Jessica Jones

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Wed Nov 25, 2015 10:21 pm

Нищо не може да се мери с руския на Наташа просто там запушвам уши и почвам да се срамувам вместо Йохансон, щото тя точно е дъното. Толкоз ли нямат спийчкоучове :mrgreen:

Днеска почвам Джесиката, а след дълго чудене се сетих на кого ми прилича Ритър. Съща Хатауей е.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Jessica Jones

Post by Amelia » Wed Nov 25, 2015 11:34 pm

Хахаха, да. И моят Александър направи това умозаключение. С тази разлика, че не може да понася Хатауей, но успя да понесе Ритър. На мен и двете не ми пречат. :lol:

Пиши мнение после. На мен Килгрейв нещо ми е залипсвал та може да изгледам пак Джесиката заради него.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Jessica Jones

Post by tigermaster » Wed Nov 25, 2015 11:47 pm

На мен Ритър повече ми мяза на Елайза Душку, бтв.
Както и да е, гледах първите два епизода и определено ми хареса много, с все екшъна в кръчмата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Jessica Jones

Post by Amelia » Thu Nov 26, 2015 8:05 am

Обаче опънингите и на двата сериала КОЛКО са яки....

Daredevil:
https://www.youtube.com/watch?v=KFYFh8w4758

Jessica Jones:
https://www.youtube.com/watch?v=YG8m9m_xkOg
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Jessica Jones

Post by tigermaster » Sun Nov 29, 2015 1:48 am

Нетфликс като цяло май са с най-яките опънинги, дори от НВО не могат да им се опрат в това отношение. Началото на "Марко Поло" е толкова неземна красота:
https://www.youtube.com/watch?v=Msq_sPRcx44
(А и сериалът е сигурно най-красивият, който съм гледал.)

Както и да е, гледах първите три епизода на "Джесика Джоунс" и впечатленията ми за момента са преди всичко добри. Някои неща обаче ме дразнят сериозно. Примерно това, че сцените на Джесика и Люк в леглото са повече от бойните сцени до момента. Не е пуритански рефлекс, просто в един момент ми стана досадно. Като съм седнал да гледам екшън с фантастичен елемент, искам екшън с фантастичен елемент, а не еротична романтика за тринайсетгодишни. (То пък поне да се виждаше нещо - ама цензурата е работила с пълна сила явно, та се чувствах точно както когато гледах как Спайк наляга Бъфи преди години.)
Другото и по-сериозното са препратките към споделената вселена на Марвел. Какво толкова им пречеше да направят сериала самодостатъчен? Трябваше ли помежду две любовни сцени главните герои да си говорят за случващото се в детски анимационен сериал? Защо изобщо споменаха събитията от Авенджърите?
Защо, всъщност, този сериал изобщо е част от споделената вселена на филмите, при положение, че се различава от тях в абсолютно всяко отношение?
Просто ми писна да ми се налага да съм гледал нещо друго от съвсем различен франчайз, с различни идеи и атмосфера и в различен жанр, за да разбера напълно какво става в това, което гледам в момента. В някакъв момент наистина ще ми прекипи от това и ще отсвиря напълно абсолютно всичко с марката "Марвел". И този момент не е толкова далеч, всъщност - основното, което помня от "Ант-мен", беше, че през цялото време си представях колко по-хубав щеше да бъде, ако нямаше препратки към Авенджърите през пет минути. "Ерата на Ултрон" направо си я спестих и нямам никакво намерение да я гледам. От последните няколко марвелщини наистина с добро съм запомнил само "Зимният войник" и то защото се различаваше доста от останалите.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Jessica Jones

Post by Amikae » Sun Nov 29, 2015 9:04 am

Това е много интересно. При мен е обратното, аз например не мога да гледам сериалите на DC, защото не са свързани с филмовата вселена, а сега Supergirl не е свързано изобщо с нищо друго май, освен че е мега зле.

Това ми убива инвестмънта в персонажите на много нива. Както сега има Flash сериал, който си върви и ще продължи да си върви, а след 1-2 години ще излиза филм с друг актьор и в друго време. Как да ми пука...

Пък и специално в Jessica Jones това да ти е оплакването. Препратките са повече за цвят и не са нужни за да разбереш сторито. Същото е и в Daredevil. Кое ти трябваше да знаеш от общата вселена за да разбереш какво става в елементарния му сюжетец?

Свиквай иначе. В Марвел е така. В комиксите също си комбинират героите по много як начин и често нещата кулминират в глобални евенти, които имат трайни последствия върху цялата вселена на Марвел. Единственият проблем в синематик вселената е, че нямат мутантите, f4 и Dr. Doom. Което е много жалко, защото няма да видим House of M на голям екран, нито много от култовите членове на Авенджърите.

Аз инак изгледах до края Jessica Jones и си знаех, че нелогичните неща тепърва предстоят да се случват. Изобщо цялата тая патардия с тая групичка жертви на Килгрейв нямаше НИКАКВА ЛОГИКА и така са си го смукали от пръстите, че беше болезнено за гледане. От останалото съм доволен. Сега почва чакането за Daredevil S2 и The Defenders.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Jessica Jones

Post by Amelia » Sun Nov 29, 2015 10:13 am

Начи, препратките са там първо, за да стане ясно в коя от всичките вселени се развива действието, а и са свързани с миналото и развитието на персонажа на Джесика.

За секс сцените съм съгласна. Бяха много жалки. Най-вече, щото уж се случваше няква яка йебан, легла се чупеха, задни прашки... И в същото време няма цица, няма задник... Кво се опитват да постигнат с тоя секс? Развитие на персонажа? Няква пикантерийка? Ми провалят се и по двата параграфа.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Sun Nov 29, 2015 11:39 am

Начи и аз да изкажа възмущение от секса, баси тая прави секс със сутиен всеки път и спи с него? Знам, че е супер жена, ама баш всяка вечер :mrgreen:
Другото, което ме дразни е това, което Амелия каза за липсата на цици и голота, това изглежда по-малко нелепо, когато го даваш по-sensual, показваш някоя разголена част от тялото и тн. Аз имам чувството, че гледам филм с Майкъл Сера егати.

Та към този момент чисто атмосферно Дявола е доста по-добре от Джесика, по-потопяващ е и не толкова бутафорен и Чарли Кокс е секси. От друга страна в Джесика ги няма бабетата, Карън и Анатолий и е по-изчистено.

Само дето, докъдето съм аз има много малко Тенант бе..

Да кажа и аз за Марвел вселената, мен лично не ме дразни, аз имам няква нужда да ми се спомене, че е част от тях. Щото иначе става като с the Flash и двамата актьори. Въпреки че, точно в сериала ги има 205829058295 препратки към Arrow и ако не си гледал едното, то някои епизоди са ми тотално неразбираеми.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Jessica Jones

Post by Amikae » Sun Nov 29, 2015 2:36 pm

Ами awkward са секс сцените, но какво да се прави и без тях не става. Люк и Джесика са двойка в комиксите и явно са се опитали да демонстрират силното привличане. Според мен и едната секс сцена си беше достатъчна.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Mon Nov 30, 2015 1:12 am

На осми епизод съм и имам следните оплаквания:

за ченгето са кастнали някъв пич, който мяза на лоботомиран.
Пам, секретарката ми лази по нервите със селските си рокли на Даян фон Фръстънбърг, и деколтето си. Комбинацията палто и разгърдено деколте ми идва в повече. Да не говорим, че са ми адски дървени и въобще аз в нито една от комбинациите в тоя сериал, не усещам лицето А да бъде привлечено сексуално от лицето Б. Ни при ОТПто на Хитлер, ни при Люк и Джесика, ни при Пам и Джери. При последните е трагично, щото там е тотално awkward, а
Spoiler: show
уж Джери заради тая напуска жена си.
Само на Килгрейв му вярвам, че е привлечен. Смисъл аз не очаквам Гейм ъф Троунс голотия и секс, ама не и да е на нивото на Хай Скул Мюзикъл егати.

Иначе интересно върви. Ритър, при все приликата с Хатауей, е мега яка, заради гласа ли, не знам.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Jessica Jones

Post by Dr. Horrible » Mon Nov 30, 2015 8:11 pm

За мен Daredevil и Jessica Jones са сигурно най-хубавото епизодично нещо, което е излизало в последните години :P

И двата сериала ги изгледах за две нощи в съответния ден, в който излязоха.

(Признавам си, че не съм напълно обективен, защото това са неща, които си мечтая да видя от години. Обожавам марвел вселената, обожавам епичните ѝ герои, обожавам драматичните битки за спасяването на света – те си имат своя чар. Но също така харесвам и street level героите, които си имат много по-дребни, много по-лични мисии. Харесват ми техните сюжети, техния вид борба. И винаги ми е било кофти, че с тях не се прави нищо – нито филми, нито дори анимации. Знам, че комиксовата вселена на марвел е огромна и необятна и в нея има стотици герои, така че е нормално само съвсем малък процент от тях да се появят по филмите. Но все пак винаги съм се надявал да видя нов сериал за Деърдевил, да видя поне някаква екранна интерпретация на Люк Кейдж и Джесика Джоунс. Даже си спомням как преди три години, като излезе първия трейлър на Agents of SHIELD, в него имаше за секунда кадър, на който superpowered чернокож мъж държи в ръце жена с тъмна коса и аз много се надявах това да са Люк и Джесика. Съответно останах разочарован.)

Хубаво са изградени главните персонажи, много добре са представени. Мат беше добре направен и сам по себе си, но сега изглежда още по-як в контраст с Джесика. Защото иначе е някакъв честен, възпитан, не пие, не прави секс, тоест звучи като отживял role model superhero. И съответно човек остава с впечатлението, че Марвел просто такива сериали си правят и няма как да е различен героят. Но когато гледам Джесика Джоунс и виждам тя колко по-специфична е, това дава точки и на Мат – той не е такъв, защото всички герои са такива, това са си негови лични особености.

Не съм съгласен с критиката за физиката на Кристен Ритър – за мен точно тя е идеална за ролята. Харесва ми точно защото не е мускулеста и здрава, а е слабичка и мъничка, почти като вейка. И съответно не изглежда като безумно силен човек, не е някой, от когото хората биха очаквали впечатляваща мощ. Но идеята е, че именно в тази жена – слаба, малка, със съсипана психика, се крие невероятна сила. И мисля, че не е лошо да има повече такива супергерои. А като физика самата Ритър ми напомня малко за Сара Мишел-Гелар, което е някак яко.

Харесват ми и всички второстепенни персонажи. Фоги е истински човечен и симпатичен, какъвто трябва да бъде, не изглеждат надут и дразнещ, като в стария филм. Люк Кейдж кърти. Да не говорим за безбройните женски героини, които никога не съм мислел, че ще получат внимание във филмовата вселена – Карън Пейдж, Ванеса, Night Nurse, Триш Уолкър… Всичките интересни, с много готини роли в историята, без да бъдат взаимнозаменяеми.

И може би най-хубаво в тези два сериала са приятелските отношения между главните герои. Мат, Фоги и Карън бяха страхотно трио, много химия имаше между тях, много топлота. Същото важи за Джесика и Триш. Някак тези хубави приятелства, в един тотално мрачен и съсипан свят, те оставят с чувството за светлина в края на тунела.

Айде да правят Люк Кейдж и Айрън Фист, да ги гледам и тях накуп.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Tue Dec 01, 2015 1:07 am

"I once told a man to go screw himself. Can you even imagine..."

:mrgreen:

Това е просто най-яката реплика. Сцепих се.

Осми епизод много ми хареса.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Jessica Jones

Post by Claymore » Tue Dec 01, 2015 3:14 am

Кефи ме че и във определени сцени, не само в диалога, а и в действието често има черен хуморец. Ясно че и във втори сезон ще има драма някаква, ама вече като не става дума за PTSD-то с Килгрейв се надявам да вкарат повече от черния хумор, щото се получава.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Jessica Jones

Post by Roland » Tue Dec 01, 2015 12:10 pm

Не мога да си обясня как изобщо сравнявате тия два сериала. Джесика е в някаква тотално различна реалност спрямо Дявола. Безкрайно по-качествен сериал. И по1бутафорен? При положение, че Hell's Kitchen от ДД е като декора на РЕНТ?!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jessica Jones

Post by Litz » Tue Dec 01, 2015 1:52 pm

Еми от един арк са. От там идват сравненията.

Освен това тук доколкото виждам се оплакваме от бутафорния бой и насилие като цяло, щото в Джесиката бойните сцени са много зле. Това за декора е вярно, защото имам чувството, че Дявола дори във външните сцени, всичко се случва в някакво помощение, докато при Джесика виждам Ню Йорк. Но бойните сцени са ми проблем, заедно с неловките сцени на съблазнение/секс.

Освен това някак си или Колтър е мега дървото или просто с Ритър не си отиват, защото химията при тях е нулева. Даже напрежение няма. За сметка на това, Ритър и Тенант си пасват идеално и не е нормално поне до към осми епизод аз да виждам повече химия там от Люк и Джесика, въпреки че тоя тип връзки ме отвращават като цяло. Не знам. Чисто като визия е като изваден от комикса Люк, но като актьорска игра ми е мега зле.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 83 guests