The Expanse

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: The Expanse

Post by Martix » Mon Mar 15, 2021 11:22 pm

Ааааа, излезе ли това, нещо съм проспал. Предвид, че от най-тъпата книга направиха много добър сезон (4ти), нямам търпение да видя какво ще забъркат в 5ти, който пък е базиран на най-интересната от късните книги.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: The Expanse

Post by Vash » Tue Mar 16, 2021 5:05 pm

На мен четвърти ми беше непоносимо скучен, почвал съм го сигурно четири-пет пъти без да преувеличавам и накрая просто го скипнах. Не знам дали е вярно, но ми се стори като междинен сезон правен покрай хаоса на канселирането и преместването в нова компания и качеството доста е пострадало. В смисъл, в края на трети ни обещаха цялата вселена и в четвърти ни завряха в пустиняк с пет колиби. Може би книгата е тъпа просто, не знам.

Замалко да заеба целия сериал, но се радвам, че не го направих. Пети сезон все едно е правен от изцяло различни хора - всичко, сюжет, диалози, актьорска игра, е на много по-високо ниво. The Expanse винаги е било 90% диалози в стаи, ама стаите също бяха много по-яки. :mrgreen: Май Безос най-сетне е вкарал парички. Дори актрисата на Наоми я накараха да играе малко.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Expanse

Post by Roland » Sat Dec 11, 2021 4:59 pm

Гледаме го в момента и сме към края на трети сезон. Аз същевременно маратонвам книгите и тъкмо приключих шеста. А тоя уикенд Уес Чатам и Стивън Стрейт бяха в Chicago Comics and Entertainment Expo.

(скан на физическа снимка)
Attachments
A6255026-C6A8-42CF-84E4-E2A816DB9A6F.JPG
A6255026-C6A8-42CF-84E4-E2A816DB9A6F.JPG (904.72 KiB) Viewed 2046 times
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Expanse

Post by Ambartanen » Mon Dec 13, 2021 6:08 pm

Шести сезон започва интересно. Много ми е любопитно какво ще направят, за да се адаптират към промените в книгата и дори имам теория, ама нямам с кого да я обсъждам. Тук някой да е чел книгите и да гледа шести сезон?

Иначе как смятат да сбият три книги (и поне две новели) в един сезон е тотална мистерия за мен. Аз дори не знам как последната книга wrap up-ва толкова много неща.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Expanse

Post by coldie » Thu Dec 30, 2021 11:07 pm

Ambartanen wrote:
Mon Dec 13, 2021 6:08 pm
Шести сезон започва интересно. Много ми е любопитно какво ще направят, за да се адаптират към промените в книгата и дори имам теория, ама нямам с кого да я обсъждам. Тук някой да е чел книгите и да гледа шести сезон?

Иначе как смятат да сбият три книги (и поне две новели) в един сезон е тотална мистерия за мен. Аз дори не знам как последната книга wrap up-ва толкова много неща.
Чел съм които са издадени на български. На мен ми е хаос в главата с тия преплитания в сезоните, но общо взето сезоните спрямо книгите са с разлика едно или половин или нещо такова.

Сериала беше някакво явление, щото според мен е дори над нивото на писане в книгите, които съм чел. Беше казвам, щото още миналия сезон, особено втората поливина затъпя. А началото на първа серия от новия сезон е пълна скука и откак излезе съм стопирал на първите няколко минути.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests