Jessica Jones

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Jessica Jones

Post by AlDim » Sun Nov 22, 2015 10:53 pm

Изгледах Jessica Jones преди малко и като цяло съм много доволен. На моменти сериалът избиваше доста на евтина драмичка и имаше доста клишенца, някои персонажи бяха особено малоумни (повечето руси субекти), но като цяло задържа вниманието, правен е с мерак и има доста радващ лошковец в лицето на Килгрейв (Дейвид Тенант). Джесика също е добре кастната и е от по-интерестните героини, които съм виждал последно време. Основният проблем е, че яко се е разминала с физиката, нужна за ролята на мега силна героиня и бутафорните ефекти като се бие и скачка насам-натам по никакъв начин не помагат.
Историята беше интригуваща, но и излишно проточена в 13 епизода. Общо взето от средата нататъка Джесика и Килгрейв само си подаваха топката един на друг, за да проточат сюжета максимално.

Ако трябва да обобщя този сериал, бих го описал като "Watchmen за бедни", но ако изключим това сравнение, е от по-добрите сериали, които съм гледал последно време и определено мога да го препоръчам с чиста съвест.

8/10

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Mon Nov 23, 2015 12:09 am

Как се класира спрямо Daredevil-а на Нетфликс, който беше мега добър или не си го гледал?

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Jessica Jones

Post by Claymore » Mon Nov 23, 2015 12:33 am

Мен си ме изкефи съвсем прилично, със споменатите уговорки за бойните сцени (можеше и повечко кървища в боевете), но като кинематография и режисура, и като игра откъм Тенант и Ритър беше екстра. И аз някъде 8 бих му дал и с кеф бих гледал следващия сезон.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Jessica Jones

Post by AlDim » Mon Nov 23, 2015 5:08 am

Сега гледаме и Daredevil. Дотук мога да кажа, че екшънът на Jessica Jones е мега зле в сравнение с него. Иначе Daredevil е доста по-елементарен сюжетно, но си постига целите си на макс според оригиналния материал, та засега го слагам на по-високо ниво май. Ще видим.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Jessica Jones

Post by tigermaster » Mon Nov 23, 2015 2:05 pm

Значи това, че най-известната работа на основния сценарист е "Здрач", да не ме притеснява...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Mon Nov 23, 2015 3:39 pm

На Дявола екшънът е мега. Даже на моменти като сцената с вратата исках да е по-бутафорно...

Тоя недостатък, който отбелязваш, че Ритър няма физиката за това ме навежда на мисълта, че Дявола успява там, където Джесиката не го прави и обратното. Щото при Кокс аз не усещах никва бутафорщина. За сметка на това като чета ревюта Килгрейв е по-як от Кингпин, та не знам.

Бтв, що не направим обща тема за целия арк от сериали, които са минали/предстоят от тая поредица?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Jessica Jones

Post by Amikae » Mon Nov 23, 2015 7:07 pm

Нищо и няма на актрисата. Джесика в комиксите не е някаква мускулеста и едра мацка, напротив, кастната е добре. Люк Кейдж също са го кастнали много добре. При Марвел май няма слабо в кастингите, хич не правят компромиси.

А бутафорността е умишлена. Все пак и Джесика, и Люк са суперхора с много сила. Сила в смисъл, че могат да си подхвърлят многотонни предмети без особени затруднения. На тях не им трябва да са тренирани бойци, защото обикновените хора са им като перца на по едно чумберче живот. Туй русото маце е далеч по-добре тренирано от самата Джесика.

А Килгрейв е як, но според мен дори не е близо до епичността на Фиск, освен ако не сте фенове на Crowley от Supernatural. :mrgreen:

Двата сериала, а и двата комиксови героя са доста различни. Daredevil е vigilante от относително стандартен архетип, докато Jessica Jones е сред по-нишовите Марвелски герои(антигерои) и историйката и е доста "пикантна". :) Според мен повечето сравнения са доста неуместни.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Jessica Jones

Post by Amelia » Tue Nov 24, 2015 9:59 am

На мен са ми сходни като качество. В смисъл, където едното се дъни, другото успява и обратно.

Джесика се дъни в бойните сцени и то не щото не е мускулеста, а щото удря като жена. Сори за стереотипната реплика, ама повечето жени знаете как смешно размахват крайници в опити да нанесат няква физическа повреда. Малко са тея дето изглеждат реалистично като вкарат тупаник, т.е. дето имат правилна стойка и дето като си разгънат ръката за удар наистина създават впечатлението, че може да ти вдлъбнат носа. Та тая актриса, уви, не е от тях.

За сметка на това персонажите и историята в Джесика са по-интересни от тея в Daredevil. Килгрейв сам по себе си е по-як от всички Daredevil персонажи взети заедно, включително Фиск. Са, тва може да е щото съм фенгърла на Тенант, ама тая неговата болна сталкерска обсесия и тоталната му неспособност да схване колко е зле, туря всичките изпълнения на Фиск в малкото си джобче.

Иначе Фиск ме кефи - от по-търпимите комикс човечета в Daredevil e. Щото неприятните мафиоти около него едва ги понасям. Разкараха грозния японец, който играеше като в японски лайв екшън, което ще рече, че болката беше голяма. Сега очаквам и неприятната говореща притчи китайска бабиерка да си вземе.
Daredevil ме кефи и той - факин хот е и тая част от лицето му, която виждаме е доста лицеприятна. :lol: И като поведение е готин. Някъв Брус Уейн за бедни, ма се е получил по-добре от Брус Уейн-а за богатите. Но и покрай него е пълна ритардщина. Испанската бабиерка, примерно, и ревовете около нея бяха ОМФГ досадата. Мое ли сички бабички, които не говорят английски да изчезнат от тоя сериал???

В Джесика Джоунс сякаш по-малко ме дразнеше страничния каст, въпреки че сичкото блонди исках да го ритам в лицето.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Jessica Jones

Post by Amikae » Tue Nov 24, 2015 11:20 am

При мен е заради акцента, просто бих желал да му лепна едно шамарче малко да млъкне. :lol:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Jessica Jones

Post by AlDim » Wed Nov 25, 2015 8:26 am

Daredevil изпърдя много лошо във втората си половина. Историята стана локуместа и загуби всякакъв смисъл, клишенцата зачестиха, екшънът в края беше по-дървен и от този в Джесика Джоунс и персонажите почнаха да дотягат почти без изключение. Най-голямата гавра обаче беше "епичният" червен костюм на Daredevil в края на сезона, който е далеч по-малко ефектен от простите черни дрешки с черната маска.

7.5/10

Джесика Джоунс е по-добрия сериал в края на краищата.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Jessica Jones

Post by Amelia » Wed Nov 25, 2015 9:33 am

Баси помията. :shock:
А почна добре иначе. :cry:

Джесика е поне 2.7 пъти по-добра, с много по-смислени логично издържани персонажи и сюжет. Тука тоя Кингпин до края не можах да го разбера за кво се бори точно. Уж искал да оправи Hell's kitchen, но единственото, което правеше беше да се държи като абсолютно неадекватен капо ди тути капи и да оножда арт лейдито си. Начи, така както аз виждам нещата, има три неща, които могат да те накарат да следваш някой лидер:
1. Любов (или уважение, може дори до степен на фанатизъм)
2. Страх
3. Пари

Тоя се дънеше и по трите показателя. Арт лейдито и менсърванта му уж го обичаха, заради великите му хуманни идеи за човечеството, но аз такива идеи от него на практика не видях. Имаше само мелодраматично биене в гърдите за това КОЛКО МНОГО ИСКАМ ДА НАПРАВЯ ЗА ТОЯ ГРАД.

Твърде трагикомичен беше, за да всее страх, а и през повечето време се дължеше като влюбен сополанко. Какво толкоз му беше страшното? Че му пада пердето и почва да прави хедбътове и да бие тупаници? Умрех си от ужас просто, неам думи. ДОкато Килгрейв в Джесика наистина може да ти направи скоминка с поведението си и е достоверно плашещ.

Навика му да убива всеки съюзник/подопечен, на когото е дал подкуп или върти бизнес с него, би го оставил без съюзници/подопечни за няма и 15 минути (ако въпросните са там за парите, щото явно няма как да са там от страх и любов). Та, въпросът ми е, защо тоя лош за бизнеса льохман не започна сериала мъртъв в няква канавка, а вместо това руската, японската и китайската мафия + полицията на окръга, го оставиха да се разпорежда с тях и да ги анихилира когато и както му скимне. И не само това, ми навръх всичко досадната китайска баба с хероиновия суетшоп, според която слепите й роби се ослепили сами, щото fate ( :shock: :?: :!: ) и дедката с банките спретнаха нескопосан асасинейшън, за да убият арт лейди, щото си искали добрия стар Кингпин. Дето в светлината на всичко, което изброих, тотално не разбирам за кого изобщо е бил добър????

Плз, обяснете ми! То аз проспах последните 3 епизода, щото вече ми бяха много скучни и малоумни, ама все ми се струва, че ако е имало няква логика отпреди това, съм щяла да я забележа.

А костюмчето болеше толкова много....... :cry: :cry: :cry:
Викам нашичкият да си стои с онея черните парцалки, много по-секси е от това смешно садо-мазо латексово явление там.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Jessica Jones

Post by Amikae » Wed Nov 25, 2015 11:09 am

Редно е да се отбележи, че така както това е ориджин стори за Daredevil, така е и за Kingpin. Тоест Kingpin нямаше в този сезон на Daredevil. Имаше едно объркано дете, което не знаеше за какво се бори. Това беше Wilson Fisk. Отново умишлено е направено така. И Фиск, и Мърдок се дънят зверски, и както казах сериалите са много различни.

Килгрейв от друга страна е имал доста годинки стаж социопатия, напълно нормално е да оунва наред.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Jessica Jones

Post by Amelia » Wed Nov 25, 2015 7:04 pm

В горния ми пост fate да се чете faith, щото май това имаше предвид бабиерът.

Амикае, тоя сериал ориджин стори и на американските триади, якудза и руска мафия ли беше? Щото и те бяха яко объркани деца. Изобщо, малоумие като онова на полицията на Готъм, която послушно се завря в някви подземия в последния Батман.

Говорим за много зле написан персонажи - и Фиск, и тея около Фиск. Които не правят смисъл в собствената си вселена и по собствената си логика. Единственото добре направено нещо във Фиск беше любовта му към арт лейди и майка му. И актьорът беше страхотно подбран. Останалото беше тотално в джаза и не можах да му повярвам ИЗОБЩО.

Докато Килгрейв беше толкова добре направен, че го мразех и ми беше жал за него едновременно и сега не бих могла да си го представя по НИКАКЪВ ДРУГ НАЧИН. Като опре до майнд контролинг урод, който е такъв от малък, който не е имал възможността да се научи на някакъв нормален човешки морал заради способностите си, който маниакално сталква някаква жена, защото хем е привлечен от това, че не може да я контролира, хем я иска като завоевание, хем е безкрайно самотен и иска да бъде истински обичан, който не може дори след обяснение да разбере, че постъпките му само нараняват жената,която уж обича - просто не мога да си представя по-добра реализация от това.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Wed Nov 25, 2015 8:34 pm

Аз в Дявола се кефя на изиграването на Фиск мощно, ма бабето, руската мафия (бтв направи ли ви впечатление, че руския на единия беше мега зле, а другия беше нейтив?), японеца и тн ме дразнеха мощно.


От друга страна при Мат всичко беше доста по-логично. Въобще историята на Мат и баща му си беше трогателна и после това с учителя, детето и тн. Друг е въпросът, че Карън точно ми лази по нервите със своята истеричност, а Фоги ми беше някакъв балансиращ персонаж, който не стоеше само за комик рилийф.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Jessica Jones

Post by Amelia » Wed Nov 25, 2015 9:40 pm

Забелязах различния руски и даже единия руснак го проверявах дали не е българин, щото ми звучеше като българин, който се пъне да говори руски. :lol:
Иначе не беше толкоз лош руския. Чували сме и МНОГО по-зле, примерно Наташа в Авенджърс, от която ми става много скомина всеки път.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests