Agents of S.H.I.E.L.D.

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Feb 06, 2014 12:58 am

Последните четири-пет серии бяха доста добри, особено днешния епизод (13-ти).

Подобно на всички уидънови сериали почна малко бавно, след към трети-пети епизод имаше разни по-скучни моменти. Но точно там бяха поставени основите и сега всичко започва си идва на мястото и инвестициите се изплащат. Много се привързах към Скай. Всъщност доста добре развиха историята й за тези 13 епизода, доста рано отработиха линията с предателството й и изкуплението след това. Очаквах това отнеме цял сезон. И другите герои също са много готини, отношенията между тях стават вече завъртяни, виждаме някакъв трупащ се гняв между Коулсън и Уорд и това ми харесва много.

Въобще - адски съм доволен. И хич не ми се чака до Март.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Feb 07, 2014 4:02 am

Не знам ти какъв сериал гледаш, но не е тоя, който аз гледам. Тая чикия е тотално посредствена, с тук-таме по някой як момент и дотам. Героите са тоталната импотентност, историите са мех^2 и въобще... ъгх.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Feb 07, 2014 7:41 am

Значи това, че мисля да го зарежа след четвъртия епизод, не е случайно...
Екшънът ме кефи, де, и първият епизод беше прилично надъхващ, само дето Скай определено не е толкова готина, колкото сценаристите си мислят, а поне до момента историите са скучни и забравими.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by Dr. Horrible » Sun Apr 14, 2019 1:22 pm

В петък ми пристигнаха блу-реите на първите четири сезона :lol:

Петък вечер почнах отново първи сезон, изгледах няколко епизода. После събота гледах цял ден, вечерта изгледах 16-ти епизод, след него - Captain America: The Winter Soldier и след това - 17-ти. И понеже стана много късно, тази сутрин си догледах сезона. Това е ултимативният ред на гледане и наистина кефът е максимален!

РАЗБИХ СЕ ОТ КЕФ :lol: Много съм доволен, че имах два свободни дни и успях да си подаря това изживяване. Сериала го гледах едно време всяка седмица, някъде до началото на 4-ти сезон, после спрях да го тегля, понеже с навлизането на Нетфликс и binge-watching културата тези 40 минути на седмица ми стана крайно недостатъчни, че да ми пука. И преди две-три седмици се замислих, че наистина имам желание да го почна отново, спомням си някои много хубави неща, затова си го поръчах на дискове. И чаках с трепет докато пристигнат.

Първи сезон определено ми хареса! И определено сериалът печели много, ако се гледа наведнъж. Просто има редица детайли и сюжетни елементи, които работят отлично в цялост и затова е хубаво да се видят така. Пилотният епизод, който едно време ми беше харесал безумно, сега ми се видя по-слабичък, защото на Джос желанието да слага лиготийки във всяка сцена вече не ми се струва така яко, както някога.
При сегашното си гледане можех просто да се насладя на сериала за това, което е, а не да очаквам нещо различно. Има много мистерии и загатки, които се развиват бавно, и това много ми пречеше преди пет години, но сега, като имам всичките епизоди накуп, изобщо не е проблем. Две от централните мистерии останаха неразкрити - какви точно са били родителите на Скай и какво е било веществото, с което са съжиливи Коулсън - но всичко това го развиват подробно във втори сезон, доколкото си спомням.

Скай, Коулсън и Мелинда Мей много ми харесаха и се зарадвах да изживея историята им отново от самото начало. С нетърпение очаквам много моменти от по-късните серии! Иначе сериалът наистина не е character driven (поне в този сезон), а изглежда феновете очакваха друго и затова част от тях са разочаровани. Фиц и Симънс, примерно, са малко повече от статисти в 95% от времето и имат само няколко хубави реплики за целия сезон. И наистина след 16-ти епизод всичко се обръща, екшънът става няколко нива по-добър, драмата някак добива плътност. Но и прети това имаше редица чудесни моменти! Гостуващите артисти са страхотни - Мария Хил и Нюк Фюри са чудесни, епизодът с лейди Сиф и Лорелай все още ми е любим, Бил Пракстън има готина роля, дори Дилън Минет от 13 причини защо участва в един епизод. Дедлок (Гън от Ейнджъл) го бях запомнил като слабо използван и с нереализиран потенциал, но като видях цялата му арка всъщност останах много доволен, има си го достатъчно. А най-голямата ми любов е Рейна, жената с рокли на цветя. Историята ѝ изглежда още по-въздействаща сега, когато знам каква ще бъде съдбата ѝ във втори сезон...

