Stranger Things

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Stranger Things

Post by Dr. Horrible » Thu Aug 25, 2016 9:20 pm

И аз го изгледах най-после. Беше ми доста приятен, без да е нещо изключително и неповторимо. Личи си, че е направен от фенове за фенове и затова е пълен с толкова препратки към всякакви 80-тарски неща. Сериал с такъв замисъл няма как да бъде велик сам по себе си и не си представям да стане любимият сериал на някого, но определено си представям да се хареса в доста висока степен на много хора...

Различните сюжетни линии бяха достатъчно разнообразни, че да задържат вниманието и постоянното редуване доста спомагаше за това сериалът да не ми омръзне. Героите бяха готини и приятни и толкова яко изиграни, че човек спокойно може да забрави колко са еднопластови :D Дечицата бяха яки, най-вече Ел и Лукас. От всичките герои най-много ми хареса Нанси, разбира се! Просто нейните сцени ми бяха най-интересни и цялостно ми хареса откъде тръгна и докъде стигна. Имам слабост към героини, които в началото са представени като повърхностни кифли, но в последствие сюжетът им дава възможност да се развият и да се докажат.

И аз май съм единственият тук, който се радва, че втори сезон ще си продължи същата история.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Stranger Things

Post by Ambartanen » Mon Oct 30, 2017 10:56 am

Изгледах втори сезон уикенда и е добър поне колкото първи, може би дори повече. Героите продължават да се развиват по логични но интересни начини, особено Дъстин и Лукас, които получават доста повече внимание този сезон.

Подобно на първия сезон имаме няколко преплитащи се истории с различни теми, но този път са пет. Всичките ми бяха интересни и свършиха по готини начини, но най-много се изкефих на Ел(евън)/Джейн
Spoiler: show
и нейното търсене на семейство. Как сама си издири баща, майка и сестра, получи нещо ценно от всеки, видя техните проблеми/недостатъци и накрая си избра мястото. Надявам се да има трети сезон, за да научим повече за сестра й.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Stranger Things

Post by Roland » Fri Nov 03, 2017 8:53 pm

Дъфърите упорито разчитат единствено на атмосфера и добри актьори и продължават да пласират тотално средняшка и зле написана история и персонажи, които отиват от никъде на никъде. Баси ТОЛКОВА да се радвам, че не им дадоха да правят ТО...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Stranger Things

Post by tigermaster » Sat Nov 04, 2017 4:07 am

Вторият сезон е с толкова разфокусиран сценарий, всъщност.
Два епизода ми остават, а още имам чувството, че тепърва ще започва. Престъпниците, с които започна всичко, имат ли изобщо някакво значение за конкретната история?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Stranger Things

Post by Roland » Sat Nov 04, 2017 6:03 pm

Цял епизод им е отделен - най-слабият в сериала...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Stranger Things

Post by aiva » Sat Nov 04, 2017 9:24 pm

Първият епизод беше обещаващ, но сезон 2 мен ме разочарова. Не че е лош като цяло, но просто не е на нивото на първия. Според мен трябваше да си дадат повече време да си обмислят историята и да ни дадат нещо наистина добро, вместо да се бърза с по сезон на година, обаче за съжаление това не е опция, децата ще пораснат, феновете ще си намерят нещо друго за гледане...

Дъстин и Стийв обаче са супер тандем :D

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Stranger Things

Post by tigermaster » Sun Nov 05, 2017 2:06 am

Уфф.
Догледах го и даже почти ми допадна, ама не съвсем. Ужасно разфокусиран, пълен с ненужни сцени и един епизод, дето имам чувството, че беше там само за да подготви почвата за евентуален спиноф - за този с престъпниците говоря. Игати, цялата линия с тях можеше да бъде напълно отрязана и сезонът щеше да е по-хубав.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Stranger Things

Post by tigermaster » Thu Nov 09, 2017 12:57 am

Някои от по-хубавите моменти във втория сезон:
Image
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Stranger Things

Post by Yan » Wed Mar 20, 2019 6:43 pm

Трейлърче на трети сезон:

https://youtu.be/YEG3bmU_WaI
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Stranger Things

Post by tigermaster » Sat Jul 06, 2019 12:48 am

Има ли смисъл да си губя времето с третия сезон след първия епизод? Въпросният първи епизод не ми хареса грам. Хайде, за това, че децата са пораснали видимо и на момчетата са им мутирали гласовете бая неприятно, няма как да се сърдя, ама тия четирийсет и седем минути се усещаха като два часа, в които имах чувството, че не се случва *нищо*. Някакви, имам чувството, повтарящи се сцени с тийнейджърски романтичен крап, припомняне на събития от предишните сезони, и още тийнейджърски романтичен крап, и още припомняне, и... Да му се не знае, не гледам сериала заради това.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Stranger Things

Post by penzata » Mon Jul 08, 2019 8:28 pm

Мен ми хареса и го бинджнах. :mrgreen: Доста по-як от втори. Има си солидно количество повтарящи се сцени, припомняния и тинейджърски крап, но на мен това ми харесва. Най-любимите ми сцени отново са с Дъстин и Стив + Робин (нов персонаж). Всичко е зарибено с тези тримата. :heart:

Spoiler: show
има ийвъл руснаци и терминатори, Молратц смях, Роки IV тупалка и мега яката сцена в края на сезона, която отново е с Дъстин
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Stranger Things

Post by aiva » Tue Jul 09, 2019 11:42 pm

Дам, тийнейджърските глупости и на мен ми дойдоха прекалено, но след втори епизод понамаляват и после започват да се навързват нещата. Не е супеp, но става :wink: Единствено всичките сюжетни истории са ми изключително несвързани, героите от една групичка даже и не се срещат с тези от другите групички, което май е нещо, от което страдаше и втоpи сезон. И докато това имаше логика в първия, където никой не знаеше какво знаят другите и на кого може да се вярва, сега ми седи като plot hole.

Все още не съм изгледала втората половина на сезона, така че видим как ще продължи.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Stranger Things

Post by Ambartanen » Sat Jul 13, 2019 11:22 pm

И на мен ми влезе много добре трети сезон. Първите два сезона съвсем нарочно са сравнително "бавни," защото ти представя какво е нормалното за тези герои през над годината минала от предишния сезон насам. Сега като мина известно време имам известни критически въпроси защо и как се случиха разни работи, но нищо от това не ми пречеше по време на гледане.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Stranger Things

Post by Amelia » Mon Jul 15, 2019 8:57 pm

Да се разпиша, че на това му гледах 1вия сезон преди неквито много месеци, още преди да излезе втория, и така и не можах да разбера хайпа. Някво доста тъпичко ми се видя - като игрална версия на аниму помийката Elfen Lied. На 11 многострадалната физиономия така и не можах да я понеса - приискваше ми се да я шутирам във веждите всеки път. Малките нърдчета бяха сладки иначе, но персонажите им няма кво да ги правят повече от един сезон, а и с изминалите години предполагам вече са спрели да бъдат малки и сладки, та няма и кво да им се гледа. Уинона Райдър все едно беше на амфети през цялото време - подозирам, че играеше себе си. И т.н. Втори и трети сезон няма да ги пипна и с пръчка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Stranger Things

Post by alshu » Fri Jul 19, 2019 6:05 pm

Reminder For 'Stranger Things' Fans: The Eighties Sucked - https://www.cracked.com/blog/reminder-s ... es-sucked/
Все пак хумористична статия, някои неща не важат за България или пък са от диаметрално противоположна гледна точка, но в ядрото си същите.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests