Agents of S.H.I.E.L.D.

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by armageddon » Wed Sep 25, 2013 9:09 pm

Image

Тъкмо гледах пилотния епизод. Като цяло става, но не е нещо невиждано или впечатляващо. Нахвърляни са достатъчно умерено интригуващи неща, които да крепят интереса още 20на серии (рейтинга на премиерата директно ги гарантира на този етап), и стига да не го превърнат в седмичния парад на поредния герой от марвъл вселената (по начина по който Once е седмичния парад на поредния Дисниев приказен герой), сигурно ще остане доста гледаемо. Уидъновия почерк остро не си личи особено на тоя етап, и леко ме съмнява че ще се забелязва повече занапред, впредвид по дейното му участие в пилота спрямо остатъка от епизодите. Също ми е интересно колко дълго ще успеят да поддържат нивото на ефектите - бяха доста и завидно добри като за ТВ, марвъл филтъра вероятно не е особено ефтин. Каста е биващ, никой не е стъписващо зле, но никой и не беше феноменално открояващ се. (Не че повечето имаха екранно време за каквото и да е, всъщност) Вкрайна сметка зарибяването по каста е от съществено значение за future enjoyment-а, което на мен нещо не ми се получи в рамките на пилота.

Изобщо, ще се гледа, но има какво да се желае и над какво да се потрудят в бъдещ план.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Sep 26, 2013 2:32 pm

Ще си призная, че бях доста пренавит за този сериал и сега съм леко разочарован от пилота.

От една страна има много хубави неща - правилния сетинг, правилните декори, костюми, грим, реквизит и ефекти. В нета четох някакви смешни впечатления, как хората били разочаровани от евтината визия.
Ъ?
Тези хора какво са очаквали, филм по телевизията?
Production values-ите са си повече от прилични.

Историята също е интригуваща - хем ни въвежда подходящо, хем поставя някои морални въпроси свързани с дейността на S.H.I.E.L.D.


С представянето на героите обаче нещата са малко странни.

"Снайперистът" и "шофьорката" са перфектните архитипове за тайни агенти - действат рационално и ефективно, не са особено отворени към останалите.
Харесвам ги безусловно.

Обаче идват двамата научни експерти. Те горкичките са взети, като от някое CSI или там военно-морския аналог, но в допълнение са изпили по 4-5 литра силно кафе.
Държат се по-скоро психопатски отколкото интересно, забавно и идиосинкратично. Сигурен съм, че нататък ще ги обяснят и развият, но в момента ми стоят като карикатура, на карикатурата която представят.

После е хакерката. Тя някак ми е антипатична.
Дрехите + грима и са в разрез с останалите в сериала, а актрисата и успява в някои реплики да е в тон с ролята, в други да преиграе лошо. Може и да е търсен ефект, но хич не ме кефи.

Накрая имаме Колсън.
Като игра той е добре познатият от филмите герой, обаче решенията му като шеф, понякога са пълен абсурд.
Във филмите той е рационален, винаги учтив и бюрократичен.
Тук хвърля подчинените си в абсолютни авантюри и дори не се преструва че му пука.
Spoiler: show
Примерно хакерката веднага я хареса за екипа, въпреки, че не знае нищо за нея.
Хайде да е впечатлен ама да прецака тайната самоличност на току що назначения си подчинен, само за да и предложи място...без да я е проверил поне веднъж...
Не ми звучи, като събитие в шпионски сериал, освен ако организирането на цялата група не е някакъв вид диверсия и прах в очите :lol:.
Такива неща ги върши Ник Фюри (защото е bad ass и вижда с няколко хода напред), а не Фил Колсън.
Може пък да са решили да променят персонажът му и причината да е някъде в полу-обясненото му възкресение.

Определено ще се следи, но впечатленията ми от първи епизод са противоречиви.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 26, 2013 4:10 pm

Според мен беше безапелационно съвършен :lol:

Аз знаех, че ще ми хареса, но все пак си е страхотно удоволствие да потвърди очакванията ми :) Отвсякъде си носи духа на филмовата вселена, все едно гледах бонус материал от блу-реите, беше просто страхотно. По някакъв начин ми напомни много на Item 47 – едно мини филмче от блу-рея на Авенджърс. Гледахме вкъщи в една малка компания и тези, които бяхме фенове, се изкефихме зверски, а останалите ни се чудеха и разправяха „Е какво пък толкова?”… И в Агентите го има това – див фенсървис на макс.
Имаше адски много хумор и само мога да съжалявам, че голяма част от шегите вече ги бях чувал из трейлъри и промота. Обаче наистина беше необичайно забавно, дори за Уидънов сериал. Ако количеството шеги се запази, сериалът наистина ще си има идентичност, която да го отличава от всичките други шпионски драми по телевизията… И същевременно драматичните моменти също работеха страхотно и им се вързах и на тях… Действието се развиваше стремглаво, нито за секунда не ми беше скучно и тези 45 минути минаха престъпно бързо. Героите бяха по-скоро щрихирани в този първи епизод, но тях тепърва имат да ги развиват. Но всички са яки, има интрига в тях, има някъде да вървят. Кълсън е як, Мелинда Мей е яка, двата гийка са яки. Тоя високият шпионин е много готин, има нещо Блек Уидоу-ско и Майкъл Вон-ско в него, а аз винаги обичам шпионите :D Скай също е много красива, много чаровна, с някаква такава момичешка елегантност и въобще радваща. И някак сериалът не се притеснява да се гаври с героите си, които е много свежо и ми харесва. Искам още!

А сега някои по-експресивни впечатления за хората, които вече са изгледали епизода
Spoiler: show
Какво по дяволите се е случило с Колсън??? Аз бях убеден, че Фюри просто му е файкнал смъртта, но явно случаят не е такъв. Най-различни теории има в интернет, не знам дали някоя от тях въобще е близо до истината. Съществува си старата теория, че истинския Колсън е умрял, а това е андроид, който просто не знае. А какво беше това за Таити? Някой предположи, че Кълсън всъщност е бил мъртъв и си е бил във Валхала… И от там някак са го измъкнали. Адски интересно ми е, нямам търпение.

Джей Аугуст Ричарт от Ейнджъл беше някакъв рандъм супергерой! Аз все още съм убеден, че това е Люк Кейдж. И преди си бях убеден, после от Марвел отрекоха. Но сега беше с някакво фалшиво име Майк Питърсън или нещо такова, но стана ясно, че не иска да бъде Майк, иска да бъде някой друг. Според мен ще си стане Люк Кейдж!
И тая лекарката как за секунда стана злаааа! Аз бях убеден, че тя няма да е само в един епизод. Актрисата е известна, не й помня името, но съм я гледал в Ориндж Каунти и Призън Брейк и ми беше някак странно, че са я избрали за такава епизодична роля. Но предполагах, че ще се появя в бъдеще като love interest на героя. И туистът с нея всъщност ме изненада яко, но съм доволен!

А колата на Колсон може да лети! Всъщност нищо не разбирам от коли, но тази беше старовремска и червена и силно ми напомняше на колата на бащата на Старк от Капитан Америка. Една червена, която Хауръд Старк показваше на изложението и също я представи като летяща, но тя се прецака на половин метър височина. Явно по-нататък се и е развил изобретението. И имайки се предвид, че според Агент Картър мини-филмът точно Хауръд Старк е бил в миналото ръководител на ЩИТ, не е чудно, че колата му се е оказала в техните ръце.


Айде стига толкова… чакам с нетърпение втори епизод.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Sep 26, 2013 4:24 pm

за такава епизодична роля
Ъъъ...коригирайте ме ако греша, но ако се вярва на Iron Man 3, Extremis е дело на AIM...за комиксите не знам (HYDRA?).

Та сигурно ще има продължение.

Хипотезите за Колсън, нетът е пъле с тях, но 2/3 не обясняват, защо в такъв частен случай ще му дадат да командва екип (освен ако, както по-горе не предположих самият екип не е диверсия).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 26, 2013 5:24 pm

Да, де, не се изразих достатъчно ясно. Имах предвид, че като видях първото й появяване, се изненадах, че само за нещо такова са я взели. Но след туиста стана ясно, че явно ще има бъдеща роля. За момента тя е единственото лице на мистериозната нова организация Centipede, така че ще си я има и нататък, рано или късно. Но не знам колко от епизодите ще са свързани с главната линия и колко ще са самостоятелни истории...

Иначе Екстремиз и в комиксите си е на AIM.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Sep 26, 2013 5:57 pm

Пък може и аз да те прочетох малко по диагонал :lol: .

Както и да е, някой да е чел нещо за ТВ рейтингите?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Sep 26, 2013 6:48 pm

Най рейтинговата ТВ премиера от 4 години насам.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Sep 30, 2013 10:11 pm

armageddon wrote:Най рейтинговата ТВ премиера от 4 години насам.
Има си хас за американските зомбита да не е.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Oct 01, 2013 12:04 am

Ох, СВОБОДОМИСЛЕЩИЯ!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Oct 03, 2013 12:19 pm

Втора серия беше по-скъпо направена и от първа - снимки на локации, каскади, ръкопашни боеве, накланяща се сцена и пр. красоти.

Продължавам нещо да не харесвам отбора, въпреки че ги принудиха да се сработят и уж изведнъж се примириха със ситуацията.
Учените пак леко преиграват. Да, те трябва да са карикатурни, но мисля че правят една стъпка повече.
Хакерката пак ми е леко антипатична, като изпълнение. Не, нищо общо с ролята и в морално сивия сектор, просто актрисата не ме радва. По-улегнала е от първи епизод, но нещо май не е наред. :shock:

Сюжетът - добра работа по интегрирането в кино света на Marvel и леко фалшив team building.

Камеото на епизода - Самюел Л. Джекъсн в ролята на Ник Фюри.

Лаф на епизода: "Yeah, we're gonna have to kill the fish tank."


Т.е. и втора серия ми е сбор от положителни и отрицателни впечатления.

Определено ще се следи.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Thu Oct 03, 2013 11:37 pm

Прочетох, че бил мултибюджетен, само , че не виждам да е. С какво е толкова по различен като бюджет и следователно екшън от CSI, даже споменатият изглежда по-бюджетен.
Някакви хора говорят на други, хора.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Oct 04, 2013 12:29 am

Location shoots - 100% им е излезнало по-скъпо снимането в Перу (или някъде, където може да мине за) от снимането в студио пред зелен екран. Екшън сцените изглеждат впечатляващо добре като за ТВ, ефектите също. От друга страна Марвълските Агенти не са отпуснали бюджет за актьори, което предполагам е движещо перо във фискалния отчет на ЦСИ-то (буквално едно сравнително известно име имат), впредвид че се влачат на екран от безкрайна цифра сезони насам и това вдига цифрите в пейчека на актьорите, колкото и често да ги сменят там.

Втория епизод биваше, но като изключим повечкото кютек, който ми хареса, актьорския състав нещо продължи да не ме кефи. Предния път се оплаквах, че на ония двамата (технохлапетата) почти не са им написали реплики, този път мисля да отбележа че като им напишат става по-зле. И двамата вадят някъв брутално отвратителен акцент. Изобщо ако тия двамата вземат да ги разкарат, хич няма да ми е тъжно. Мелиндата има хляб да се окаже по-интересен персонаж, отколкото са и написали към момента (баси и тъпото кодово име впрочем). Камеото на Фюри беше безмислено, ако им е останало отпуснато екранно време за следващо, се надявам да е по-добре.

На кратко - втората серия отново показва, че има какво да се желае. И ми се иска да се случи, както примерно Person of Interest след доста слабия старт стана супер яко.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Oct 04, 2013 10:24 am

Още за парите:

По снимките със самолета също са пръснати доста средства, да не говорим за декорите, които симулират вътрешността му (казах по-горе, че час от тях са върху поставка, която позволява снимане под наклон...вместо да килнат камерата и актьорите). Това си е инвестиция, щом ще ги ползват отново и отново.
В Париж, нищо че имаше blue screen сцени, също са ходили.
Камеото на Фюри беше безмислено
Според мен си е на мястото.
След толкова много странни решения от страна на Колсън, някой по-шеф от него трябваше да му трие сол. :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Oct 04, 2013 12:49 pm

Тъкмо защото по параграфа дърпане на уши не сработи. В крайна сметка едва ли Самюъл Джексън ще идва през серия-две да свива сърмите на Коулсън и едно такова камео щеше да е удобен начин на вкарат някой нов, който да го прави.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Thu Oct 10, 2013 12:45 am

Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests