Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by penzata » Fri Apr 13, 2018 1:57 pm

tigermaster wrote:
Fri Apr 13, 2018 11:40 am
:mrgreen: :twisted: Да.
Не че нещо, но чисто математически, дори всички да "гласувате" с да и хипотетично аз с не - което не бих направил, заради цепенето от колектива, таковата, - мнозинството, тоест аз, щеше да спечели, щот той пензата таи в себе си поне една торба чиляци, барабар с повече от седем псайхапата.
Така де, нищо лично, математика, туй-онуй. :roll:

И тъй като съм Шаямаямамамалан почитател, ще взема да изгледам първо неговия Еър "Футурама" Бендър, за да мога да хуля после връз анимето, че ми е прецакало блокбъстър експириънса. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by alshu » Fri Apr 13, 2018 1:59 pm

@penzata, ще се опитам да ти обясня драмата.
Лично аз също все още уважавам DVD-то като формат (не че го предпочитам), още повече Avatar: The Last Airbender оригинално е рисуван за SD телевизия.
Проблемът е конкретно в неговите DVD-та. Картината е с двойни образи и лично аз нямам обяснение защо е така. Nickelodeon никога не ги изтеглиха от пазара и не пуснаха фиксната версия.
Аз понеже съм се занимавал само с пиратлък съм попадал на любителски фикснати SD и upscale HD версии, които са си доста гледаеми.
Дори не знаех, че всички DVD-та са скапани, та да предупредя Амелия да не си троши парите за тези боклуци. Мислех, че само пълни изверги не биха ги оправили (явно Nickelodeon са такива).

Препоръките ми, ако решиш да гледаш Avatar: The Last Airbender:
1. Намери си свястна версия без двойни образи, примерно тази на Netflix не е ли такава (е, може вече да не го стриймват, а и май имаше други, но по-понсими проблеми)? Добрата картина е важна, защото там са и множество от плюсовете.
2. В началото на първи сезон нещата изглеждат убийствено детински и стандартни. Стегни се да докараш поне до края на сезона, където се сплитат няколко сюжетни нишки, а шоуто почва да проявява истинските си качества и визия.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by penzata » Fri Apr 13, 2018 2:14 pm

Нетфликс го нямат; само първия сезон го има на ХБО ГО.

Знам какво представлява детското; гледал съм бая отделни епизоди, защото един френд не спираше да ми дудне за него навремето.
Така де, когато подхождам към нещо, (почти винаги) знам какво представлява, така че трябва да е накякъв колосално безграничен шит, за да ме откаже от себе си.


п.п. исфиняфам се за целия спам; целта ми беше със се числата на сумарните ми постовье, днес да го докарам до три тринайски. нумерологична обсесия, кво да я правиш. :oops:


ЕДИТ:
трубадур wrote:
Fri Apr 13, 2018 2:26 pm
т.е. ся мое те пцуеме и ти нема кажеш копчи, оти тринайските :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Или може като дебил да си едидтвам глопавия пост до безкрайност. :lol:

На Шами, Бендър-а и Афтър Ърт-а не съм ги гледал и не възнамерявам някога да го направя. То тия филми са единствено за кинчи и подозирам, че Нощния ги е направил нарочно такива гозби, за да ептем натрие носа на всичкото ора. С Хепънинга се ебаваше с всички; с тия двата - по същия начин, но с маса пари. Братчедът е уникален гъз, който уважавам страшно много.


alshu wrote:
Fri Apr 13, 2018 2:26 pm
Не, може би не знаеш.
И аз бях гледал единични епизоди и бях останал с впечатление за Наруто клонинг, затова го избягвах с години.
Докато не видиш, как се нарежда пъзела (а има и множество подсказки скрити на заден фон), не можеш да го оцениш истински.
Без да го приемаш като заяждане, не ми трябва нещо непременно да съм го гледал, чел или туй-онуй, за да мога да го оценя истински. С годините съм развил страхотно вътрешно седмо :hihi: чувство за себе си, и с някакви милимуняц (разбирай 0,3%) изключения, никога не ме е дънило досега.
Наруто не съм гледал и освен това, знам цялата история на Аватар, така че съм се оспойлил отдавна, което не ме бърка и по никакъв начин не би ми развалило усещането от филмчето.
Last edited by penzata on Fri Apr 13, 2018 2:55 pm, edited 1 time in total.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by alshu » Fri Apr 13, 2018 2:26 pm

penzata
Знам какво представлява детското
Не, може би не знаеш.
И аз бях гледал единични епизоди и бях останал с впечатление за Наруто клонинг, затова го избягвах с години.
Докато не видиш, как се нарежда пъзела (а има и множество подсказки скрити на заден фон), не можеш да го оцениш истински.

Най-шокиращото за мен беше, че с всеки следващ сезон парите за анимация стават все повече, а качествените сцени ги оставят за към края на сезона...обикновено е точно обратното.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by трубадур » Fri Apr 13, 2018 2:26 pm

т.е. ся мое те пцуеме и ти нема кажеш копчи, оти тринайските :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

бтв, на шамалямалан филмът е епохален (реално от час и ебем го колко) имаш около 30 секунди хубава музика - чутовно постижение е :ninja:
penzata wrote:
Fri Apr 13, 2018 2:14 pm
Или може като дебил да си едидтвам глопавия пост до безкрайност. :lol:

На Шами, Бендър-а и Афтър Ърт-а не съм ги гледал и не възнамерявам някога да го направя. То тия филми са единствено за кинчи и подозирам, че Нощния ги е направил нарочно такива гозби, за да ептем натрие носа на всичкото ора. С Хепънинга се ебаваше с всички; с тия двата - по същия начин, но с маса пари. Братчедът е уникален гъз, който уважавам страшно много.
well played

бтв тия ти думи за шамбилани са дъ мост инспайъринг финг у тоя фором

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by alshu » Fri Apr 13, 2018 4:41 pm

penzata
Без да го приемаш като заяждане, не ми трябва нещо непременно да съм го гледал, чел или туй-онуй, за да мога да го оценя истински. С годините съм развил страхотно вътрешно седмо :hihi: чувство за себе си, и с някакви милимуняц (разбирай 0,3%) изключения, никога не ме е дънило досега.
И аз мисля да имам подобен усет, но в някои случай греша - Avatar: The Last Airbender е пример за такъв.
и освен това, знам цялата история на Аватар
Тя не е толкова важна, някои етюдчета или поредици от сцени просто трябва да се видят и чуят.
Примерно мащабното ъртбендване, което прави Тоф при битка или сблъсъците Зуко срещу Азула.
Хей, дори театралното представление от трети сезон, което пародира приключенията на Анг трябва да се изгледа цялото, заедно с реакциите на реалните участници в събитията.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Amelia » Fri Apr 13, 2018 7:01 pm

@penzata by all means, изгледай и игралният. Мисля, че той трябва да бъде гледан от всички, които мислят, че Шаямлайнян всъщност има квато и да е идея кво прави като режисьор. Само че го гледай след анимацията.

Обаче @трубадур правилно дума, че ще е добре да се изчака БД версията, за да се види дали Никелодеон са оправили картината. Щото първи сезон беше с толкова лош деинтерлейс, че все едно гледаш 3Д филм без очила. На Нетфликс беше една идея по-добре, т.е. поне главоболие не причинява картината, ама си остава тотално наебана история. Следващите два сезона са по-поносими, но пак, да плякнеш нещо толкова красиво в толкова осрана форма, е некво престъпление срещу човечеството. Последно гледахме Аватар на някакъв ъпскейлнат и силно филтриран фенски рип, където бяха замазали някак част от проблемите. Та ако решиш да го гледаш сега, обади се, ще издиря кво точно свалихме и ще ти кажа.

Иначе Аватар е малко като Бъфи - ако се гледат разсхвърляни епизоди ще ти изглежда като някво пробито ТВ сериалче, дето е пълна загуба на време. Ама ако си го изгледаш както трябва почва да изрива с важни неща като character development. Това нещо има едни от най-яките characters правени в човешка медия. И освен безкрайно яките персонажи, има и невероятно готин свят и едни от най-добрите екшън сцени, правени някога. Последните 4 епизода от трети сезон са някъв визуален и звуков оргазъм с качествата на филм.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Litz » Fri Apr 13, 2018 9:28 pm

Два дена ме няма и вие разводнихте темата, а аз исках още да глождим монасите, щото доста неща там не са ми ясни.

Ако кажем, че в манастирите живеят само децата за обучение и висшите монаси, а останалите си номадстват, как може да сме сигурни че Анг, наистина е бил последният повелител на въздуха? Като се има предвид колко лесно може да се скрие това, че си бендър, предполагам все е имало някакво друго бендърско дете някъде из тоя свят.


Аз го изгледах цялото и почнах да мисля за Зуко и за бендването му и способностите му и ми стана много мило. Смисъл аз не вярвам, че той е бил ужасен бендър като дете изначално, а просто че методът на обучение и идеологията с която са се опитвали да го индоктринират не му е пасвала. Така де Зуко от ранна детска възраст е добър с двойните мечове, даже мисля в първите два сезона ни е ясно показано как той е гениален в това, а бендването му не е такова ниво, и после когато почва да слуша чичо си и драконите, разбираме, че Зуко всъщност е наистина супер добрият бендър просто обучението не е било подходящо за неговия характер и вярвания. :heart: :heart:

Сока също се сетих колко ме трогва с моментите, в които комплексите му се показват, щото това да си обграден от хора, които всички считат за супер мега специални и велики, а ти да не си е ужасно и ми хареса това как развиха историята, че тези велики бендъри са загубени без Сока и това е арк, който не съм виждала често, щото в много филми персонажите тип Сока си остават комик рилийф и не са развити, а тук развитието беше чудесно

п.п. ся като го изгледах цялото си спомних, че любимата ми музикална тема е Агни Кай, щото звучи божествено просто.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Amelia » Sat Apr 14, 2018 4:46 am

@Litz , споко, аз ВИНАГИ съм готова да си приказвам за Аватар. И Зуко. :heart:

Турям спойлер тука, специално да опазя вече оспойления пенза колкото се може повече.
Spoiler: show
Начи, по повод airbenders мисля, че просто имаме твърде малко канон информация за тях. Основно научаваме за начина им на живот от спомени и флашбакове на Аанг. Затова и има бая неясноти около тях и някои от тях избиват и на логически дупки. Това е инфото от Аватар Уики:
In the era before the Avatar, the precursors of the Air Nomads lived on top of lion turtles,[13] but with the rise of the Avatar, they left the safety of the lion turtle cities and came to live in large temples on remote mountains. There were four temples in all, one for each direction on the compass; two were run for and by males, and two were run for and by females. The young boys of the Southern Air Temple were known to travel to the Eastern Air Temple in order to choose their own personal sky bison. This was considered an important choice as the intelligent animals would be with the choosing airbenders for the rest of their lives.[14]

While other nations possess royalty and are run by hereditary monarchies, the Air Nomads were led by the senior monks and nuns of the air temples.[2] Due to the peaceful teachings of their leaders, the nature of the people was calm and tranquil. They also believed in equality for all, that people should live without divisions in society.[17] In that spirit, same-sex relationships were completely accepted in Air Nomad culture, as their generally peaceful and open-minded way of life lead them to embrace all forms of consenting love. Because of this, Air Nomads had no need to "come out" about their sexual orientations.[12]

The Air Nomads are the only nation comprised entirely of benders, due to the highly spiritual nature of their lives.[18] Meditation was an important part of the airbenders' daily routines, as it helped them to focus their energies and understand the potency of their element. Due to their high spirituality, the monks believed that hope was only a distraction.[19]
От това обаче изобщо не ми става ясно как са били произвеждани новите airbender-чета. Някви мъже и жени е трябвало все пак някак да се срещнат, за да ги заченат. А и в доста от сцените със спомените на Аанг имаме смесица от мъже и жени на едно място, та ненам дали наистина са били така изолирани в съответните си храмове по джендър. Изобщо, цялата логистика на сексуалните и семейни отношения ми е мътна и кървава. Отделно, една такава номадска нация, където всеки се шляе накъдето му скимне, не виждам как би била анихилирана в рамките на няквите там минути дето трае кометата на Созин. В комиксите имаше една кратка историйка, в която ни разкриват, че оцелели airbenders са били ловени в продължение на бая време след първоначалния геноцид - примамвали са ги с airbenders-ки вещи, които разни подставени "продавачи" са им продавали. Та, да кажем, това обяснява някои неща, но си остават бая от въпросите за това как е функционирало обществото им.

Относно Зуко - мисля, че на няколко пъти ни се дават подсказки, че той всъщност е доста над средната статистика като firebending умения. Още в първи сезон би в Агни Кай Жао, който се предполагаше да е доста силен, а в трети като се опитваше да стане учител на Аанг разправяше как околните го смятат за доста кадърен firebender. На него проблемът му е, че баща му има извънземни изисквания и че по-малката му сестра е некъв засенчващ всички вундеркинд. Та в компетитивната среда, в която е израснал, той просто не е можел да се сравнява с Азула и това му е навлякло презрението на баща му. Озай го мрази и заради Урса (майката на Зуко), както може да се види в комикса The Search. Но да, съгласна съм, че го има и това, че Зуко е инхерентно добро създание с много различен темперамент от тоя на баща си и сестра си и просто не може да развие пълния си потенциал в онова гнусно семейство, в което само психопатите (от Созин до Азула) се чувстват окей. Щото всъщност най-хубавите качества на характера му (човечността, скромността, любовта, упоритостта и способността да се учиш от грешките си) са неща, за които Озай и Азула ще му се подиграват до дупка (или ще го убият). За мен Зуко и чичо му са това, което firebenders трябва да бъдат в един истински хармоничен свят, където силата на огъня (щото огън = живот, топлина) е впрегната за добро, а не за разрушения и доминация над всички. Но за съжаление, тази мила душа трябваше да изстрада доста преди да намери себе си, да превъзмогне комплексите си за малоценност и да спре да търси одобрението на Озай и сестра си. И всъщност, емоционалната му несигурност продължава и след финала на Аватар - в него си остава загнездено убеждението, че е частично зъл, заради гена на баща му (и наполовина добър заради гена на майка му, която произлиза от Аватар Року, но Зуко има тенденцията да се фиксира в негативите си). Това го виждаме в комикса The Promise, който ми е най-любимият от всички точно защото е центриран върху Зуко и неговата несигурност и огромното му желание да е добър. Боже, колко го обичам! The Promise ми разби сърцето, защото ми стана ясно, че Зуко вероятно никога няма да е истински щастлив и сигурен в себе си и целият му живот ще е някаква борба, в която вечно ще трябва да се доказва пред някого (и пред себе си). Отделно, с отговорностите, които са му на главата като лидер на Fire Nation в свят, който трябва да бъде препостроен след ужасната война, винаги ще му се налага да взима тежки решения с тежки последствия. В това отношение той е като Аанг, но му липсват самочувствието и self righteousness-a на Аанг, които правят взимането на тоя тип решения много по-лесно.

И т.н., за Зуко мога да изпиша някакви тонове думи, защото е невероятен и е толкова прекрасно развит. За Сока мога да напиша по-малко, но и той е страхотен и чрез него виждаме колко е трудно да си единственият обикновен олигофрен в група, в която всички са с бахти му и суперпауърите. Сока е едновременно някъв прост селски бек и супер прозорлив пич, който чете околните като отворена книга - затова и се води стратегът на групата. И е като лепилото което сплотява цялата група. Без него останалите вероятно щяха да са се избили. А симетрията Сокка/Катара - Зуко/Азула също е много готина. Зуко и Азула може би щяха да имат подобни взаимоотношения, ако ги беше отгледал Хакода, а не Озай.

Аз също много обичам Агни Кай темата. Другата ми любима тема си е темата на Аватар, особено в аранжимента, в който я чуваме, когато Аанг, секунди след като наби Озай вдига океана за да изгаси пожарите. Очите ми се насълзяват от епиката в тоя момент всеки път като го гледам...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Litz » Tue Oct 01, 2019 2:03 pm

Аз пак реших да го гледам, щото съм боклук и съм на прекрасният момент, в който душицата Зуко, победи Жао в Агни Кай и искам да кажа колко много го обичам. Душицата :cry:

Още Аанг и Зуко с
You're just a kid!
You're Just a teenager

ме сцепват. Но аз все още съм мръсния Зутара шипър. :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Amelia » Tue Oct 01, 2019 7:19 pm

Зутара форевър! :heart:

Зуко е моята обич и се сещам периодично за него. Сега таман гледахме едно аниме с нещо като елементал пауърс и там покрай огнения пич си мислих за Зуко.

Зуко. :heart:
https://www.youtube.com/watch?v=IVSKxvutW7A

Best redemption ark in existence.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Litz » Thu Oct 03, 2019 4:13 pm

@Amelia любовта ти към Зуко, обяснява защо си хареса Натаниел :lol:

Аз съм на втори ся и ми харесват паралелите между него и Анг и как той е наистина адски добро създание. Анг също е такова донякъде, но там е и много от културата на номадите. Примерно според мен Сока, Катара и Тоф биха изкрейзили много повече, ако бяха на мястото на Зуко, И тва същество има нужда от много любов. Не помня за кого се женеше (май не е потввърдено, че е Май), но ми се ще да не е тя, защото тя е много meh? На Зуко му трябва някой по-запален по-живота, който може да му даде това от което се нуждае.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by трубадур » Thu Oct 03, 2019 4:33 pm

Това е доста спойлер, ама не е важен, и все пак, но лиц по-добре да не чете (за зуко и жена му иде реч, както и за други двойки) не знам доде е гледала аватара или го преглежда отново :mrgreen:
Spoiler: show
Тя е (май, мей, се тая, емо патката), във вселената на тва шоу има изневери, разбити бракове и счупени връзки, само докато пишем Кора и не знаем какво правим. ОГ кастът както приключва и с когото приключва в сериала с тва остава до гроП

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Litz » Thu Oct 03, 2019 4:36 pm

аз го преглеждам пак и неам страх от спойлери. винаги съм се спойлвала за всичко в тоя живот. :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Amelia » Thu Oct 03, 2019 11:16 pm

Litz wrote:
Thu Oct 03, 2019 4:13 pm
@Amelia любовта ти към Зуко, обяснява защо си хареса Натаниел :lol:
I have a type, ok? :lol:

Иначе, не се знае коя е жената на Зуко, защото двамата с Мей се разделят в комиксите и още не е станало ясно дали са се събрали отново или си е намерил нова жена. От Кора знаем, че има дъщеря и внук, та все някъде по трасето се предполага да е осеменил някого.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests