Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by penzata » Wed Dec 14, 2016 11:36 pm

Бутни едни кавички на литературни, ако ще се почувстваш по-добре.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Martix » Tue Mar 28, 2017 2:16 pm

Мале, what did I just watch. 10/10. Гаврътнах го на две сядания, този сериал е епохално як. Дано само не го развлачат в много сезони.
Както обикновено съм закъснял за партито. Изчетох темата и вече сте обсъдили всичко дето има да се обсъжда, освен може би смехотворната идея за поява на SJW във втори сезон...
Spoiler: show
Samurai Japan Westworld
... която се надявам да не се осъществи, щото ще е много отникъде.

Такава игра не съм виждал от никога.
Антъни Хопкинс е природна сила, а монолозите му са култ.

За финал, ето едно готино видео, разчепкващо срещата му с QA-ката в епизода, режисиран от друг мой любимец - Vincenzo Natali.
https://www.youtube.com/watch?v=4kSGkGKwp9U
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Dr. Horrible » Thu Mar 01, 2018 9:26 pm

Тази корица е всичко!!!
Spoiler: show
Image
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Roland » Thu Mar 01, 2018 10:19 pm

Няма да чета нищо тук, щото тъкмо подхванах сериала (на 5-ти епизод съм), но исках да споделя, че към момента ме разкъртва от кеф.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Roland » Tue Mar 06, 2018 6:34 am

Изгледах го и изчетох темата. Като цяло най ме кефят теориите на @Ambartanen, а @Moridin естествено е идиот, защото Мейв е абсолютен титан и кърти максимално, по всеки възможен параграф.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Dr. Horrible » Tue Mar 06, 2018 7:56 am

Виж ни материала в сайта!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Roland » Tue Mar 06, 2018 8:03 am

Dr. Horrible wrote:
Tue Mar 06, 2018 7:56 am
Виж ни материала в сайта!
Already did. Много е як!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Amelia » Sun Mar 11, 2018 3:05 am

И аз го изгледах. Океен е. Откъм идеи не представя нищо ново под слънцето - самоосъзнаващ се AI, що е то човекът, що е то свободата, къде е границата между истинският и изкуственият интелект, как да намерим себе си. Все готини сай-фай, трансхуманистки и философски теми и съжалявам, че са избрали да ни развият доста от тях в наакан сетинг като тоя и с плямпане, плямпане и още плямпане. Това приличаше на среднист Black Mirror епизод, разтегнат до скъсване в 10+ часа, без всъщност да има нужда от толкова дълго времетраене.

Имаше твърде много неадекватни неща покрай логистиката в тоя парк - лууповете на репликантите и цялото онова нещо, че гостите не могат да бъдат наранени, хептен не връзват смисъл във физически съществуващ парк, в който гостите явно прекарват (физически) съвсем различни количества време и който е дизайниран да е (физически) толкова immersive че дори не можеш да различиш (физически) кой е човек и кой е репликант. Такива недомислици ме дразнят и ме вадят от сериала. След кочината накрая не виждам как бихме имали 2ри сезон. Ако това се случва в някакъв поне малко логичен свят, след избиването на костюмарите и Форд, на тоя парк ще му бъде дръпнат шалтера форевър, а тея всичките кадаври, самоосъзнати или не, ще бъдат напълно форматирани, ако случайно им се размине инсинератора.

Мейв беше яка, хареса ми повече от Долорес, вероятно заради качествата на актрисата. Сцените ѝ с бандита Хектор Ескатон бяха факин хот. За съжаление, самоосъзнаването ѝ беше навързано с бели конци почти цялото. За да робува на нуждите на сюжета, маститата корпорация на моменти е ебати непробиваемия форт, в който всеки е с някакви много специални креденшъли, а 20 минути по-късно изведнъж всичко се обръща на Авраамов дом, където и чистачите на кенефи препрограмират репликанти когато и както им скимне. Както и да е - прочетох мненията за Мейв тук и съм съгласна, че тя се самоосъзнава доста бързо (преди сцената във влака), но решението, което взе накрая може да се тълкува и като неспособността на репликантите да се освободят дори когато са самоосъзнати и са съвсем наясно, че ги контролират интелектуално и емоционално. Това е доста цинично и подобно на реалния живот, където и ние живеем в луупове въпреки евентуалните си съзнания и свободи, както някой спомена в един от гъзилиардите експозиционни и обяснителни в прав текст монолози.

Ед Харис беше много епичен, въпреки че изобщо не вярвам на това как го развиха. А Антъни Хопкинс си играе Антъни Хопкинс, т.е. нищо ново под слънцето и там.

Ениуей, Сашко като се върне от Мексико, ще го накарам да погледне Westworld, щото е за геймъри, open world RPGs и бъгави NPC-та и това може да му допадне. Нищо, че според който го е писал това, всички геймъри са като извадени от Геймъргейт и единственото, което ги вълнува е да изнасилват и убиват NPCтата...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by AlDim » Fri Mar 16, 2018 11:27 am

Това приличаше на среднист Black Mirror епизод, разтегнат до скъсване в 10+ часа, без всъщност да има нужда от толкова дълго времетраене.
Бах, Black Mirror имаше 3-4 по-яки епизода, останалото беше яко мех, далече от нивото на Westworld.

Сериалът ми хареса почти на макс. Дупки има тук таме и темпото беше леко провлачено, но това не пречи особено. Със сигурност е няколко идеи над Lost откъм развитието на мистериите. Основната ми критика е, че сюжетът постоянно изтъква колко е клиширан Westworld, докато на свой ред използва доста изтъркани приоми и предвидими "обрати".
Все пак го намерих за достатъчно интригуващ и доста от персонажите ми харесаха. Харис, Хопкинс и Нютън (Мауд) ме изкефиха най-много. "Терминаторите" също бяха готини.

9/10

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Claymore » Fri Mar 16, 2018 11:49 am

Аз съм горе-долу на мнението на АлДим. Някакви глупости на ниво фантастика и гейм-дизайн ми се набиха на очи... но самото шоу при все много приказки хич не се стреми да е някаква мега твърда фантастика, а в случая другото ми беше задоволително написано на драматично ниво, ерго не ми пукаше много. Да, може да се каже че сериалът се има за една идея по-дийп отколкото е, но не е като и да е напълно лишен от пластове. Но и го изгледах за ден преди две седмици, при не-binge гледане сигурно недостатъците ще изпъкнат още повече, сега като гледам втори сезон като излиза ще видя как ще ми дойде.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Roland » Mon Apr 23, 2018 10:44 am

Новият епизод започна ударно! Долорес е змей. За момента толкова, (малко) повече - в ревюто.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by coldie » Sun Apr 29, 2018 4:38 pm

Чудя се дали да я гледам тази мозъчна промивка. Ще трябва да ударя някоя друга бира, ако въобще го гледам втори сезон.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by alshu » Sun Apr 29, 2018 5:06 pm

Недей!
Ще те настрои негативно към каубои, самураи и CEO-та.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Dr. Horrible » Tue May 08, 2018 12:08 am

Изгледах първите три епизода от втори сезон и като цяло ми бяха доста мех.
Долорес е много яка, Мейв е яка, разни други герои и сцени са яки, има тук-там чудесен диалог, музиката е на ниво... Но цялото нещо ми е прекалено размито и за момента не отива наникъде. Трите епизода ги изгледах преди два часа, а вече съм забравил половината от видяното. Ясно е, че този сериал не се гледа заради действието, а заради атмосферата, но три епизода едно и също малко в повече ми идва.
Може би наистина е по-добре за гледане по веднъж на седмица.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by Killua » Tue May 08, 2018 10:37 am

Мдаа и на мен засега сезон две не ми влиза много добре... Протяжно и скучно в по-голямата си част. Само обикалят напред-назад и още дори не сме видели почти нищо от другите паркове. Почти не усещам мистерия на този етап.
Надявам се нататък да набере повече скорост.
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Yan and 17 guests