Другата събота и неделя няма да имам толкова свободно време... но се надявам в скоро време да мога да си подаря кеф и с втори сезон.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by Matrim » Mon Feb 24, 2020 2:52 am

Дадох втори шанс на сериала, защото си казах, че все пак трябва да изгледам един марвелски сериал през живота си и чух, че уж ставал як по-нататък. Окей, излъгах, истинската причина е, че най-накрая догледах Friday Night Lights и зажаднях за още Adrianne Palicki. I can be shallow, okay? На 11-и епизод от първи сезон съм и героите са ми сравнително симпатични, а малоумните комиксови супергеройски костюми почти ги няма за голяма моя радост, но сюжетите са толкова никакви, че няма накъде повече, а нездравата любов на сценаристите към Скай ме кара да си мисля, че някой от тях вероятно много си е падал по актрисата. Обикновено като народът в интернет реве против някой герой, нещата доста се преувеличават, но в случая няма лабаво, тотален writer's pet е засега. Ще има ли подобрение? Защото положението е трагикомично, очаквам всеки момент да открие лекарство против рак или поне коронавирус.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by Ambartanen » Mon Feb 24, 2020 9:41 am

На базата на три сезона и нещо бих казал, че няма подобрение. Има моменти, в които става по-добър, но после качеството винаги пада обратно, на моменти доста под това на първия сезон, който просто беше скучен а не агресивно тъп.

Също така не си заслужава за Адриен Палицки. Ролята й е дразнещо незначима. Не, че не се навърта в много епизоди, но всъщност никога нищо интересно не се случва с нея. Цялото нещо беше едносезонен безличен билдъп към спиноф шоу, което никога не се случи.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by Matrim » Mon Feb 24, 2020 7:01 pm

Това никак не е окуражаващо. Гледах още един епизод - поредният скучен case of the week и поредната реч на Колсън на тема колко супер специална снежинка е Скай. Сценаристите заслужават да ги накажат да напишат 10000 пъти "Show, don't tell" и "Though shall not create super special snowflake characters and make them the focus of a supposedly ensemble show".
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by Ambartanen » Mon Feb 24, 2020 8:28 pm

Може малко да притъпи болката ако връзваш задкулисните случки с MCU към събитията в сериала. Първи сезон примерно чака разкритията от The Winter Soldier и трябва някак си да запълни време, докато излезе филма. Това, за нещастие, е броени епизоди преди края на сезона, а основната им "история" е за агентите на Хидра в ЩИТ. Втори сезон е голям билдъп за следващото голямо марвълско нещо- Inhumans филма, който беше отменен и после превърнат в тотално провалено шоу. Първата половина на трети сезон им развързват ръцете и я помня като добра, но втората половина на трети сезон беше рядка дупка със завръщането на най-нехаризматичния злодей в историята на телевизията. Така и не разбрах той към какъв провален план за филмите трябваше да води, но го заличиха безцеремонна като стана безполезен.

И тъй нататък, това е драмата на шоута- само сетъпва някви работи за филмите или спин оф сериали, които никога не се случват. В много редки и кратки моменти им се позволява да разкажат някаква смислена история, която да не се съдържа изцяло в един епизод.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 24, 2020 9:25 pm

Аз си го харесвам :lol:
Втори сезон май ми е любим, там имаше много хубави неща. И трети беше готин, там е един от най-специалните епизоди, които съм виждал някога - 4,722 Hours (пети от сезона). И нататък също има хубави неща, някои от по-късните арки доста ми харесваха.
И все пак като цяло определено мога да се съглася, че не е кой знае какво. По-добър е от Flash (най-хубавото от CW), но не с чак толкова много... На мен си ми доставя удоволствие, но си е гилти плежър. И вярно има моменти в по-късните сезони, където позабива действието доста и епизодите стават едно безкрайно говорене на скучни реплики. Като цяло, ако ще гледаш само един Марвелски сериал, определено бих ти препоръчал Daredevil - за мен е класи и класи и класи и класи над всичко останало. Но той ми е сигурно най-специалният сериал евър, не съм обективен :heart:

Но! героинята на тази актриса ми беше много симпатична! Тя няма дълга роля - сезон и половина общо взето, но е много яка, аз много я харесвах. И наистина има присъствие и харизма. И е ТОЛКОВА висока! Супер висока, много по-висока от някои от другите в екипа, невероятно е! И си има хубава роля, като за този сериал.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by Matrim » Mon Feb 24, 2020 11:27 pm

Сериалът е тъп, но някак зарибяващ. Може би защо чета стари теми за съответните епизоди, които са пълни с бисери (леки спойлъри за първи сезон):
Wait, wait, hold up. Am I supposed to be okay with Coulson and his crew killing two SHIELD operatives? When they were just doing their jobs, protecting a valuable research and medical facility from people who could have been, for all they knew, from, say, Centipede? Not to mention the loss of that facility and potentially invaluable research? All for Skye? Is that right? Because that seems wrong. But it seems like, from the way that final ten minutes or whatever played out, that I was supposed to be happy. And no one even mentioned those two guys who died in the middle of all the backslapping going on.
Good job, Coulson. Good grief, show.
В цялата суперсекретна база, пазеща супер важни предмети имаше точно двама (2) пазачи. :lol:

Ако вземах сериала на сериозно това щеше да ме подразни доста, но този влак отдавна замина. И гостуващите актьори в епизода, в който Скай е в безсъзнание трябваше да се изкажат каква чудесна личност е тя - без изобщо да я познават. Преди това Колсън се изцепи "We are her family!" - по принцип много обичам такива телевизионни "семейства", но е твърде рано за такава дълбока привързаност между героите.
Може малко да притъпи болката ако връзваш задкулисните случки с MCU към събитията в сериала.
Съвсем не. От всички комиксови филми на Марвел съм гледал само Авенджърс, но и от него почти нищо не помня, освен че големият сюжетен обрат беше тотално идиотски. :)
Но! героинята на тази актриса ми беше много симпатична! Тя няма дълга роля - сезон и половина общо взето, но е много яка, аз много я харесвах. И наистина има присъствие и харизма. И е ТОЛКОВА висока! Супер висока, много по-висока от някои от другите в екипа, невероятно е! И си има хубава роля, като за този сериал.
Светлина в края на тунела!

Като става дума за харизма, и двете други актриси в главни роли в тоя сериал имат много повече харизма от Клои Бенет, но много по-малко екранно време.

P. S. Ming-Na Wen била към петдесетте като са снимали първия сезон? Някой да провери дома й за скрити портрети или фонтана на младостта.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by Ambartanen » Mon Feb 24, 2020 11:49 pm

За Минг На Уен:Image

Иначе Скай става по-малко досадна в следващите сезони и по някое време спират постоянно да я третират като единствения главен герой. Уорд от друга страна успява да става по-безличен с всеки следващ епизод.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by Matrim » Tue Feb 25, 2020 8:44 pm

Тоя сериал ме кара да оценявам още повече Warehouse 13 - подобен е премисът, но там диалогът и героите са в пъти по-изпипани и сай-фай елементът е забавен, вместо предимно досаден. Големият сюжетен обрат (тм) в 1.17 не беше лош, но имаше толкова много фейспалм моменти. "Всеки, който не се закълне във вярност на Хидра ще го застреляме тук и сега/Хаха, това беше тест!", "Всички висшестоящи са от ХИДРА, планирахме го 70 години, пичове", "Застрелях злодея, защото си позволи да заплаши Скай!", "Искам да дойда и аз, за да заключа лично злодея в килията му!" - умишленият хумор е много зле, но неумишленият доста ме забавлява. Речите на Колсън обаче и затова не стават, ще ми се да го прегази някой валяк. "OMG, May was reporting on me - to the big boss! How horrible! I break the rules every episode but people shouldn't think that's odd in any way" Shut the fuck up Coulson. Скай вече стана по-поносима, но ми се ще някой все пак да светне Клои Бенет, че не трябва всеки път като героинята й реагира изненадано да остава буквално със зяпнала уста и ококорени очи като аниме героиня.

Другият весел момент беше в 1.15 когато им казаха, че злодейката може да омайва само мъже, но въпреки това пратиха Уорд и Колсън да я залавят и Уорд вместо да я застреля я остави да го доближи и да го омая. Кандидат за награда Дарвин, if I ever saw one.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by Dr. Horrible » Wed Feb 26, 2020 8:59 am

То сюжетния обрат в 1х17 е изцяло продиктуван от Captain America: Winter Soldier, дори сценаристите на сериала разбират за това на доста късен етап, тъй като комуникацията между филмовия и телевизионния отдел не беше особено добра... Мат, можеш да видиш Winter Soldier, тъй като ще ти даде много контекст, освен това е реално следващия филм за Капитана и Черната вдовица след първия Авенджърс, така че ще ти е съвсем на място. Иначе сценаристите като са започвали сериала и са снимали първите епизоди изобщо са нямали идея, че още преди края на първи сезон филмите ще унищожат ЩИТ и съответно е трябвало доста планове да преправят в движение, при това бързо....

Те тогава наистина се бяха постарали - излиза 16-ти епизод на ШИЙЛД, после уикенда тръгна по кината Winter Solider и следващата седмица излезе 17-ти епизод на ШИЙЛД... Аз като си гледах блу-реите това лято, точно така си изгледах епизодите с филма между тях беше много яко!

Иначе това е май единствения път, когато филмите наистина влияят така силно. Нататък има още едно камео на лейди Сиф, после споменяват в някой момент Соковия Акордс от Civil War, но просто няма друг случай, когато толкова силно взаимодействат.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by Ambartanen » Wed Feb 26, 2020 10:04 am

E, по едно време разчистват някакви боклуци изхвърлени при битката на Тор в Лондон (?) от Дарк Уърлд и, по важно, Скай има разни драми как е нерегистрирана след Civil War? Връзките с филмите обаче продължават да бъдат силно еднопосочни и си личи, че липсва комуникация, защото шоуто никога няма възможност да развие някаква смислена история, която да бъде свързана реално с филмите.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by Dr. Horrible » Wed Feb 26, 2020 10:17 am

Да, точно някакви такива са - чистят боклуци, говорят с асгардец, който го няма във филмите... Наистина еднопосочни. То идват от Кевин Файги нещата - той е страхотен продуцент, но обича да държи всичко под контрол. Телевизионният отдел не беше негов, а на Джеф Лоуб, затова Файги се държеше настрана и не даваше нищо от никой от сериалите да има ефект върху филмите. Те затова Отмъстителите дори не знаят, че Колсън изобщо се е съживявал. Единственият път, когато нещо от сериалите се показа във филм, беше чак в Endgame, когато видяхме там Джарвис от Агент Картър. Но "Агент Картър" винаги е бил една идея по-специален, а и един от братята Русо (режисьори на Endgame) беше решисирал и първия епизод на Картър, та покрай това са искали да направят връзката между филмовата вселена и този сериал. И пак - само появяване на актьор за камео, не реална сюжетна линия. А щеше да е много яко във финалната битка в Endgame да видим и порталче с Калсън, Скай и Мей, както и порталче за Деърдевил и дифендърите, ама няма такъв късмет :D
Но Джеф Лоуб в края на миналата година приключи с телевизионният отдел, така че вече и той е в ръцете на Файги. Затова бъдещите сериали ще са си вече свързани с филмите и ще водят до трайни промени. А на ШИЙЛД им остана един финален сезон, за да завърши и тяхната ера...
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests