Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by alshu » Fri Oct 04, 2019 9:53 am

трубадур wrote:
Thu Oct 03, 2019 4:33 pm
Това е доста спойлер
Дори не е спойлер. В комиксите, които са канон те се разделят. Предвид, колко секси изгледаше внучката му в Кора, поне се е уредил с хубавица (което едва ли е било трудно.)
В комиксите Сока също гризва дръвцето в романтичен план.

Апропо, аз харесвах тези две двойки.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by трубадур » Fri Oct 04, 2019 10:03 am

Тупаните почти директно казаха, че емо пачата му е жена, след раздялата им пак са се разбрали. Разбира се комик кон панел не е баш най-добрият начин. Това идва от комикс драскачите и повече звучи, че след като развалят май и зуко, феновете бая са натиснали и пропищяли в бъдеще ще ги съберат, само за да има мир. Но това е опреди 2 години, а само тази година вече има излезли 3 нови броя и то с други автори, включително и DiMartino, който въпреки колосалният провал с Кора, все пак беше важна част от оригиналната анимация. Та може и да са посменили нещата. То раздялата с Май е тъпа, но от друга страна всички да свършат с училищната си любов е доста мех като концепцията и отвъд Анг е доста пушинг ит. Но дъщерята на Зуко имаше черти и от двамата, докато внукът му беше какво щеше да е Зуко, ако знае какво е стабилно семейство. Доста е вероятно Маеай (баси тъпото име) да е ботом бич-а на зуко.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by alshu » Fri Oct 04, 2019 10:28 am

трубадур wrote:
Fri Oct 04, 2019 10:03 am
Тупаните почти директно казаха, че емо пачата му е жена
Това не го знаех.
Егати сапунджийските обрати - късат, връзват...
Май е най-добре комиксите да се игнорират.
трубадур wrote:
Fri Oct 04, 2019 10:03 am
но от друга страна всички да свършат с училищната си любов е доста мех като концепцията
Не е задължително мех, те относително наскоро бяха открили, че се сработват добре, то това е важното.
Мислиш в твърде съвременен контекст. Предвид обществото им или трябва да е партньор на който може да разчита безусловно (да не му забие нож в гърба) или политически брак.
трубадур wrote:
Fri Oct 04, 2019 10:03 am
Но дъщерята на Зуко имаше черти и от двамата
Не помня да съм я виждал в анимацията, само внучката му (текущият огнен крал)?
В чертите и не видях нищо от Мей, по-скоро женски вариант на Зуко.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by трубадур » Fri Oct 04, 2019 10:33 am

Тва внучка ли му беше? Т.е. адмиралът му е правнук? Та тва нещо беше само 70 години след оригиналния аватар :lol:
Иначе както казах комик кон панел, не официално издание, а и има нови комикси, където не знам какво става. Може и да са игнорирали казаното тогава, щото сега е друг екип.

Ако на някой му се гледа, де:
https://www.youtube.com/watch?v=oxh5Q2k8z3Y

За това става дума и има доста недомлъвки, къмто 17 минута

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Litz » Fri Oct 04, 2019 11:35 am

Бе аз не искам да е Мей, щото нейния кръш по Зуко е доста повърхностен и няма общо с неговия характер. Той има нужда от много любов и има нужда тая любов да му бъде показвана всеки ден. Смисъл такъв Зуко, заради патологиите, които са му нанесени от семейството не е човек, който ще знае, че е обичан и ценен, а ще има нужда тва да му бъде показано. Тва да го съберат с няква, която е тотално безизразна и умряла няма никакъв смисъл. Така де, аз не казвам, че Мей не е способна да обича, но просто някак си не ми се връзва със Зуко изглежда ми като доста пасивно-агресивната пача, всеки път когато Зуко сгреши и която ще го остави да се мъчи, за да се сети, къде е сгрешил. А при Зуко, мисля ни е показано, че тоя метод не работи. При него трябва директно да му кажеш къде е сгрешил и как те е наранил и той тогава се стяга и почва да прави добрини.

Мей е супер негативното същество. Сещам се за оня епизод с оная от земното царство, дето той искаше да зарадва и запали фенерите и тя как реагира. Ми на тва Мей би казала "Баси тъпото". Мей и Тай Ли, много повече биха си отивали като двойка честно казано.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by трубадур » Fri Oct 04, 2019 11:44 am

Не мога да кажа, че обърнах толкова внимание на връзките да сме честни, и най-вече финалите. Така или иначе най-ясно показано беше, че Сока има потенциалът да изоре де що има женоря, умен е, забавен, с богати пирятели и определено има най-якият дизайн като възрастен. Тоя човек ебе.

Инак мей въпреки дебилщините си, може да се разглежда като жена (когато е станала такава, щото в сериала са дечурлига), дето може да погледне отвъд все пак загрозения зуко, щото тоя белег не е шега работа и да е съзряла емоционално. Щото нейната тъпотия идва от твърде внимателното й детство и го раздава сякаш нищо не може да я трогне, тъй като тя не е имала никога сериозни проблеми. Да ти е обезобразено гаджето ще те накара да си чекнеш привилегията един вид. Така че и там има мегдан да се разглежда като дълбока връзка с интересно развитие, където в последствие да е осъзнала от какво се нуждае Зуко, за да може да извлече най-доброто от него, че и тя да получи същото. Малко егоистично той да получава и то в големи количества, ама той бая е отнесъл и то на крехка възраст, доста повече от нея при всяко положение.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by alshu » Fri Oct 04, 2019 11:53 am

Грешка, дъщеря му била (подвеждащо млада изглежда)...както и да е, не ми прилича на Мей.

От друга страна, твърде малко кредит и давате на Мей.
Да, в началото е доста повърхностна - това е идеята.

Дали Зуко имал нужда от любов...де да знам (доста дами проявяваха интерес въпреки белега му, а на него не му пукаше особено), по-скоро жаждата му беше за признание, която след цялата дандания със свалянето на баща му от трона трябва да я е преживял донякъде.

ПП
Това, че Сока остава или не на сухо не ми е особена драма, а че със Суки бяха преживяли доста неща заедно. Раздялата им е някак изнеапица, а не постепенен процес.
Обрат сложен ей така, да те вбеси.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Amelia » Sat Oct 05, 2019 10:24 am

Абе Мей и Зуко са доста дисфункционални заради начина, по който са расли, та в това отношение си пасват и се познават добре един друг. Аз Мей всъщност я харесвам със Зуко. Просто харесвам Зутара 100 пъти повече. :lol:

Мей обича Зуко още отпреди баща му да го обезобрази и изпрати в изгнание. Обича го от времето, в което Азула вече го прави на луд и го унижава. Т.е., обича го, когато никой друг не го обича. Няма друг персонаж в тая вселена, който да е проявявал такава дълготрайна обич и вярност към Зуко.

Зуко обаче има сериозни проблеми, които няма да се оправят само с любов и любовни декларации. На него се пада отговорността да възстанови света след войната и да измие срама от Огнената нация. Това означава взимане на много тежки решения, от които все някой остава недоволен. Отгоре на това, той живее с мисълта, че може да се превърне в Озай и това го ужасява. В комиксите каза на Аанг да го убие, ако започне да прилича на баща си. Сърцето ми се къса всеки път като си помисля в какъв непрестанен ментален turmoil се намира, защото няма абсолютно никаква вяра в себе си. В доста отношения, пичът просто не става за рилейшъншип в този конретен период от живота му - няма нито физическия, нито емоционален капацитет за това при всички други проблеми, които му висят на главата.

В Кора го виждаме като улегнал старец, чиито постижения като владетел на Огнената нация вече са признати от всички. Надявам се в някакъв момент от живота си да е успял да заживее в мир със себе си.

Зуко. :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Litz » Mon Oct 07, 2019 1:12 pm

Почнах Кора и става, ама си спомням що го зарязах навремето. Докато Аватар е доста инситуционален и социологически, но преплита лична драма, Кора си е главно драма за нея и нейният ангст. Това, което ме издразни е, че при Аватара три сезона разглеждаме различните народи, как тая война се отразява на всички, цялото нещо с историята на Аанг в училището и някакви доста интересни конфликти. Имахме и доста интересни проблеми. Огнената нация, примерно нямаше проблем с това жените да са firebenders и това, че Азула е жена не е било проблем за Озай (което е доста интересно) да я смяна за вундеркинд. Тва в едно по-клиширано нещо, можеше да бъде доста зле, но наистина ми харесва как при огнените сексизъм няма. При водните той беше очевидно вкоренен и Катара трябваше да се бори с него. И ни е показано колко навътре влиза тая идеология и как се отразява на всички. Освен това си следва някаква арка и научаваме за света следвайки арката, а нямаме някакви стоп епизоди като при Кора.

Това, което ме издразни след първи сезон на Кора е че тоя конфликт между бендъри и небендъри е тотално забравен и нищо не се променя. Небендърите продължават да не бъдат представлявани и нищо от причните за тоя проблем не се решава. Оня си взима и вече няма проблем. Дай да фокусираме върху нещо друго. А проблемът не е в лошковеца, това е нещо, което и без Амон би станало и е безумно, че след като си взима, тоя тип проблеми изчезват и ся ше се фокусираме върху други простотии. Всичко е ток и жица. И това е проблем. Да не говорим, Кора колко е дразнеща сама по себе си. Смисъл и Аанг ме е дразнил на моменти, но при него почти всеки път когато се държи тъпо, някой си пати от това или някой го критикува. При Кора е "Аз знам всичко, гледайте си работата" и няма никакви последствия. При Аанг има някакъв вид израстване, чувство за вина и някакви такива неща, докато на Кора проблемът й е, че някой не е съгласен с нея. Аре стига.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by tigermaster » Mon Oct 07, 2019 1:27 pm

Не е като не-бендърите никой да не ги представлява - нали президентът на Републиката е един от тях, в крайна сметка?

Обаче ако сега тръгна да гледам сериала, подозирам, че ще спра най-късно след втория сезон. Третият е готин, обаче няма хубав финал, а четвъртият е тотално изпортен откъм сценарий.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Litz » Wed Oct 09, 2019 10:20 am

Netflix щели да правят игрален сериал? Защо? Кому е нужно. Особено при положение, че Аанг е нъвъзможен за кастване.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Litz » Thu Oct 10, 2019 2:47 pm

Гледам четвърти сезон и Кувира е толкова умрелия лошковец, че няма накъде. Искали са да направят металбенд Озай, но нещата, които работеха при Озай тук ги няма. Озай до трети сезон е в пълна сянка, ние само чуваме за него и е нещо много страшно, НО не го виждаме, а виждаме само как той се е отразил на Зуко, Азула, Айро и цялата огнена нация. Самият Озай не е толкова важен сам по себе си, а той е дефиниран от персонажите около него. Неговата мотивация и бекстори не са важни, защото ни пука за децата му за брат му, за хората които завладява и за хората от собствената му нация. Та там това неизграждане на самия Озай не е важно и е направено яко. Той е като едно невидимо присъствие в историята на всички и за това, края на втори сезон е толкова як. Когато Зуко предава Айро, не ни се крещи това, а ни е показано и е много тъжно такова.

При Кувира, това изграждане на персонажа чрез хората, около нея го няма. Ама дори самата тя не е изградена и некси не работи. Защото Озай е дефиниран от персонажи, за които ни пука. Кувира е изградена от некви тотално измрели тъпанари. Опал крещи на Болин "ТИ МЕ ПРЕДАДЕ!", обяснява ни се как Джуниър е предал семейството си, ма как е възможно да ми пука, при положение, че тоя персонаж е тотално в кофите и е некъв тотално умрял лошковец. Азула би я изяла на закуска Амон беше прекрасен. Захир също ме изкефи. Те си имат тяхната супер яка мотивация и това е готино. Уналок не ме издразни толкова, щото там Еска беше много яка. :mrgreen: Ама Кувира е тотално спрелият лошковец, именно защото искат да я правят Озай, но за да направиш персонаж като Озай ти трябват много повече епизоди, първо и женската версия на Марк Хамил, а не някаква треторазрядна актриса. Баси колко е зле тоя персонаж.

Тони Старк изпълненията бяха яки обаче :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by трубадур » Thu Oct 10, 2019 3:16 pm

Litz wrote:
Thu Oct 10, 2019 2:47 pm

При Кувира, това изграждане на персонажа чрез хората, около нея го няма. Ама дори самата тя не е изградена и некси не работи. Защото Озай е дефиниран от персонажи, за които ни пука. Кувира е изградена от некви тотално измрели тъпанари.
шсе разплача, тва се едно язе или @penzata го е творил :mrgreen:

Но реално, да, при Кора положението със залодеите е толкова плачевно, че ми трябва винаги уики да се сетя кой какво и защо. Докато в Аватар дори по-произволните келеши са паметни, какво остава за голямото зло. Няма нужда от нищо освен видимите последствия от действията му, за да е ясно, че Озай е дъ риъл диъл. Мен Озай винаги ме е кефил и финалната битка с него е великолепна. И така умело направено, че не те кара да мислиш, че въобще не го познаваме и не знаем нищо за него. Въпреки това е паметен герой и абсолютно всички пустиняци с реплики (освен може би пичът със зелките) са повлияни от него по някакъв начин. Било то директен или не.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by Litz » Thu Oct 10, 2019 3:31 pm

:mrgreen:

Да всички са повлияни от Озай и стилистиката е много яка, няма значение, че всъщност ние не знаем кой знае какво за детските му травми, това му е якото, но както казах, за тва ти трябват супер много епизоди и супер яките персонажи, които да са повлияни от него- Зуко, Азула и Айро, които са гениални.

При Кувира, сина на отчуждената сестра на шефа на полицията се хваща с Кувира и ОМГ ДРАМА! ОМГ ТИ НИ ПРЕДАДЕ И ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО. Но тоя син е някакъв тотално никакъв келеш, за който на абсолютно никого не му пука, нито за майка му, е как на мен ще ми? Смисъл га Зуко предаде Айро заради Озай, ти пука, щото душицата имаше два сезона градене и ти пука и за двата пересонажа , но разбираш що Зуко ще тръгне с Азула и те хваща, колко много травми Озай е нанесъл на Зуко. Тука братче, ми пробутват неква пача и ми казват "тва е същото като Озай, само че металбенд" да ве да.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by трубадур » Thu Oct 10, 2019 3:34 pm

Litz wrote:
Thu Oct 10, 2019 3:31 pm
:mrgreen:

Да всички са повлияни от Озай и стилистиката е много яка, няма значение, че всъщност ние не знаем кой знае какво за детските му травми, това му е якото, но както казах, за тва ти трябват супер много епизоди и супер яките персонажи, които да са повлияни от него- Зуко, Азула и Айро, които са гениални.

При Кувира, сина на отчуждената сестра на шефа на полицията се хваща с Кувира и ОМГ ДРАМА! ОМГ ТИ НИ ПРЕДАДЕ И ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО. Но тоя син е някакъв тотално никакъв келеш, за който на абсолютно никого не му пука, нито за майка му, е как на мен ще ми? Смисъл га Зуко предаде Айро заради Озай, ти пука, щото душицата имаше два сезона градене и ти пука и за двата пересонажа , но разбираш що Зуко ще тръгне с Азула и те хваща, колко много травми Озай е нанесъл на Зуко. Тука братче, ми пробутват неква пача и ми казват "тва е същото като Озай, само че металбенд" да ве да.
Нема кво да добавя, само че ми пълниш душата. Цитирам оти гледам страницата е набъбнала и да не се затрие, ако прескочи на следващата, тва тряя се чете.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests