Breaking Bad + Better Call Saul

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by Killua » Wed Dec 28, 2016 8:48 pm

хахахахахаах :Д всичко изгледах!
No one saw Shane coming except for your wife :D
Уолтър спечели, разбира се :Д
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by Xellos » Wed Dec 28, 2016 11:11 pm

Ще спечели я, с тва dude smoothie :D
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by трубадур » Mon Apr 10, 2017 3:26 pm

Нинжи, днеска започва началото на новия сезон. Деба тоя нетфликс как ме разлигави с пълни сезони от ден 1, а тук ще се чака епизод по епизод на седмица и сигурно ще го гледам чак лятото сезонът, когато с простолюдието ще тровим мозък с новите тронове, ма поне това тук ще е качествен антидот.

Ма дъ бест американски сериал, действащ в момента, се завръща.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by penzata » Mon Apr 10, 2017 3:56 pm

Точенето ме устройва. :mrgreen:. Тъкмо като излезе целия, ще съм довършил петия за амфетаминчовците и двата на Better not Call me Saul, yet. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by penzata » Tue Apr 18, 2017 11:45 pm

Бахти, много як тоз сериал. :panic:
Освен първокласният сценарий и всичкото друго благинки, най-много ми хареса правдоподобното развитие на абсолютно всички герои и фактът, че в дадени моменти исках да наритам всеки един от тях (освен Сол и Майк), ги прави наистина пълнокръвни персонажи; нат бед, нат гуд, бът пипъл.
Превъзходен сериал.
чиърс :ninja:

Първият епизод на Better Call Saul е суууупер зарибен, с хубаво начало и история, и достатъчно фен сървиз. Пък и сериал със Сол и Майк си е уин-уин. :mrgreen:

ЕДИТ:
Иначе, Ваас, много добре, много добре. 8-) Два епизода, хайпнат съм.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by penzata » Sat Apr 22, 2017 11:52 pm

Двата епизода от трети сезон са първокласни. :panic:
Крайно задоволително е да гледаш как разсъждават персонажите, надцакват се и цъкат най-старата игра на котка и мишка.

Промо клиповете го издаваха, но
Spoiler: show
въпреки че се знаеше за появата на Густаво и се подразбира, какво ще се случи в тези два епизода, действието бе направено страхотно и не те оставя да скучаеш. Появата на Фринг беше епична. Чакаш, чакаш, чакаш, знаеш че ще се появи и, когато се пръкна най-накрая беше баси кефа.
Между другото, от цялата паплач в тая вселена като мозък Густаво ми е на върха. Страхотен мастърмайнд, който направи само една миниатюрна грешчица досега :hihi:.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by Amelia » Sun Apr 23, 2017 1:10 am

Хаха, още един дето го отнесе химията.

Густаво е доста як, а актьорът дето го играе, Джанкарло Еспозито, е тип, от който лъха класа на талази.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by penzata » Sun Apr 23, 2017 2:16 am

:wabbit:
Отлагах досега The Get Down, обаче заради него, скоро му се мятам.

Волтар Вайт, с все зарибените му избухвания (I'm the one who knocks; Say my name; and stuff), е сила, но екстровертно експлозивна такава, докато при Густаво целият огромен армагедон, който представлява, никога не се вижда и не избива на повърхността на минималистичното му държане и ти просто го чувстваш и усещаш, чиято огромна заслуга е на Еспозито дюда. Все пак се изисква някаква колосална психопатийна епичност да клъцнеш гръцмуля на един от най-приближените ти чиляци, без да ти мигне очото. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by penzata » Tue Jun 27, 2017 8:39 pm

@трубадур , братчед, не го ли изгледа вече сезона?
Толкова първокласни персонажи се пръкнаха и доразвиха този сезон, че не е истина просто. Бахти кефа е да ги гледа човек.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by трубадур » Wed Jun 28, 2017 8:31 am

Цъ, не знаех, че е излязъл целият, скоро ще се навакса.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by tigermaster » Sun Jul 09, 2017 12:41 am

Изгледах първите четири сезона на "Breaking Bad" и сега се чудя да гледам ли петия. :metal:
Много е як, обаче е съвсем очевидно, че финалът на четвъртия сезон е мислен за финал на целия сериал - чак до употребата на музиката на Родриго и Габриела накрая.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by Amelia » Sun Jul 09, 2017 8:31 am

Гледай и пети. Финалът на тоя сериал е страхотен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by трубадур » Sun Jul 09, 2017 11:28 am

Заслужава си пети сезон, но за разлика от сопранотата, където двойната доза епизоди свърши работа, тук имаме материал за два калпави сезона, набутани в един и е малко юруш (но има точно две сцени, свързани с тъста, които са просто задължителни и са сред най-добрите в сериала). Иначе и аз харесах как приключи четвърти сезон и спокойно можех да си остана само с него. Но в крайна сметка не говорим за бягство от затвора крах. Пети сезон пак е сред най-добрите неща, показвани на телевизор, просто четвърти е ебаси постижението.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by Claymore » Sun Jul 09, 2017 4:06 pm

трубадур wrote:
Sun Jul 09, 2017 11:28 am
Заслужава си пети сезон, но за разлика от сопранотата, където двойната доза епизоди свърши работа, тук имаме материал за два калпави сезона, набутани в един и е малко юруш (но има точно две сцени, свързани с тъста, които са просто задължителни и са сред най-добрите в сериала). Иначе и аз харесах как приключи четвърти сезон и спокойно можех да си остана само с него. Но в крайна сметка не говорим за бягство от затвора крах. Пети сезон пак е сред най-добрите неща, показвани на телевизор, просто четвърти е ебаси постижението.
Силно съгласен. Миналия месец го доизгледах, след като бях гледал първи сезон още 2011. Ми хареса ми 5ти, хареса ми и финала, но изобщо не ми беше толкова задоволително и умопомрачаващо, колкото очаквах. Даже не ме разчувства финала много, за разлика от примерно финала на Ханибал. Озимандий удари яко, ама следващите епизоди бяха леко вяли. А сцената с Густаво в старческия дом на фона на песента на Soap&Skin беше космонастръхващо яка. Иначе и Better Call Saul ще гледам, естествено, Майк и Сол са ми след любимите второстепенни герои. Особено Майк.
Но си е постижение Breaking Bad, от малкото сериали на basic cable които имат интересна кинематография и не дават на юруш през всяка сцена, ами оставят камерата и зрителя да се застоят. Скайлър впрочем ми е супер любим герой, помня колко ме дразнеше 2011 кат бях хъшлак в 10ти клас, но сега абсолютно я разбирам като мотивация и държание, с такъв човек за съпруг.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by трубадур » Sun Jul 09, 2017 4:28 pm

Да, мен доста ме изненадаха крайните мнения спрямо Джеси.
Яко спойлери!!!!
Spoiler: show
сцената, където Джеси признава кой е Уолтър пред плешивия пичага и партньора му беше една от най-добрите в сезона и такава, дето чакам от доста време.

И после четох как пишма генгстарите зад телевизорите са се жалвали, ама как може джеси да предаде "май хоуми уолтър" и т.н. Даже някви са се радвали на сцената, в която умират гологлавия и бате хесус... добре, де проверих ги - Ханк и Гомез, дето за мен тотално прави пети сезон задължителен, особено накрая, където Ханк само с едно изречение и изражение успя да придаде съжалението си за ситуацията, реализацията през какво минава Уолтър и всичкото. Страшно нюансиран и чудесен момент...

А не посредствения типичен анти-геройски финал със смъртта на главния (с него и без него реално е все тая).
Скайлър е ясно що я мразят - как може да ѝ трудно да живее с психопат, пачата мръсна :roll:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests