The 100

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

The 100

Post by Matrim » Sun Feb 21, 2016 2:59 pm

Image

Какво е The 100? На пръв поглед - поредната тийн боза по CW, барабар с досадни любовни триъгълници, "лоши" момчета и т.н. 97 години след ядрения апокалипсис, оцелелите от космическа станция в орбита около Земята пращат 100 тийнеджъри да разузнаят става ли вече планетата за обитаване. Само, че се оказва, че доста народ е оцелял и гори от желание да ги прати на оня свят.

Чистосърдечно си признавам, че бях на косъм от това да зарежа сериала в средата на първи сезон и продължих най-вече заради eye candy фактора (a.k.a. Octavia). А после се заредиха чудесни обрати, предателства, битки, развитие на героите... редуващи се с дупки в сюжета с размера на Гренландия и някои герои бяха осрани леко (Фин). Но е толкова готино да очакваш нещо да стане по клиширания начин, а да се случи нещо съвсем друго и много по-интересно.

Явно на авторите принуждаването на героите да вземат трудни решения, често включващи немалко трупове в резултат на това, им е някакъв фетиш, което на мен много ми допада, защото ми е до гуша от протагонисти, които все намират някакъв изсмукан от пръстите начин да спасят всички без да си изцапат ръцете.

HERE BE SPOILERS
Spoiler: show
Лекса срещу Роун беше толкова як бой, изкефих се максимално. Game of Thrones who? А Белами и Пайк толкова много да ми се ще да си го вземат по възможно най-неприятния начин, направо не е истина. Ако може да вземат и Джаха със себе си, защото цялата история със Града на Светлината е голяма досада.

Много ме радват паралелите с политически събития в нашия свят- "Една фракция от ония диваци убиха с бомба не-знам си колко от нашите хора, значи е време да изколим всички тях, защото те всички са от един дол дренки". Звучи доста познато, нали?
П.С. Абе как се центрират картинките в тоя форум? :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: The 100

Post by Martix » Sun Feb 21, 2016 5:31 pm

Хмм, на това отдавна съм му хвърлил око, но чакам да поизлезе още някой друг сезон, за да стане ясно дали няма много да забози.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The 100

Post by Matrim » Fri Mar 04, 2016 4:57 pm

Поредният сериал, които набързо затъпя зловещо веднага след като го нахвалих. Повече няма да хваля никакви сериали, то това си е като проклятие моето... Този път е като рекорд, само два епизода им трябваха, за да омажат нещата здраво.
Spoiler: show
Fuck you Jason Rothenberg!

RIP Heda

Историята с AI-то също е доволно тъпичка. Не могат ли сценаристите в Холивуд да проумеят, че никое правителство не е достатъчно глупаво да върже компютрите контролиращи ядрените ракети към Интернет или каквато и да е външна мрежа? Инжектирането на изкуствения интелект в кръвта, за да разберял по-добре хората също ме хвърли в оркестъра.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Savina
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Fri Jan 08, 2016 2:18 pm

Re: The 100

Post by Savina » Mon Mar 07, 2016 9:27 am

Matrim wrote: HERE BE SPOILERS
Spoiler: show
Лекса срещу Роун беше толкова як бой, изкефих се максимално. Game of Thrones who?
П.С. Абе как се центрират картинките в тоя форум? :)
Той Роун (Зак Макгоун) участва в сериала "Black Sails" и е толкова як колкото и в този сериал, само дето там го дават по - често, бие се чат пат с някой дивак и е по...гол.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The 100

Post by tigermaster » Sun Sep 04, 2016 1:16 am

Бях забравил, че има тема за сериала, и затова писах в общата преди малко.
tigermaster wrote:На "The 100" първият епизод беше нереално тъп. Актьорите бяха готини, ама... Ама. Подобрява ли се положението по-натам, или да го дропя?
Matrim wrote:Подобрява се, но в трети сезон пак става монументално тъп.
С други думи, гледах първия епизод и той вероятно ще ми е последен. Просто беше безчовечна тъпотия, тъпкана със сюжетни недомислици и откровени глупости, които, според мен поне, нямат място в продукция, която получава зелена светлина по гледана телевизия.
Spoiler: show
Как пък от гениалните учени на космическата станция нито един дори не се замисли, че е възможно поне някои от стотимата осъдени непълнолетни престъпници, изпратени на Земята, сами ще си махнат проследяващите гривни, за да не ги следят хора, които принципно наказват и най-дребното провинение със смърт?
И това е само връхчето на върха на айсберга - дребно детайлче, което ме вбеси абсолютно - чак не се замислих за малко по-големите детайлчета - като, например, вероятността от четири хиляди човека на космическата станция повече от сто да са престъпници в късна тийнейджърска възраст. Или идеята сто тийнейджърчета да бъдат пратени на мисия, която потенциално може да спаси човечеството, без никаква предварителна подготовка. Или...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The 100

Post by coldie » Fri Sep 23, 2016 11:59 pm

То няколко години откакто излезе. Абе става за забавление.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Thu Jan 12, 2017 6:06 am

Пичове, вие сега осъзнавате ли, че заради Зак Макгоуън тряя да го гледам това???

Чарлз Вейн като викинг... :heart:

Image

Убедена съм, че тоя сериал ще боли много.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The 100

Post by Killua » Thu Jan 12, 2017 7:50 am

Amelia wrote:Пичове, вие сега осъзнавате ли, че заради Зак Макгоуън тряя да го гледам това???
Ха, ти да видиш!
Не знаех, че се появява и в 100. Аз го спрях след първи сезон, ама ако дотрая до трети, където се появява, и до четвърти, където се води дори от мейн каста!!
Вейн!!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Thu Jan 12, 2017 8:11 am

Първи епизод между другото е забавен като сетъп на слашър филм. Т.е., някой някъде изтървава фрат парти, което мразиш още от първата стотна и след това въпросните отвратници почват да умират един по един като в Happy Tree Friends и това ти оправя настроението. Чакам с нетърпение Октавия да си вземе - тая е най-неприятната отвратничка от цялото фрат парти.

Загледах тая бозица с пълното съзнание, че ще е епохален боклук и тя Е боклук с нула логика в уравнението. Обединението на всички световни спейс станции, пълни с човеци от всякакви етноси и култури за 97 години е пръкнало САМО северноамерикански пластмасови барбита. Или малолетните им гаменчета се състоят от 100% северноамерикански пластмасови барбита. Фак дис фрат парти, колкото по-бързо ги редуцират до 1-2 човека, толкова по-добре.

Но засега мисълта за Роан (Зак Макгоуън) ме крепи и ЩЕ ПРЕБЪДА!!!!!!!!!!!!!!!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The 100

Post by Killua » Thu Jan 12, 2017 8:59 am

в първи сезон мн се кефех покрай на Октавия гаджето бтв! you'll see!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The 100

Post by Matrim » Thu Jan 12, 2017 11:04 am

Обединението на всички световни спейс станции, пълни с човеци от всякакви етноси и култури за 97 години е пръкнало САМО северноамерикански пластмасови барбита.
Как не те е срам да говориш такива неща, актьорът, който играе Белами е POC, макар и да не му личи много. :)
Но засега мисълта за Роан (Зак Макгоуън) ме крепи и ЩЕ ПРЕБЪДА!!!!!!!!!!!!!!!!!
Да те предупредя, че засега общото му екранно време е около 5 минути.
Чакам с нетърпение Октавия да си вземе - тая е най-неприятната отвратничка от цялото фрат парти.
Октавия има най-нелепата backstory ever, но иначе радва като цяло. Е, това е поне 60% заради eye candy фактора, но все пак...
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Mon Jan 16, 2017 6:11 am

Стигнах до 3ти епизод. Недоволна съм - болшинството от фрат партито все още е живо. :<

Всъщност, дотук сериалът е учудващо гледаем.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Tue Jan 17, 2017 7:50 am

Вчера както небрежно подхванах 3ти епизод на първи сезон, сега съм на 7ми от втори, вече. :lol:
Абсолютно долнопробен шит, но ме забавлява. Досущ като Суперначуръл. Всъщност успях да се привържа към фрат партито и сега искам по-скоро малоумните възрастни да се разкарат, щото само ми пречат на фентъзито. А-ма-ха!

На всичките деца в тоя сериал искам да им зашия по някой-друг шамар, ама иначе си ги харесвам. Шипвам Белами с Кларк. Октавия е силно втф и ме дразни, но дивакът й е як - само че в момента го пропиляват безмерно. С Фин също се случват някви ЗОМФГ малоумни развития, дето немаше нужда, благодаря. Рейвън обаче рулира. Дори онова лекенце Мърфи + двата гийка ме кефят.

Некъф гърл-пауа е насекъде - диваците живеят в матриархат явно. Това ме кефи, ама искам вече да се появи Зак Макгоуън, че взе много да ми липсва.

Бтв, сетингът на това е УМОПОКЪРТИТЕЛЕН. Тея дето са го писали очевидно нямат представа кво представлява радиацията. Хиля се на глас всеки път като почнат да я "метаболизират". :lol:

И все пак, като стана даскалка някога ще накарам студентите ми да го гледат това - да видят как батенце се развиват ценни умения за оцеляване в джунглата от някви си там часове в гимназията. Много вдъхновено.

Баси колко е зле! :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Thu Jan 19, 2017 4:40 am

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Рейвън и клоунът-инженер, дето се върти покрай нея в момента разискват химията на киселинната мъгла.

МНОГО БОЛИ.

ХЕЛП.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

edit: ОМГ, втори сезон удари дъното, проби го и продължи да се носи с бясна скорост надолу. Имаше съдържание колкото за 3 епизода, всичко останало бяха АБСОЛЮТНИ глупости, които правят първи сезон да изглежда като продукт достоен за Еми, Златен Глобус, Златна Палма, Оскар, Хюго, Небюла и Нобелова награда за мир.
Господи, демиджа! И по всичко личи, че демиджа ще продължава, щото изсраха и някво AI навръх всичката, плагиатствана откъде ли не простотия.

Как да е, оцелях до трети сезон и Роун се предполага да се появи още в първи епизод. Да видим заслужаваше ли си мъките.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Thu Jan 19, 2017 8:19 am

Roan... :cry:

:heart:

На тоя пич му е достатъчно само да се появи на екрана и да походи като пантера насам-натам, за да качи качеството дори на обречен боклук като тоя.

edit: Ама ЕСТЕСТВЕНО, че ще ни го покажат полугол още в първите 5 минути. Нали за тва са го наели! :lol:
Не, че се оплаквам, де... Ох, много е як. Роун е като няква малко по-кротка версия на Чарлз Вейн и пак гъгне като него, само че без английския акцент. Плюс някой друг Зуко елемент. I'm in love.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests