Shannara Chronicles

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
RetsReds
Commoner
Posts: 28
Joined: Sun Mar 22, 2015 8:05 pm
Contact:

Shannara Chronicles

Post by RetsReds » Tue Oct 13, 2015 8:23 am

Та този трейлър на предстоящите Shannara Chronicles излезе тея дни от ню-йоркския комиккон:
http://io9.com/mtvs-shannara-chronicles ... 1736128325

Любопитно ми е какво мислите? Всички шумим за предстоящите екранизации на книгите на Ротфъс, но за Шанара чувам рядко. По английските форуми хората са изключително раздвоени и аз самият също се чудя. От една страна като малък четох и харесах книгите, но ако ги погледна днес вероятно ще се отвратя от тях. :P Плюс - Mtv......

От друга страна, специалните ефекти изглеждат фантастично, актьорският състав е впечатляващ (макар да ме е страх, че Джон Рис-Дейвис ще е твърде cheesy) и Джон Фавроу е огромен позитив сам по себе си.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6920
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Shannara Chronicles

Post by Yan » Tue Oct 13, 2015 12:24 pm

Аз съм раздвоен. Ог една страна Шанара е някакъв горе долу хубав спомен от детството ми, а и сериалът изглежда базиран по-скоро на Камъните на елфите, която поне не е директен препис на Властелина със сменени имена. От друга това е MTV, което може да значи всичко. Ще го гледам при всички положения, защото не е като да има твърде много фентъзи сериали, но...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Shannara Chronicles

Post by tigermaster » Tue Oct 13, 2015 2:46 pm

На мен трейлърът по някаква причина ми изглежда твърде евтинджийска работа. Уж готини ефекти, едромащабни декори и прочие, а гримът на елфите все едно е правен от начални ученици в час по трудово...

Ама, разбира се, ще го гледам, макар че никога не съм бил особено голям почитател на творчеството на Брукс.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Shannara Chronicles

Post by tigermaster » Wed Jan 06, 2016 11:50 pm

Излязоха първите три епизода.
Някой опита ли се да ги гледа? На мен ми се видя толкова евтинджийска работа, че до никъде не стигнах, честно казано. Не знам, бюджет ли не им стига, акъл ли, умения ли, обаче просто не изглежда на ниво.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6920
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Shannara Chronicles

Post by Yan » Thu Jan 07, 2016 12:12 am

tigermaster wrote:Излязоха първите три епизода.
Някой опита ли се да ги гледа? На мен ми се видя толкова евтинджийска работа, че до никъде не стигнах, честно казано. Не знам, бюджет ли не им стига, акъл ли, умения ли, обаче просто не изглежда на ниво.
То понеже изходния материал е на едно ниво...

Ще ги пробвам, но не тая надежди.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Veritas
Scholar
Posts: 128
Joined: Fri Dec 12, 2008 11:38 am

Re: Shannara Chronicles

Post by Veritas » Thu Jan 07, 2016 11:37 am

Гледах пилота снощи. Аланон има разкошен глас, някак си ми вика асоциации с лицето на Шон Конъри от Индиана Джоунс; в същото време пичът е някакъв дебеловрат бабаит, та контрастът между гласа и визията ми действаше почти хипнотизиращо. Предполагам, че ще продължи да ме захласва още епизод-два поне, докато му свикна и ми омръзне. За съжаление това беше единственото радващо нещо; иначе имахме голям лош Урук-хай, безсмислено надбягване в стил софт игри на глада, и елфи с костюми, грим и поведение като тийнейджъри, тръгнали на техно клуб. (Бронираните уши ми харесаха до кикотене обаче, ще взема да си направя такива обици.)
The truth shall make ye fret.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Shannara Chronicles

Post by alshu » Thu Jan 07, 2016 12:49 pm

Ману Бенет е пич (ма играе в неща, които не ме кефят).
Май само заради него ще хвърля едно око на тази MTV продукция.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Shannara Chronicles

Post by Dr. Horrible » Fri Jan 08, 2016 9:35 am

Аз изгледах първия епизод и ми се стори доста слабо.
Не че съм очаквал нещо истински стойностно, но се надявах да намеря поне забавен гилти плежър. С леко малоумни герои, но симпатични актьори и приятни фентъзи елементи, точно като за разпускане. Обаче не ми се получи. Актьорите са много дървени, а диалогът е покъртително зле, покъртително. Може би ако го гледах преди десетина години, щях да го оценя, но вече наистина ми е минало времето за него.
Едва ли бих се пробвал да го гледам пак.
But goddamn,
you got me in love again

Savina
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Fri Jan 08, 2016 2:18 pm

Re: Shannara Chronicles

Post by Savina » Mon Jan 11, 2016 10:24 am

Здравейте.
Сериалчето е готино, ефектите са страхотни, лично на мен си ми харесва, очаквам да видя повече от света им.Докато гледах 1-2 епизод се чудех откъде ми е познат Аланон, а то от "Стрелата". Малко друидските символи по главата са му все едно три годишно хлапе си е драскало и ми е интересно как ги е получил, предполагам, че ще получим отговор(не съм чела книгите). Иии тоя рошко Остин Бътлър е ужасен, супер дранзещ, мразя, ама мразя блондинчовци, да не говорим, че и за актьор не става(то славата му се дължи на връзката с кака му Ванеса). Дрехите са супер на актьорите обаче, особено на дамите и роклята на Амбърли, бижутата (леко завиждам на актьорите :oops: ). Чудовищата са брррр направо добре, че го гледах през деня, постарали са се с тях. Голямото лошо чудовище дето се крие под онзи купол забравих му името много ми напомня на този от Троновете. Искам битка между тях!!!
Довечера ще гледам трети епизод. Дано не ме разочарова.

User avatar
RetsReds
Commoner
Posts: 28
Joined: Sun Mar 22, 2015 8:05 pm
Contact:

Re: Shannara Chronicles

Post by RetsReds » Sun Jan 17, 2016 8:49 am

Брукс, екранизиран от MTV - това общо взето описва ситуацията достатъчно точно. :lol:
Сюжетът е едно голямо клише, но с Шанара няма как да е и иначе. Всяка отделна сцена също е клиширана сама по себе си, а диалогът една не ме отказа още на петата минута - 3 от всеки 4 реплики в първите два епизода бяха чиста експозиция и нищо повече.
И все пак изгледах първите 4 епизода и мисля да продължа за сега просто защото е красив. Доста красив. Фавро си оправдава реномето. Актьорската игра също не е чак толкова плачевна, Бенет е симпатичен както обикновено. Рис-Дейвис преиграва чудовищно ама и това се очакваше. :D
Абе с две думи - нищо не ме изненада, май. :P

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests