Agents of S.H.I.E.L.D.

Bamse! Pimpa! Ruxpin!

Moderators: Yan, Morwen, Marfa

Matrim
Moderator

Re: Agents of S.H.I.E.L.D.

Post by Matrim » Wed Feb 26, 2020 12:40 pm

Сериалът е като пуканките - безвкусен, но човек консумира още и още. Освен фактът, че Колсън е най-лишеният от харизма лидер от Симеон II насам, големият проблем е, че SHIELD е смехотворна организация и повечето сюжетни линии се крепят на тъпотата на един или друг герой. Всеки нарушава заповеди без последствия, гони някакви свои цели, в най-строго охранявания затвор проникнаха с най-изтъркания трик "водя ви затворник, пуснете ме веднага", ако човек подозира, че групата, която иска да влезе в секретното убежище може да има лоши, първо ги пуска вътре и после ги разпитва с детектор на лъжата - но по такъв начин, че направо си плаче двойният агент да го убие и т. н.
Spoiler: show
Усещам как Уорд ще се завърне в екипа, защото чистата му любов към специалната снежинка Скай ще е по-важна от хората, които изтрепа.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Matrim
Moderator

Post by Matrim » Wed Feb 26, 2020 8:54 pm

Днес станах свидетел на една от най-тъпите сцени в историята на телевизията
Единият лош спря сърцето на другия лош и каза на Скай, че ако не издаде голямата тайна ще остави колегата си да пукне и това ще значи, че тя ще го е убила. И тя вместо да му каже - аз и без това искам тоя шибаняк да мре, не са ли те учили да заплашваш някой за когото ми дреме, му каза, че е прав - и издаде тайната.
За малко да се задавя от смях, признавам си без бой.

Имаше подобрение към края на сезона, но сюжетно сериалът продължава е гола вода като цяло.
SHIELD ги обявиха за терористи, обаче и добрите членове на екипа, и Уорд се разкарват със собствени самолети по света и никой копче не им каза. "Супер" войниците около които се въртеше целият сезонен арк се оказаха супер слабаци, а соб сторито на Уорд клише до клишето. Пак добре, че не спаси положението накрая с голямата си любов към Скай, но сега много се чудя кое ще е по-досадно - да стане заместник-главен злодей във втори сезон или да го върнат в SHIELD с някакво изсмукано обяснение. Триплет ме кефи много повече, но подозирам, че скоро ще го разкарат, защо няма достатъчно daddy issues.
И разбира се, Фиц е влюбен в Симънс, защото за Холивуд е недопустимо мъж и жена да работят заедно без поне единият да се влюби до уши в другия. :<

Matrim
Moderator

Post by Matrim » Fri Feb 28, 2020 5:51 pm

Сори, че почнах сам да си говоря в тази тема, но искам да отбележа, че качеството на сериала рязко се покачи тъкмо навреме за пристигането на Боби Морз. Боят между Real May и Fake May беше трепач, взаимодействията между героите са много по-интересни от преди, Мак е готин, Ланс забавен, но и без него може, Трип е... там, но подозирам, че скоро ще си замине. Изкуплението на Уорд се пече, но засега поне не му цепят басма. Фиц е сърцераздирателен. Сюжетите все още са кръгла нула, но кой то гледа такива сериали заради тях? Очаквам това качество да не се задържи, но поне има тонове eye candy, та ще го преживея някак засега. :)

Matrim
Moderator

Post by Matrim » Fri Mar 06, 2020 5:03 pm

Изгледах и втория сезон. Прав бях, повишеното качество се оказа мимолетно. Темата за хората със суперсили, които плашат "мъгълите" е класическа, но трактовката тук е плачевна. New Shield са прави, че директорите са неособено кадърни, но пък омразата им към всички със суперсили е трагикомичен начин за манипулация на зрителите да обичат повече Скай.

Все повече осъзнавам, че главният ми проблем с тоя сериал не са толкова диалозите и сюжетите, чието качество варира ужасно много, но понякога все пак са прилични, а това, че Клои Бенет и Кларк Грег са посредствени актьори, но пък с най-важните герои. Много ми стана забавно като видях на един форум да описват израженията на Скай като carp-mouth. :) Кайл Маклоклан също имаше някои много тъпи реплики, но е страхотен в ролята на смахнатия татко на Скай.
Радвам се, че май съм сгрешил, че ще върнат Уорд сред добрите, но и като лош е доста досаден. Но ме радва как никой не се връзва на обясненията му "Някой друг е виновен за престъпленията ми!" освен Кара, която беше буквално с промит мозък. Дано така да остане, защото това е единственото хубаво в оцеляването му като хлебарка отново и отново.

Конфликтът Shield vs Other Shield беше дъното просто. Никой не загина, сдобриха се за пет минути, всеки можеше да предвиди, че Гонзалес ще си го вземе по подобен начин, а това, че главното участие на Мак и Боби беше в тоя абсолютно дебилен стори арк е престъпление срещу доброто писане на сценарии.

Да наемеш талант като Edward James Olmos за роля, която беше главно да ни убеди колко е готин Колсън в сравнение с него... So stupid. И Ambartanen за съжаление се оказа прав, че Палицки няма особено значима роля, поне във финала на сезона имаше и по-сериозна възможност да покаже и актьорски талант, а не само колко добре й стоят прилепнали костюмчета. :P Както върви ще вземат да я заменят с Линкълн, а неговият актьор е дъното просто. :roll:

Цялата морална дилема с Inhuman-ите бе разрешена супер бързо когато лидерката им стана супер зла, а Дихен Лахман беше доста разочароваща в ролята.

Симънс изведнъж реши да отвърне на чувствата на Фиц и разбира се, хоп, нещо й се случи. Това да й е за урок, бих предпочел да си останат приятели, but Hollywood gonna Hollywood.
За радост на @Dr. Horrible, искам да отбележа, че покрай сериала изглеждах и два MCU филма. The Winter Soldier беше изненадващо як, но Age of Ultron беше покъртително тъп. :)