Jessica Jones

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Thu Dec 03, 2015 2:55 am

Въпрос за девети епизод. Когато Килгрейв казва на Триш да се застреля и тя го прави, но поради липса на куршум не става защо за нея това, което Килгрейв й заповядва е изпълнено? Супер голямата сюжетна дупка ми се видя. Щото поне според това, което беше до този момент сериала тя трябва да търси куршум/пистолет под дърво и камък, докато не изпълни, квото й е казано. Епик фейл.

И като цяло способностите на Килгрейв към тоя момент не са много етаблирани. Щото хем има хора, които автоматично правят, квото им каже, без да насълзяват очи, хем имаш и тея дето се вайкат и не искат да го правят. Не говоря за ригрет постфактум, ами както беше при Симпсън той да не възприема действията си като нещо лошо, ами да е роботизиран.

П.П. Лесбийската сцена в тоя епизод беше КРАЯТ. ОМГ такъв епик фейл няма аналог.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Jessica Jones

Post by Amelia » Thu Dec 03, 2015 3:31 am

Ми не съм сигурна как точно им действа Килгрейв. Всичките изглеждат все едно зациклят яко. Не помня някой от тях да беше търсил алтернативни начини да изпълни заповедите му. Така че заповедите му вероятно се тълкуват по най-буквален начин. Иначе никой не се вайка докато си изпълнява нарежданията. Нали уж почват да чувстват някаква дълбока нужда да се подчинят и не могат да се спрат. Симпсън беше същият.

Иначе Джесика очевидно е успяла да му се опъне някак. Нататък има обяснение за способностите на Килгрейв, макар че и то не отговаря на въпроса ти.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Jessica Jones

Post by Claymore » Thu Dec 03, 2015 5:18 am

В комиксите май е обяснено с някакви феромони, което уж връзва логика по бегъл SF начин, само дето въздействието е твърде инстантно в сериала за да е просто това. Според мен с право са го оставили необяснено, за да не се налага да изглеждат тъпи с подобни обяснения.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Jessica Jones

Post by Amelia » Thu Dec 03, 2015 6:13 am

Spoiler: show
Вирус е в сериала, което всъщност в някои отношения е по-малоумно от феромоните.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Jessica Jones

Post by Claymore » Thu Dec 03, 2015 6:22 am

...Ей т'ва става като изгледаш целия сериал за един ден. :lol: :mrgreen: Права си, това беше. Дано някой не се обърка като ми чете поста. Пак е леко твърде бързо де, ама ко да прайш.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Jessica Jones

Post by Dr. Horrible » Thu Dec 03, 2015 11:23 am

Litz wrote:Въпрос за девети епизод. Когато Килгрейв казва на Триш да се застреля и тя го прави, но поради липса на куршум не става защо за нея това, което Килгрейв й заповядва е изпълнено? Супер голямата сюжетна дупка ми се видя. Щото поне според това, което беше до този момент сериала тя трябва да търси куршум/пистолет под дърво и камък, докато не изпълни, квото й е казано. Епик фейл.
Не съди прибързано! Той й казва точно "Put a bullet in your skull, Patsy!" и в следващия епизод тази ситуация има продължение, не е оставена висяща.


Иначе аз не знам дали ще видим втори сезон в близко бъдеще. Сериалът е много успешен, но Марвел си имат определен график за Defenders и втори сезон на Джесика би омешал нещата... Може би след две-три години, примерно. Дано поне й дадат един-два епизода в Люк Кейдж.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Jessica Jones

Post by Amelia » Fri Dec 04, 2015 12:26 am

Аз пък мисля, че на Джесиката й стига толкова. Щото във втори сезон кво ще гледаме? Поредните нещоменски изпълнения, понеже никога не сме виждали такива?
Джесика за мен е ценна точно с това, че не прилича на стандартния нещоменски конвейер. Имаме деконструкция на супергеройството, или геройството, или както там му се вика на тоя деривативен американски поп-културен феномен. Малко като в Уочмен. Това ми хареса и е една от причините да намирам Джесика за доста по-як сериал от Дявола. Отделно, психичната травма беше добре направена. И приятелството с Патси и на Патси комплексите за малоценност също.
Но в мига, в който избиехме в някава стандартна комиксовщина - т.е. изпълненията с Люк, с оня русия прошляк и т.н. - тоя сериал ми ставаше тъп. А не виждам оттук-нататък какво друго освен стандартна комиксовщина може да има в него.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Fri Dec 04, 2015 1:02 am

Сигурно си го внушавам, ама първото изречение в ревюто е в стил "Вие българските неандерталци, не сте чували за великото открие Нетфликс, за разлика от мега цивилизованите щати, където всичко е по-велико и грандиозно." Тъй като аз лично не познавам българи, които не знаят какво е нетфликс ми седеше доста арогантно.

И дълбоко съм несъгласна със секс сцените. Особено тези между Триш и оня чифут, както и Хогарт и секретарката. Въобще няма нищо лошо героите да правят секс, но нека поне не изглежда толкова нелепо и нека поне актьорите да симулират, че им е приятно, а не да е някво отвращение/скука.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Jessica Jones

Post by tigermaster » Fri Dec 04, 2015 1:59 am

Да, то и на мен толкова да не съм съгласен с ревю на Роланд не ми се беше случвало... май изобщо, като се замисля. Особено при положение, че "Джесика Джоунс" до момента - на четвъртия епизод съм - ми допада доста.
"Деърдевил" и "Джесика Джоунс" са визуално най-слабите сериали на Нетфликс, които съм виждал до момента, така че да се изтъкват предимствата на единия пред другия в това отношение за мен е безсмислено. И двата бледнеят пред "Марко Поло", "Sense8" и "Къща от карти". Джесика може и да предава по-добре усещането, че действието се развива в град, но хайде да не се правим, че е нещо особено на външен вид. Не е. А подскоците на главната героиня са като извадени от деветдесетарски сериал за деца. Дяволът, при все бедната визия, имаше брутално (буквално и преносно) раздвижен екшън и сигурно най-добрите звукови ефекти в историята на сериалите - на финала на първия епизод ми идеше да ръкопляскам само заради това.
Що се отнася до това:
Ако искате история за супергерои, в която сексът – доброволен И недоброволен – не е комфортно премахнат, където прекарваме половината време в главата на “злодей”, който би могъл да бъде всеки от нас в (не)правилните обстоятелства, Jessica Jones е за вас.
Подчертаното просто не е вярно, съжалявам. При все че сериалът е със същия възрастов рейтинг като "Игра на тронове", съдържанието за възрастни е удобно премахнато. На теория в първата третина на сериала имаме задна прашка, трошене на леглото, Джесика язди Люк като механичен бик... На практика обаче от това не се вижда нищо, понеже режисьор и монтажист много са се старали да не покажат някоя забранена анатомична подробност и затова или монтажът е накъсан, или Джесика няма да си смъкне сутиена, или ще се снима от някакви странни ъгли, или... (Да не говорим, че поне три четвърти от креватните изпълнения до момента са напълно ненужен филър.) Същото го има и на ниво сценарий, впрочем - Джесика е написана като героя на Брус Уилис от "Умирай трудно 3", с все посттравматичния стрес, давенето на мъката в алкохол и саркастичните коментарчета, които използва, за да се справи с ужасното си положение, обаче няма дори една сочна псувня.
Това за мен създава един доста неприятен дисонанс, между другото. Все едно тук хората много са искали да бъдат като другите Нетфликски сериали, които са много по-натуралистични в горе-долу всяко отношение, обаче от "Дисни"/"Марвел Студиос" са размахали пръста отгоре и са викнали, че не става. С други думи, напомня ми на някое хлапенце, което много иска да псува на майка, баща и леля, но не смее, защото ще му спрат джобните, и затова вика "Да му се не знае!" при всеки удобен и неудобен повод.
И в нещо, което цели мрачна и тежкарска атмосфера, това е контрапродуктивно.

Другото е, че бях заподозрял, че Джери Хогарт по сценарий е бил мъж още преди да науча, че в комиксите е такъв. Заменяте Кари-Ан Мос с Гейбриъл Махт и получавате това, което Харви Спектър би бил, ако по някое време му хрумне да сключи брак - буквално, няма да има нужда да се промени дори една реплика, поне докъдето съм стигнал. Не знам, де, може и адекватно да е представена, обаче не ми изглежда така. Дано, все пак, да греша.

И все пак подозирам, че Джесика ще ми допадне повече от Дявола. Като история това. Ще видим как ще се развият нещата
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Sat Dec 05, 2015 12:11 am

Отност куршума Трип
Spoiler: show
си сложи обвивката/опаковката му в остата, а не истински куршум. Ни са брои. :mrgreen:
Иначе аз не знам защо целия свят е луднал по секс сцените, като при положение, че секс сцените с Иан в първи сезон на Shameless бяха около 2950938593753 пъти по-explicit, при все че актьорът е бил на 15 тогава, било е 2009 и гей сцени. Не знам. Когато 90 процента от телата на героите са покрити не разбирам за какво секс позитивити става дума :roll:

Да си кажа Джесика много ми харесва иначе, ама ей такива неща ме дразнят.

И само аз ли намирам Джесика за много по-секси, като е с тениска, дънки и кожено яке, от това да е с рокля и разни женствени дрехи? И това дупе не спряха да го показват, начи. Няма лошо де.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Jessica Jones

Post by Amelia » Sat Dec 05, 2015 12:15 am

По-секси е с тениската и дънките, ама Килгрейв е смотан сноб и не ги разбира тея работи. :lol:

От друга страна, Тенант с тва лилаво костюмче ми причинява ебаси нещата... :oops:
Тоя човек като се усмихне, светът става 20 пъти по-хубав и приятен за живот. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Sat Dec 05, 2015 1:12 am

/offtopic

https://www.youtube.com/watch?v=AqhZvu3_FUw

Amelia, виж го :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Jessica Jones

Post by Amelia » Sat Dec 05, 2015 9:34 am

Въй... Когато фенствах по него, заради ролята му в др. Ху, беше ергенин. Сега се е бракувал и некви 4 деца е сдобил. He's been a very busy man. :lol:

Голям е сладур! :)

Днес си изгледах 8ми епизод на Джесика, който ми е най-любимия в сериала. Баси, искам алтернативна вселена, в която тея двамата правят супергеройско комбо и т яго превъзпитава. :cry:
Дано някой се сети да го напише тва в хубав фенфик.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Jessica Jones

Post by Martix » Mon Dec 21, 2015 12:44 am

Гледах си аз Джесиката и се chill-вах с този толкова качествен сериал, когато ненадейно стигнах до 5-ти епизод, в който
Spoiler: show
нашите хващат Килгрейв съвсем реалистично и точно си викам, ех колко е хубав тоя сериал, май няма да го направят на анимационно филмче, и после го изпускат по най-нелепия възможен начин... Просто не мога, разбирате ли... Свръхсилната Джесика не можа да просне 4-ма нормални пича, които дори не бяха въоръжени с огнестрелни оръжия (не знам дали е уявима към тях, но дори да е, тва не беше проблем.) И те си изнесоха Килгрейв ей така. И всичкия този цирк само, за да може да имаме още епизоди.
Дори да изключим варианта в който убиваха Килгрейв още там, можеше поне да направят някаква врътка с Килгрейв в плен или ддз. Всичко без това, което избраха.
А сега сериала ще трябва да догонва. I am saddened.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Jessica Jones

Post by tigermaster » Mon Dec 21, 2015 12:57 am

Аз май на този епизод спрях да гледам сериала. Вероятно ще продължа в близко бъдеще, обаче точно тази ситуация ме издразни бая. Егати,
Spoiler: show
Джесика вдига кола с една ръка без проблеми, Люк е неуязвим, русият чвор е много обучен воин от специалните части, а четирима бодигардове без суперсили им измъкнаха злодея от ръчичките.
Да не говорим колко зле беше хореографията, всъщност. Аз сигурно щях да я направя по-добре.
Редакция:
Моя грешка.
Spoiler: show
Люк не е там.Не че нещата са много по-добре без него, всъщност.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests