Нови, но златни анимации

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Mon Nov 15, 2021 12:32 pm

Защо да нямам високи очаквания от нещо, в което реално личи колко пари са хвърлени? И как "анимационен сериал" го оправдава? Да не би да е категория по-ниско от игралните? Викам да спрем с гледането на анимация като на детско забавление само, а като на реалня медиум, който е.

Да не споменавам, че само едно мнение по-горе викаш да гледам останалото и после ще сме говорили сякаш стига ебаси висините, т.е. дори да нямах ти индиректно казваш, че си заслужава да имаш очаквания към нещото. А и като добавим, че все пак другите адаптации на нетфликс went places, особено касълвения, ама и драгоновата догма извади паметни епизоди с интригуващи врътки по познати фентъзи тропи, защо баш флагшипа на нетфликс в тая категория трябваше да е толкова беззъб и плитък?

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by Delegat » Mon Nov 15, 2021 2:09 pm

Искаш да кажеш, че основният ти проблем със сериала е, че цялото действие е в един град (за сега)? Изгледай наличните 6 епизода и пак ще говорим/пишем :)

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Mon Nov 15, 2021 2:41 pm

иц а меме

не буквално прехвърляне на това
Spoiler: show
Image
ама явно трябва да обяснявам бавно, та имах предвид, че другите им продукция имаха креативните ташаци да не са до болка познати клишета и удобно писане, ами отидоха на интересни от наративна гледна точка места

проблемът ми далеч не е географски... и ми се ще да вярвам, че си наясно с това и ме тролиш, поздрави, за което, ако е факт, ама нещо ми казва, че не е баш тва ситуацията :mrgreen:

и не знам как не стана ясно, че ги изгледах и шесте, ама те :mrgreen:
ще изгледам и останалите 3, и тогава пак ще пиша за разочарованието си

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by tigermaster » Fri Nov 19, 2021 3:20 am

И втората порция на "Arcane" завършва с епизод, осезаемо по-слаб от предишните два. Не знам, отново имам чувството, че просто е трябвало да го завършат на някакъв много важен клифхенгър, заради което накрая изфорсират работата твърде много. А и финалната екшън сцена не ми хареса изобщо. Не знам, режисура ли беше калпава, аз ли съм нещо нефелен, обаче едно, че почти нищо не разбрах, и друго, че от малкото, което схванах, само се ядосах, понеже ако Джинкс не се беше скъсала да позьорства като в някое долнопробно аниме, можеше битката да се развие много по-благоприятно.
Много ми се ще американски сценаристи най-после да осъзнаят, че така да хвърлят псувня с "F" на едно-единствено случайно място стои смешновато и само вади от филма. И в "Смъртта може да почака" преди няколко дена същото ме издразни.

Иначе ми хареса.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Mon Nov 22, 2021 12:39 am

Та поуката от Arcane е, че каквото и да прави човечеството, каквито и усилия да влага, каквито и гениални планове да скрои, до каквито и правилни изводни да стигне след множество грешки, винаги ще се появи някой единичен психопат, който да унищожи всичко...
Някак на наопаки, ако питат мен, обикновено много хора се грижат задружно, за да провалят нещата.
Ма да, красиви бързо движещи се психоделични картинки.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Tue Nov 23, 2021 10:05 am

7-ми епизод на Arcane беше бижу, особено на моста. Следващите 2 като останалото. В общи линии съм доволен заради разкошната анимация, дет се вика единствено спайдер мен мултивърса използваше повече похвати и напълно се възползваше от възможностите на анимацията. Абсолютен пир за очите и ушите е (висша класа гласове и музиката е безупречна - оригиналната и употребата на лицензирани парчета).

Самата история е олелемалеле и е типичното - имат определени сцени и големи "обрати", а спойката между тях е все тая. Добави и ръшването на историята, че да стигне до желаната кулминация и имаме развитие на герои, което в нормална ситуация би отнело може би сезон или поне 2-3 епизода, тук е наблъскано в 2 сцени.

Но като опаковката е на толкова високо ниво просто престава да ти дреме от един момент натам и само остава да се радваш на шаренията. С интерес ще чекна натам какво ще направят. Стига да не забатачат бюджета и държат визуалната летва вдигната.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by tigermaster » Thu Nov 25, 2021 10:11 pm

^Аз сезона го догледах от упоритост само, честно казано. Как точно това толкова издънено откъм сценарий нещо заслужава по-висока оценка от "Аватар: Последният повелител на въздуха" в ИМДб? Акълът ми не го побира, честно. Колкото и красива и иновативна да е анимацията, историята не ми харесва, симпатични герои просто няма, екшънът особено в последната тройка епизоди прекалено много се пъне да е странен и дразни повече, отколкото радва...
Със следващ сезон няма да си губя времето.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Fri Nov 26, 2021 11:13 pm

tigermaster wrote:
Thu Nov 25, 2021 10:11 pm
заслужава по-висока оценка от "Аватар: Последният повелител на въздуха" в ИМДб? Акълът ми не го побира, честно.
А как въобще ти пука за тази оценка, ето това не побира моят.
Що трябва да те грее или не, че е популярно? Очакваше нещо друго от хлапетата, а не да се нахвърлят по каквато е модно в момента?
tigermaster wrote:
Thu Nov 25, 2021 10:11 pm
Със следващ сезон няма да си губя времето.
Предвид, че първи е правен 6 години, едва ли ще излезе в обозримо бъдеще.


На тема продължения, новият сезон на Gen:Lock е по-зле написан от първи. Най-противни са диалозите.
Е, част от анимациите също са деградирали.
Поне се върнаха към Синклер, истинският Синклер. Той междувременно се е превърнал в Хоукай от Марвел.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Sun Dec 05, 2021 4:37 pm

Warhammer 40K Angels of Death започва интересно (стигнах само до 5-ти епизод).
Мрачно, атмосферно и стилно. Някаква футуристична неоготика го гони. Екшън хич не е лош, особено след един момент нататък, но историята е по-любопитна. Предвид че си нямам и най-малка идея от Warhammer 40K, сглобяването на света парче по парче е забавен процес. Самият сюжет е разказан нелинейно и съдържа доста загадки, които се разкриват постепенно. Архаичният невъзможно театрален начин по който говорят персонажите също ме кефи.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Tue Dec 07, 2021 10:17 pm

alshu wrote:
Sun Dec 05, 2021 4:37 pm
Warhammer 40K Angels of Death започва интересно (стигнах само до 5-ти епизод).
Мрачно, атмосферно и стилно. Някаква футуристична неоготика го гони. Екшън хич не е лош, особено след един момент нататък, но историята е по-любопитна. Предвид че си нямам и най-малка идея от Warhammer 40K, сглобяването на света парче по парче е забавен процес. Самият сюжет е разказан нелинейно и съдържа доста загадки, които се разкриват постепенно. Архаичният невъзможно театрален начин по който говорят персонажите също ме кефи.
Това аут ли е? Де го гледаш?

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Wed Dec 08, 2021 12:28 am

трубадур wrote:
Tue Dec 07, 2021 10:17 pm
Това аут ли е?
Стори ми се, че 10-те епизода приключиха историята. Ето IMDB страницата - https://www.imdb.com/title/tt10328494/
трубадур wrote:
Tue Dec 07, 2021 10:17 pm
Де го гледаш?
По-добре да не отварям дума. Да кажем, че го има тук-таме, но не и по българските тук-таме-та.
Сега малко ще си излея ентусиазма, ама не съм сигурен, че ще ти хареса и на теб.


За мен Warhammer 40K Angels of Death е шедьовър. Да, историята не е нищо толкова сложно или дълбоко, а е разказана шизофренично. Да, саунд дизайнът е странен, нарочно нереалистичен и нарочно дезориентиращ. Персонажите са в голяма степен антипатични - религиозни фанатици, които се имат за космически кръстоносци, в сблъсък с мутанти и чудовища. (Е, има е още една фракция.) Обаче атмосферата, музиката, футуристично-готическата стилистика, псевдо кинематографичните трикове, неочаквано голямото количество битки, които стават все по-интензивни и кървави, horror trope-овете... Това шоу определено не е гледане, а за изживяване. С това и Arcane чисто технически погледнато годината 2021 определено вещае добри неща за бъдещото на западната 3D CGI анимация.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Fri Dec 10, 2021 11:34 am

Прецапахме го вархамъра, то не е сериал, а буквално филм нацъкан на 10 парчока. Доста е за фенове и не ги ебе кой кво ще схване и е доста освежаващ подход. Актьорите са бетон, освен това са взели Toby Longworth, който е гласа на не 1 и 2 вархамърски аудио книги. Въобще вътре има много правилен фен сървис, но основното е стилната визуална опаковка и здравата военна фантастика с високопарна реч, която просто работи.

Самата анимация обаче е под нивото на Astartes например, но онова са и бая по-кратки филмчета, якото е, че пичът който ги прави стана официален партньор и очакваме разгръщане на историята.

Обратно на Angels of Death липсинкът е най-големият проблем. Добре че повечето пичове са с каски. Жена ми за първи път се сблъсква с нещо вархамърско и се накефи на това... ми... колко са сладки всички. Вархамър като поредица и идея, макар да има доста мрачен свят и всичко да е кофти, просто е толкова небивала нелепица с бруталната си грандомания, че просто няма как да не го вземеш за адорабъл. По един такъв разтекла се слюнка край устата и празен поглед адорабъл, нещо което заслужава да защитаваш от грубияните на детската площадка.

Особено като извадиха Ignis и издавахме само дебилни звуци на очарование. Самите спейс маринчета са най-милото нещо на планетата и се пукат от сладурщина. Дори повече от стар крафт версията на carbot, а той ги рисува така
Spoiler: show
Image
Но като цяло супер готин проект, перфектни диалози, здраво темпо, неспирен екшън, много БРАДЪРЛИ любов и ХОНЪР!!!1!!

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Нови, но златни анимации

Post by Martix » Mon Dec 27, 2021 7:01 pm

Arcane - подходих с ужасно високи очаквания и пак бях отвят - ако искаш нещо да се свърши както трябва, дай го на французи. Със много най-добрата анимация от спайдървърса насам. Може би дори влиза в топ 3 на най-добрите западни анимационни сериали? Дори не се сещам с какво да го сборя, най-очевидния конкурент е Аватар TLA, но предвид, че едното е няколкосезонно и има филъри и проблеми с баланса детски хумор vs сериозен сторителинг, а другото е само един сезон безкомпромисно качество и нула блъндъра, сравнението не ми се струва честно. Ще видим след няколко сезона Аркан как ще стоят нещата.
Анимацията е топ ноч 3D и нещото, което останалите модерни студия имат отчаяна нужда да копират, за да спрат модерните 3d boosted анимета да приличат на гъз правен за 2 стотинки, режисурата, фрейминга и щедрото използване на slo-mo са като извадени от учебник по OWNAGE написан от Зак Снайдер, музиката е перфектна във всеки един момент и отново, учебникарски пример как трябва да се ползват модерни real world песни в художествено произведение, което се развива на вторичен свят или в миналото, без да звучи криндж и като отчаян опит да се харесаме на младежта. Войс актинга е перфектен, но не е нещо което ще запомня дълго време (освен дълбокия тютюнджийски баритон на Shohreh Aghdashloo, красота), а историята е клише до клише. Само че, вместо това да стане срамния недъг на сериалчето, Аркан развява клишетата си с такова густо, подрежда историята с такова умение и гордост, че те някак обръщат потока на времето и от клишета се превръщат в оригинални тропи, а останалата телевизия се превръща в клише на Аркан. Не знам как да го обясня, но докато гледах нито една сцена не ми се струваше клиширана, а вместо това на всяка следваща сцена и сценарно решение, си казвах "ДА, точно така трябваше да стане". Изобщо, клишетата са проблем когато ги ползват некадърници, а Аркан е правен със пълно разбиране на тропите, механиките за foreshadowing и план за бъдещето. В нито един момент не усетих че са сглобявали историята в движение или че са забравили някой важен детайл. Сериалчето е добре смазана машина, и още дълго време ще ми държи влага.
10/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Wed Jan 19, 2022 2:08 pm

Изглежда чудесно, звучи чудесно и мяза да е пълна тъпотия...



а се надявах себеосъзнатите първосигнални жанрови простотии да са си изпели песента, но уви...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by tigermaster » Wed Jan 19, 2022 3:12 pm

На мен от бая време ми се ще просто разни сценаристи най-после да разберат, че непрекъснатото псуване и друг R-rated контент в детска история не е върхът на комедията. И в "Коледа ООД" беше така - детско стоп моушън филмче, обаче наръсено с на Сет Рогън простотиите.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests