ. Уилям успя да остане умерено радващ по-дълго от останалите, но и него бързо го съсипаха към края.

Първи сезон беше 9/10
Този е 4/10
Общо 6/10 и толкова ще си остане, защото аз съм дотук с този сериал

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Amelia » Mon Jul 02, 2018 5:15 am

AlDim wrote:
Mon Jul 02, 2018 4:15 am
изсмукана от пръстите драма, която се влачи до безкрайност с дълбоки паузи, многозначителни погледи и тежки решения.
Забрави дрезгавите, гъгнещи, астматични монолози. И монолозите на Антъни Хопкинс с цитатчетата на разни литературки в тях.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by AlDim » Mon Jul 02, 2018 7:56 am

Amelia wrote:
Mon Jul 02, 2018 5:15 am
И монолозите на Антъни Хопкинс с цитатчетата на разни литературки в тях.
He's British, so it's OK.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by aiva » Thu Jul 19, 2018 8:42 pm

Westworld Rant за първата половина от сезона. Като ти ги наредят нещата, които ги има just because.. е доста jarring :?

https://www.youtube.com/watch?v=F0pBbp_eLQg

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Dr. Horrible » Thu Feb 20, 2020 9:20 pm

Трейлър на новият сезон!
https://youtu.be/pDJbFA32_QY

Догледа ми се, да ви кажа!
Втори сезон си беше провалче, но беше преди две години, та много не го помня. И съответно в главата ми са останали спомени само за хубавите неща. А Долорес си е яка, Мейв си е яка, така че всичко си е супер! С интерес ще си го гледам :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Moridin » Tue Mar 17, 2020 8:16 am

Айде почна и новият сезон. Смесени чувства... новият главен е прекалено драматичен, всъщност това може да се каже и за Бернард. Долорес за сметка на това е бая яка и понеже сега бие лоши, а не невинни роботи и хора, още не я мразим както във втори сезон. Много силно стискам палци Мейв да не се появи поне до средата на сезона, но едва ли :neutral:

Готиното е, че най-сетне разбрахме къде е Westworld :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Claymore » Tue Mar 17, 2020 3:30 pm

Moridin wrote:
Tue Mar 17, 2020 8:16 am
Айде почна и новият сезон. Смесени чувства... новият главен е прекалено драматичен, всъщност това може да се каже и за Бернард. Долорес за сметка на това е бая яка и понеже сега бие лоши, а не невинни роботи и хора, още не я мразим както във втори сезон. Много силно стискам палци Мейв да не се появи поне до средата на сезона, но едва ли :neutral:

Готиното е, че най-сетне разбрахме къде е Westworld :)
Е то къде е се знаеше и преди, бяха споменавани китайски власти :)

Иначе твърде разхвърлян беше тоя епизод, по начин който и най-лошите епизоди от втори сезон не бяха. Дори като бозеше втори сезон, пак имаше усещане за посока, тук нямаше такова. Арън Пол е кадърен, ама колкото и да не искам да е така, от видяното до сега май ще играе някаква олекотена версия на Джеси, може би толкова си може. Надявам се да греша. Нишката с него и бойния му другар Kid Cudi ( :lol: ) беше толкова очевидна, че не знам на тоя етап в сериал някой дали си е мислил че говори с реален човек. На мен ми е по-интересно кои наистина са тия съзнания, които Долорес взе от парка. В смисъл надявам се да не са рандъмляци просто, макар че то именувани host-ове които да са на нейна страна не останаха. Във всеки случай мисълта ми е по-скоро, че искам да бъдат развити в персонажи, а не да гледаме The Dolores, Bernard, Maeve (and Caleb) Show. След това смаляване на каста от предния сезон, трябва ново разширение и не само откъм някакви като тоя Лиам и персонажа на Венсан Касел, който със сигурност ще е архитектът на тоя алгоритъм.

Встрани от това, приложението което Кейлъб ползваше за да прави дефакто shadowrun-и (сори ма навсякъде ги виждам тия игри :D ), беше някак... бутафорно за сетинга както е представен. Целия му дизайн и мацката с балаклава която посреща юзърите изглеждат именно като корпоративен продукт, не като нещо пиратско, което ап с такава природа би трябвало да е. Като цяло навлизането в такива води и опити за съвременеене по-често са минус, с някакви изключения като Sillicon Valley и Mr. Robot.

Но, да видим. Има потенциал, надявам се вкарат малко повече метафоричен цвят в сетинга.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 14 guests