Нови, но златни анимации

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Sat Mar 14, 2020 7:02 pm

Споделям в общи линии всичко, което си написала. Мъжкото приятелство въобще в сераиала като цяло е в гъза. Отношенията на Боджак с Пинътбътър и Тод спират по едно време и до там. Въпреки наистина
Spoiler: show
признанието пред пинът
.

И в предишни сезони имаше някакви наченки - с мухата съсед например, или в последните 2 сезона с коня в клиниката. Но рядко отиват до някакво по-смислено развитие, щото тоя сериал определено си е дал цел да гради мъже-жени приятелство. Което лошо няма. Ама с толкова силни персонажи като Боджак и Пинът е греда, че не го направиха. Наистина единствено с Хърб се гмурнаха в дълбокото.
Spoiler: show
И аз не исках да умира. Все пак не е някъв генгста сериал, ми прости актьори. И реално предпоследният епизод беше финалът на сериала, а последният епилога. Така му дадоха повече тежест и се радвам, че приключи тука. Наистина затвориха всичко подобаващо и не е като да оставиха висящи проблеми. Потърсиха сметка на Боджак за всичко, като в същото време дадоха заслуженото на доста персонажи, нищо че в предишните епизоди нямаха идея какво да правят с тях.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by Litz » Sat Mar 14, 2020 8:03 pm

Дори критиката ми към Кристен Шаал ли? Щото според мен тая жена беше най-слабото звено в сериала, а имаше толкова добри актьори. Първо заради тоя ужасен гласен и това супер УШЕИЗБОЖДАЩО фъфлене (сериозно не знам как тая жена е актриса, толкова ли няма логопеди в тоя Холивуд, деева), не можех да понасям Сара Лин и много се радвах на събитията в трети сезон.

Освен това рипрайза на Don't Stop Dancing, за мен беше най-слабото нещо. Разбирам какво са се опитвали да направят с тоя номер и при по-талантлива войс актриса (КОЯТО НЯМА ГОВОРЕН ДЕФЕКТ), това можеше да има заряда, ама след супер якото изпълнение на Стефани Беатриз на тая песен, от това на Шаал болеше. Принципно, нямам проблем Шаал до озвучава малката Сара Лин, там тоя фъфлещ, отвратителен глас работи. Обаче супер мега талантливата звезда, която е Сара Лин да продължава да говори по тоя начин на 35 е нелепо. Освен ако тя не звучи така, а просто я чуваме през ушите на Боджак, който я вижда така като малко дете.

Сериозно тая песен изпяна от някой по-талантлив актьор певец щеше да има толкова повече заряд и нямаше да е най-слабото нещо в иначе чудесния епизод.

Наистина съм изненадана, че с толкова добър войс каст не можеха да намерят актриса дето поне може да говори като хората, ами фъфли безобразно.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Sat Mar 14, 2020 8:22 pm

Не знам коя е шал, та скипнах тва :mrgreen:
Но сара лин не ме бъгваше фъфленето й, приех го като част от героинята й, да не говорим, че си имаме некви бимбота мега успешни, които не могат да говорят. Да му се не види, крисчънс бейл и той малко смята дикцията за надценено умение, па оскаров актьор :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by Litz » Sat Mar 14, 2020 9:06 pm

https://www.youtube.com/watch?v=yYMbJFC33f8

Е тая е Шал. Бе ужасна е. При Сара Лин особено проблема с Не Спирай да танцуваш е, че там са наредени проходна до африкатна съгласна и болката е огромна. Сериозно, тая песен трябваше да има в пъти по-големия заряд от оригиналната версия на Джина, ама го нямаше. Иначе Крисчън Бейл умее да говори като човек с рак на гърлото и да отслабва/трупа мускули. :mrgreen:

Но на мен любимият ми момент в Боджак е супер тъп и това е коя е Ванеса Геко.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by Litz » Wed Mar 25, 2020 8:04 pm

@трубадур дай мнение, за това https://www.youtube.com/watch?v=tLjo8IQLa9o

новото на Ройланд е. некси не ме кефи. прилича на най-лошото от рик и морти.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Wed Mar 25, 2020 8:16 pm

В тоя форум има народ, който се кефи на рик и морти, аз определено не съм демографията на тва нящо. Но не мога да кажа, че изглежда вдъхновяващо. Да го еа, футурама като излизаше навремето само рисунъкът мязаше на симпсънс. Отдалеко личеше, че нямат нищо общо, а това тук е като още по-вдетинена версия на рик и морти. С други думи като нищо може да се окаже по-качественото детско.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by Litz » Wed Mar 25, 2020 10:57 pm

Е то само ти го хейтиш, та да те питам само на мен ли ми се струва неинспирирано или не :mrgreen:

Тука Ройланд звучи като себе си в живия живот, което не е окей за него. Самият негов глас (без да го преправя не е интересен), все пак не е Уил Арнет.

Но да съгласна съм че Футурамата грам не прилича на Симпсънс, мене по-скоро ми напомня на Дизенчантмант, което МНОГО иска да е фентъзи футурама. ч

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by Litz » Sat Mar 28, 2020 1:35 pm

Пробвах Тука и Бърти, от аниматорката на боджак и жена на Адам Разваля всичко.

Баси, не издържах и 3 минути. От това нещо ме заболя глава, получих световъртеж, лошо ми стана и го спрях. Сериозно Много зле. Панирах се, че ми става нещо здравословно и си пуснах некъв пропаднал епизод на Рик и Морти, и тоя проблем го нямаше (принципно анимацията в Рик и Морти е на досто по-добро ниво)> Самият стил на анимация е идентичен с тоя на Боджак, но това, което прави Боджак толкова силен сериал е, е Рафаел, който тук е само продуцент.

Супер натоварваща анимация, Наистина, не преувеличавам. То е супер грозен арт, супер забързано, некви прескачащи картинки, пулсиращ текст, супер силната музика, крещенето на Али Уонг и Тифани Хадиш. Имах чувството, че ще получа епилепчитен пристъп от това.

@трубадур ти пробвал ли си го?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Sat Mar 28, 2020 1:57 pm

Дори не знаех, че съществува, ся още прецапвам през новия сезон на кастълвения, който и аз не знам защо гледам :lol:
Но това звучи като некъв болен експеримент, може и да го пробвам :spite:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Sat Mar 28, 2020 2:25 pm

The Owl House свърши в нищото, ъх.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by tigermaster » Thu Apr 16, 2020 11:07 pm

Гледах анимационен "Мортал Комбат":
https://www.imdb.com/title/tt9580138/
Яко тъп. Наистина яко. Добре, че не се опита да не бъде тотално безумие, защото иначе нямаше да кефи толкова :)
Едно време бях нещо като почитател на игрите, особено на четвъртата, и този филм, всъщност, ме смаза от кеф. Кървища, карантия, гнусотия, движенията, които си спомнях, фатали и изобщо... В битките са, доколкото мога да преценя, спазени правилата на игрите и всякакъв реализъм е изхвърлен през прозореца, но пък има тежест и хореографията е готина. Анимацията радва.
Сценарият е като за дванайсетгодишни, което е хубаво.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by Xellos » Sat Apr 18, 2020 12:42 pm

Не съм сигурен, че се класира чак за златен, предвид покъртително ниското представяне досега на героинята в двата филма, но двата сезона на Harley Quinn https://www.imdb.com/title/tt7658402/ са достатъчно чаровно идиотски, а и гласът на Кейли Куоко (Пени от Биг банг) е баaя перфектен. 8-)

Гилти плежър ако не друго. :oops:
https://www.youtube.com/watch?v=4f7IdF22cZg
https://www.youtube.com/watch?v=AwkpteDU0SQ
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by alshu » Mon Apr 20, 2020 1:51 pm

То "златни" и без това е иронично, а заглавието на темата контрапункт на една друга тема "Стари, но златни анимации" - viewtopic.php?f=20&t=1306&hilit=%D0%A1% ... 0%B8%D0%B8
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Нови, но златни анимации

Post by coldie » Mon Apr 20, 2020 3:50 pm

tigermaster wrote:
Thu Apr 16, 2020 11:07 pm
Гледах анимационен "Мортал Комбат":
https://www.imdb.com/title/tt9580138/
Яко тъп. Наистина яко. Добре, че не се опита да не бъде тотално безумие, защото иначе нямаше да кефи толкова :)
Едно време бях нещо като почитател на игрите, особено на четвъртата, и този филм, всъщност, ме смаза от кеф. Кървища, карантия, гнусотия, движенията, които си спомнях, фатали и изобщо... В битките са, доколкото мога да преценя, спазени правилата на игрите и всякакъв реализъм е изхвърлен през прозореца, но пък има тежест и хореографията е готина. Анимацията радва.
Сценарият е като за дванайсетгодишни, което е хубаво.
Филма е добър и е по историята. Но е прекалено брутален и мрачен. Тя и играта е такава. Освен това е от страната на франчайза на Netherland, които са поклонници на Scorpion и въобще на героите от тъмната страна.
Ако вземат да направят нещо сериозно - историята и вселената на играта не е по-малка от тази на УоУ.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Нови, но златни анимации

Post by трубадур » Mon Apr 27, 2020 3:01 pm

Третият сезон на Касълвенията е доста здрав. Такова вдигане на ниво спрямо първите 2 е похвално. Продължава да ме кефи целият подход при кастването на аткьори и как си четат репликите. Пълно е с диви акценти, направо странни решения как да се говори и самото темпо на диалозите е по-криво, но го прави паметно и доста далеч от калъпа за този тип анимация, дотолкова че докато не видя финалните надпис не знаех кои са, а като се вземе предвид колко класни актьори имат си е още по-кефещо с изключение на Lance Reddick, този човек просто няма как да се сбърка, но пък с него бяха най-яките чил сцени и разговорите му с Айзък. Въобще от това, което страдаше например вторият сезон на the walking dead (сцени, където двама или макс трима човека приказват) тук е голяма сила.

Екшънът в последните 2 епизода е епичен и е яко да видим подобна касапница, взета насериозно, а не да е гаг като в произволен епизод на металокалипс. Анимацията е насечена отново, но в мелявините е доста добре използвана. Особено има едни широки кадри, където Белмонт се млати с демони и всичко в цял ръст - лудница. На Сифа летящите изпълнения също радват и анимацията и ефектите около магиите й са страшна работа. Последно заслужава да се спомене музиката. И без това озвучаването и рисунките са приятни, ама с тия силни мелодии просто залепят за екрана.

въобще от няква хорър дъвка, за квото го сметнах в началото, ми стана най-чаканият нов сезон на нетфликс продукция след уичъра.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests