DAREDEVIL

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

DAREDEVIL

Post by Dr. Horrible » Fri Mar 25, 2016 1:27 am

Image

Покрай призивите за повече теми!
Мисля, че има какво да се обсъджа, при това не само в темата за Джесика Джоунс.

Мнения за втори сезон? Моето ревю е публикувано в сайта. То е гигантско, но обхваща изключително малка част от мислите и чувствата ми по повод сезона, тъй като съм се старал да го опазя без спойлери.

При все чувствителните си трески за дялане, за мен това си е най-добрият комиксов сериал в момента. И си чакам с нетърпение следващия сезон. И дори не знам дали искам да излезе преди Defenders. Хем ми се ще по-бързо да се съберат всички, хем искам още от самостоятелната история на Мат...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: DAREDEVIL

Post by tigermaster » Fri Mar 25, 2016 2:54 pm

Колкото и тъпо да звучи, загледах първия сезон основно защото не знаех, че е вързан със споделената вселена на "Марвел". Той пък взе, че ми хареса много, обаче втория не знам кога и как ще го видя.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: DAREDEVIL

Post by Xellos » Fri Mar 25, 2016 3:39 pm

Ще видя статията след като изгледам сезона, то само 13 епизода е пак уви. Аз си харесах първия сезон неочаквано много (за разлика от Джесика Джоунс, която издържах заради Тенант). Като за Марвел е доста по-Дарк§бруудинг от обичайното им детско меню с играчка. Тепърва подхващам втория, 3 епизода съм само и Пънишъра е доста добре подбран. Изобщо актьорите са в десятката, само сценария е типично бозавичък. Фиск беше толкова як, а нищо не направиха с него и лошковците смислено. Се едно да направиш филм с Хълк без да стане зелен... Тва с блърването на камерата и части от картината и фокусирането в некви (обикновено обляни в кръв тип Дедпул) тегави детайли също ме кефи като похват. :yay:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: DAREDEVIL

Post by tigermaster » Thu Apr 28, 2016 11:26 am

Нещо вторият сезон за момента не ми допада много - едва го добутах до третия епизод, и то само заради готината хореография на бойните сцени. Сигурно ще продължа, понеже почти всички сериали, които следя сега, са в почивка, обаче просто не е каквото искам. Опитите за психологизъм ми дрънчат на кухо, разговорът между Наказателя и Дявола на оня покрив ми беше толкова скучен, че няма на къде повече - можеха, вместо петнайсет минути или колкото беше там, да го направят три и да въздейства, обаче не, дай да го разтеглим, че цял час имаме да запълваме, ей!
А и още от предишния сезон сериозността на нещото ми идва в повече. Егати, сляпа нинджа в червена пижама подскача по покривите и бие лошите. Хайде малко да олекотят тона. Мъничко...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: DAREDEVIL

Post by tigermaster » Sun May 01, 2016 1:17 pm

Това май ще го дропвам, в крайна сметка. Издаяних до шестия епизод, ама... Електра ме дразни. Прочувствените диамонолози на Наказателя ме дразнят още повече. Смъртоносно сериозният тон вече съвсем ми лази по нервите, а линията на Карън и Фоги срещу прокурорката е единственото що-годе интересно парче сюжет в сезона - само дето не съм сигурен, че е достатъчно интересно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: DAREDEVIL

Post by tigermaster » Sat May 07, 2016 2:07 am

Уф, догледах го сезона от чист инат, обаче за да обърна внимание на следващия, трябва да се случи някакво чудо. Сори, обаче дори неразширената версия на филма с Бен Афлек беше по-добра от... това... А във втората половина на сезона дори и хореографията на бойните сцени на моменти изфирясваше злокобно, което ме учуди - не очаквах сериалът да се издъни точно там. Сещам се за няколко случая, в които ритникът на Дявола се оказва поне на половин метър от целта си и това се вижда ясно на екран, но противникът пада, въпреки всичко. Да не говорим, че Уилсън Фиск в малкото си прояви този път съвсем прекрачи границата и ми напомняше повече на Джъгърнаут в игри като "X-Men vs. Street Fighter", отколкото на изключително интелигентен престъпник, спънат от неумението да контролира емоциите си, или там каквото трябваше да е. В смисъл, беше просто комедиен образ, макар че едва ли е било умишлено. Стик ми беше симпатичен до момента, в който осъзнах, че Скот Глен се е вдъхновявал яко, ама много яко от Шинтаро Кацу и Такеши Китано. Последното си убийство го извърши с точно същите движения, които Затоичи на Кацу използва...

Що се отнася до другото, сценарият е много по-зле, отколкото беше в първия сезон. А и, сори, ама как да повярвам, че Карън Пейдж няма да усети кой е Дяволът, при положение, че му вижда по-голямата част от физиономията, чува му гласа, прегръща го... Егати абсурдът, честно казано, а и не е само това. В ключови моменти сериалът шутира собствената си вътрешна логика в чатала толкова силно, че чак мен ме боли. Да не говорим пък за смъртоносната сериозност... Черни и червени фентъзи нинджи подскачат по покривите на Ню Йорк и стрелят с лъкове, а срещу тях се изправя американска сляпа нинджа в червена бронирана пижама - и това ми е поднесено със същия тон, заради който намразих последния Ноланов Батман... `айде не. Особено при положение, че всичко показано е директно следствие от комедийните изстъпления във филмите за Авенджърите. Ами опитите постигане на дълбочина на образите, изразяващи се в правотекствени излияния на всичките им терзания... (Рима?) Така не се прави. Не и ако се целят в зрители на възраст, за която е разрешено показаното в сериала насилие.

Съжалявам. Достатъчно неща в сезона ми харесаха, всъщност, но негативните впечатления натежават. Жалко. Очаквах повече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Daredevil4o
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Mon May 16, 2016 6:59 pm

Re: DAREDEVIL

Post by Daredevil4o » Tue May 17, 2016 4:34 pm

Тъжно ми е да видя, че един от най-стойностните сериали, излизали през последните години, е така НЕкоментиран тук ... Ще прочета ревюто на Dr. Horrible и ще коментирам евентуално там, тук няма смисъл ... и без това май никой няма да го прочете :lol:
It's not who I am underneath but what I do that defines me!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: DAREDEVIL

Post by tigermaster » Tue May 17, 2016 11:48 pm

Виж тази тема:
viewtopic.php?f=20&t=6440
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: DAREDEVIL

Post by Xellos » Wed May 18, 2016 9:44 am

Забравих вече кво ставаше в втория, ама си спомням само добрия подбор на актьорите за Електра и Пънишъра и тъпите диалози и липса на сценарии в 2/3 от сезона. Фиск, който в първия сезон ме радваше на макс с присъствие, колкото и нелогичен да беше като поведение, го омазаха по липса на идея кво да пишат. Адвокатите са просто толкова зле се... Тази русичката измитата е почти толкова зле колкото онуй в Луцифер полицайката. Като се появиха нинджите и се им виках се Фуут клана по инерция от костенурките, дори там бяха по-интересни. Абе много надолу от първи, ма поне не е Джесика ;).
:ninja:

marinelageorgieva
Smallfolk
Posts: 3
Joined: Mon Jul 11, 2016 2:54 pm

Re: DAREDEVIL

Post by marinelageorgieva » Mon Jul 11, 2016 2:59 pm

Невероятен :D :D :D . Голям смях падна хаха

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: DAREDEVIL

Post by tigermaster » Mon Jul 11, 2016 4:46 pm

^Не се обиждай, обаче за последните дни ти си вторият потребител във форума, който, имам чувството, поства само за да се рекламира спално бельо с линка в подписа си. Нещо смислено смяташ ли да напишеш, или ще продължаваш с едноредовите постчета, за да плясваш рекламата?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests