Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Westworld (2016) - СПОЙЛЕРИ!

Post by трубадур » Mon Oct 03, 2016 9:28 am

Westworld, некой нещо? Впечатления?

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by Claymore » Mon Oct 03, 2016 4:26 pm

Какви впечатления, той тая вечер излиза у Хамериката, доколкото знам. Като KAT не работи и TPB е супер ненадежден, не знам аз где ще го точа.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by трубадур » Mon Oct 03, 2016 5:11 pm

Ниделя му беше премиерата да ге. Баш у праймтайма на праймтайма. Още ли не са го изтървали по торентяците, баси галошите.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Series Topic, Part III

Post by Matrim » Mon Oct 03, 2016 8:38 pm

На RARBG го има Westword, ако толкоз много ви трябва. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by трубадур » Mon Oct 03, 2016 9:13 pm

Мен просто ми е интересно дали някой от съфорумците въобще ще го мъчи това. Аз от години не обръщам внимание на ехбиоту, ама взимайки предвид кой стои зад филма, по кое време излиза като слот и явното желание да е новият заместител на ГоТ още се чудя дали реално да му давам шанс. И барем събера някакви впечатления. Въпреки че като се знам от тая телевизия могат да ме върнат само ако покажат срамни устни :mrgreen:

А единственото от тях, което следя бавно и славно и на много рядко е Treme

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by alshu » Mon Oct 03, 2016 11:33 pm

Всъщност аз гледах първа серия с една единствена цел - да си докажа, че няма да го гледам.

За голям мой шок - едно от малкото ХБО шоута, който съм заглеждал и не съм намразвал на секундата заради звукозаписа на репликите :shock:, а иначе да - няма да го следя.

Хвърлили са доста усилия и е красиво за очите, но за съжаление продължава да фалшиво, подобно самият парк, който представя. Най-неестествено впечатление ми направи поточната линия за създаване на роботите. Да бяха отишли в някоя фабрика за справка, що ли. И наистина ли е по-изгодно да ги правят на едно място?
Сюжетно има по-зарибяващ подход от оригиналния филм, но сякаш е колаж от познати неща, взети наготово от други места. Примерно на едно място е сложена реч от Джурасик парк (май книгата, не филма), друг пример - към края имаше интервю (откъс от него има и в началото), като сякаш е взето от Войт-Кампф теста на Рейчъл от Блейд Рънър.
Мислех, че дежа вю елементи трябва да има само в скриптираните събития в парка, но не и извън него.
Темата със заемките продължава в OST-то с множество популярни музикални парчета къверирани с уестърн стил.
Друго, което не ми харесва е, че на места се опитва да е по-дълбоко, смислено и прочувствено отколкото е необходимо.

Четох една статия, че всъщност почва да придобива по-смислени очертания някъде към края на 4-ти епизод, а до там периодично поддържа интереса със секс и насилие.
Дъъъ...още и според мен някои от героите се държат отворено и edgy сам с цел автоматично да се харесат на зрителите...това малко дървено и им личат конците...

Определено от най-гледаемите ХБО шоута, на които съм попадал, но някак не ми е интересно, какво ще се опитва да ми каже и внуши.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Series Topic, Part III

Post by Matrim » Tue Oct 04, 2016 2:06 am

Не е зле пилотният епизод на Westworld, малко твърде претенциозен засега, но първите епизоди често имат много трески за дялане, по-важното е нататък как ще се развият нещата.
За голям мой шок - едно от малкото ХБО шоута, който съм заглеждал и не съм намразвал на секундата заради звукозаписа на репликите
Какво точно имаш предвид?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by трубадур » Tue Oct 04, 2016 8:43 am

алшу, на HBO GO ли гледаш нещата? По принцип всичкият стрийминг на прайм каналите е в гъза :mrgreen:
Или не те кефи как е напаснат звука от репликата върху самия филм и долавяш отражения от стаята, в която е презаписвана? Щото, ако е това варира от сериал до сериал.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by alshu » Tue Oct 04, 2016 9:36 am

Matrim
Какво точно имаш предвид?
Аз пък мислех, че вече съм досадил на всички да го обяснявам това. :lol:
Всеки сериал на ХБО, който хвана (вече с изключение на два) има гадно звучащи диалози - гласовете кънтят, не се чуват добре репликите и пр. и пр. Един вид звукозаписът от локациите им е калпав за моите представи.
Никога не съм попадал на такова шоу да кажем от ABC или Fox. Понякога от BBC, но пак е по-поносимо.

Тук този проблем го няма, но ми се струва масов за ХБО.

трубадур
HBO GO ли гледаш нещата
Не, има едно място за слагане на зеле, както и другарчето му, дето се добиват много банани. :lol: :lol: :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by tigermaster » Tue Oct 04, 2016 12:56 pm

Не е истина колко нямам никакъв интерес към "Западен свят"... The HBO treatment за римейк на някакъв PG-филм на Майкъл Крайтън... Не.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by трубадур » Tue Oct 04, 2016 1:12 pm

Е то сорсът има ли значение? Истинска кръв е правен по шитави книги, не попречи на първият сезон да е перфе.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by tigermaster » Tue Oct 04, 2016 1:28 pm

Не е само до сорса, просто HBO ме дразнят все повече и повече в последните години по някаква причина. Джонатан Нолан - също.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by трубадур » Tue Oct 04, 2016 1:49 pm

Тук не мога да споря, мен ХБО ме нервират от край време. И нямам никаква надежда да си върнат силните години. След като Boardwalk Empire успя се скапе толкова монументално и ми предложи 2-та сигурно най-силни сезона на тази телевизия, последвани от 3 ужасяващо никакви ептем ги отписах и ся само си зобам троновете а се тровя самичък :mrgreen:
Единствено Treme държи ниво и е сякаш правен за друга телевизия.

пп. Джонатан е пич, но май тук повече жена му се занимава, а той е дал само име за по-голяма тежест :lol:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Westworld (2016)

Post by Dr. Horrible » Wed Oct 26, 2016 2:13 pm

Image

Видях, че се коментира в общата тема от повече от двама човека, така че реших да му направя самостоятелна.

Вчера го почнах и на един дъх изгледах четирите епизода. Адски много ми хареса, което беше неочаквано.
Трейлърите не ми бяха направили особено впечатление, освен с насилието и гадостите в тях. И като концепция не ми звучеше като нещо уникално. Пък и HBO рядко правят неща, които да съответстват на моите търсения, така че нямах никакво намерение да му давам шанс. Но тъй като ми беше препоръчан лично, реших да го тествам. И определено не съжалявам.
Доста по-гледаем и динамичен от повечето сериали на HBO. Страхотно написан, страхотно заснет и божествено изигран. Актьорският състав е доста голям, но абослютно всеки си има място.

В някои отношения ми напомня за Dollhouse, защото пак става дума за място, в което утрабогати незадоволени хора плащат луди пари, за да изживеят нещо, което иначе няма да им се случи. Разликата е, че в Dollhouse програмираха истински хора, а тук програмират роботи. Но сериалът толкова човърка в това дали изкуственият интелект е действително изкуствен, дали роботите са само роботи, или някъде там, сред всичките пластове, има и душа, че тази разлика постепенно се заличава. И пак оставаме с история за програмирани хора, които осъзнават програмирането си, и бавно започват да действат в контраст с него. И шефката на обекта ми напомня на шефката на долхауса.

Като цяло според мен почва доста грабващо и определено ми пука какво ще стане с героите и как ще се развие историята. В трети епизод
Spoiler: show
ми стана адски тъжно, когато се разбра каква е историята, от която са част Долорес и Теди (двамата на снимката). Аз от самото начало се чудех какъв е техният сюжет, но Теди все умираше преждевременно и не можех да сглобя целия пъзел. И когато казаха на Долорес, че тя по идея е създадена да бъде жертва, за да могат гостите да се кефят, докато убиват стрелеца и се гаврят с момичето му, ми стана ужасно тъжно и за двамата... Не се сещам в момента за по-трагична предопределеност.
И с голям интерес ще следя тахното развитие.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Westworld (2016)

Post by трубадур » Wed Oct 26, 2016 2:57 pm

Аз имам най-важното питане - още ли крият женските междубедрия в изкуствен храсталак и сенки, докато акцентират връз кренвиршите? :panic:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests