Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Avatar: The Last Airbender/The Legend of Korra

Post by tigermaster » Wed Aug 28, 2013 11:43 am

Трябва си темата, още повече, че след малко повече от две седмици започва новият сезон на "Легенда за Кора".
"Легенда за Кора":
http://www.imdb.com/title/tt1695360

"Последният въздушен повелител":
http://www.imdb.com/title/tt0417299/

Трейлър на втория сезон на "Легенда за Кора":
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ftLm52V1y0
Първият епизод от него се очаква на 13 септември.
Отношението ми и към двата сериала, както става ясно, е адски позитивно, но в момента нямам нито време, нито енергия да се впускам в анализи. А го заслужават.

Мнения от съседната тема:
AlDim wrote:Аватар е най-якото аниме, което не е аниме, евър!

Огромна зарибявка е във всяко отношение - история, персонажи, визия, музика... Невероятно добре е направено, чак съм потресен, че подобно нещо се е пръкнало на Nickelodeon, където таргет аудиторията обикновено още не се е научила да ходи. Освен това продукцията по начало е замислена и реализирана като анимация, а не като сакат придатък към оригинална манга, както се получава с повечето шонени в Япония. Пълната липса на ненужен пълнеж и точене на локуми е крайно освежаваща на фона на сериали като One Piece, Naruto и подобните. Тук целта е почти всеки епизод да движи нещата напред и да е наситен с действие, а не да пести действието за 100 епизода по-нататък.

Може би най-интересното в Аватар е, че сериалът някак намира свой уникален характер, комбинирайки иначе добре познати ни елементи. Животните са умилителни хибриди, в света има равни дози аниме, кунг-фу филми и стийм-пънк, а сюжетът черпи вдъхновение от Star Wars до One Piece и Princess Mononoke. Създателите на Аватар доста явно са големи почитатели на всички тези феномени в поп-културата и постоянно правят готини намигвания към тях.

Краят на трети сезон е може би най-издухващото визуално пиршество, което съм виждал в ТВ сериал и с красив арт, желание и много вдъхновение прави повечето скъпи CG-та от последните години за смях.

Единствената западна анимация от последните години, която може да се сравнява с Аватар са новите Костенурки, но и те не бяха чак на това ниво.

Продължението, Кора, също е велико по свой собствен начин. Аз него го гледах най-напред, но няма да пиша мнение, докато не го видя пак след Аватар.
Amelia wrote:Последните десетина дни изгледах Avatar The Last Airbender и Legend of Korra. Два пъти. Първият път сама, втория - със Сашко.

Е велики са, баси!
Аватар колкото и да е детски, успя да ме зариби още на втората си серия и до края ме размаза нееднократно с великолепните си сетинг, персонажи и битки. А на второ гледане ми хареса още повече. Казах го и в Аниме форума, обаче тая уж западна анимация има толкова силен аниме фийлинг, че продължавам да се бъркам и да я наричам аниме. Да не говорим, че ми донася сходно усещане с любимото ми One Piece. Само че, за разлика от ОП благоволява да започне и свърши (при това с отвяваща финална битка) в рамките на 60 епизода. Няма офлянкване, няма губене на времето с досадни аниме похвати. Почти няма и филъри. Като го гледах първия път си мислех, че има филъри, ама се оказа, че всеки уж филър епизод или вкарва персонаж, който ще видим и по-нататък, или развива света и инфото от това развитие ще се ползва по-нататък за нещо си.

А персонажите са адски готини и ги обичам почти всичките. Най-много обичам Тоф, чичо Айро и Зуко, разбира се, обаче и останалите - Аанг, Катара, Сокка, Мей, Тай-ли, ДОРИ АЗУЛА ЕБАСИ, успяха да ми станат важни. Зуко е особено прекрасен и изкарва най-много развитие от всички. А Тоф не я развиват особено, но пък тя си е съвършена поначало и не й трябва развитие ениуей. Чичо Айро прави култови неща постоянно и двамата със Зуко доставят едни от най-емоционалните моменти в тая анимация. А има и любовни истории, които даже са ЯКИ!!!

Битките, както алшу беше така добър да ме светне, са базирани на истински бойни изкуства и са страшно красиви. Особено ъртбендинг техниките на Тоф или файърбендинга на Зуко - мога да ги гледам до безкрай. Към края спретнаха супер епично бойче на 4 фронта с главозамайващи екшън сцени. Бахти, що нямаше такива анимации, когато бях малка???

Светът пък е много повлиян от Азия, в частност Китай и Япония. Има и малко ескимоси, шао-лин-ци и хуни. Поне на мен огненият народ ми изглежда като доста хунски на моменти. Нашите хора се разходиха по цялата карта и навсякъде се нагледахме на красоти. Може би най-любимата ми част е един от въздушните храмове в трети сезон, където имахме обърнати наопаки пагоди, висящи от ръба на скалата. Фауната е култова - животните са смески от два различни животински вида. Та с това имаше и една яка ебавка докато нашите обсъждаха мечката на Земния крал и се чудеха ква точно мечка - дали е мечко-птицечовка или някъв друг хибрид. Животните, дето се шляят около Аанг са уникални сладури. Бизонът Аппа даже минава отвъд типичния маскот и си става един от персонажите. Толкова е сладък, тоя бузанковец, ще взема да си го потърся като плюшка.

Набъркали са и разни поп-културни елементи от съвременния запад - примерно имаше един тотален ташак с кечисти в него, където се гавреха със Скалата. А имаше и плажен епизод, който започна като типичен аниме фенсървис с бански и прочее и приключи с ударна дисекция на психиката на каста. Гениалност на кристали. Човек може преспокойно да е на 32 години и да си намери един гъзилион неща, които да го радват в това детско детско.

Озвучаването си е типичното английско преиграване, ама Сокка примерно е много страхотен. Сашко си разпозна разни гласове от видеоигри, а в един момент дори се появи гласа на Рон Пърлман. Като цяло не съм кой знае колко впечатлена щото аниме дублажите са ме разглезили доста. Изтеглих си и някви части от саундтрака, който не ми беше направил особено впечатление първия път, но на втория имаше 1-2 мелодии, които много добре подчертаваха случващото се. Диалозите са страшно яки на моменти - постоянно се снасят някви култови лафчета. Мисля че Сокка, Тоф и чичо Айро снасят болшинството от тях.

Та така с Аватара - който не го е гледал, да ходи да поправя тая грешка немедленно! А аз искам да изкажа благодарности на алшу затова че ме нави най-сетне да го видя.

Продължението, Legend of Korra, е доста различно като усещане. Там нещата са много по-съвременни - имаме голям град с небостъргачи и модерна цивилизация с модерни битие и проблеми. Та все едно гледаш някакъв абсолютно отделен сериал, който също е доста добър сам по себе си, но не е докоснат от гения като Аватар. Изглежда убийствено и има няколко готини персонажа. Историята е стандартна, но прилична. Оставих Сашко да го гледа за втори път сега, щото аз ако се хвана да го гледам с него, ще ми е за трети...
tigermaster wrote:
Amelia wrote: Набъркали са и разни поп-културни елементи от съвременния запад - примерно имаше един тотален ташак с кечисти в него, където се гавреха със Скалата. А имаше и плажен епизод, който започна като типичен аниме фенсървис с бански и прочее и приключи с ударна дисекция на психиката на каста. Гениалност на кристали. Човек може преспокойно да е на 32 години и да си намери един гъзилион неща, които да го радват в това детско детско.
THE BOULDER FEELS CONFLICTED...
Играе го Мик Фоли, бтв - който го раздаваше шеф на световната федерация по кеч.

А Рон Пърлман какво е, че не го помня?

Бтв, нова тема? И без това вторият сезон на Кора ще почне да излиза в близките дни...
alshu wrote:AlDim
чак съм потресен, че подобно нещо се е пръкнало на Nickelodeon
Ето това ме държеше с години далеч от Avatar The Last Airbender.
Не взимах положителния шум около него за истина.

Не ми се вярваше, че канал от този тип може да направи заглавие с подобен сетинг, много по-добро да кажем от сегашното Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness.
Това е каналът на Sponge Bob!
Най-свестното нещо, което бях срещал там е spin-off-ът за пингвините "от Мадагаскар" :lol:.

Не бих очаквал подобно заглавие и от Disney (не и извън Marvel...и да, не харесвам Gargoyls).

Сходни неща съм виждал само по Cartoon Network...и то под шапката на DC (е, ThunderCats 2011 обещаваше, ама не е).

ATLA нарушава и множество западни анимационни табута.
- Фрашкано е с идеи, които продължават да заливат зрителя до последния епизод. Обикновена авторите си пестят интересните хрумвания и ги пускат само в началото и в края.
- Историята е изградена от дълги аркове и дори единичните истории съдържат множество връзки към предишните епизоди. Телевизионните продуценти на детски предавания ненавиждат този подход, защото децата нито имали достатъчно attention span да го следят, нито били достатъчно умни да сглобят цялата картина.
Е, как да им ги развием тогава, като не ги стимулираме по никакъв начин? Едно нещо, в което по изключение телевизията можеше да е полезна.
- Качеството на анимацията почти не пада и напрактика няма нужда от animation bump и въпреки това, авторите го прилагат...в дълги, точещи се с епизоди битки.
- Няма демонстрация на стандартния национален шовинизъм. Обикновено във фентъзито за деца, една от расите е представена, като източник на най-големите герои и проводник на най-прогресивните идеи, имаме две-три неутрални раси за цвят и накрая "лошата" раса от която само единици са положителни персонажи.
Е в ATLA въпреки, че хората от Огената нация са антагонистите-нашественици, имаме злодеи от всички останали нации без изключение. В третия сезон дори имаме силна симпатия, към обикновените хора от Огнената нация.
- Сложни и противоречиви герои. Зуко сигурно е най-добрият пример, но има още множество такива. Да кажем Хама - жертвата, която се е превърнала в сериен убиец.

Ето това е.
Като съдим по състоянието на съвременната анимационна индустрия, не е ясно как се е случило това, да се пръкне заглавие от такъв ранг.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Aug 28, 2013 11:59 am

Има ли тук фенове на "My cabbages!" recurring шегичката, която кулминира в "Not my cabbage corp!" ? :lol: :lol: :lol:

Или пък смятате, че беше прекалено гадна?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Aug 28, 2013 8:32 pm

Трейлър на The Legend of Korra - Book 2:

http://www.youtube.com/watch?v=7ftLm52V1y0

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Aug 28, 2013 8:51 pm

Сашко, тайгърмастъра е пуснал тоя трейлър в първия си пост.

За The Boulder и Мик Фоли - знам. И съм се хилила като идиот на неговите появи. :lol:

Ей тея диалози са ми особено любими:
The Boulder: The Boulder feels conflicted about fighting a young, blind girl.
Toph Beifong: Sounds to me like you're scared, Boulder!
[pause]
The Boulder: The Boulder is over his conflicted feelings, and now he's ready to bury you in a rock-a-lanche!
Toph Beifong: Whenever you're ready- The Pebble!
Toph Beifong: Let him go! I've beaten you all before and I'll do it again!
The Boulder: The Boulder takes issue with that comment.
:lol: :lol: :lol:

Скалата винаги ми е бил много смешен с навика си да говори в трето лице за себе си, ама Мик Фоли го изиграва толкова добре! :lol:

За зелето - то си беше типичен рънинг гег. В Аватар ми беше забавно първите няколко пъти, ма после се поизтърка. Обаче като го видях в Корра бая се хилих. :lol:

Бтв, тук пускам клипчето за бойните изкуства, върху които са базирани техниките на Аватар, дето алшу ми го прати. Голяма красота са!!!
http://www.youtube.com/watch?v=bp2eSsLOXnA

Мисля да сдобия ДВДтата в скоро време - дано да имат хубави екстри. Искам да знам повече за тоя свят. Обмислям да си закупя и комиксите ако ги намеря.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Aug 28, 2013 8:53 pm

Amelia wrote:Сашко, тайгърмастъра е пуснал тоя трейлър в първия си пост.
Oops... не го видях.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Aug 28, 2013 10:07 pm

Бтв, много ми се иска да разкажат в повече детайли историята на главните от Аватар. От Кора и комиксите знаем малко за това какво се е случило с тях. Обаче искам да науча кои са жената на Зуко и мъжът на Тоф, дали Сока има деца и
Spoiler: show
НАЙ-ВЕЧЕ КАК ДЪ ФЪК ТОФ Е СТАНАЛА ШЕФ НА ПОЛИЦИЯТА В РЕПУБЛИК СИТИ??? Тя нали мразеше страстно градовете с правилата им и т.н.?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Aug 29, 2013 10:03 am

Amelia
ма после се поизтърка
Що бе, имаше и развитие :lol:.
Примерно търговецът на зеле беше цитиран, като един от източниците за написването на пиесата от "The Ember Island Players".
В Korra първият път, когато се връщат към гега, е във вида "My gramophones!", за да се отрази духа на епохата :lol:.


За Тоф мисля има хинтове.
Spoiler: show
Ако не се лъжа в комикса The Promise тя обучаваше една групичка комични идиоти. Предполагам това е бъдещото ядро на metalbender-ската полиция в Republic City.
И щом не обича чуждите правила, пък не е някакъв краен анархист да кажем, най-вероятно няма да и пречи да налага свои или такива с които е съгласна.
За бащата на Лин. Щом тя носи фамилията на майка си, значи аферата е била кратка, евентуално бурна (като си знаем Тоф) и определено неофициална.

ПП
Всъщност ми се щеше да обсъдим доста неща тук, но в момента съм в пълен блокаж и не се сещам за нищо интересно, затова ще изходя от едни думи на tigermaster
готиното е, че в първи сезон има много ясни подсказки за това какво ще се види в третия
Аз пък имам мъгливи спомени...някъде бях чел как DiMartino и Konietzko, не се имали и най-малка идея в каква посока да подкарат историята след първи сезон, освен че Тоф - висок мускулест тип :lol: ще е учител по earthbending на Анг, и че last boss трябва да е Озай.

Ето това ми е въпроса - как мислите, дали авторите са имали смислен (макар и схематичен) план или са абсолютни майстори на запълване на празнините и на отговаряне на въпросите, които сами са създали хвърляйки най-различни идеи към зрителя?

Да вземем Хама от 3-ти сезон. Нейната история абсолютно се връзва с изоставения ледоразбивач на огнената нация, който виждаме още в първи епизод на първи сезон.
Аз се съмнявам, че персонажът и е бил планиран още от самото начало. По-скоро са имали проект за по-дълъг арк с пленничеството на waterbender-и под ботуша на огнената нация, който е отпаднал, а остатъкът от него е сложен насред епизод, който пародира почти всички trope-ове от филмите на ужасите. :lol:

Но какъвто и да е генезисът на този епизод, той демонстрира колко много идеи, елементи и усилия са вложили във всяка история.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Aug 30, 2013 5:34 am

The Last Airbender филмът е най-ужасното нещо, което съм гледал от Batman & Robin насам. Само че дори не е смешно. Просто е ужасно... Ужасна режисура, ужасен сценарий с ужасен инфодъмп поднесен от ужасно слаби актьори, ужасни битки, ужасна визия, подкрепена от ужасна музика... Усещането е за долнопробен аматьорски Б-филм. Дори за Шаямаямаялайнян е потрисащо зле.

1/10

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Aug 30, 2013 6:01 am

Игралният филм ми напомня силно на инфраструктурен проект в София - някой някъде е взел много пари, за да го направи и тея пари очевидно са отишли навсякъде другаде, но не и в проекта. Толкова грозно нещо по толкова много параграфи...
Ей тоя лаф на Сашко:
Шаямаямаялайнян
е единственото смислено нещо, дето се пръкна от гледането на тая абоминация.

Иначе, поръчахме ДВДтата на Аватар и БДто на Кора и ако всичко върви добре, трябва дойдат утре. И ще подхванем Аватара веднага. На мен ще ми е само за трети път за няма и две седмици. Не мога да се откъсна от тоя свят още, Александър и той. А нещо не си намирам хубави фенфикове... Надявам се да има ДВД екстри.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Aug 30, 2013 9:53 am

Какво знам за екстирте.

Освен това филмче за стиловете съм попадал и на други, пак толкова кратки - за гласовете на героите и какво е вдъхновило авторите.

Още:
Picture drama за това, какво се е случило между 2-ри и 3-ти сезон (май единственото интересно в нея беше, че ни запознаха по-подробно с един от по-предишните аватари).

Две (или пък бяха три) кратки епизодчета с chibi версии на героите, които уж учат в един и същи клас. Т.е. имитация на стандартно аниме/манга омаке.

В екстрите трябва да го има пилота или така наречения нулев епизод. Там керъктър дизайнът и анимацията са още тестови и на места доста елементарни, а на други са си добре. Част от voice actor-ите са различни, а Катара май се казваше Кая.
Най-интересното в него е, че може се видят една-две познати сцени и един-два познати стънта, които после са развити и са на различни места в историята.
Целият епизод не се връзва много с основната поредица.

Чел съм, че аудиокоментарите са много интересни.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Aug 30, 2013 1:26 pm

AlDim wrote:The Last Airbender филмът е най-ужасното нещо, което съм гледал от Batman & Robin насам. Само че дори не е смешно. Просто е ужасно... Ужасна режисура, ужасен сценарий с ужасен инфодъмп поднесен от ужасно слаби актьори, ужасни битки, ужасна визия, подкрепена от ужасна музика... Усещането е за долнопробен аматьорски Б-филм. Дори за Шаямаямаялайнян е потрисащо зле.

1/10
Вярно е това. Честно казано, акълът ми не побира как е възможно този филм да бъде толкова сбъркан на всички нива... Предвид факта, че целият сезон, на който е базиран, е дълъг по-малко от четири часа с все филърите, можеха целия да го съберат в един двучасов филм, без да се загуби каквото и да било и без да изпадат в брутално инфодъмпене. И да намерят подходящите актьори. За неадекватни решения като това да използват унищожително дълги дубли с актьори, които имат проблем да останат в образ повече от двайсет секунди, да не говорим... А за промените спрямо оригинала, които не са оправдани от абсолютно нищо, пък съвсем...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Aug 30, 2013 2:56 pm

Аз това го гледах докато видях сериозната физиономия на Анг и татуировките му - дето просто трябваше да са една синя стрелка и толкоз. Раната на гърба му (дето трябваше да я нанесе много по-късно Азула...евентуално в края на втория филм), дори я бяха интерпретирали, като орнамент в татуировките.

После прескочих директно на края, само за да видя смехотворно изглежда и самата Азула.
Май мернанх, че и чичо Айро е някакъв младолик :lol:

Това, че Сокка и Катара бяха със странен избор на актьорите (особено Сокка), дори го очаквах преди да почне филма.

Любопитното е, че актрисата която играе Юе във филма (не съм го гледал на това място) всъщност върши доста добра работа, като гласа на Асами в Legend Of Korra :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Aug 31, 2013 6:00 pm

Леки спойлерчета надолу.
alshu wrote:ПП
Всъщност ми се щеше да обсъдим доста неща тук, но в момента съм в пълен блокаж и не се сещам за нищо интересно, затова ще изходя от едни думи на tigermaster
готиното е, че в първи сезон има много ясни подсказки за това какво ще се види в третия
Аз пък имам мъгливи спомени...някъде бях чел как DiMartino и Konietzko, не се имали и най-малка идея в каква посока да подкарат историята след първи сезон, освен че Тоф - висок мускулест тип :lol: ще е учител по earthbending на Анг, и че last boss трябва да е Озай.
Всъщност основното, което ми беше на акъла, когато писах онзи коментар, беше злобната усмивка на Азула, която мернахме за малко по време на флашбека на двубоя на Зуко с Озай. Това май беше и единственото й екранно време в целия първи сезон и изобщо не я бях забелязал първия път, когато гледах сериала.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Sep 01, 2013 2:55 am

Докато сме още на темата за филма - от екстрите на Аватар ДВДтата става ясно, че Шаямлайнян си е вервал, че ще прави трилогия и мога само да се радвам, че тоталния и епохален крах на лайното му е довел до прекъсване на тея стремежи. Имаше интервю с него в екстрите на втори сезон. Като гледах как се кефят ДиМартино и Кознецки (създателите на Аватар и Кора) на мисълта, че ще има лайв екшън по творението им, ми беше толкова жал... Оня хуй сплескан филаделфийски каза, че едно от нещата, които са го вдъхновили за филма, са бойните сцени в анимирания сериал. Е, като гледам как ги е насрал, направо се чудя дали сме гледали един и същи сериал с него.

Ениуей, останалите екстри на Аватар ДВДтата (още не съм гледала епизодите с аудиокоментар, мисля да ги почна скоро) ми бяха адски интересни и си заслужаваха всеки цент. Първи сезон е с ОТВРАТИТЕЛНО качество. Направо е престъпление да наврат тоя безбожно красив арт в толкова осран рилийз. Не знам кво са правили със сорса, но резултата е все едно гледаш 3Д филм без 3Д цайсите. Главата ме заболява моменталически. Та сега, с чисто новите ДВДта, пак си гледаме първи сезон на Нетфликс.

Как да е, екстрите, както казах компенсираха харча. Имаше мега интересно филмче за това как се прави озвучаването и едно с интервюта на корейския екип аниматори, в които виждаме как се прави анимацията. Дали са им много свобода и те са се вихрили на поразия. Резултатът го знаете - ей това се случва, когато истинския талант, а не парите, прави нещо. Самите Кознецки и ДиМартино са гениални гийкове, които са сътворили нещо което би зарадвало тях самите. И те понеже се радват на аниме, самият Аватар избива на аниме доста често. Аниме влиянията идват и откъм корейските аниматори.

Във втори сезон има едно по-дълго клипче за бойните стилове и ни дават обяснение как пренасят разните техники от Сифу Кису (който им е съветника по бойните сцени) към анимацията. Има и някви чиби шортчета и анимиран комикс, които не съм гледала още. В екстрите към трети сезон има някво филмче за Жените в Аватар. Което завършва с лафа на ДиМартино: "В реалния свят има и мъже, и жени. Не знам що не е така и в телевизионните сериали"
Fucking word, brother!
Както казах, пичовете обичат анимация и анимета и са се хванали да си направят перфектния анимационен сериал, в който са оправили това, дето не им харесва в индустрията. Прекрасни са и това, което са произвели е прекрасно! В клипчето бяха докарали и некви фенгърли на Аватар, за да се изкажат по въпроса с женските персонажи. Едната я бяха категоризирали като "Avatar mom". Успя да ми направи скомина, щото се сетих за дивите пълчища от "Twilight moms". Брррррр. Но пък имаше и интервю с мацката, която озвучава Азула. Тая жена рути по всякакви параграфи! Първият път като гледах Аватар мразех Азула и гласа й ме дразнеше. Сега вече харесвам и Азула, и гласа й, та озвучителката й я заобожих в мига, в който я видях. Тая на Тоф обаче никога няма да я харесам.

Друга екстра от трети сезон са кадри от 4те епохални битки накрая на сезона, както са нарисувани на хартия преди да бъдат дигитално обработени. Тея колко нещо са изрисували на ръка, не е истина... Та и там беше адската красота, со все всичкия неизчистен лайнарт и липсата на цветовете.

Но едно от най-яките неща беше филмчето от Комик Кон фестивала от 2007. Там показаха разни работи от предстоящия (тогава) 3ти сезон и накрая озвучителя на Апа, Момо и останалите животни в сериала, Дий Брадли Бейкър, КОЙТО Е АБСОЛЮТЕН БОГ, направи демонстрация по озвучаване на няколко сцени от 2ри сезон В РЕАЛНО ВРЕМЕ. ОМФГ! :shock:
Ей това му липсва яко на иначе гениалния японски дублаж - добре озвучени животни. Тоя не знам откъде успява да изкара всичките тези звуци. Нечовек...

Екстрите на Кора бяха доста постни. Имаше само едно яко хумористично клипче с разни мъпет-кукли на каста. И там има аудиокоментар на епизодите, та в някъв миг ще го изгледам така.

Та въоръжена с цялото ей това познание да отговоря на алшу за това кво мисля за навързването на историята в Аватар - начи, личи си че пичовете са имали идея за по-основните неща. Примерно, във втори сезон ще се появи ъртбендър учител и т.н. Но малките детайли май са ги правили в движение и мога само да се изпълня с дълбока адмирация към това колко консистентна е историята им и колко добре се развива. Въобще, изобщо, седя и гледам Аватар и се дивя, щото не мога да повярвам, че съществува. Ненам кви планети и звезди са се наредили по небето, за да успеят два вдъхновени гийка да накарат някъв американски канал, произвеждащ ритардщини като Спондж Боб, да спонсорира пръкването на един ей такъв зашеметяващ сериал, дето бие болшинството анимета като качество, без да им се пречка и да им съсипва творението с индуцирани от корпоративност дебилщини. Това си е чиста проба чудо според мен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Sep 01, 2013 3:22 am

What she said.

Намирам за крайно странно, че сериал с такъв огромен успех и толкова култов статус няма какъвто и да е качествен рилийз. Първи сезон има най-скапания DVD трансфер, който съм виждал някога. Това е някаква тотална обидна аматьорщина, каквато не съм виждал дори при VHS риповете, които бяха доста модерни при DVD изданията от зората на дигиталната ера. Дори Netflix версията е далеч по-гледаема, въпреки че също е доста саката. В нея "само" са оплескали deinterlacing-а на повечето епизоди и са пуснали финалните 5 епизода на сериала с тотално прецакан звук. Безумието е, че тия засрани DVD-та се печатат от едно издание на друго вече 8 години и на никой не му е хрумнало да пусне remaster-ната версия. Браво, Nickelodeon, браво!

Кора пък има някакви 5 минути реални екстри. Поне качеството на образа е страхотно...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests