True Detective

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

True Detective

Post by Amikae » Wed Sep 10, 2014 10:15 pm

Съкрушително добър! За 2 дни изгледах първи сезон.

Динамиката и контраста между двамата главни персонажи е едно от нещата, които най-много ми запали интереса още от самото начало. Също този no bullshit тон на цялото нещо, който рядко срещам по телевизията. Най-сетне сериал, който не вони на политическа коректност.

BTW, Walter White от Breaking Bad е култов персонаж, но според мен Rust Cohle е от съвсем друго измерение на badassery.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Sep 10, 2014 10:22 pm

Rust Cohle е по - скоро доста пречупен и травмиран човек, не знам момент в който да ми е бил badass. В смисъл, циничните неща дето ги говори по - голямата част от тях ги знам, щото съм чел част от The Conspiracy Against The Human Race на Томас Лиготи. Иначе, да, сериала е доста як, но финала силно ме разочарова. Дано втори сезон е по - добре сюжетно.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Sep 10, 2014 10:24 pm

Мен ми хареса главно за актьорската игра на Макконъхи и Харелсън, които са чудесно комбо. Като атмосфера и кинематография също евала, особено там с гоненицата из къщите с рокерите и негрите с 6-минутния тракинг шот.

Иначе историята ми беше... кухичка някак, не слаба, просто ОК. Нещо като целенасочени напъни за култовост през цялото време и като приключи, усещането ми беше "Е, това ли беше? Аха... ами ОК."

А прозренията на Ръсти за живота в стил "уморен цинизъм" все едно бяха писани от студент-първокурсник - нямам проблем с Макконъхи, той си е парфе, просто така му бяха написали ролята.


Далеч от върха като за драма на ХБО, но сам по себе си е по-добър от повечето подобни криминалета.
Amikae wrote:Най-сетне сериал, който не вони на политическа коректност.
Е, нормално, това е ХБО, при тях трудно ще попаднеш на политическа коректност. :wink:
Last edited by passer-by on Wed Sep 10, 2014 10:36 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Sep 10, 2014 10:36 pm

Велик сериал. Като визия и режисура е с класи над всичко останало в момента по телевизиите.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Sep 10, 2014 10:40 pm

Дори Boardwalk Empire? :wink:


Иначе да, визията и режисурата са си на обичайното за ХБО ниво. Сценарият - не, но десетилетието 1999-2008 май ще си остане ненадминато в тая телевизия, тоест в телевизията изобщо.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Sep 10, 2014 10:54 pm

Claymore47_Fen wrote:Rust Cohle е по - скоро доста пречупен и травмиран човек, не знам момент в който да ми е бил badass. В смисъл, циничните неща дето ги говори по - голямата част от тях ги знам, щото съм чел част от The Conspiracy Against The Human Race на Томас Лиготи.
To each his own, I guess.

Пречупен не е, не се е предал. Травмиран, абсолютно. Може и да е циничен, но е човек с интегритет и принципи, който използва качествата си борейки се за нещо.
Spoiler: show
Приел се е такъв, какъвто е и това е добре илюстрирано с разпитите на Марти и Ръст. Марти изглежда много по-солидно, но е далеч по-изгубен под повърхността. Изневерява на жена си, защото е импулсивен комплексар.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Sep 11, 2014 8:53 pm

Много ми хареса сериала, но ме разочарова края му - претупан ми се видя и останаха няколко неизвестни. Уди и Матю изиграха страхотно своите герои и с нетърпение очаквам втори сезон. :wink:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Sep 11, 2014 9:00 pm

Втори сезон обаче ще е с друга история и други актьори. Такъв е принципът на заглавието. Та всеки нов сезон ще си е отделна лотария дали и доколко става.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Sep 11, 2014 9:37 pm

passer-by wrote:Втори сезон обаче ще е с друга история и други актьори. Такъв е принципът на заглавието. Та всеки нов сезон ще си е отделна лотария дали и доколко става.
И с други режисьори (Кари Футунага, режисирал целия първи сезон, няма да участва), което научих случайно вчера и тотално ми уби ентусиазма за втория сезон. Точно режисурата беше най-силното нещо в първи сезон.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Sep 11, 2014 9:52 pm

Мен ми се струва, че се и подцениха. Първи сезон е просто прекалено добър и очевидно Ръст и Марти са само на повърхността на много по-голяма конспирация. Истинско кощунство е, че няма да го продължат. Има материал поне за още един сезон.

If only... :?

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Thu Sep 11, 2014 11:28 pm

Всички се оплакват от края, но аз лично останах много доволен от него -
Spoiler: show
не говоря за финалната битка, където двамата едвам пребориха дебел бавно развиващ се градинар, а след това, в болницата. Въпросът на сериала беше през цялото време ще намери ли Ръст смисъл да живее в този гнусен покварен свят. И в крайна сметка намери повод за някакъв оптимизъм, пък бил и той наивен :)
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Sep 12, 2014 12:23 am

Всъщност бях чел една статия която по много готин начин правеше пропозицията че точно финала е мега депресиращ, ще се поразровя, ако я намеря ще я постна.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Tue Jun 23, 2015 4:47 pm

Излъчиха първата серия на новия сезон. Като я изгледам, ще дам мнение. :D

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Jul 01, 2015 7:07 pm

За съжаление всичките ми предположения се оказаха верни - доста по-посредствен сезон, в който никой не изпъква на висотата на Макхонъки и Харълсън. Единствено Фарел ме кара да се ангажирам емоционално поне малко, ама на всичкото отгоре сюжетните линии (които са четири!) са така преплетени, че често се губи човек в цялата схема от конспирации, машинации, взаимоотношения, а съответно си заминава и интересът. Ще видим как ще се развие, но най-хубавите аспекти са единствено намигвания към старите серии. А и не може да заснемеш Калифорния по същия начин като Луизиана и да очакваш, че ще се получи идентична потискаща атмосфера. Следващия път ако искат може направо да го пробват това в Северна Дакота или Хаваи, ебаси.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Jul 01, 2015 9:35 pm

По другите форуми, които чета се насират да го хвалят. Аз обаче съм на горното мнение. Невероятно скучен, объркан и тромав ми е.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest