Ash vs Evil Dead

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Ash vs Evil Dead

Post by Super M » Sat Jan 09, 2016 8:20 pm

http://www.imdb.com/title/tt4189022/

Image

Не ми казвайте, че никой не гледа тази простотийка! От създателите на оригиналните филми. Има както по-силни, така и по-слаби моменти, но си е абсолютен guilty pleasure от до. Аш е пълен идиот (както и повечето от останалите герои), а целият сериал е много приятна и поне за мен рядко срещана комбинация между дивашки хорър (много разкъсване, отстрелване, кълцане и разчленяване) и дебилна комедия. Lucy Lawless продължава да не остарява.
Няколко готини цитата:

Ash: Do me a favor, will you? Thank your mother for me. She passed her genes down to you in all the right places.
Kelly: My mother died in a car accident six months ago.
Ash: Wow. Whew. Umm, you know, in the future, you might want to just say, “Sure, I’ll tell her.” ‘Cause dropping a bomb like that on somebody you just met is downright rude. But you know what? You’re young. You’ll figure it out.

Kelly: Touch me again, and you’re going to need another wooden hand.
Ash: Okay, wait, another wooden hand in place of my real hand, or another wooden hand in place of my wooden hand?
Kelly: Your real hand!
Ash: Touchy.

Ash: OK, look, if we get this done quick enough, we might have time to stop for churros. That's not a racist thing, Pablo. That's just a great dessert.
Pablo: OK. You know I'm not Mexican, right?
Ash: That's the spirit.

Ruby: You put a chainsaw on your stump? Congratulations.
Ash: It's a lot harder than it looks. How many other people you know have a funtioning chainsaw on their arm?
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Ash vs Evil Dead

Post by penzata » Fri Jan 22, 2016 4:07 pm

Брус Кемпбъл е толкова епик и имам чувството, че всяка една реплика от неговата уста си е чиста импровизация.
Сериалът е мега радващ, Кембъл, както винаги е жесток (подобно на други актьори играещи постоянно себе си) и второстепенният каст е оусъм. Зина кефи бая. Като усещане са напипали някаква симбиозна ниша между Evil dead 2 и 3.
Ashley 'Ash' J. Williams: You're kinda like a young me. Deadites ruined your life and you're hot as hell.

Ruby: You say one more dumb thing...
Ash: I'm gonna say a lotta dumb things!

Amanda: This guy's behind everything.
Ash: That's an overstatement.

Ash: Whoa! I got two hands. Brujo, I need two beers!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Ash vs Evil Dead

Post by трубадур » Mon Oct 10, 2016 11:41 am

Втори сезон гледам е почнал, аз па наскоро изгледах първи (за 2-3 дена), не ми се беше случвало от доста време. Абсолютно як е - ако супернйечърала имаше ташаци така щеше да изглежда. Яко кръв, яко псувни, задника и зърното на Зина, доста по-скъпи песни за саундтрак, използвани по най-дебилния и първосигнален начин, говорещ гущер, и... абе много кръв. Доста правилно заглавие. Определено най-доброто в жанра си. Да не говорим, че е абсолютно задължително за evil dead фенове. Изключително допълнение към поредицата.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Ash vs Evil Dead

Post by трубадур » Wed Dec 28, 2016 8:17 am

Изгледах и втори сезон за норматив (побира се в 6 часа). И докато други сериали не могат да са разнообразни при положение, че прекосяват цяла америка, тия успяват да се въртят около една пробита колиба и скапаното ѝ мазе без да писва, за цвят хвърлиха морга, лудница, бар, още една къща и като цяло това е - четири допълнителни локации и пак е епик ез фак. Да не пропускаме, че това сигурно е първият път, който някой е правил озлобена кола, тръгнала да трепе и да не изглежда малоумно. Много правилно продължение на миналия сезон.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Ash vs Evil Dead

Post by Xellos » Wed Dec 28, 2016 10:19 am

Брус Кемпбъл е институция на самоиронията, доста се забавлявах и с автобиографичното му
If Chins Could Kill: Confessions of a B-Movie Actor

https://www.amazon.com/If-Chins-Could-K ... 0312291450

:metal:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests