Breaking Bad + Better Call Saul

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by tigermaster » Sun Jul 09, 2017 5:02 pm

Скайлър е "пача мръсна" от самото начало на първия епизод. Имам чувството, че тя беше една от причините Уолтър да стане такъв, какъвто стана.
Spoiler: show
Може ли да подариш на мъжа си за рождения му ден, ъъъ, ръчен труд, и докато с едната ръка му държиш подробностите, с другата да ровичкаш в нета и дори да не го поглеждаш? А после да му мрънкаш да боядисва някакви стени, при положение, че прекрасно знаеш, че работи на две или три работи и няма време дори да диша?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by Killua » Sun Jul 09, 2017 5:17 pm

tigermaster wrote:
Sun Jul 09, 2017 5:02 pm
Скайлър е "пача мръсна" от самото начало на първия епизод. Имам чувството, че тя беше една от причините Уолтър да стане такъв, какъвто стана.
Ако толкова не му е харесвал живота с нея, да я беше напуснал. Не е нейна вината и са безумни тия твърдения.
Аз така и не разбрах защо е толкова мразена - да, в началото беше дразнеща, но с течение на сезоните ми стана жал за нея.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by tigermaster » Sun Jul 09, 2017 5:22 pm

След първия епизод и аз се чудех защо изобщо Уолтър стои с нея. По-натам така и не успя да ми стане симпатична, обаче поне получи някаква цел и действията й ми станаха разбираеми.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by трубадур » Sun Jul 09, 2017 5:22 pm

Това е само началото и просто тя беше едно от нещата, дето могат да прекатурят каруцата. Двете работи, липсата на уважение, заминалия потенциал, задето беше напуснал компанията и не е милиардер, което за човек с неговото его е ебаси удара. Та досадната ежедневна женица беше сравнително малко зло. Да не говорим, че с развитието на сериала... че даже и на първия сезон, доста ѝ окастриха дразнещите елементи.

И нещо, което всеки пропуска. Тя е с уолтър винаги. Само веднъж направи една дивотия и то беше повече на пук, не че нямаше и влечение
Spoiler: show
за изневярата става дума
но си беше и доста игра на надцакване. Но тя винаги го подкрепя и се опитва да държи това семейство цяло. Въпреки че буквално става съучастничка и то в престъпления, дето могат да я вкарат в затвора за десетилетия. И трябва да се случи нещо много съществено, за да се откаже от него... ама не съвсем. Предстои ти да го видиш, стига да изгледаш целия пети сезон.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by Claymore » Sun Jul 09, 2017 6:09 pm

трубадур wrote:
Sun Jul 09, 2017 4:28 pm
Да, мен доста ме изненадаха крайните мнения спрямо Джеси.
Яко спойлери!!!!
Spoiler: show
сцената, където Джеси признава кой е Уолтър пред плешивия пичага и партньора му беше една от най-добрите в сезона и такава, дето чакам от доста време.

И после четох как пишма генгстарите зад телевизорите са се жалвали, ама как може джеси да предаде "май хоуми уолтър" и т.н. Даже някви са се радвали на сцената, в която умират гологлавия и бате хесус... добре, де проверих ги - Ханк и Гомез, дето за мен тотално прави пети сезон задължителен, особено накрая, където Ханк само с едно изречение и изражение успя да придаде съжалението си за ситуацията, реализацията през какво минава Уолтър и всичкото. Страшно нюансиран и чудесен момент...

А не посредствения типичен анти-геройски финал със смъртта на главния (с него и без него реално е все тая).
Скайлър е ясно що я мразят - как може да ѝ трудно да живее с психопат, пачата мръсна :roll:
Пак съм съгласен и да Джеси, една от най-яките сцени е. Или когато Ханк го открива след като намира стъкленицата с отрова и през гняв и сълзи изкрещява HE CAN'T KEEP GETTING AWAY WITH IT. За Скайлър - същото. Трябва да се грижим за чувставта и сексуалните нужди на психотата в живота ни. И винаги е била лоялна, да, дори ако не точно сексуално, то иначе. Към Уолтър и към семейството си.

@tigermaster Нямам особени впечатления Скайлър да е "пача" още от първия епизод, най-много да е леко досадна. Като оставим фактът че тогава сериала е писан по време на стачката на сценаристите и сериалът не изглежда да е мислен изобщо че ще продължи, и Скайлър в първи сезон изобщо не е толкова плътен персонаж колкото в следващите.

Иначе че бракът им иначе не беше в особено добро състояние не може да се отрече, ама тук вината да е само на Скайлър ми се вижда малко смешно.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by Amelia » Mon Jul 10, 2017 8:25 am

Скайлър и аз я харесвах. Добре е направена и добре я развиват според мен. И мен малко ме дразнеше в началото, но после Уолтър взе да се развива в някво чудовище и тя добре удържаше фронта.

Аз спомени за слаб сезон, че дори и епизод, в тоя сериал нямам. Пети сезон е изключително важен за развитието на Уолтър, щото това все пак е сериалът за падението на Уолтър Уайт, а не за това как въпросния прави няква нарко-империя.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by трубадур » Mon Jul 10, 2017 9:02 am

Аз имам, за мен втората половина на петия сезон със здраво застъпените нацита беше осезаемо по-слаба на фона на целия сериал, както и на фона на първите 8 епизода на последния сезон, където реално беше падението на Уолтър.
Spoiler: show
романтичният финал, дето се разправи с всички бандюги, спаси джеси, уреди семейството си финансово и дори му беше даден последен шанс да види сина си и да говори с жена си, умря герой едва ли не беше по типично новото hbo некадърен и лично бяха доста мех от последния епизод.
Пак си остава чудесен сериал и си ми виси в топ петицата и мисля, че само Better Call Saul има реалната възможност да го измести.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by tigermaster » Fri Jul 14, 2017 1:08 pm

Бтв, петият сезон по някаква причина хич не ми върви бързо. Много странно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by трубадур » Fri Dec 08, 2017 9:12 am

Третият сезон на Better Call Saul затвърждава позицията на сериала като най-доброто фикционално нещо евър. Така написано, изиграно и заснето, че покрай него всичката му конкуренция изглежда толкова вяла и неебателна, че даже не е смешно. Плюс че този сезон имаше повече Хауърд, който се превръща в ебаси MVP-то щом стане дума за поддържащия персонал наоколо.

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by Nameless_onee » Sun Mar 11, 2018 10:02 am

изгледах ги най-накрая и 3те сезона на Соул. Много добре се е получило, въпреки че усещането и идеята на сериала са доста по-различни от ВВ. Много по-силно са застъпени семейните драми, които се явяват главна движеща сила и много показателно разкриват мотивацията на геройте да станат такива каквито са в ВВ.
Само не ми харесва недоразуменията при разликите в годините на актьорите и това което би трябвало да е в сериала. Джими и Чък уж са братя с 4-5 години разлика, в действителност имат 15г разлика, а пък в сериала Чък направо изглежда като негов баща. Подобно е усещането за разлика във въздрастта и в отношенията между Ким и Джими. Да не говорим, че усещането е, че Джими в сериала го представят като 30-35 годишен, докато визията му намеква поне за 40+, но поне тук Оденкирк замазва положението с енергията, която струи от него, но флашбеците където трябва да играе 20ина годишен са малко нелепи. Това не са големи кахъри, но разликата в годините Чък-Джими е доста очевидна
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by трубадур » Tue Mar 13, 2018 12:48 pm

Той и плешивият едва се движи, а се предполага да не е баш толкова в залеза си, но се ядва. Актьорите са твърде добри, а и им е дадено такъв материал, че изриват с него. Това ще си остане проблем на всеки прикуъл, тръгнал над 5 години след финала на предшественика си, но и в случая ще е видно по болезнен начинм ако някой вземе да гледа първо Сол и след това BB, което не виждам как може да стане. :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by Xellos » Tue Oct 15, 2019 5:45 pm

Тия дни изкараха по Нетфликса нов филм "продължение" за Джеси Пинкман - El Camino. :yay: Още не съм го изгледал, ама доенето на Бр Ба вселената край нема. :roll: Не знам дали не е добра идея си догледам Саул преди това, и оня филм рекап на сериала, че 5 сезона нема ги издържа за 3-то гледане. :ninja:
:ninja:

User avatar
Drake
Adept
Posts: 234
Joined: Fri Aug 27, 2004 5:07 pm
Location: Castle Discordia
Contact:

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by Drake » Sun Oct 20, 2019 7:24 pm

Саул няма нужда. От главния сериал можеш спокойно и на спомени да караш. Не е напълно самостоятелен, но не изисква чак ново гледане на сериала.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by трубадур » Thu May 07, 2020 10:08 pm

За мое най-голямо съжаление го съсипаха. Само 9-ти епизод е як и класически сол, останалото е толкова под нивото и на двата сериала, че боли. Вече всичко е в името на сюжета и това води до пълни глупости. Личи, че е междинен сезон и пълнеж, не трябваше да го има. Говореше се, че ще е само пет сезона, ама им дадоха шести и се насраха с този тук.Нямат идея какво да правят с повечето герои, поне докато не стигнат финалните си прави (оставено за последния сезон), а финалната екшън сцена е по-зле от дивиди филмите на брус уилис.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by coldie » Fri May 08, 2020 10:05 am

За мен в последния сезон на Сол направиха една от най-силните и може би най-слабата серия за всички сезони. Без последния епизод сезона е много добър, има някаква промяна в атмосферата, но те все пак вече го сливат с Брейкин Бад.
Spoiler: show
Сол показва и други качества, но като цяло си остава същия дребен тарикат с големи мечти. Същевременно способен на геройства и себеотдаденост и на долни мръсни номера и хитреене, прееби другарче и от сорта. Харесва ми сезонът защото акцентираха върху отношенията между Джими и Ким. Ким е същата всеотдайна тродолюбива пчеличка, но вече е една идея по-малко наивна и няколко идеи повече опортюнист. Прекалиха с мексиканеца - изкараха го някакъв мастърмайнд а пък Ким доста клиширано го преметна с няколко изречения.
Обаче защо въобще изкараха 10-ти епизод не ми е ясно, това е дъното на всички сезони.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 16 guests