Rick and Morty

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Rick and Morty

Post by Xellos » Tue Jan 14, 2020 10:30 am

трубадур wrote:
Tue Jan 14, 2020 9:45 am
Аз да върна по-назад, все пак това е на адълт суим децко, демек докато излиза е цензурирано от тях, не от нетфликс. По принцип блу рей изданията не са цензурирани (справка металокалипс), но за рик и морти не знам. Т.е. старите им сезони в нетфликс пак ли вървят с цензура или са блу рей изданията?
16+ си е да, всички сезони в нетфликса са с блиип, което всъщност го прави още по-забележимо от изтърканото fuck. :mrgreen:

ох и 5 епизод дето е некво нямо кино и 1/3 от репликите са Ssssss кърти с нонсенса. :mrgreen: баси болните хора го правят това.
:ninja:

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Rick and Morty

Post by Dark Cloud » Tue Jan 14, 2020 11:04 am

Преди три седмици си пуснах първи епизод и си мислех "Какъв човек трябва да си, за да ти харесва това?"

Вчера настигнах последните епизоди... Не съм сигурен какво се случи. Някъде по пътя ме спечелиха.
Хуморът е доволно просташки, в същото време в него е вкарано повече смисъл от 99% от псевдо-funny сериалите. ТОЛКОВА да няма един персонаж, който да не ме кефи, не си спомням откога не се е случвало. Темите на епизодите са доволно разнообразни, като в същото време изскачат с callbacks за неща от преди три сезона.

Изобщо... Ебаси! А последния сезон показва че изобщо не са се изчерпали, даже набират сила - драконите, змиите-терминатори, тоалетната планета на Рик... Magnifique!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Rick and Morty

Post by coldie » Tue Jan 14, 2020 3:39 pm

Litz wrote:
Tue Jan 14, 2020 2:12 am
coldie wrote:
Mon Jan 13, 2020 7:02 pm
Добре, съгласен съм, че не всеки трябва да знае какво си мисля и защо го мисля. Еми връзката е, че "имаме" някои неща дори по-яки от Рик и Морти, но не се получава краен продукт. Не се случват нещата. Нова тема ли да пускам, заради някаква инфлуенция. Приема се за офф/топик и така.
Кои сме тези, които ги "имаме"? Шадоуденс? Българите? Човечеството?

А можем ли въобще да говорим за притежаване на нещо?

Аз да питам по темата някой купувал ли е онгоинг сезони на нещо в амазон? Ако цената е 10 евро и го закупя при положение, че са излезли 5, до края на сезона ли ше мога да гледам или не?
За това е в кавички. Българите.
Хм, всъщност аз ги имам - всички стари дъги :) Купил съм си ги, мои са си?

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Rick and Morty

Post by alshu » Wed Jan 15, 2020 9:33 am

coldie wrote:
Tue Jan 14, 2020 12:57 am
Алшу, защо толкова си се ф(ле)иксирал да вземаш отношение към колди?
1. Изпъкваш неудобно над останалите.
2. Пишеш в теми, които интересуват и мен.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Rick and Morty

Post by coldie » Wed Jan 15, 2020 11:04 am

alshu wrote:
Wed Jan 15, 2020 9:33 am
coldie wrote:
Tue Jan 14, 2020 12:57 am
Алшу, защо толкова си се ф(ле)иксирал да вземаш отношение към колди?
1. Изпъкваш неудобно над останалите.
2. Пишеш в теми, които интересуват и мен.
Аз май ще ви науча да използвате quote. Май, май...

П.с. Имам го този навик, ама не винаги аз съм виновен. Ако искаш да си отмъстиш - за контакти - Шуменско пиво.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Rick and Morty

Post by alshu » Thu Jan 16, 2020 9:19 am

coldie wrote:
Wed Jan 15, 2020 11:04 am
Аз май ще ви науча да използвате quote.
Oshiete sensei!
coldie wrote:
Wed Jan 15, 2020 11:04 am
Имам го този навик
Кой?
coldie wrote:
Wed Jan 15, 2020 11:04 am
Ако искаш да си отмъстиш
Това не го разбрах.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Rick and Morty

Post by coldie » Thu Jan 30, 2020 12:55 pm

alshu wrote:
Thu Jan 16, 2020 9:19 am
coldie wrote:
Wed Jan 15, 2020 11:04 am
Аз май ще ви науча да използвате quote.
Oshiete sensei!
coldie wrote:
Wed Jan 15, 2020 11:04 am
Имам го този навик
Кой?
coldie wrote:
Wed Jan 15, 2020 11:04 am
Ако искаш да си отмъстиш
Това не го разбрах.
Не ме познаваш. Аз съм добронамерен човек. Не се сърдя и за това, което направиха в базата данни.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Rick and Morty

Post by alshu » Fri Jan 31, 2020 11:22 am

coldie wrote:
Thu Jan 30, 2020 12:55 pm
Аз съм добронамерен човек.
Тогава прояви добра воля и изгледай два-три епизода от първи сезон на Rick and Morty.
Може да се изненадаш, колко значително по-цинично, черногледо и смислено е всичко което казва, в сравнение с каквото хората говорят за този сериал.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Rick and Morty

Post by Litz » Thu Mar 05, 2020 2:16 am

Изкуших се и си купих 4ти сезон, и гледах първите два епизода. Убер големият кеф просто на първи епизод и гарата с
Spoiler: show
с наци фенчетата на сериала. Доста яко

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rick and Morty

Post by трубадур » Thu Mar 05, 2020 2:31 pm

На мен мета, кенефния, редит миш маш много не ми допада. От първи сезон, досега. Аз се отказах на четвъртия епизод. Видно е защо му се кефят хората, но за мен си остава плитко и досадно в повечето време. А се водя от хората, които се радват на глупостите, с които се ебават тука. Да не говорим, че епизодите вече влачат. А са само 20 минути. Поне ме кара да оценявам саут парк и футурама още повече. Как се смеем на исекай глупендърите, които взимат течението насериозно в япония и се отъждествяват с главните, така и тука с имбецилите, смятащи се за рик (поне се ебават с тях... донякъде). И за пореден сезон (тия 4 епизода) показват, че нямат идея какво да правят с Крис Парнел и Сара Чалк.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Rick and Morty

Post by Litz » Mon Mar 16, 2020 1:51 pm

Ти гледа ли пети епизод, защото според мен той беше много як и използваше и Сара Чалк и Крис Парнел и беше интелигентно написан.

Това съмарайзва чувставта ми за сериала. И мразя мразя мразя Пикъл Рик.
https://www.youtube.com/watch?v=M85bIO4MXlo
https://www.youtube.com/watch?v=Wop2HBdZGzY

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rick and Morty

Post by трубадур » Mon Mar 16, 2020 2:45 pm

Не съм, отказах се от това, но ще чекна видеата, особено първото има бая апетитно заглавие, дано не е кликбейт :lol: , но аз още тогава реших, че ще го дропя. Не знам и аз за кво му дадох още един шанс при положение, че знам как действат.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Rick and Morty

Post by Litz » Mon Mar 16, 2020 2:55 pm

Чекни петичката. Наистина е супер добър епизод без клозетните простотии. Наистина е много добър епизод. Аз самата бях в шок колко добър епизод е. Па после го зарежи.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rick and Morty

Post by трубадур » Wed Apr 29, 2020 3:48 pm

Litz wrote:
Mon Mar 16, 2020 2:55 pm
Чекни петичката. Наистина е супер добър епизод без клозетните простотии. Наистина е много добър епизод. Аз самата бях в шок колко добър епизод е. Па после го зарежи.
Ми пробвах го, Крис Парнел беше сила, да, но че буквално беше типичното рик и морти гаргарене с вече безумно типизирана фантастична идея без да стигнат до кой знае колко смислено, еле па оригинално, решение (бтв, у Гъмбъл имаха по-як и доста по-кратък прочит на пътуването във времето без да има нужда да правят референции към най-популярните филми, занимаващи се с тва), половината епизод беше буквално мемета диалози (досега май не се сещам друг път да са падали толкова ниско и то толкова често, през реплика беше в първите десет минути).

Силата беше в пренебрегнатата тема за първия контакт и там имаше най-яката реплика на рик от доста време натам кво заслужаваш, ако първата ти реакция при среща с нов вид е да го ухапеш.

Но като цяло тва филме си ми остава като "комедията" на Сиромахов, особено ако имаш достъп до интернет. Ич не е за мене, нищо че явно със сценаристите браузваме едни и същи събредити.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rick and Morty

Post by трубадур » Wed May 06, 2020 2:54 pm

И шести епизод се едно за мен го бяха писали (и другите оплаквачки :mrgreen: ), вярно че е малко кат финала на трети сезон, но поне тук, за разлика от предишните епизоди, си бяха поставили солидно да ползват де що меме са набарали. Но тоя път ми хареса. От първи сезон не бях гледал епизод на това детско, който да не ми е скука.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests