Нови, но златни анимации

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by Litz » Tue Nov 02, 2021 8:48 pm

За тва ме е яд на disenchanted толко, щото има убийствен арт, а съдържанието е крака.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by Claymore » Tue Nov 02, 2021 8:55 pm

трубадур wrote:
Tue Nov 02, 2021 6:50 pm
Claymore wrote:
Tue Nov 02, 2021 1:40 pm
трубадур wrote:
Tue Nov 02, 2021 11:56 am
^ бахти грозния артстайл има тва
Западна ТВ анимация за възрастни, сър
знам, ама тва е дъното на дъната
Е не, дъното е Big Mouth, това е седиментен слой малко над него :)
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Thu Nov 04, 2021 10:12 am

Star Trek Prodigy е 3D анимация, която почти няма връзка с останалите поредици освен донякъде с Voyager. Керъктър дизайните са бая грозновати, а сюжетът "ма те хлапетата дето ще го гледат са си тъпи", но ме кефят механичният дизайн, ефектите и цялото усещане за space opera.
Да видим как ще се развие.

От известно време усвоявам Tangled: The Series и с приказната обстановка, цветовете, векторното си 2D, фоновете и анимационните решения напомня по-скоро MLP:FIM отколкото оригиналният 3D филм. За разлика от Friendship Is Magic обаче не е толкова разнообразно написано, а още и има излишно форсирана драма. Общо взето скука, но има един-два арка, които са драстично по-добре написани и анимирани, а още вкарват интересен lore.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Sun Nov 07, 2021 11:45 pm

Първи епизод на Arcane: League of Legends е доста обещаващ. Само за визията и анимацията са потрошени доста пари и усилия. Светът също е интригуващ.
Това, което не ми понася са диалозите, те са болезнено холивудски.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by Ambartanen » Mon Nov 08, 2021 10:33 am

На мен първите три ми харесаха много. Диалозите и историята като цяло може да не са някакъв връх на оригиналността, но не ми направиха лошо впечатление, а очаквах там да е слабата страна страна на сериала.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by tigermaster » Mon Nov 08, 2021 10:28 pm

На мен първият епизод бая ми хареса. Сценаристът обаче очевидно е чел "Лъжите на Локи Ламора". Много вдъхновение имаше оттам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by Ambartanen » Tue Nov 09, 2021 12:16 am

Ъъъ... кво? Само защото са деца престъпници? Аз не виждам кой знае каква връзка.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Tue Nov 09, 2021 11:04 am

Аз се подготвям за тва с най-после доглеждане на Dragon's Dogma, знам че се води аниме, ма все тая. Избозих всите гейм адаптации, за които знам, де, на нетфликс и ся тия дни ще видим баш блокбастъра им какво са направили.
Самата Dragon's Dogma се оказа доста приятна, минус епизода с хидрата. Самият епизод вървеше към да е най-добрият, но се насраха с
Spoiler: show
с две фалшиви смърти, няма нищо по-досадно от тая малоумщина, а ако ги нямаше, щеше да е епизодът на сезона, щото целият сериал бута към сивата категория и никога нещата не са твърде зли, или добри, просто човешки и с бая място за вътрешен растеж. Само в този се спънаха, сигурно щото само пък неволи не върви, но беше зле. От друга страна самият кеч с хидрата беше приятно спретнат.
Минус това горното, в останалите епизоди правеха интересни завои. И определено историята имаше нужда от повече, за да си развие персонажите по-плавно, но като цяло е бая доволна работата.

Ако трябва да слагам в класация гейм адаптациите им ще са тъй:
1. Касълвения - трети и четвърти сезон
2. Dragon's Dogma
3. Касълвения - втори сезон
4. Дота, първият сезон на касълвения и резидент ивъл са на дъното, където единственото ставащо и при трите е все пак качеството на продукцията, като дота е с най-плавната анимация, касълвения с най-добрия визуален дизайн, а резиденцията извади ебаси осветлението и работа с текстури, язък, че самата анимация беше дървена на катил.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by tigermaster » Tue Nov 09, 2021 11:26 am

Ambartanen wrote:
Tue Nov 09, 2021 12:16 am
Ъъъ... кво? Само защото са деца престъпници? Аз не виждам кой знае каква връзка.
Джийн Танън директно са го прехвърлили от книгата в сериала, само дето май се казва Майло. Иначе е горе-долу същият. Има го и тайния мир. Има и сандък с глупости. Иначе, надали ще се развие като първата книга, ама все пак.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by tigermaster » Wed Nov 10, 2021 10:55 pm

^Докъм третия епизод приликите с книгите за Локи Ламора горе-долу изчезнаха.
За жалост, в края на третия епизод сценарият се наака зловещо. Все едно изведнъж са се сетили, че епизодът трябва да завърши по определен начин, и просто са го треснали така, нищо, че нямаше много смисъл.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Wed Nov 10, 2021 11:23 pm

Та както казах най-дразнещото са "типичните" блокбъстър диалози преминаващи в монолози. И да, както tigermaster отбеляза финалното развитие в 3-ти епизод е свръхфорсирано, само и само да имаме персонажите в определени позиции...такива позиции, които имат нужда от повече време за развитие и маневриране, за да бъдат достигнати. (Апропо, Tangled сериите страдат от същото, особено трети сезон.)
Друго което не ми хареса толкова са insert песните. Някак са в "грешния" стил и не създават настроението, което смятам за по-подходящо.

Общото ми впечатление обаче е положително, защото ми харесват визията, света и някои от страничните персонажи.

ПП
Идеята за OP анимационната секвенция със статуите на персонажите според мен са я взели от Ling Long: Incarnation (което пък от своя страна май я заимства от Appleseed XIII).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Fri Nov 12, 2021 12:34 pm

чеп за зейе не става от аркейна, как тая клиширана, разказана илядо пъти по същия нефелен начин абнотия спечели сърцата на всички не знам. Само 1 епизод съм и предполагам, че натам ще махнат дечурлигата, ама ай стига вече, тоя тип история е толкова тъп, че беше буквално във филър овите на атак он тайтън. Бедни ънърграунд катилчета, които трябва да вярват в себе си, да пребъдат, за да надскочат класова система и да се превърнат в баси бедесовете. Щерката изгледала и трите и аз докато се ебавах отгатнах всите плот пойнтове за тия 3 епизода... ми, уау. Определено ще е слог да се мине през тая трилогия.

А тука са налели всичките тия пари за каймака на войсактинга в америка и ебаси качеството на анимация. Ще ми се подобни продукции да се целят по-високо в наратива си.

What if...? е доста яко. Няам забележки. Анимация, екшън, диалози. Мускулестата пеги картър ме погъделичка по много приятен начин, а и с тоя глас. :spite:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by Delegat » Mon Nov 15, 2021 10:39 am

трубадур wrote:
Fri Nov 12, 2021 12:34 pm
чеп за зейе не става от аркейна, как тая клиширана, разказана илядо пъти по същия нефелен начин абнотия спечели сърцата на всички не знам. Само 1 епизод съм и предполагам, че натам ще махнат дечурлигата, ама ай стига вече, тоя тип история е толкова тъп, че беше буквално във филър овите на атак он тайтън. Бедни ънърграунд катилчета, които трябва да вярват в себе си, да пребъдат, за да надскочат класова система и да се превърнат в баси бедесовете. Щерката изгледала и трите и аз докато се ебавах отгатнах всите плот пойнтове за тия 3 епизода... ми, уау. Определено ще е слог да се мине през тая трилогия.

А тука са налели всичките тия пари за каймака на войсактинга в америка и ебаси качеството на анимация. Ще ми се подобни продукции да се целят по-високо в наратива си.
Не можеш на базата на един епизод да съдиш за Arcane, изгледай излезлите до сега 6 епизода и пак ще говорим.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Mon Nov 15, 2021 11:11 am

Delegat wrote:
Mon Nov 15, 2021 10:39 am

Не можеш на базата на един епизод да съдиш за Arcane, изгледай излезлите до сега 6 епизода и пак ще говорим.
Тъкмо идвах да пиша :lol:

Едно клише не пожалиха да им го набия. Толкова плоска простотия не заслужава безапелационния бенчмарк в анимацията. Нормално такива заглавия по принцип хвърлят парите в началото и след това нещата страдат. Тук мани, че не е така, ами всеки следващ епизод успяват да покажат нещо ново като похват и просто слагат в малкия си джоб номинирани за оскар анимации. Тука техническият екип тотално си е стъпил на врата и демонстрират помитащи неща. Ай кендито е оргазмиращо.

Язък, че е излято върху толкова неебателни ситуации. Повечето персонажи са противни, поради незавидна плоскост, както се каза на няколко пъти; диалозите са елементарни, аз както викам - едно клише не пропуснаха, което води до болезнено предвидими развръзки и една изненадваща врътка няма. За вече 6 епизода. Гледа се само, за да видя новата отвинтваща анимационна идея или да чуя супер яката музика (га не разчитат на популярни песни, а оставят композиторите да флексват е доста приятно).

Такова разминаване между качество на писане и техническа компетенция си е нормална за холивуд, ама при аркейн боли още повече, заради безкомпромисната презентация.

Скъп проект, ясно, най-малкото общо кратно се гони, а и самата лига знам ли я колко реална възможност дава за нещо по-така, та може и вината да е в първоизточника. Ако трябва да му се даде някакъв плюс, поне не е деконструкция на популярни тропи, ами само е съвкупност от всичките. Но това клише до клише, до удобно писане, за да си натъкмим нещата, за УЖ солиден гът пънч, само за да си паднем на лицето всеки един път, щото го виждаме от колометри и се развива точно по очаквания начин... ми, уау. Да, пак си говорим, елементарно детско е крайният резултат :spite:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by Delegat » Mon Nov 15, 2021 12:23 pm

трубадур wrote:
Mon Nov 15, 2021 11:11 am
Delegat wrote:
Mon Nov 15, 2021 10:39 am

Не можеш на базата на един епизод да съдиш за Arcane, изгледай излезлите до сега 6 епизода и пак ще говорим.
Тъкмо идвах да пиша :lol:

Едно клише не пожалиха да им го набия. Толкова плоска простотия не заслужава безапелационния бенчмарк в анимацията. Нормално такива заглавия по принцип хвърлят парите в началото и след това нещата страдат. Тук мани, че не е така, ами всеки следващ епизод успяват да покажат нещо ново като похват и просто слагат в малкия си джоб номинирани за оскар анимации. Тука техническият екип тотално си е стъпил на врата и демонстрират помитащи неща. Ай кендито е оргазмиращо.

Язък, че е излято върху толкова неебателни ситуации. Повечето персонажи са противни, поради незавидна плоскост, както се каза на няколко пъти; диалозите са елементарни, аз както викам - едно клише не пропуснаха, което води до болезнено предвидими развръзки и една изненадваща врътка няма. За вече 6 епизода. Гледа се само, за да видя новата отвинтваща анимационна идея или да чуя супер яката музика (га не разчитат на популярни песни, а оставят композиторите да флексват е доста приятно).

Такова разминаване между качество на писане и техническа компетенция си е нормална за холивуд, ама при аркейн боли още повече, заради безкомпромисната презентация.

Скъп проект, ясно, най-малкото общо кратно се гони, а и самата лига знам ли я колко реална възможност дава за нещо по-така, та може и вината да е в първоизточника. Ако трябва да му се даде някакъв плюс, поне не е деконструкция на популярни тропи, ами само е съвкупност от всичките. Но това клише до клише, до удобно писане, за да си натъкмим нещата, за УЖ солиден гът пънч, само за да си паднем на лицето всеки един път, щото го виждаме от колометри и се развива точно по очаквания начин... ми, уау. Да, пак си говорим, елементарно детско е крайният резултат :spite:
Само ти можеш да имаш нереално високи очаквания за анимационен сериал, базиран на компютърна игра. Сериозно, какво очакваше?

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 17 guests