Jessica Jones

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Mon Dec 21, 2015 1:13 am

После Джесика прави още по-големи простотии.

Като например
Spoiler: show
отказите й да убие Килгрейв, за да оневини онова русото и тъпо Наде, което през цялото време дразнеше на макс. В резултат на това умряха намсиколко персонажа, щото нашата вижда себе си в Надето и трябва да я спасяваме ся, въпреки че на мен тотално не ми пукаше за нея.
Иначе съм съгласна с Амелия, че осми епизод е най-якото нещо в тоя сериал.

Мисля, че основният ми проблем в тоя сериал е колко малоумно се държи Джесика, решенията й са тотално ВТФ, и е като с изцеден мозък през повечето време, що се отнася до Килгрейв. В крайна сметка хората, които той може да манипулира са по-адекватни.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Jessica Jones

Post by Claymore » Mon Dec 21, 2015 1:35 am

Ъмм... оплакването ти е че силно травмиран и емоционално нестабилен човек се държи като такъв? :lol: :lol: Мега очевидно беше че цялата идея с опандизването на Килгрейв в оная клетка беше не да оневини някой си, а за да има извинение да го бие на лягане и ставане, само че не й стискаше да го признае пред себе си. Ясно беше и че го прави щото няма истински план как да се справи с някой с толкова трудно доказуеми способности, без да го убие.
Що се отнася до на Джесика силите, мисля е пределно ясно че на скалата на физическата сила е в долния край, под Капитан Америка някъде. Ако не се бъркам те дори не бяха предвидили възможността да им се изсипят некви рандъмляци когато Килгрейв е в безсзънание и без активен контрол. Джесика суперсили може да има, ама на няколко пъти в сериала е показано че премерен удар от засада я просва, тия имаха и тазери. Та хич не ми се видя нереалистично, още повече че беше хубаво щото показа че Килгрейв не е чак толкова улав че да не използва неманипулативни средства и да не планира за такива евентуалности. Показа и че нашите наистина не са супергерои, щото се провалят и то многократно, кат оставим че самия план не беше много супергеройски. Вече Люк ако беше там, друга история щеше да е сигурно.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Jessica Jones

Post by tigermaster » Mon Dec 21, 2015 6:23 am

Claymore47_Fen wrote:Що се отнася до на Джесика силите, мисля е пределно ясно че на скалата на физическата сила е в долния край, под Капитан Америка някъде.
Не знам, аз оставам с впечатлението, че е по-близо до Хълк, отколкото до капитана - най-малкото, показаха я да вдига коли и да прави огромни скокове. Капитан Америка не е правил подобно нещо поне във филмите, които съм гледал.
Люк даже в прав текст я сравняваше с Хълк.
Last edited by tigermaster on Mon Dec 21, 2015 6:38 am, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Jessica Jones

Post by Amelia » Mon Dec 21, 2015 6:26 am

Джесика направи редица глупости, но те не й бяха неконсистентни с персонажа, така че съм ОК с тях. Тя не е супер умна, нито пък е няква врачка, че да знае бъдещето. Взе редица решения, които се оказаха грешни. В ситуация като нейната и аз щях да взимам тъпи решения. И естествено, че искаше да спаси Надка. В крайна сметка видя с очите си кво стана с нея, а и се асоциираше с нея. Така че Надка, дразнеща или не, й беше приоритет.

А онова в 5ти епизод, да кажем, се оправдава с тейзърите, но и мен ме издразни.

Сериалът има проблеми със сюжета, но далеч не са толкова непреодолими. Мен основно ме издразни ненужното развлачване във втората половина и антиклимактичния край, но и така се търпеше.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Jessica Jones

Post by Claymore » Mon Dec 21, 2015 5:22 pm

Въпросът е че последните епизоди бяха МЕГА яки, но самата финална конфронтация беше супер вяла. Говорих с три момичета от Еразъма които също го бяха гледали, и те смятаха че всичко чук, освен тъпия финал.

тайгъре, за колата - показаха как вдига колата с едната ръка, не са показвали обаче да вдига коли и да ги хвърля, нещо което Хълк прави с лекота. Хълк също спря един от ония гигантски механични червей в първия Авенджърс, което силно се съмнявам че Джесика би успяла да направи. Скоковете не изискват кой знае какво. Що се отнася до Капитан Америка, може и да бъркам, но доколкото знам се води доста силен, просто наистина във филмите досега не е показвано по експлицитен начин колко точно, да се обади някой дето чете комиксите. И по-силна да е от него обаче, мисля че е по-слаба от Хълк. А Люк като я сравнява с Хълк, тя точно казва нещо от сорта че не му е на нивото или нещо подобно, пък и той май леко се ебаваше.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Jessica Jones

Post by Dr. Horrible » Mon Dec 21, 2015 6:02 pm

Според мен е по-силна от Капитана и по-слаба от Хълк.
Всъщност с Капитана са им леко различни силите, макар да са много подобни. Неговата е цялостна базова атлетичност, която е малко над човешката, докато при нея има основно физическа мощ. Тя примерно може да хване един метален катинар с една ръка с леко подръпване да го счупи, без да се напряга особено, а Капитанът трябва или да удари катинара с щита, или да го разтвори с две ръце и поне леко напъване. Същевременно Капитанът е доста издръжлив и може да тича по-бързо и по-продължително от нея, поне според мен. Ако Килгрейв ги накара да скачат на място, Джесика би трябвало да скочи по-високо, но по-малко пъти, а Капитана ще скача малко по-ниско, но по-дълго време. Капитанът може да прескочи метална стена, висока два метра, примерно, а Джесика може да скочи доста по-високо. Те всъщност по различен начин скачат, като се замисля :D Може би той би могъл да направи по-добър хоризонтален скок, защото той се изстрелва напред, а тя скача нагоре, малко като ракета се понася. Иначе тя може да удари човек, да го запрати на две метра през стаята и дори с него да счупи стената, Капитанът не знам дали има чак такава мощ, по-скоро не. Но го има и въпросът с контрола - тя винаги нанася възможно най-силни и нараняващи удари, а той е много по-прецизен и удря точно толкова, колкото му трябва.
That was so unnecessary but fun geeking out :D

Това горе са моите тероии на база видяното във филмовата вселена. Сега си отворих официалната Авенджърс енциклопедия. Значи капитана има strength 3, durability 3, fighting skills 6, speed 2. Тоест повечето са си ниски.
Джесика е strength 4, durability 4, fighting skills 3, speed 3.
Хълк е strength 7, durability 7, fighting skills 4, speed 3.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Jessica Jones

Post by penzata » Thu Jan 07, 2016 12:02 pm

Litz wrote:И като цяло способностите на Килгрейв към тоя момент не са много етаблирани. Щото хем има хора, които автоматично правят, квото им каже, без да насълзяват очи, хем имаш и тея дето се вайкат и не искат да го правят. Не говоря за ригрет постфактум, ами както беше при Симпсън той да не възприема действията си като нещо лошо, ами да е роботизиран.
Както има хора, които могат да мислят по-добре и да имат по-голяма воля, така има и такива, които са лоботомирани роботи, тип Симпсън. И в двата случая Килгрейв им влияе по еднакъв начин, но едните имат способността да се бунтуват; не че им е от голяма полза, освен
Spoiler: show
Джесиката, която е намерила начин да му се противопостави.
:mrgreen: Тоя Кристияното, какво прави там :shock: На един диван с Тенант (бритиш гайс фор дъ уин) изглежда още по-картонен и нелепо.

Litz wrote:Мисля, че основният ми проблем в тоя сериал е колко малоумно се държи Джесика, решенията й са тотално ВТФ, и е като с изцеден мозък през повечето време, що се отнася до Килгрейв. В крайна сметка хората, които той може да манипулира са по-адекватни.
Относно отказите й да убие Килгрейв (освен, че искаше да го маризи яко), ами това е част от керъктър дивелъпмънта й. Тя е супер счупен персонаж и, да, вижда в Надето (която не е толкова дразнеща, колкото я описвате; все пак е на 19, опаткала е техните, лилавия дюд я е харасвъл бая, така че е нормално да е толкова неадекватна) себе си, и колкото и да не иска да е супер герой на повърхността, толкова вътрешно се бори точно с това, че иска да постъпи правилно. Финалните й войс овър реплики показват точно това: за нея границата между супергерой и злодей е толкова тънка и невидима, че тя до край не може да осъзнае, как иска и трябва да постъпи. В този ред на мисли, финалът
Spoiler: show
ми беше супер удовлетворителен, защото бе антиклимактичен. Тя разбра най-накрая какво трябва да направи и го направи. За да направи добро, тя направи нещо, което е присъщо за злодеите. По-анти-хироу здраве му кажи.
А пък Килгрейв колко як беше накрая; като дете получило дълго исканата играчка. Инфантилно плашещ.
И да, без него не виждам смисъл от втори сезон. :mrgreen:
Dr. Horible wrote:Това горе са моите тероии на база видяното във филмовата вселена. Сега си отворих официалната Авенджърс енциклопедия. Значи капитана има strength 3, durability 3, fighting skills 6, speed 2. Тоест повечето са си ниски.
Джесика е strength 4, durability 4, fighting skills 3, speed 3.
Хълк е strength 7, durability 7, fighting skills 4, speed 3.
Счупи нърдометъра и моя кефометър. :panda:


Атмосферата на сериала и най вече началните надписи са ми толкова яки по един "Сбогом, моя красавице" начин, че направо ме пълнят
Spoiler: show
със шишарки :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Jessica Jones

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 17, 2016 9:17 pm

But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Jessica Jones

Post by Xellos » Mon Jan 18, 2016 10:58 am

Догледах го с известен зор, добре че беше Тенант в тоя сериал да има малко актьорска игра. Нещо генерално му липсва да е правен като за мен, не че DD има логична причина да е по як от двата ама го изгледах с кеф 2 пъти. Та така.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Thu Feb 25, 2016 11:47 pm

Finn Jones aka Лорас в Играта на Тронове, известен с липсата на талант ще е Iron Fist :shock: Това все едно, че кастингът е бил по бездарност.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jessica Jones

Post by Killua » Sun Dec 25, 2016 5:21 pm

Xellos wrote:Догледах го с известен зор, добре че беше Тенант в тоя сериал да има малко актьорска игра. Нещо генерално му липсва да е правен като за мен, не че DD има логична причина да е по як от двата ама го изгледах с кеф 2 пъти. Та така.
даааа...
Джесика Джоунс все пак не е моят сериал. Досаден финал си беше, едва го измъчихме...
Бяхме спрели на 11 епизод за няколко месеца и днес хванахме да го довършим (като почнахме от 10-и епизод).
имаше твърде излишна драми и някои особено излишни персонажи - например рандъм медицинската сестра???? ЯВНО беше някаква от марвелската вселена, запозната със супергерои етц, обаче беше като ужасна кръпка там и цялата й комуникация с Джесика и Люк етц беше много неадекватна...
Джесика Джоунс маше някои яки епизоди по в началото (осми ако не се лъжа беше як) и Килгрейв беше страхотен. Но скучен и излишно разтеглен сериал като цяло. Бих го сбутала в много по-малко епизоди.

ПП Със сигурност няма да гледам Люк Кейдж. Той беше от най-скучните неща в Джесика Джоунс, само това оставаше - цял сериал с него :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Jessica Jones

Post by Dr. Horrible » Sun Dec 25, 2016 6:22 pm

Медицинската сестра не е рандъм :/
Тя е свързващото звено в Нетфликс сериалите на Марвел - участва и в двата сезона на Деърдевил, и в Джесика Джоунс, и в Люк Кейдж (където май ѝ е най-голямата роля за момента). Потвърдена е и за Айрън Фист и за Дифендърс.
И е вярно, че за да оцениш максимално участието на героинята в Джесика Джоунс, е хубаво първо да си видяла развитието ѝ в първи сезон на Деърдевил. Не задължително, но все пак препоръчително, защото така се вижда откъде е тръгнала и какво е направила и виждаш как дори за този един епизод има трансофрмация в нея. И тази трансформация повлиява развитието ѝ и нататък... Ситуацията е подобна като с книгите на Робин Хоб - просто ако човек е чел всичко в правилната последователност, ще изпита много по-голям кеф от появата на някои герои на разни места. За по-незапознат човек тези герои биха били рандъм.
intery, например, не хареса особено Деърдевил, но тази героиня - наричана в комиксите Night Nurse – ѝ беше любимият перосонаж. И докато гледаше финала на Джесика ми изпрати СМС с текст "НАЙТ НЪРС!!!!!" :D
На мен лично финалът на сезона ми е адски любим, именно заради появата на Найт Нърс! <3

Иначе аз от началното си гледане миналия ноември врътнах сериала още два пъти. И всеки път ми става все по-любим и го оценявам все повече. Мисля тези дни да го видя отново целия, тъкмо ми пристигна миналата седмица на блу-рей! :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jessica Jones

Post by Killua » Sun Dec 25, 2016 6:48 pm

О, аз бях убедена,че не е рандъм за вселената - но все пак тези сериали трябва да могат да се гледат и самостоятелно... Джесика Джоунс не е продължение на Деърдевил все пак, а отделен сериал.
Можеха по-смислено да я вкарат тази сестра - така седеше ужасно странно и дразнеше... Тоест - бих желала като има някакви препратки, да се правят така, че феновете да се радват, а негледалите - да не забелязват и да не им спъва гледането. Както е всъщност с Робин Хоб според мен. В корабите (които четох преди Фиц) нито веднъж нямах усещането на "ето тук казвам нещо, но само на вас, о просветени".

ПП Весела Коледа :heart:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Jessica Jones

Post by Dr. Horrible » Sun Dec 25, 2016 8:18 pm

Ами въпрос на усещане, явно. Аз лично не го почувствах като нещо натресено и недостатъчно обяснено. Случайно се натъкнаха на героинята в болницата, тя им каза "Имам опит с надарени хора" и им помогна. Не мисля, че има нужда от предварително знание за нея.
Но е факт, че колкото и да се опитвам уж да изолирам видяното в Деърдевил, реално е невъзможно да си изтрия спомените и да проверя как бих го почувствал иначе :D Пък и го има това, че в марвелските комикси постоянно се появяват герои от други поредици, и то от поредици, които не съм чел, и просто съм свикнал някой герой да изглежда важен и епичен, без да съм запознат с историята му... Просто това е свят, в който всеки страничен персонаж е главен герой някъде, всеки образ има собствена история някъде из необятната вселена. И ми харесва, че когато персонажите се появяват тук-там, те действително изглеждат като главни герои в собствената си история.

Другият ми любим момент от финала несъмнено е "I love you." Най-прекрасната, нежна и откровена сцена за самата Джесика. Въобще, отношенията между Джесика и Триш наистина са централното нещо в сериала. Човек в началото не го осъзнава и малко по малко картината се изяснява и цялото нещо за мен беше много хубаво направено.

ВЕСЕЛА И НА ТЕБ!!!! :heart:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jessica Jones

Post by Killua » Sun Dec 25, 2016 8:50 pm

Dr. Horrible wrote:Другият ми любим момент от финала несъмнено е "I love you." Най-прекрасната, нежна и откровена сцена за самата Джесика. Въобще, отношенията между Джесика и Триш наистина са централното нещо в сериала. Човек в началото не го осъзнава и малко по малко картината се изяснява и цялото нещо за мен беше много хубаво направено.

ВЕСЕЛА И НА ТЕБ!!!! :heart:
За сестрата няма как да се разберем, да - ти не можеш да ънсийннеш историята с нея и така да я видиш от моите очи. Аз пък на този етап не планирам гледане на Люк Кейдж или Деърдевил.

Да, аз харесвах много Триш и отношенията им с Джесика. Не разбирам тук лекия хейт срещу *всичко русо* в сериала. Ай лов ю беше силна сцена, да! :) Не ме кефеше особено на Триш мъжото и неговата линия, а накрая откровено ме дразнеше, ама.. съседът на Джесика също почна силно, но накрая съвсем го развалиха с тия изсмукани от пръстите драми и целия клуб на анонимните Килгрейв страдалци.
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests