The 100

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Sat Jan 21, 2017 6:14 am

Окей, пичове.

Положението е МНОГО зле и понеже заради личните си OCD-та и това, че след 10-на дни почва 4ти сезон, в който ще има повече Роан, НЕ МОГА да зарежа сериала, имам нужда от няква терапия тука. Та пускам ви следния въпрос:

Кой от всичките ужасни гнухяри в тоя шит бихте убили най-напред?
Аз откривам с Джаха. ДЖАХА МЪСТ ДАЙ. Последван от всичките религиозни зомбита и отвратителното AI, върху чиято глава искам да скачам трупешката.

След това Октавия. Тая е ЗЛЕРРРРРРРРРР от първите секунди, но откакто се зарази по полов път с диващина и бойни умения от дивака си (дълбоко пропилян персонаж с иначе доста як актьор между впрочем) е просто некъф ужас, некъф ад. Изключително некадърна актриса, на която са й дали изключително некадърно написана роля. Та, болката, начи.

Щях тука да добавя и ужасната китайска селянка, ама
Spoiler: show
нея слава богу я затъркаха преди малко
Ако не друго, то поне тоя сериал има една хубава черта - всичките тея лайнари ще пукнат в някакъв момент. Ние просто трябва да устискаме да го видим.

Ако искате по-позитивна трактовка на темата - кой от малкото поносими (па макар и трудно) персонажи бихте оставили жив?
Аз засега бих запазила (освен Роан) Мърфи. Тоя пич искам да спрат да го бият вече - много ми е жал за него. И Белами и Рейвън си ги харесвам, когато сценаристите не ги изнасилват анално. Кларк и тя имаше потенциал, но вече ми се повдига като й видя физиономията всеки път.

Та така.... Тежко е.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The 100

Post by Matrim » Sat Jan 21, 2017 11:49 am

Кой от всичките ужасни гнухяри в тоя шит бихте убили най-напред?
Белами, Белами и пак Белами. Споменах ли Белами?
edit: ОМГ, втори сезон удари дъното, проби го и продължи да се носи с бясна скорост надолу. Имаше съдържание колкото за 3 епизода, всичко останало бяха АБСОЛЮТНИ глупости, които правят първи сезон да изглежда като продукт достоен за Еми, Златен Глобус, Златна Палма, Оскар, Хюго, Небюла и Нобелова награда за мир.
В голяма грешка си, втори е единственият читав сезон на тази боза. :)
Положението е МНОГО зле и понеже заради личните си OCD-та и това, че след 10-на дни почва 4ти сезон, в който ще има повече Роан, НЕ МОГА да зарежа сериала, имам нужда от няква терапия тука.
Аз ще бъда твърд и ще го дропна с голям кеф. Но ще се радвам да продължа да чета коментарите ти, защото съм сигурен, че ще има много за осмиване.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Sat Jan 21, 2017 9:03 pm

Еееееееееее, що такава омраза към Белами, сега?

Определено е от по-поносимите персонажи, а и актьорът му е голям сладур (ще го добавя в ай-кендито като се сетя). Имаше разни зомфг развития, но за тях съм по-скоро сърдита на сценаристите за това, че го съсипват. Поне след като го скапят после го очовечават пак.

Иначе за мен първи сезон си остава най-добър, защото дечурлигите все още не се бяха пренесли хептен в Нарния и съответно ми изглеждаха по-смислени в опитите си да оцелеят. Щото в мига, в който се хванаха да разрешават съдбините на човечеството, убивайки въпросното на кванти от по 300 души, положението отече, а жалките опити за разширяване и обяснение на света само взеха да излагат на показ пълната некадърност на тея дето правят сериала.

СПОЙЛЕР ЗА ЛИНКЪЛН:
Spoiler: show
Като заговорихме за сценарна некадърност, попаднах на ей това:
https://youtu.be/owT75EwjSt8?t=1232

Явно поне част от най-големите лайна в тоя сериал са щото Ротенберг си изнасилва сценаристите. Нищо чудно тогава, че тоя сериал е напълно в гъзъ.

Как да е, сега поне може да гледаме хубавия пич Рики Уитъл в сериал, дето може и да заприлича на нещо (Американски Богове), въпреки че ще го правят Старз. Аз и досега не знам дали тоя тип може да играе, щото това дето му бяха дали да играе беше кошмарно, но в Боговете ще си проличи, особено на фона на Иън Макшейн.
edit: Приключих сезона. Твърде малко, твърде безпосочен Роан. Всичко останало е боклук, който се разпада на съставните си части, в мига в който се осмелиш да вкараш някаква мисъл. Не бях гледала толкова зле замислено и направено нещо от много отдавна. Ще ходя да си пусна клипчета с Вейн от Блек Сейлс, за да си оправя настроението.
Spoiler: show
Поне нещастните опити на Али да прати всички във Ванкувър, където те ще живеят безметежния живот на съвременни канадци, се увенчаха с неуспех. Щото ако трябваше да гледам тея глупости още един сезон, щях да се гръмна.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The 100

Post by Matrim » Sat Jan 21, 2017 11:58 pm

Еееееееееее, що такава омраза към Белами, сега?

Определено е от по-поносимите персонажи, а и актьорът му е голям сладур (ще го добавя в ай-кендито като се сетя). Имаше разни зомфг развития, но за тях съм по-скоро сърдита на сценаристите за това, че го съсипват. Поне след като го скапят после го очовечават пак.
Защото е поредното "лошо момче", за което все се намират изсмукани от пръстите оправдания като заколи тоя-оня. Това съм го гледал твърде много пъти, обикновено поне мотивацията на този тип герои е малко по-смислена. Не като при Белами - един ден е миротворец, на следващия е окей с идеята да се колят всички врагове наред, в зависимост от фазата на луната и посоката на вятъра.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Sun Jan 22, 2017 12:31 am

Е то абсолютно всички лидери в тоя сериал са по тоя начин. Това същото го имаше ен на брой пъти с Джаха, Кейн, Кларк, Лекса, Фин... Що точно Белами си избрал да мразиш, ненам.

Любимата ти Октавия пък сменя племенната си принадлежност по 4 пъти на епизод. :lol:

Най-якото е, че в 3ти сезон ни става ясно, че това, което сме гледали се случва в рамките на 6 месеца откакто 100те са паднали на Земята. Та дори оправдание за нагнетяване на настроенията заради това, че са изложени на продължителен дразнител не могат да минат при квантовите подскоци в характера на персонажите. УЖАСНО зле е написан тоя шит.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Mon Jan 23, 2017 8:49 am

Най-доброто от 2ри сезон, концентрирано в 2 минути:
https://www.youtube.com/watch?v=yZ4bIgU93wM

:lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Wed Jan 25, 2017 10:00 am

ICE MECHANIC NEEDS TO HAPPEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :free:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The 100

Post by coldie » Sun Jan 29, 2017 9:58 pm

Щом говорите за красиви мутри, тази оригиналната вождка на диваците е мн секси.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Thu Feb 02, 2017 9:36 am

Roan. :heart:

Епизодът беше океен, доколкото епизод може да е океен в тоя шит.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The 100

Post by Killua » Thu Feb 02, 2017 9:58 am

Оф, свалям го довечера 2 сезон!
Пък и да се подготвя за Американски богове (и Блек сейлс)! :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Sun Feb 05, 2017 12:27 pm

Enjoy the beautiful epicness that is Roan (любимата ми сцена от 1ви епизод на 4ти сезон):
https://www.youtube.com/watch?v=JlJkucX5FMM

:heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The 100

Post by coldie » Mon Feb 27, 2017 7:55 pm

Пуснах си 100, сезон 4 въпреки, че сезон 3 го гледах само донякъде, и съм мн разочарован от ролята която е дадена на Вейн, и едва ли е случайно, че изобщо не може да се впише в такава роля.
А относно сюжета и най-вече ситуационният сюжет, няма смисъл от коментар. Трябва да си яко надрусан или пиян, като го гледащ този сезон.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: The 100

Post by Killua » Fri Apr 07, 2017 5:18 pm

Изглежда, че Ордо Малеус е доста голям фен на сериала
http://www.shadowdance.info/magazine/tvshows/the-100/
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Thu Apr 13, 2017 6:36 am

ОМГ, НЕ Е ВЪЗМОЖНО ДА Е ТОЛКОВА ЗЛЕ ТОЯ СЕРИАЛ!!!

В момента гледам само сцените с Роан, който и без това е единственото нещо, дето става за гледане в това тотално лайняно парче лайно. Но дори и те са болка до болката. Искам в седващия епизод всички да излязат навън под черния дъжд и да се приключва вече с това недоразумение.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: The 100

Post by Amelia » Fri May 05, 2017 10:34 am

Spoiler: show
Fuck this shit, I'm out.

Дотук бях с тоя сериал и се радвам, че анихилираха толкова бързо последното нещо, заради което го гледах, вместо да ме мъчат до края на сезона.
Дейба и боклука, дейба.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests